Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Kilitli Konular

Kilitli Konular Kilitlenmiş Konular

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN
Alt 08.08.2006, 18:48   #1
EsMeR
YASAKLI ÜYE

EsMeR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 EsMeR Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Ausrufezeichen BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN

bir haber sitesinde Arif Bilgin'in yazdığı bir yazıya denk geldim.İlgilenenler için.

BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN

Neymiş efendim, İstanbul’a kar yağmış... İstanbul Belediyesi bu sefer aldığı tedbirlerle kar yağışını İstanbullulara kazasız belasız atlatmış. İstanbul’un yolları çukur dolu imiş... İstanbul’un su problemi kalmamış... İstanbul’un... İstanbul’un... Bana ne İstanbul'a yağan kardan, açılan veya açılmayan yollarından; bana ne sis yüzüne hareket edemeyen vapurlarından... Varsa yoksa İstanbul haberleri... Gazetelerde İstanbul, televizyonlarda İstanbul...

Yahu, İstanbul’u ilgilendiren özellikle yerel haberleri, gazetelerinizde İstanbul'a has hazırlayıp verdiğiniz/vereceğiniz eklerde yazmanız daha doğru değil mi; neden Vanlının, Muşlunun, Trabzonlunun, Muğlalının, Mersinlinin veya Elbistanlının okuyacağı gazetelerde yer alır? Neden tüm ülkenin seyrettiği televizyon kanallarında ille İstanbul ve İstanbulluların hayatı vardır?

Şu televizyonlardan, kadınlara dönük iyice ayaklara düşmüş programlar ile İstanbul’u ilgilendiren haberler çıksa geriye ne kalır sanıyorsunuz?

Bu durumda siz(ler) gerçekten tüm Türkiye insanına hitap ettiğinizi mi sanıyorsunuz?

Acaba, medya yöneticileri, çok satamamalarının ve satılanların da çok okunmamasının altında bu hastalığı, bu kolaycılığı ve bu umursamazlığı neden aramazlar? Gerçeklerle yüz yüze kalacaklarından mı korkarlar? Oh, tüm yazılı ve görsel medya merkezleri İstanbul’da; temsilciler hariç neredeyse muharrir ve muhabirlerini de tamamı İstanbul’da... Ne kaldı geriye, üç beşi “sanatçı” rezaletlerini, üç beşi de asayiş haberlerini topladı mı al sana çarşaf çarşaf gazete; al sana “şok!.. Güm!.. Türkiye sallandı!..” flaşlarıyla sunulan magazin programları (gibi televizyon haberleri...)

Ben kendimi bulamadığım gazeteyi neden okuyacakmışım; Erzurumlu, Tokatlı, Adanalı, Bolulu neden okuyacakmış?

Para İstanbul’da, 12 milyon insan İstanbul’da diye düşünenler aldanıyor; geri kalan 60 milyon insan da Anadolu’da...

Medya, İstanbul’a kar yağsa, Banu Alkan’ın ayağı kaysa tüm “Türkiye’nin gündemi” oluyor zanneder? Kim diyor? Kim nerede görmüş ve duymuş diğer il, ilçe ve köylerimizde, kahvehane, ev veya iş yerlerinde vatandaşların oturup da İstanbul'a yağan karı konuştuğunu, kim işitmiş? Medya İstanbul'u da diğer iller gibi es geçse, bir tek Allah’ın kulu çıkıp da mesela Kilis’te kahvaltıdan sonra hanımıyla oturup sigarasını tellendiren Ahmet emmi çıkıp da; “Yahu hanım çok merak ediyorum; acaba İstanbul’a kar yağdı mı, yağdıysa zavallı İstanbullular ne haldedir?..” diye konuşur mu; kendi başında onlarca derdi varken medyanın asparagaslarıyla veya İstanbul’un derdiyle dertlenir mi?

Siz Türk milletini ahmak mı zannediyorsunuz?

EsMeR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN
Alt 08.08.2006, 19:02   #2
oğuzhan AKDOĞAN
Acemi Yiğido

oğuzhan AKDOĞAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 oğuzhan AKDOĞAN ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart -->: BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN

Arif bilgin e katılıyorum bir bakımdan çünkü her haber ve her türlü olaylar istanbulda oluyor.bir sivastan haber hiç yok çünkü o kadar gelişmiş değiliz.Şu an istanbulda 3.5 milyon sivaslı var bütün sivaslılar memleketine yatırım yapsa
medya sade istanbul değil sivaslada ilgilenir.
oğuzhan AKDOĞAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN
Alt 08.08.2006, 19:12   #3
EsMeR
YASAKLI ÜYE

EsMeR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 0 EsMeR Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart -->: BANA NE SENİN İSTANBUL’UNDAN

Yani Arif Bey'e Katılmamak Elde değil...

Ama birazda Yerel basında Hata...
EsMeR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama
Stil