Orijinalini görmek için tıklayınız : TARAFTARLIK BU MU?

YiğidoGençlik
10.05.2009, 18:05
İlk önce şunu söylemek isterim ki gerçekten dün şok bir mağlubiyet alarak çok üzüldük.Keşke maçı alıp şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakalasaydık ama olmayınca olmuyor işte...

Ama burdan şu konuya özellikle deyinmek istiyorum.Aceba 2 senedir şampiyonluğa oynayıp bize bu heyecanı yaşatan futbolcular uzaydan mı gelmişti.Bu başarıyı yapan futbolcular yine bu futbolcularımız ve bu teknik heyet değilmiydi?

Taraftarlık bazılarına göre 5tl verip maça gelip maçı izleyerek sadece takımı gol atınca sevinip takımı gol yediği zaman destek yerine her top kaybedişlerinde tepki göstermek mi?Ya da maçada gitmeyip burda yani bilgisayar başında takımı yerden yere vurmak mı?

Biz Yiğido Gençlik olarak şu ana kadar çoğu deplasmana giderek onları yalnız bırakmadık ve takımımızı iç sahada da her zaman nefesimizin sonuna kadar destekledik.Yeri geldi evimize gidemedik, yeri geldi uykusuz kaldık, yeri geldi hayatımızın en önemli sınavlarına girmedik, yeri geldi bağırmaktan boğazımız şişti, yeri geldi kavga ettik ama hiç bir zaman yılmadık.Bütün bunları sadece Sivasspor sevdası için yaptık..

Şimdi soruyorum size bizim kadar mı üzüldünüz ki bu kadar tepki gösterip inancınızı kaybediyorsunuz..

Biz onlara sonuna kadar inanıp, sonuna kadar güveniyoruz ve sonuna kadar da desteğimizi hiç aralıksız vereceğiz..İster şampiyon olsun ister olmasın hiç farketmez..

Surda bir gedik açtık, mukaddes mi mukaddes,
Ey kahpe rüzgar! Artık ne yönden esersen es..

tuzlugollu
10.05.2009, 18:17
TAMAM GUZEL YAZMISSIN GARDAS LAKIN IYIDE BI DUSUN HANGI FUTBOL TAKIMI BUKADAR RAHAT HANGI FUTBOL TAKIMI YENILDIKDEN SONRA BILE SOYUNMA ODASINA BUKADAR RAHAT GIDIYO SIVASSPORLULARDAN BASKA TARAFTAR DAHA NE YAPSINYA NE BASKI YAPTILAR NE VURDU KIRDILAR ADAMLARIN TAKIMLARI KAYBEDINCE NERDEYSE KAN AKITACAK HALE GELDILER BIZ ONLARI HEP ANLAYISLA KARSILADIK AMMA SABRINDA BI SONU VAR ONLAR KENDILERI ICIN DEGIL BIZIM ICIN VARLAR BU TAKIMDA VE BUNDANDA SEBEBLENIRLER IYI YERDE OLURSALAR KENDILERIDE KAZANIR IKI SENEDIR AYNI HUSRANI YASATMAYA NE HAKLARI VAR BUNA NE DEMELI BIZ TARAFTARIZ BIZI HOCA MOCA BAGLAMAZ BIZI SONUC ILGILENDIRIR YOKHEP DESTEK TAM DESTEK SAFSATALARI BOSUNA KAZANMANIN ZEVKI ALISKANLIK YAPAR BUNUNDA KARSILIGINI ALMAK GEREKIR SEN KAZANMAYA ALISTIR SONRADA SON ANDA KAYBET BUDA ACIKCA BI HUSRAN HAYAL KIRIKLIGIDIR TABIKI ONLARDA INSAN AMA BEN FUTBOLCULARA KIZMAM HOCANIN YANLIS TAKTIK VE OYUNCU SECIMLERI VE EXTRADAN HOCANIN MEDAYADA SIVASPORA KARSI SIVASLIYA KARSI OLUSTURDUGU ANTIPATIYEDIR KIZGINLIGIMIZ ADAMLAR BIR SE IKI OYNADILAR BIZE KARSI KIMI KISKANDI KIMI HIRSLANDI HOCA PSIKOLOG TUTMUS TAKIMI MOTIVE ETMEK ICIN AMMA RAKIBIDE KENDI ACIKLAMALARI MOTIVE ETTI SAOLSUN....

oNuR
10.05.2009, 18:24
Futbolda kazanmakta var kaybetmekte.Son 2 haftadır kaybeden taraf ne yazıkki biziz..Çoğu üyemiz malesefki şampiyonluk umutlarını yitirmiş..Ya allah aşkına Trabzon bile şampiyon olabileceğine inanırken siz neden inanmıyorsunuz.Tamam,oynanan futbol ümit verici değil ama daha önümüzde 3 hafta var..Ve göreceksinizki bjk haftaya Ankara'da puan bırakacak..Bekleyin ve görün..

YiğidoGençlik
10.05.2009, 18:26
TAMAM GUZEL YAZMISSIN GARDAS LAKIN IYIDE BI DUSUN HANGI FUTBOL TAKIMI BUKADAR RAHAT HANGI FUTBOL TAKIMI YENILDIKDEN SONRA BILE SOYUNMA ODASINA BUKADAR RAHAT GIDIYO SIVASSPORLULARDAN BASKA TARAFTAR DAHA NE YAPSINYA NE BASKI YAPTILAR NE VURDU KIRDILAR ADAMLARIN TAKIMLARI KAYBEDINCE NERDEYSE KAN AKITACAK HALE GELDILER BIZ ONLARI HEP ANLAYISLA KARSILADIK AMMA SABRINDA BI SONU VAR ONLAR KENDILERI ICIN DEGIL BIZIM ICIN VARLAR BU TAKIMDA VE BUNDANDA SEBEBLENIRLER IYI YERDE OLURSALAR KENDILERIDE KAZANIR IKI SENEDIR AYNI HUSRANI YASATMAYA NE HAKLARI VAR BUNA NE DEMELI BIZ TARAFTARIZ BIZI HOCA MOCA BAGLAMAZ BIZI SONUC ILGILENDIRIR YOKHEP DESTEK TAM DESTEK SAFSATALARI BOSUNA KAZANMANIN ZEVKI ALISKANLIK YAPAR BUNUNDA KARSILIGINI ALMAK GEREKIR SEN KAZANMAYA ALISTIR SONRADA SON ANDA KAYBET BUDA ACIKCA BI HUSRAN HAYAL KIRIKLIGIDIR TABIKI ONLARDA INSAN AMA BEN FUTBOLCULARA KIZMAM HOCANIN YANLIS TAKTIK VE OYUNCU SECIMLERI VE EXTRADAN HOCANIN MEDAYADA SIVASPORA KARSI SIVASLIYA KARSI OLUSTURDUGU ANTIPATIYEDIR KIZGINLIGIMIZ ADAMLAR BIR SE IKI OYNADILAR BIZE KARSI KIMI KISKANDI KIMI HIRSLANDI HOCA PSIKOLOG TUTMUS TAKIMI MOTIVE ETMEK ICIN AMMA RAKIBIDE KENDI ACIKLAMALARI MOTIVE ETTI SAOLSUN....

Kardeş tamam haklı yönlerin olabilir bizde zamanı gelince eleştiririz ama sen demişinde Hep Destek Tm Destek safasatası diye ve kazanmak alışkanlık demişinya sen o zaman takım yenilmeye başladı diye Sivassporu bıraksan daha iyi olur bence taraftar iyi günde olduğu gibi kötü gündede takımının yanındadır zaten taraftarlığın anlamıda budur..

titizyiğido
10.05.2009, 18:39
İlk önce şunu söylemek isterim ki gerçekten dün şok bir mağlubiyet alarak çok üzüldük.Keşke maçı alıp şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakalasaydık ama olmayınca olmuyor işte...

Ama burdan şu konuya özellikle deyinmek istiyorum.Aceba 2 senedir şampiyonluğa oynayıp bize bu heyecanı yaşatan futbolcular uzaydan mı gelmişti.Bu başarıyı yapan futbolcular yine bu futbolcularımız ve bu teknik heyet değilmiydi?

Taraftarlık bazılarına göre 5tl verip maça gelip maçı izleyerek sadece takımı gol atınca sevinip takımı gol yediği zaman destek yerine her top kaybedişlerinde tepki göstermek mi?Ya da maçada gitmeyip burda yani bilgisayar başında takımı yerden yere vurmak mı?

Biz Yiğido Gençlik olarak şu ana kadar çoğu deplasmana giderek onları yalnız bırakmadık ve takımımızı iç sahada da her zaman nefesimizin sonuna kadar destekledik.Yeri geldi evimize gidemedik, yeri geldi uykusuz kaldık, yeri geldi hayatımızın en önemli sınavlarına girmedik, yeri geldi bağırmaktan boğazımız şişti, yeri geldi kavga ettik ama hiç bir zaman yılmadık.Bütün bunları sadece Sivasspor sevdası için yaptık..

Şimdi soruyorum size bizim kadar mı üzüldünüz ki bu kadar tepki gösterip inancınızı kaybediyorsunuz..

Biz onlara sonuna kadar inanıp, sonuna kadar güveniyoruz ve sonuna kadar da desteğimizi hiç aralıksız vereceğiz..İster şampiyon olsun ister olmasın hiç farketmez..

gardaşım sana katılıyorum................... .......

BAYPİPO
10.05.2009, 18:49
Futbolda her zaman kaybetmekte var yenilmekte ama benim kabullenemediğim son haftalara lider girnissin evinde oynuyorsun rakiplerin puan kaybetmeni bekliyor ve takımın yaptığı bakıyorum sahada oyuncu var ruh yok.
en çok merak ettiğim ise bu takım neden orta sahada topu tutmaz ve rakibe orta sahada basmaz...
kızsanızda ben futbolla bundan iyisini beklemiyorum bu saatten sonrada BJK şampiyonluğu vermez ....

hunter
10.05.2009, 19:10
iyide gardaş anadoludaki hangi takım trabzon hariç iki sezon üst üste şampiyonluğa oynamış ve şampiyonluğa sadece 360 dakika yaklaşmış, taraftar tabiiki tepki gösterir senin oynayacağın 360 dakika sonrası tarih sayfalarındaki yerin şimdi ne oldu silindin o sayfadan şimdi bu takımın istanbul maçında 90 dakika ölümüne oyması lazımdı olan sivaslıya oldu bidaha böyle fırsat ele geçermi orasını allah bilir inşaallah geçer, şimdi bekleyelimki eziktaş puan kaybetsin sen elindeki şampiyonluğu altın tepside ikram et sonrada üzülme, tepki gösterme

mnt3
10.05.2009, 19:32

Bizler dün Antalya'da Sivaslılar Derneği'nde maç bitiminde kahrolduk,3 maçı kazanıp Gençlerbirliği maçından sonra takımımız Sivas'ta şampiyonluk turu atarken Antalya'da nasıl kırmızı beyaz bayraklarla konvoy yapacağımızı hesaplıyorduk.Top yuvarlaktır diyoruz,3 tane topumuz girmeyince girmiyor,direklerden dönüyor,KONYA deplasmanında 2 ,Fenerbahçe kupa maçında 2 topumuz direkten döndü,bunun adı şanssızlıktır,takımımız dün ilk yarıda tamam kötü bir futbol oynadı ama 2.yarıda gerçekten güzel futbol oynadık,gerekli golleri atamadık.Ben hala fikstür olarak Beşiktaş a göre daha avntajlı olduğumuzu düşünüyorum,Beşiktaş ın 2 deplasman maçı düşmeme mücadelesi veren Ankaragücü ve Denizli ile deplasmanda,diğeri ise derbi maç Galatasaray ile.Ama bakıyorumda bizim taraftarlarımızın bir kısmı şimdiden şampiyonluk ümidini kaybetmiş.İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçı bu sezon bizim en önemli maçımızdı,tamam taraftarımızda önceki yıllara göre bir gelişme var ama,ne olurdu o statta 90 dakika boyunca herkes ayakta olsa,90 dakika boyunca bir uğultu olsa,rakip daha maç başlayınca puan almasının mucize olduğuna inansa,Biz önce taraftarlık görevimizi tam yapalım,ondan sonra eleştirmeye hakkımız olsun takımı.Ben bizim futbolcularımızın önmüzdeki 3 maçı da kazanabileceklerine inanıyorum.Futbolcularımız karakterli insanlar.Ama bize büyük başarılar,gururlar yaşatan,kendisine minnettar olduğumuz Bülent Uygun birazcık basına az konuşsun,sivri demeçler vermesin,Sivasspor için antipati oluşmaya başladı kamuoyunda,bizler gurbette bunu net olarak görebiliyoruz,Sivasta olsak belki kendi içimize o kadar farketmeyebiliriz.
Futbolcularımızın yüksek karakterleri ile kalan 3 maçta gerekli puanları alacaklarına ve Beşiktaş ın yaşayacağı puan kayıpları ile şampiyonluğa ulaşacağımıza sonuna kadar inanıyorum.

YiğidoGençlik
12.05.2009, 14:06
Bazıları Önce bi taraftarlık görevini yapsın takımına 90 dk itici güç olsun sonra eleştiri ama dozunda..

emre41
12.05.2009, 14:11

Alayınıza kurban be, sonuna kadar yanınızdayız.

Salim58
12.05.2009, 14:24
hep yanındayız herzaman yanındayız

58ÖREN58
12.05.2009, 14:34
YA IKI SENEDIR ŞAMPIYONLUGA OYNUYORUZ BU BUTCEYLE BENCE BUDA BUYUK BIR BASARIDIR HICBIR FUTBOLCUYA YONETIME VE TEKNIK DIREKTORUMUZ BULENT UYGUNA KIMSENIN HAKSIZLIK ETMEYE HAKKI YOK BENCE BASIN VE MEDYANIN DOLDURUSUNA GELMEYELIM DERIM TAMAM İKİ HAFTADIR YENILDIK AMA BUDA ŞAMPIYON OLMUCAZ OLAMIYACAZ ANLAMINA GELMEZ TURKSEL SUPERLIG UZUN BI MARATON AYRICA BUSENE FORTIS KUPASINDADA MUCADELE ETTIK TABIKI FUTBOLCU KARDESLERIMIZ FIZIKSEL OLARAK YORULDULAR SUNUN SURASINDA KALMIS ÜÇ HAFTA SON ÜÇ MACIMIZIDA ALALIM KESIN SAMPIYONUZ CUNKU BJK ÜÇ MACINDAN İKİSİNDE BERABERE KALIR SON MACINDA DENIZLIYE YENILIR BEN OYLE TAHMIN EDIYORUM UMUTSUZLUK BASARISIZLIKTIR UMUT ETMEK BASARMANIN YARISIDIR HEP UMUTLU OLALIMKI BASARALIM ŞAMPİYONNNNNNNN SİVASSPORRRRRR

ilker5801
12.05.2009, 15:11
sivasspor taraftarı ibb maçında yapılabilecek herşeyi yapmıştır bence.
1-0 2-0 olduğunda bile desteğini erdi ikinci yarı başlarken oyuncuları nasıl karşıladığımızı hala hatırlıyorum bence sivastaraftarı bende dahil olmak üzere ilk defa üzerine düşeni yaptı oda mağlup olduğumuz maça denk geldi fener gs yada bjk taraftarı olsaydı bu kadar desteklemezdi 2-0 gerideki takımı

özgühertaş
12.05.2009, 15:11
her zaman söylüyorum biz taraftar olarak ne yönetimi ne teknik heyeti nede futbolcuları eleştirmeye hakkımız yok.onlar bizlere 2 senedir tarif edilmeyecek kadar güzellikleri yaşatıyorlar vede yaşatmaya devam edicekler.3 hafta sonra görücez bakalım eleştirenleri mutlu sona ulaştıgımızda bakalım ne yapıcaklar iki mağlubiyette takımımıza sırtını dönenler nasıl hareket edicekler.hiç utanmıyacaklarmı acaba .bizler şampiyonluk kutlaması yaparken onlar nasıl sevinecekler çok merak ediyorum.bu takım zaten şampiyon ama anlayanaaaa

sivaslı volki
12.05.2009, 16:00
Kardeş tamam haklı yönlerin olabilir bizde zamanı gelince eleştiririz ama sen demişinde Hep Destek Tm Destek safasatası diye ve kazanmak alışkanlık demişinya sen o zaman takım yenilmeye başladı diye Sivassporu bıraksan daha iyi olur bence taraftar iyi günde olduğu gibi kötü gündede takımının yanındadır zaten taraftarlığın anlamıda budur..

valla çok doru söledin kaybedince yerden yere vur maça geliolar tak1m1 desteklemek yerine çekirdek çitliolar onu hiç konu_an yok

bgürsoy
12.05.2009, 16:41
31 haftada toplam 60 puan toplayan takıma son iki maçını kaybetti diye kimsenin birşey söyleme hakkı yok.. bunu yapan taraftar bizden değil kardeşim.. bu hiçbir yiğidoya yakışmaz.. ne mutluluklar yaşadık biz bu takımla, ne gururlandık.. 2 mağlubiyet sonrası bu takıma sırt dönen varsa yazıklar olsun onlara.. İYİ Kİ VARSIN SİVASSPOR.. ŞEHRE DAYANIŞMA GETİRDİN..

congarlim
12.05.2009, 16:45
arkadaslar ilk önce sunu söyleyim anadolu bizi kiskaniyor bizi bizden baska isteyen yok aykút hoca 8tasa attiklari golden sonra kendi futbocusunu dövecekti bizim sivastaki ankara macini hatirlayin ne kadar sevinmis. onun icin bu takim bizim takim yensekte yenilsekte tam destek yapalim bizde bu inanc olduktan sonra barseleno gelecek bir güne bizim sivasa

nntvaq
12.05.2009, 17:29
valla taraftarlık nasıl olur burda anlatmaya kalksak sayfalar dolar kitap yazılır ama ne değil denirse şunu söyleyebişlirim sivaslıların yaptığı taraftarlığın yakınından bile geçmiyo.

KÖYLÜM_58
12.05.2009, 17:31
31 haftada toplam 60 puan toplayan takıma son iki maçını kaybetti diye kimsenin birşey söyleme hakkı yok.. bunu yapan taraftar bizden değil kardeşim.. bu hiçbir yiğidoya yakışmaz.. ne mutluluklar yaşadık biz bu takımla, ne gururlandık.. 2 mağlubiyet sonrası bu takıma sırt dönen varsa yazıklar olsun onlara.. İYİ Kİ VARSIN SİVASSPOR.. ŞEHRE DAYANIŞMA GETİRDİN.. HER KELİMESİNE KATILIYORUM TEŞEKKÜRLER GARDAŞIM

selam arkadaşlar sivaslılar antolojisi güldestenin gecesi münasebetiyle bende sivastaydım ve maça gittim hiç kimsenin ne futbolcusuna nede hocasına laf söylemeye hakkı yok bu takım onlarla buralara geldi sivasspor lige çıktıgında sorsaydın kaç kişi sivasın şapıyonluğa oynayacagına inanırdı oysa bugün biz bu heycanı yaşıyoruz ve hala şansımız devam ediyor bu tk ve hocanın kıymetini
bilelim 2 maç yenildi diye başarılarını yok sayamayız benim gözümde ve gönlümde zaten şapiyon SİVASSPOR

nntvaq
12.05.2009, 17:32
valla taraftarlık nasıl olur burda anlatmaya kalksak sayfalar dolar kitap yazılır ama ne değil denirse şunu söyleyebişlirim sivaslıların yaptığı taraftarlığın yakınından bile geçmiyo.

sadece birkaç taraftar grubu var onlarda helak oluyo.bende maçları hep yiğido gençliğin orda izliyorum.normalde büyük taraftar grupları nasıl maç boyu bağırıyo:bi taraf bi tezahurat yaparken diğerleri seslerini boğazlarını dinlendirmiş oluyo.böylece maç boyu bağırabiliyo.ama bizde hepsini bi grup yapmaya kalkınca grup anca ilk dönemi çıkarabiliyo.benim şahsen beynim zonkluyo.geçen gün boğazımı yırttım,en sonunda başım çevrinde olduğum yere oturmak zorunda kaldım.

nntvaq
12.05.2009, 17:34
sadece birkaç taraftar grubu var onlarda helak oluyo.bende maçları hep yiğido gençliğin orda izliyorum.normalde büyük taraftar grupları nasıl maç boyu bağırıyo:bi taraf bi tezahurat yaparken diğerleri seslerini boğazlarını dinlendirmiş oluyo.böylece maç boyu bağırabiliyo.ama bizde hepsini bi grup yapmaya kalkınca grup anca ilk dönemi çıkarabiliyo.benim şahsen beynim zonkluyo.geçen gün boğazımı yırttım,en sonunda başım çevrinde olduğum yere oturmak zorunda kaldım.

sivaslıların öyle mal mal oturup gol olunca bağıran ayağa kalkana bağıran hallerini görünce daha da çok gaza geliyom.TARAFTARLIK BU DEĞİL...

osmanlisivas
12.05.2009, 17:34
Kimse merak etmesin inşallah şampiyon olacağız

nntvaq
12.05.2009, 17:37
takım şampiyonluğu hakediyo ama sivaslılar amatör lige bile yakışmıyo.bence sivasa stad yapılmasın çevre illerden paralı taraftar getireceklerse anca yapılması mantıklı maalesef.berbat bi taraftar kitlemiz var.ben utanıyorum

KÖYLÜM_58
12.05.2009, 17:46
takım şampiyonluğu hakediyo ama sivaslılar amatör lige bile yakışmıyo.bence sivasa stad yapılmasın çevre illerden paralı taraftar getireceklerse anca yapılması mantıklı maalesef.berbat bi taraftar kitlemiz var.ben utanıyorum

SİZE KATILIYORUM SİVASIN SEYİRCİSİ ÇOK AMATÖR BEN ANKARADAKİ HER MAÇINA GİDERİM GEÇEN HAFTADA İBB MAÇINDAYDIM MALESEF ÇOK GÜZEL ÇEKİRDEK ÇITLATIYORLAR BİRTEK KARŞIDAN YİĞİDO GENÇLİĞN SESİ GELİYOR ADAMLARA YALVARA YALVARA AYAGA KALKMALARINI İSTEDİK YANİ SONUÇ ŞU Kİ SİVAS HALKI SİVASSPORA HALA İNANMIŞ DEGİL BİR SİVASLI OLARAK BUNU SÖYLEMEK ÇOK ÜZÜCÜ BİR TEK ŞUNU GÖRDÜM CADDELER DÜKKANLAR HER TARAF KIRMIZI BEYAZ AMA BU YETMEZ...