Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamuoyuna Duyuru

58_SEMİH_58
04.03.2014, 21:38
Daha önce türlü sebeplerden dolayı dik duruşumuzu bozmamak adına tribünlerdeki grup faaliyetlerimizi durdurmuştuk. Bizler faaliyetlerimizi durdurmamıza rağmen yüreğimizdeki Sivasspor sevdasından hiçbir zaman ödün vermedik. Ancak son iki senedir Sivasspor tribünlerinin içinde bulunduğu durum içimizi acıtmaktadır. Bıraktığımız günden itibaren geri dönmemiz adına çeşitli çevrelerden ve tribündeki kardeşlerimizden yapılan baskılar son günlerde had safhaya ulaşmıştır. Bu yüzden böyle bir açıklama yapmak şart olmuştur.

10 yılı geçkin süredir her kulvarda arkasında durduğumuz, Başkanımız Sayın Mecnun Otyakmaz'ın basına yaptığı açıklamalarda haklı olduğu konular olmasına rağmen, bugün Sivasspor için birşeyler yapmaya çalışan, içerde dışarda her şartta desteğini esirgemeyen taraftar gruplarındaki kardeşlermizi ezip, görmezden gelmesi gücümüze gitmiştir.

Geçmişte yaşadığımız tatlı ve tatsız tüm münasebetlerin üzerine bir çizgi çekerek, grup ve kişiler farketmeksizin bütün tribüncü kardeşlerimizin yanında olduğumuzu Sivasspor camiasına duyuruyoruz.

Şehrin Asi Yüzü;
YENİÇERİLER

''Samed58''
04.03.2014, 21:46
Yani yeniçeriler geri mi dönuyor?

yorumyapıyombenya
04.03.2014, 21:48
Şehrin Asi Yüzü;

Şehrin Spor yüzü veya Şehrin Sivasspor yüzü olmadıktan sonra sizde dönmemeye devam edin. Başkanın sözlerinden sonra bize normal, bildiğin taraftar lazım.
Bazı taraftar grupları başkanın sözlerinden sonra sağda solda atarlı ergen moduna girmiş, herkes işine baksın önce takıma sonra başkana sahip çıksın

Örükcülü
04.03.2014, 21:53
Ne bu şimdi? Siz siyasi bir oluşum gibi mi görüyorsunuz kendinizi? Siz kurtarıcı mısınız? Siz tribünlere dönünce herşey düzelecek mi? Siz 10 bin kişimisiniz de tribünler dolu dolu olacak? Siz bir güç müsünüz? Bu güne kadar takıma ne verdiniz? Yok tribüncüymüş, yok neymiş..

Bize başkanın dediği gibi taraftar lazım. Ayrımcılık yapmayan, grupçuluk yapmayan, bütünleşen, birbirini rakip olarak değil, kardeş olarak gören. Ben başkanın yerinde olsam tüm grupları dağıtırım, hiç birini stada yanaştırmam. Sivasspor ne çektiyse bu gruplardan çekti.

tavatir
04.03.2014, 21:55
Geçen yılki Trabzon maçındaki taraftar olsun yeter. Gruplara gerek yok. Küfür olmasın, kavga olmasın, bütün tribünler birlik olsun, rakiple uğraşmak yerine takım desteklensin bize yeter. Gruplar olmasa da olur.

bqram58
04.03.2014, 22:27
Siz hepten yanlış anlamışsınız bu duyuruyu :) Bunlar geleceğiz dememişler ki Yiğido Gençlik ve 1967 Genç Taraftarlar Derneğindeki arkadaşlarının yanında olduklarını belirtmişler :) düzgün okuyun ondan sonra yorum yapın derim :)

adres58
04.03.2014, 22:35
Küfür edilmesin, saha kapanmasın, maddi ceza alınmasın ve en önemlisi başkanın içindeki UKDE'ler kırılsın kafi... Aslında sayın başkanımız ne kadar sanal alemin gerekliliğine inanmasada bir yazı ile tüm çirkinliklerin, küslüklerin, kavgaların işte böyle ufak ufak değişeceği gerçeğini değiştirmez...

Eskilerde yapılan hatalar ne olursa olsun tüm taraftar gurubu birleşmeli, havadaki burunlar birazda karşıya doğru dönmeli, düşünceler yumuşamalı ve kolkola ardarda bu yolda mücadelemizi vermeliyiz.

Yani özetle bize yakışanı yapmalıyız.

DOGU_BEY
04.03.2014, 22:38
ya arkadaş bir kere de Yeniçeriler olsun, Yiğido Gençlik olsun ya da 67 taraftarlar derneği olsun çıkıp hemen savunma moduna ve muhalefet etme moduna geçmeyin arkadaş ya...bir gün de öz eleştiri yapın çıkın deyin ki şu hataları yaptık, hatamızı kabul ediyoruz diye.... Sivassporun başındaki en önemli en yetkili kişi yani Mecnun başkan çıkıp açıkça eleştirisini ve aynı zamanda sizlere çağrısını yapmışken ve oturup bunun üzerine düşünmek gerekiyorken sizler hala çıkmış yok görmezden gelindi, yok zorumuza gitti... arkadaş o kadar yanlış işler ve taraftar gruplarının dokunulmaz olduğunu zannetmesi de burdakilerin ve dışarıdaki birçok yiğidonun zoruna gidiyor...Allah aşkına bir günde çıkıp uzlaşmacı olun, bir kere de muhalefet etmeyin, bu kadar kişi birşeyler söylüyorsa durup bir dinleyin...bu kafada bu inatta olduğunuz sürece ne değişen birşeyler olur ne de o açtığımız konudaki taraftar gruplarının birleşmesi...yazık, gerçekten çok yazık...

bqram58
04.03.2014, 22:51
Bu başkanın ilk çağrısı değil. Sizin anlamadığınız şu başkan hep aynı şeyi söylüyor gecen sene Yiğido Gençlik ve 1967 Genc taraftarlar derneği birleşti başkanın sözü üzerine hep birlikte maraton A tribününe girip tek ses oldular. Başkanın destek sözleri bu defada hikaye oldu. başkan hep aynı şeyleri söylüyor. gerek dernek gerek yigido genclik zaten bunu gerçeklestirdi. bu defa erdal sarılar gelip arkadaşlar kale arkası ölü evine döndü geri kale arkasına geçin diyerek tekrar ayrılmasını istedi. şimdi bunda grupların ne sucu var asıl bi defa siz kendinizde arayın hatayı. gruplara bırakmadan bi bağırın bi beste bagırı sivas sivas dan baska bu taraftar grupları emin olun gelmez. Sivas'a her gelen kendi stadlarında gibi gelip susturup gidiyor. Kusura bakmayın ama siz çekirdek çıtlarken o baskanın ve sizlerin kusur bulduğu gruplar sehrini savunuyor. yeri geldigi zaman kaç km deplasmana gidiyor. faydalarından bahsetmişsiniz emin olun sizin 2 hafta verdiğiniz 10 tl'den daha fazla maddi destekde bulunuyorlar. Siz sizin yüzünüzden yenen cezalarıda gruplara maal ediyorsunuz. Asıl o küfürlerin ve cezaların tek sorumlusu sizsiniz.

favori58
04.03.2014, 23:00
gurupların adı değil,yapacağı işler önemli. 1967-yiğidogençlik oturup öz eleştiri yapsın. sivasa maça gelen takımların 100 kişilik taraftar grubu olsun koca stadı susturmaya yetiyor,sonra çıkıp biz taraftarız,biz şuyuz biz buyuz diyorsunuz önce kendimize bakalım. bu gruplara taraftar diyenler,bırakın süper ligdeki bazı takımların taraftarlarına,trt'nin naklen yayınladığı (açık kanaldan) karşıyaka,balıkesir,samsun,Ada nademirspor taraftarlarına bir baksınlar ondan sonra konuşsunlar

bqram58
04.03.2014, 23:00
başkanın ve sizin anlamadığınız takip etmediğiniz olay şu
spor toto liginde 18 takım icinde ceza sınırlamasında 15. sıradayız düşünün genclerbirligi ve kayseir erciyesin taraftarı yok :) yani en az ceza yiyen 2. takım taraftarıyız :) Ama yaranamaz sivastaki gruplar. trabzon ve kayseri macı dısında hic bir mac desteklemez bizm taraftarımız. Maç secmek sizde cekirdek çitlemek sizde hakeme küfretmek sizde. bütün ihaleler taraftar gruplarında.
Gruplarla giden cocuklara bizlere demediğiniz laf kalmamış kusura bakmayında biz sizin soylediginiz gibi alkolik ne biliym hırsız esrarkeş müptezeller değiliz. 2-3 kişinin yaptığı şeyi tüm gruba maal etmeniz sacma bişey. Sonucta biz Sivasın cocuklarıyız. icimizde kötü olanları yokmu illaki var her yerden çürük elma cıkar ama genelleme yaparak maal edemezsiniz. burada muhalefet olanlar hadi bi mac sadece siz kale arkası havuzda toplanın bize kardesligi tribün kültürünü herşeyi ogretin sizden ögrendigimizi yapalım. bizim sucumuz olmuyormu oluyor kabulleniriz tabiki ama siz kendi sucunuzuda bizim üzerimize atıyorsunuz. burada gecen yazmıssınız 10 tl bilet pahalı değilmi diye. Saracoglunda 40 tl karaborsadan bilet alıp giren bizleriz. kusura bakmayın ama sizden bu lafları yemek icin gitmiyoruz oralara kadar Sivasspor sevgimiz icin gidiyoruz.

adres58
04.03.2014, 23:04
http://i.hizliresim.com/xVOXkr.jpg

poolat58
04.03.2014, 23:27
şu gruplar hepten yok olsun gelmesın dıyen arkadas, 4 eylule bursa kayserı eses gıbı takımlar geldıgınde, sen çekırdek çıtlatma sesınle mı karsılık vereceksın. Yahu sacma sapan konusmayın ya, acın ınternetı bursa eses karsıyaka samsun goztepe gıbı takımların gruplarının yaptıgı guzellıklere bakın, kareografılere bestelere atkı sovlarına mesale sovlarına bakın, ondan sonra konusun, adam hayatında taraftar gormemıs konusuyor, bızım tek ıstedıgımız kocaman, bılınclı kufursuz, akılcı ve kulturlu tek bır taraftar grubu bunu anlayın. Sınemaya gıdılır gıbı maca gıdılmez, stadda tezhurat heyecan olmazsa o macı sen de ızleyemezsın her ne kadar cekırdek yemek zevklı gelse de! Cunku sıkılırsın, sesız ölü gıbı bır stadtan.

sıvaslıgenç
05.03.2014, 00:15
Su bir gerçek stattaki 2 taraftar grubu da bu isten anlamiyor , tribunculuk nedir bilmiyorlar kimse kendini kandirmasin bu ortada su an ligdeki ve 2. Ligdeki butun takimlar dahil en kötü taraftar grubuna sahip Takimiz.

Yeniçerilerin geri dönmesi cok.iyi olur çünkü onlar zamaninda stattaki cosku malumdu.Ancak artik tum gruplarin tek cati altinda toplanmasi şart kimse cikarinin pesinde kosmayacak cunku onemli olan Sivasspordur.3 grupsa 3 grup toplanıp EsEs gibi Göztepe gibi Adana gibi takimi gaza getircek rakibi bile mest edecek bir grup olmalari lazim ancak Baskanda verdiği sozleri tutacak.

velibircan
05.03.2014, 00:38
Ben Emre Yıldırım

Sivassporun peşinden koşan altını çiziyorum peşinden koşan onlarca belki yüzlerce Sivasspor neferinden sadece birisiyim.Yıllarca bu takımın peşinden bırakın 4 eylülü gitmediğimiz bölge yapmadığımız deplasman kalmadı desek yeridir.Ama sizler ne bilirsiniz ki ? Şu sitede en eski üyelerden birisiyim o zaman sizler belki de başka takımın yalakalığınız yapıyordunuz.Ama sizler gibiler yüzünden bu siteye seneler önce kapattım üyeliğimi benim gibi yüzlerce insanla beraber.

Kaç taneniz tribün kültürü nedir nasıl oluşur bilir ki ? Adam daha tribün yazamıyor gelmiş asıp kesiyor.Beyfendi tabi elinde digitürk açıyor tv yi sonra gelip burda gruplar aşağı insanlar yukarı.Hariçten gazel okuma deyimi nedir bir açıp bakın , bakın ki biraz da olsun bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın.

Söyleyecek anlatacak çok şey var ama Futbolun F sinden Tribünün T sinden anlamayan adama ne anlatabilirsin ki ?

Sosyal paylaşım sitelerinde 3 4 grubun bir araya gelmesi için büyük bir destek mesajları yayılıyor.Ama SİZ ne anlarsınız ki ? Hayatında Sivas Sivas yada kırmızı beyaz dan başka stadda ne bağırdınız ki ? Hadi onu geçtim 4 eylüle geldiniz ki km lerce uzaktan Sivassporun Cefakar taraftarına dil uzatıyorsunuz ?Bu gruplar rant içinde gelse şekil yapmak içinde gelse Sivasspor a destek olmak için avaz avaz ortalar açıyorsa takıma SİZE LAF DÜŞMEZ !

Üzerine alınan birileri çıkar inşallah

poolat58
05.03.2014, 01:41
Ben Emre Yıldırım

Sivassporun peşinden koşan altını çiziyorum peşinden koşan onlarca belki yüzlerce Sivasspor neferinden sadece birisiyim.Yıllarca bu takımın peşinden bırakın 4 eylülü gitmediğimiz bölge yapmadığımız deplasman kalmadı desek yeridir.Ama sizler ne bilirsiniz ki ? Şu sitede en eski üyelerden birisiyim o zaman sizler belki de başka takımın yalakalığınız yapıyordunuz.Ama sizler gibiler yüzünden bu siteye seneler önce kapattım üyeliğimi benim gibi yüzlerce insanla beraber.

Kaç taneniz tribün kültürü nedir nasıl oluşur bilir ki ? Adam daha tribün yazamıyor gelmiş asıp kesiyor.Beyfendi tabi elinde digitürk açıyor tv yi sonra gelip burda gruplar aşağı insanlar yukarı.Hariçten gazel okuma deyimi nedir bir açıp bakın , bakın ki biraz da olsun bilmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmayın.

Söyleyecek anlatacak çok şey var ama Futbolun F sinden Tribünün T sinden anlamayan adama ne anlatabilirsin ki ?

Sosyal paylaşım sitelerinde 3 4 grubun bir araya gelmesi için büyük bir destek mesajları yayılıyor.Ama SİZ ne anlarsınız ki ? Hayatında Sivas Sivas yada kırmızı beyaz dan başka stadda ne bağırdınız ki ? Hadi onu geçtim 4 eylüle geldiniz ki km lerce uzaktan Sivassporun Cefakar taraftarına dil uzatıyorsunuz ?Bu gruplar rant içinde gelse şekil yapmak içinde gelse Sivasspor a destek olmak için avaz avaz ortalar açıyorsa takıma SİZE LAF DÜŞMEZ !

Üzerine alınan birileri çıkar inşallah

Emre kardesım bu gıbı adamlara naparsan yap anlatamazsın bunları, cunku adam gormemıskı, her stadı 4 eylul gıbı cekırdekcı sanıyor, bu adamlar takım gol atınca kalkan daha anons yapılmadan ''oturun gardas oturun'' dıyen adamlar.

bqram58
05.03.2014, 11:24
Burada herkes tribüncü olmaya tribüncü gerçek hepimizden cefakar taraftar ama nasıl oluyorsa stadda buradakileride göremiyoruz. Yazık yazık taraftar olarak bu ligi hak etmiyoruz

bqram58
05.03.2014, 13:10
herkes yine bol keseden sallıyor. ya neden her şeyin altında bir neden arıyorsunuz ki ? illa ayrı veya beraberliğin altında rant arıyorsunuz çıkar arıyorsunuz. belki kale arkasındaki grup oranın pasif olmasını istemiyor belki iki tribünlerede canlılık isteniyor. tam tek ses diyorsunuz o zaman da siz yine çekirdek başında olacaksınız. tek ses sadece biz taraftar gruplarında olacak sizde yine bi değişiklik olmayacak. mecnun baskan yanlıs soyledi gruplarada değilde seyirci (çekirdekçilere) laf etmesi lazımdı. bu arada taraftar grupları ile merak eden gerçekten duyguları samimi bi şekilde gelen arkadaşlar olursa 1967 SİVASSPOR GENÇ TARAFTARLAR DERNEĞİ YÖN.KRL.ÜYESİ Mustafa Ersoy abimizle görüşebilirler.

ali 58
05.03.2014, 15:43
Bu başkanın ilk çağrısı değil. Sizin anlamadığınız şu başkan hep aynı şeyi söylüyor gecen sene Yiğido Gençlik ve 1967 Genc taraftarlar derneği birleşti başkanın sözü üzerine hep birlikte maraton A tribününe girip tek ses oldular. Başkanın destek sözleri bu defada hikaye oldu. başkan hep aynı şeyleri söylüyor. gerek dernek gerek yigido genclik zaten bunu gerçeklestirdi. bu defa erdal sarılar gelip arkadaşlar kale arkası ölü evine döndü geri kale arkasına geçin diyerek tekrar ayrılmasını istedi. şimdi bunda grupların ne sucu var asıl bi defa siz kendinizde arayın hatayı. gruplara bırakmadan bi bağırın bi beste bagırı sivas sivas dan baska bu taraftar grupları emin olun gelmez. Sivas'a her gelen kendi stadlarında gibi gelip susturup gidiyor. Kusura bakmayın ama siz çekirdek çıtlarken o baskanın ve sizlerin kusur bulduğu gruplar sehrini savunuyor. yeri geldigi zaman kaç km deplasmana gidiyor. faydalarından bahsetmişsiniz emin olun sizin 2 hafta verdiğiniz 10 tl'den daha fazla maddi destekde bulunuyorlar. Siz sizin yüzünüzden yenen cezalarıda gruplara maal ediyorsunuz. Asıl o küfürlerin ve cezaların tek sorumlusu sizsiniz.
söylenmesi gereken herşeyi söylemişşin tebrikler

Bulut@ğlu
05.03.2014, 15:44

maçlara her gelmemde gruplardan başka koro halinde küfürlü tezahürat eden olmadı.gruplarda başlıyor bütün stada yayılıyor. inkarcı olmayın doğruyu olduğu gibi söyleyin. gruplardan önce grubu yönetenler değişmeli. ne zaman küfürlü tezahürat olsa grup amigoları başlatıyo genelde..

elbeylii
05.03.2014, 17:21
arkadaşlar başkan haklı hepsini dinledim küfürü başlatan gruplar lütfen yapmayın yok sen ne bilirsin bağırmayı falan çekirdekmiş falan gecen grupların protesto edip gelmediği maçta bendevardım ne oldu Tüm staad bağırdı ne grubu ne bilmem neyi ben o grup başkanlarından rica ediyorum onlar isteseler bu küfür meselesini çözerler bağırın ama takıma zararı olmayan söylemlerle GRUP BAŞKANLARI GRUBA ETKİLİ OLUR İSTERLERSE TABİKİ.......

1967_DERNEK_MUSTAFA
06.03.2014, 01:52
Küfür edilmesin, saha kapanmasın, maddi ceza alınmasın ve en önemlisi başkanın içindeki UKDE'ler kırılsın kafi... Aslında sayın başkanımız ne kadar sanal alemin gerekliliğine inanmasada bir yazı ile tüm çirkinliklerin, küslüklerin, kavgaların işte böyle ufak ufak değişeceği gerçeğini değiştirmez...

Eskilerde yapılan hatalar ne olursa olsun tüm taraftar gurubu birleşmeli, havadaki burunlar birazda karşıya doğru dönmeli, düşünceler yumuşamalı ve kolkola ardarda bu yolda mücadelemizi vermeliyiz.

Yani özetle bize yakışanı yapmalıyız.

hocam yaş itibariyle benden büyük görünüyorsunuz bu sanal alem beni tansiyon hastası yaptı böyle bilmeden yazanları gördümmü kafalarına göre yorum yapanı gördümmü neden derseniz bu siteye yıllarımızı verdik bizim derneği ve beni site tönetimi iyi bilir iyi tanır ben dahilinde bundan önceki yıllarda dernekten arkadaşlarımızın çoğu adminlik modaretörlük yaptılar benim önerdiğim kişiler hale görevlerini sürdürüyor caharı olsun kaderi olsun rüştü elmasa ayhan bayrağa günay kardeşimize onlar ne söylerse derneğim hakkında benim hakında doğrudur derim başımın üstünde yeri var derim
hocam sanal değilde canlı bilgiler vereyim size telefon numaramı veriyorum araya bilirsiniz mesaj çekip ben araya bilirim 05433737699 0554931 1967 1967 sivasspor genç taraftarlar derneği yöneticisiyim saygılar