SivasSpor.com -  Yiğidoların Özgür Sesi

SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi (http://www.sivasspor.com/forum/index.php)
-   Teknik Direktör (http://www.sivasspor.com/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Carlos İstifa Etti.. (http://www.sivasspor.com/forum/showthread.php?t=38561)

SivasSpor.Com 21.12.2014 10:39

Carlos İstifa Etti..

[url=http://resimzade.com/Show.html?i=44900&token=53710][img]http://resimzade.com/Show.html?i=44900&token=53710[/img][/url]

[B]Son dakika ! Roberto Carlos bu sabah istifa etti....[/B]

Alınan kötü sonuçlara bir türlü dur diyemeyen Sivasspor'un teknik direktörü Roberto Carlos bu sabah istifa etti. Tesislerde eşyalarını topladığı bildiren Carlos'un Pazartesi Şehirden ayrılması bekleniyor.

Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Sayın hocamız Roberto Carlos ile karşılıklı anlaşarak sözleşmemizi feshettik" açıklaması yaptı.

[B]Sivasspor.Com Özel haberi[/B]

Sivasspor'un Süper Lig'de İstanbul Başakşehir'e 2-0 yenilmesinin ardından akşam saatlerinde toplanan yönetim kurulu, durumu değerlendirdi. Bu sabah yeniden toplanan yönetim kurulu, teknik direktör Roberto Carlos'un da katılımı ile bir toplantı yaptı.

Toplantıda Sivasspor'un menfaatleri doğrultusunda karşılıklı olarak sözleşmenin feshedilmesi kararı çıktı. Tarafların anlaşmasıyla Roberto Carlos ile Sivasspor'un yolları ayrıldı. Sivasspor'un hemen yeni teknik direktör bulmak için bazı isimler ile temasa geçeceği bildirildi.

Turan 59 21.12.2014 10:41

Cevap: Carlos İstifa Etti..

Asıl Sivasspor şimdi küme düştü.

metee58 21.12.2014 10:41

İstifada bir hizmettir.Güzel insandı yolu açık olsun.

Burack 21.12.2014 10:42

Yonetime soru: Simdi cicinhoyu, da costayi, nasil tutacaksiniz elinizde cok merak ediyom.

turks 21.12.2014 10:43

carlosdan daha suçlu olanlar var onların vicdanı rahatmı acaba illaki carlosunda noksanları var ama en büyük suç transfer yapmayan yönetimdir carlosun eksikleri elbette vardı ama başarısız olmasının en büyük nedeni yapılmayan transferlerdir

kangalli58yasin 21.12.2014 10:43

Olmadi bu simdi hic Olmadi :(
Kahvaltimi yaparken bu haber Bende ne Tat ne tuz birakti!

kangalli58yasin 21.12.2014 10:44

Ruhsuz topcularimiz ve Yönetim sagolsun!
Ah be Bari transferleri yapsaydik Carlos Ile

Kokomo 21.12.2014 10:46

Sonunda oldu, çok güzel haber.

R.Carlos hiç ama hiç iyi bir hoca değildi.

Daha önceki yazılarımda "Neden iyi bir hoca olmadığını & neden ayrılması gerektiğini" detaylı olarak yazmıştım, merak eden okur.

beko35 21.12.2014 10:46

Ne iş daha dün ihanet diyordu :mad:

fatihcan58 21.12.2014 10:46

Her iki taraf içinde hayırlısı olsun.Geçen sene yönetim çok iyi bir iş yapıp carlosun yanına çok iyi yardımcılar verildi. Lopezin boşluğu doldurulamadı. Lopezin yerine gelen Orhan Hocada dolduramadı. Carlosta tecrübe eksikliği çok hissedildi.

anilcan213 21.12.2014 10:49

[B]Keske ugurlama organizasyonu yapsak buyuk bir isimdi. Her sey icin tesekkurler buyuk efsane[/B]

shang 21.12.2014 10:49

Çok yazik oldu carlos bu süreçteki en suçsuz insandi.bu kaostan nasıl cikilacak işler daha da zorlaştı. Sanmayın ki carlos gitti zor günler bitti.da costa ve Cicinho yu nasıl tutariz bilmiyorum.

DoomsDay58 21.12.2014 10:50

Çok geç kalındı, her ne kadar hocaya destek olunsa da şartlar hocayı çok zorladı ve bu yüzden bıraktığını düşünüyorum. İki taraf içinde hayırlısı olsun inşallah iyi bir hocayla anlaşıp işleri yoluna koyarız.

DoomsDay58 21.12.2014 10:53

[QUOTE=anilcan213;928852][B]Keske ugurlama organizasyonu yapsak buyuk bir isimdi. Her sey icin tesekkurler buyuk efsane[/B][/QUOTE]

Kesinlikle katılıyorum, İstanbulda güzel bir karşılama yapmıştık omuzlara alınmıştı giderken de yalnız bırakmak ayıp olur güzel bir uğurlama yapılmalı.

58YIGIDO58 21.12.2014 10:53

bu durumda istifa etmesi belkide daha hayirlidir.
Ama Yönetimdeki sahislar Carlosun verdigi listedeki oyunculari alsalardi, suan Carlosla Tarih yaziyorduk.

hiko58 21.12.2014 10:59

aslında carlosun eline yeterli malzeme vermeyen [B][U]ortalıkta dolaşan çapulcu futbolcuları toplayan yönetim suçluydu[/U][/B].

carlosmu gol atacaktı. yazık oldu üzüldüm

59yigido58 21.12.2014 10:59

bence isabetli hatta geç bile kalınmış bir istifaydı vakit geçirilmeden bir an önce yılmaz vural,ı getirin devre arasıda takımın yarısını değiştirin bakın bu takım neler yapıyor saçma sapan birini getirme mecnun başkan bu son şansın yoksa ptt de oluruz yeni stadyum bitmek üzereyken sakın bu riski alma bence

legolass 21.12.2014 11:00

carlos coktan beri mesajlari veriyordu cokta surpriz olmadi. carlos yonetimle konustu bana bu kadar oyuncu lazim iyi oyuncular lazim. yonetimde pintiligi dusunup biz bu yukun altina giremeyiz borcumuz yok bundan sonrada olmasin. carlosta gayet gururlu bir sekilde istifa etti.Helal olsun ama keske sezon basinda bunlar konusulsaydi. adam ferrari ama tofas gibi kullanldi.

34MUAMMER58 21.12.2014 11:10

[b]taraftar yönetim istifa dedi,r.carlos istifa demediki ,bu işte biyanlışlık var,zaten dünyada veülkede adaletsizlikvar,ülkeyi soyanlar yaRgılanmıyor,hırsızı suçüstü yakalayanlar yargılanıyor hizana fizana sürülüyor,bu takıma futbolcu almıyanlar koltuğunda oturuyor,butakıma futbolcu lazım diyen gönderiliyor,sezon başında şöyle adamgibi golcü,solaçık ve forvet alınsaydı bugün sivassporun enaz 12 puanı daha olurdu ,22 puanlı takımın hocasıda avrupayı kovalardı,onuda geçtim,son 2 maçtaki hakem hataları olmasaydı takımın 15 puanı olurdu enazından kimse yine bişeydemezdi,geçen sezon takıma 1 golcü almıyarak ,şampiyonlar ligi şansı tanımayan yönetim,ve bitmek tükenmek bilmeyen hakem hatalarıyla adamın önünü kesenler kına yaksın artık ,bitmek tükenmek bilmeyen fb yalakçılığı yüzünden sivassporun adını şikeye bulaştıranlar ,bu nedenlede avrupaya gitmemizi engelleyenler ,bu yüzdende doğru dürüst transfer yapmayıp takımı emekli ,sorunlu ,arıza adamlarla dolduranlar,sahada egoistlikleriyle ,kazmalıklarıyla puan almamızı engelleyen futbolcu müsfetteleri hesap vereceğine ,hocayı gönderip kendilerini kurtardıklarını sanıyor,ben kimsenin gitmesinden yana değildim,2.devrede herşeyin düzeleceğine inanıyordum,şimdi ne üdüğü bellisiz adamlarla ,takımı 10 kişi defans oynatmaktan başka marifeti olmayan mesutbakkal ,futbolcuyu tekme tokat döven ana avrat küfreden yılmaz vural gibi adamlarla uğraş dur,şimdi muhtemelen eskiden fb de oynamış birini getirirler ,hayırlı uğurlu olsun ,kına yakarsınız artık :mad: [/b]

Soyözen 21.12.2014 11:10

Hadi gözünüz aydın.

Elde avuçta işe yarar bi Cicinho vardı, o da bu vesileyle gider.

Muhteşem, harika, efsane, tarif edilemeyecek kadar büyük meziyetlere sahip yonetimimiz de Uğur Boral, Selçuk Şahin gibi "eskinin" futbolcuları ile Erman, Eneramo gibi "eskinin" yıldızları ile bizi ligde tutarlar.

İnşallah biz de "eskiden" oynadığımız liglere dönmeyiz.

Bu futbolcu kadrosu ile Carlos değil Mourinho gelse, Guardiola gelse ne yapabilir ki?

mühendisburak58 21.12.2014 11:11

Roberto Carlos u çok seviyoruz seviyorduk ama maalesef takıma zarar veriyordu artık.

cengo64 21.12.2014 11:11

Carlos kendini riske etmeyeceği için problem çıkarıp kaçmak isteyecektir.Şimdiden önlem alsınlar.2. yarı planlarını şimdiden yapsınlar.Aykut Kocaman la temasa geçsinler ve hemen bir transfer politikası oluştursunlar.Geç kalırsak işin şakası olmayabilir.

Bu yazıyı 26-10-2014 de yazmışız.Bence gözümüz aydın.Şimdi Orhan Kaynak ile bile devam edebiliriz.Takım kondüsyonu arttırılmalı.1 gercek forvet ve 3 orta saha lazım.Da Costa Atıf ve kalırsa Cici dışında yabancı kontenjanını boşaltalım.3 sağlam orta saha gelmeli.Sergen menejer olarak gelsin.Futboldan anlıyor.2. seçeneğim H.Şaş.Korcan,Ziya,Da Costa,Ümit,H.Arslan,Musa,Atıf,Kadir,Burhan kalsın, bu takım iskeleti üzerine takım kurulsun.
Korcan(Ertuğrul)

Ziya Da Costa Transfer(Ümit) Cici(Transfer)Fatih

Transfer(Kadir) Transfer(H.Arslan)
Burhan(Musa) Atıf Transfer(Mehdi) Transfer(Gelirse Aydın)

Transfer(Ahmet)

beko35 21.12.2014 11:16

İstifa etmesinin sebebi : hakem hatalarından ve elindeki transfer raporunu yönetime verdi yönetim ne yaptı hepsini çöpe attı yönetim:mad: yoksa carlos crisantusa çok mu meraklı batuhana çok mu meraklı carlos bunların hiç birini istemedi ? :mad:

B.DUMANLI 21.12.2014 11:16

Carlos´u tüm dünya tanirda,Faruk Tasseten ve Erdal Sarilar´i kim taniyor.Keske yönetimdeki bu iki sahis istifa etseydide derin bir NEFES alsaydi tüm SIVASSPOR camiasi.

Carlos´un ayrilmasi gecen sezon basi yapilan transferlerdi,keske Carlos o transferleri görünce görevi kabul etmesedi kendisi istifa etseydi.

Artik bizde süperlig takimlari gibi bizans oyunlari yapar olduk.Süperligdede baskanlar istifa öncesi arkandayiz derler sonra istifasini verirler.Sirf kendilerini kamuoyu önünde sucsuz göstermek icin.

Ey yönetim gecen sene aldiginiz 8 cengaver varya onlari bu Sivasspor taraftari unutmuyor.Carlos topu 3 cerceveden iceri sokamayan futbolcuya yeterli sabir bile gösterdi.

Yolun acik olsun Carlos,Sivas senin degerini bilmedi.

Türkce´de güzel bir atasözümüz var,derki;"Gelen gideni aratir".

Bu yönetim gecmisten hic bir zaman icin ders almadi bundan sonrada alacaga benzemiyor.Devamli günü kurtarmaya yönelik idealler pesindeler,Sivasspor´un gelecek 5 yili onlari suanda ilgilendirmiyor....

myway 21.12.2014 11:23

bu yıla dair ümidim kalmadı. ihanet içindeki oyuncuların yerine hocayı göndermeyi tercih eden yönetim tebrikler vizyon sahibisiniz gerçekten.

carlos kumaşını geçen yıl gösterdi. sivas için çok büyük kazançtı,renkti,nimetti..

bu yıl üstüste gelen sakatlıklar,cezalara oyuncuların gruplaşması da eklenince, sezon başı yapılan kötü transferle belimizi doğrultamadık.

sivasa başarıya aç oyuncu lazım. toraman,batuhan transferleri zaten gidiş yönümüzü göstermişti. carlosun da gidişi ile artık önümüzdeki yıl maçları trt de izlemeye hazırlanmalıyız.

2 hafta daha sabredip devre arası doğru transferlerle yine yukarıya tırmandıracaktı carlos. teptik bu fırsatı. ve bu başarıya aç,hırslı,düzgün insanı kaybettik.

hepimize geçmiş olsun. sadece sivasspor değil sivas da küme düştü bugün. 21 aralık en kısa gün olsa da sivasın en acı ve en uzun kara günü olmuştur.

GuVeN 21.12.2014 11:23

Yalnış karar!!! Devre arasına kadar alınabilecek tüm puanalar alınıp transfer yapmak gerekiyordu! Tabi bu yönetimin ne kadar işine gelir düşünmek lazım.
Takım ne maç kazanabiliyor,ne gelir elde edebiliyor.Bu durumda Carlos gibi yüksek maliyetli bir hoca yerine hadi aslanım hadi koçumla futbolcu gazlayacak süper lig gezgini ucuz hocalardan birini alarak hadi şansıma ne çıkarsa bahtıma yapılacak belli ki.Çok yazık oluyor Sivasspor'a.
Ama yönetime suç bulan her hemşerim(ben de dahil) aynaya bakarak bunları söylemeye hakkım var mı acaba,ben bu takım için ne yapıyorum ki diye de bi kendilerini sorgulasınlar!Bu şehire takımına sahip çıkmaktan aciz bizlere senelerdir haketmediğimiz bir lütuf yaşattırılıyordu. İnşallah en kısa zamanda yine haketmediğimiz bu güzellikleri yaşayabiliriz.
Carlos'un gönderilmesi büyük bir yönetim fiyaskosu,yazık olacak..

şehrisivas 21.12.2014 11:24

Yazık çok yazık.Demekki birilerinin ki içinde hayin topçularda var,vicdanları rahatmı acaba.

hiko58 21.12.2014 11:25

Yönetim her zaman hocanın yanında yer almayı bilmelidir. kalenin önünden tolu gole çeviremeyen önündeki topa vuramayan futbolcu müsvettelerine ne gibi önlem aldın. futbolcu hocayı istemediği zaman oynamıyor ne önlem aldım. sen dünyada klasmana girmiş bir muhsin ertuğralı getirdin. antremanlar ağır diye futbolcu oynamadı ve sen hocayı gönderdin. hangi futbolcuya ceza verebildin. hangi futbolcuya karşına alıp rest çekebildin. hakemler her hafta hakkını yedi seni sildi attı çıkıp ne diyebildin. bir yönetim iyi bir kaleci bulamayacak kadar basiretsizmi kardeşim. hatanız çok hatanız. hata hocada değildi üzüldüm carlosa çok üzüldüm çok..

34MUAMMER58 21.12.2014 11:25

[b]ya bu milleti anlamak çok zor ,haftalardır aykut kocaman dediler konyaya gitti,2 maçta 10 gol yediler,hikmet karaman dediler rize yine yeniliyor tek artısı takımı arada hücüm ettiriyor,yılmaz vural diyorlar ,siz yılmaz vuralın kim olduğunu biliyormusunuz?düşürdüğü takımların sayısını biliyormusunuz?hayal edin golleri kaçırınca r.carlos efendilğinden anca yedek kulubesini yumrukluyor,yılmaz vural sahaya girip utakayı yumruklar ,düşünebiliyormusunuz bu adam atıfı dövmüş,ertuğrulu tekmelemiş ,cicinyo gibi adamı tekmelemiş ,bu adamımı sivasa layık görüyorsunuz ?yazıkki ne yazık [/b]

izecson_ea 21.12.2014 11:25

En son gidecek adam gitti varya adam fener macında klübede yaşadığı duygular takım için elinden ne geldiyse yaptığını gösteriyor lanet olsun yönetimin cimriliğine bu takım düşerde yönetimde istifa ederse en büyük namuzsuzluğu yapmış olurlar

tanju_58 21.12.2014 11:26

Yönetim hatalarına bir hata daha eklemiş durumda.Adam gibi transfer yaptınızda carlos'mu oynatmadı.Geçen sene elindeki kadroyla neler yaptığını biliyoruz.o kadronun üstüne kaliteli bir kaçtane transferle zirveyi zorlayan bir sivasspor olabilirdi.ancak nerde beleş işe yaramaz futbolcu varsa takıma toplandı ve sonuç ortada.suçu teknik direktöre yükleyip istifa ettirmek yönetimi aklamaz.

B.DUMANLI 21.12.2014 11:32

[QUOTE=hiko58;928857]aslında carlosun eline yeterli malzeme vermeyen ortalıkta dolaşan çapulcu futbolcuları toplayan yönetim suçluydu. carlosmu gol atacaktı. yazık oldu üzüldüm[/QUOTE]

O üzüntü hepimizin,

Carlos Real Madrid´de oynarken cevresinde ne Ahmet Sahbaz,ne Kadir,ne Batuhan ve nede Cihan vardi.Bu ay parcalarini bu yönetim sayesinde tanidi ve bunlar senin oyuncularin denildi.Oda bu ay parcalari ile calismaya mecbur kaldi.Aslinda Sivasspor´da o kadar cok ay parcalari varki...

KaanK 21.12.2014 11:34

Asıl şimdi ptt lige doğru yelken açarız. Gitsin diye bas bas bağıranlar bakalım sonraki yenilgilerde ne bahane bulacaklar. Yazık oldu

babapiton 21.12.2014 11:36

[B]Hem Roberto Carlos hem de Sivasspor için iyi bir deneyim oldu.Gitmesini istediğim halde üzüldüm.İyi bir insan fakat iyi bir teknik direktör değil.Kriz durumunu yönetme yönünden zayıf kaldı.Bu Türk futbolcuların yapısını bilmediğinden kaynaklanıyor.İyi kadrolarla çok başarılı olur.Büyük ihtimal yakın zamanda Fenerbahçe'nin başında görürüz kendisini.

Yolun açık olsun.[/B]

okan3336 21.12.2014 11:37

Desene yonetim yine aklandi ben bunun boyle olavagini biliyorduum ins iyi bir teknik adam getitebilirler

Rallim58 21.12.2014 11:38

[QUOTE=Soyözen;928863]Hadi gözünüz aydın.

Elde avuçta işe yarar bi Cicinho vardı, o da bu vesileyle gider.

...............[/QUOTE]

[B][FONT="Comic Sans MS"]Aynen öyle Hocam...!

Yazık oldu...
Futbolcumuzu yuhalayan, rakip takıma oley çeken bizim "seyircilerimiz" oldu.

Cicinho ve Da Costa dün müsabaka sonunda tribünlere gelerek;
"Artık bu iş burada biter" der gibi el kol hareketleri sergiledi...

Carlos için pazartesi akşamı, veda töreninde (yapılırsa) orada olmayı arzu ediyorum...

Ayrıca, bu sonuç; Takıma ihanet eden, sabote eden futbolcuları "kadro dışı" koyabilme cesareti gösteremeyenlerin acziyeti olarak görüyorum...[/FONT][/B]

xir 21.12.2014 11:38

Akşam istifa diye bir şey yoktu carlosun kafasında,sabahki toplantıda Carlos bu durumdan çıkış reçetesini yönetime iletti yönetimin de işine gelmedi ve bi anda ipler koptu.Carlosun gitmesi çok üzücü şimdi takımın başına gelecek hoca ve transferlerin ne yönde olacağı dahada önem kazanmıştır.çok çok üzüldük ama yapılacak bir şey de yok.Sivasspor menfaatlerini konuşma yazma dönemindeyiz,bizlerde üzülmeye devam etmeyiz inşallah.

KaanK 21.12.2014 11:41

Sivasspor yönetimi ve sivasspor tarihi bir fırsatı kaçırmıştır. Geçen seneki jenerasyonu kolay kolay bulamazsınız. Bu sene üzerine koyup gidebilirdik. Lig uzun bir maraton devre arası ne olur bilinmez ancak alınan karar yanlış bir karar. Şu dakikadan sonra cicinho yu ve da costa yı zor tutarız. Çok yanlış bir karar

stain 21.12.2014 11:42

giden gitmiştir kalan sağlar bizimdir neysede inşallah takımımıza faydalı bir karar olur . carlos bugün gitmese 6 ay sonra gidecekti hatırlarsanız sezon başı bir demecinde devre arası ayrılabilirim demişti yani burda kalmak onun aklında pek yoktu . şimdi takıma oyuncusuna yönetimine destek olmak lazım bu bizim için bir doğum sancısı ya ligde kalacağız yada küme düşeceğiz bu yüzden biz üzerimize düşeni en iyi şekilde taraftar olarak yapalım desteğimizi esirgemeyelim hayırlısı Allahtan

B.DUMANLI 21.12.2014 11:42

[QUOTE=34MUAMMER58;928873][b]ya bu milleti anlamak çok zor ,haftalardır aykut kocaman dediler konyaya gitti,2 maçta 10 gol yediler,hikmet karaman dediler rize yine yeniliyor tek artısı takımı arada hücüm ettiriyor,yılmaz vural diyorlar ,siz yılmaz vuralın kim olduğunu biliyormusunuz?düşürdüğü takımların sayısını biliyormusunuz?hayal edin golleri kaçırınca r.carlos efendilğinden anca yedek kulubesini yumrukluyor,yılmaz vural sahaya girip utakayı yumruklar ,düşünebiliyormusunuz bu adam atıfı dövmüş,ertuğrulu tekmelemiş ,cicinyo gibi adamı tekmelemiş ,bu adamımı sivasa layık görüyorsunuz ?yazıkki ne yazık [/b][/QUOTE]

Arkadasim hic üzme canini, Hikmet Karaman Manisa´yi yüz üstü birakti kacti gitti,Yilmaz Vural sporcusunu tartakladi,küme düsürmedigi takim kalmadi ligde.Biz bize layik olani bile dahi ayirt edemiyecek kadar gözümüzü bir nevi kin bürümüs.Olan bu sehire olacak,OLAN BU SITEYE olacak...Olan SIVAS esnafina olacak.

WEZ Format +2. Şuan Saat: 21:37.