Orijinalini görmek için tıklayınız : NEDEN BÖLÜNDÜK?

hakandemirezen
07.03.2007, 00:13
NEDEN BÖLÜNDÜK? SEBEB BELLİ SİVASTA YAŞAYANLAR İST DA YAŞAYANLAR.
BİZLERİ BAŞKA TAKIMI TUTMAKLA SUÇLAYANLAR SİZDE DELİKANLICA SÖYLEYİN TUTUĞUNUZ DİĞER TAKIMLARINIZI.KLAVYEDEN YAZMAK NE KADAR KOLAY DİMİ BEN SİVASSPORLUYUM ANTİ İSTANBUL BARİ BUMAÇTA DELİ KANLI OLUNDA SİVASI TUTUN DİYENLER.4 EYLÜLDEKİ MAÇLARDA NEDEN DİLE GETİRMESSİNİZ FB ŞAPKASI GİYENLERİ GS ATKISI GİYENLERİ BJK FORMASI GİYENLERİ?İST DA YAŞASAKTA ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ASLIMIZI BİLİYORUZ ASLIMIZI YİTİRMEDİK.İŞTE BU SÖYLEMLER TRÜBÜNDEKİ BÖLÜNMELERE YOL AÇIYOR.TÜM AÇIK YÜREKLİLİĞİMLE BEN SÖYLÜYORUM İST DOĞDUM İST DA BÜYÜDÜM TABİKİ TUTMAM GEREKEN BİR TAKIM OLACAKTI BEN TAKIM TUTMAYA 2 SENE ÖNCE BAŞLAMADIM 30 YILDIR TUTUYORUM O ZAMAN NERDEN BİLİRİM BEN SİVASSPORUN VARLIĞINI TUTTUK BİR TAKIM. SİVAS NASIL ORDAYAŞAYANLAR İÇİN BİR TUTKUYSA BURDA TUTTUĞUM TAKIMDA BENİM İÇİN BİR TUTKU OLDU SÖKÜP ATMAK KOLAYMI?BİZLER BURDA TUTTUK DİĞER TAKIMLARI YA SİVASTA YAŞAYANLAR SİZLER NEDEN DİĞER BİR TAKIMI TUTTUNUZ TUTMADIM DİYEN YALAN KONUŞUR.HALENDE TUTUYORSUNUZ GELİN BIRAKALIM BU İST SİVAS MUHABBETİNİ KALPLERİMİZ SİVAS İÇİN ATSIN SİVASIN BAŞARISI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM BİRBİRİMİZİ RENCİDE ETMİYELİM KÜSTÜRMEYELİM.BIRAKIN İNSANLARIN 2.TAKIMI OLSUN VARSIN ELEŞTİRMEYELİM SİVASIN MAÇINA GELİP DESTEKLİYORSA BU YETSİN BİZE.BU GÜN KLÜBÜMÜZÜN BAŞKANI BİLE DAHA ÖNCEDEN BAŞKA BİR KLÜBÜN YÖNETİM KURULU ÜYESİYDİ YANİ BUNLAR OLAĞAN ŞEYLER.

sivasli_boy
07.03.2007, 00:37
Ben SİVASSPORUN 3. ligden beri cok nadir maclarini kacirmisimdir biz SİVAS 3. ligdeykende 4 buyuklere rest cektik şimdide cekiyoruz ama sadece nufus cuzdanında SİVAS yazmakla olmuyor bu isler yurek istiyor onuda su zamanda herkez koymuyor biz yinede de devam ediyoruz ve edecegizde ALAYİNA İSYAN ÖLÜMÜNE SİVAS...

YiGiDo_58_06_nl
07.03.2007, 02:00
birlik beraberlik zamani arkadaslar niye her sey SIVAS SPORUMUZUN basarisi icin dosttan cok dusmanimiz var biz bizi cekemezsek baskasi acimaz bize lutfen trubinlerde ayricalik olmasin hepimiz olumune kadar ALLAHIN izniyle SIVAS SPORLUYUZ
HER SEY YIGIDOLAR ICIN

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 08:01
BİZLERİ BAŞKA TAKIMI TUTMAKLA SUÇLAYANLAR SİZDE DELİKANLICA SÖYLEYİN TUTUĞUNUZ DİĞER TAKIMLARINIZI.KLAVYEDEN YAZMAK NE KADAR KOLAY DİMİ BEN SİVASSPORLUYUM ANTİ İSTANBUL BARİ BUMAÇTA DELİ KANLI OLUNDA SİVASI TUTUN DİYENLER.4 EYLÜLDEKİ MAÇLARDA NEDEN DİLE GETİRMESSİNİZ FB ŞAPKASI GİYENLERİ GS ATKISI GİYENLERİ BJK FORMASI GİYENLERİ?İST DA YAŞASAKTA ALLAHA ÇOK ŞÜKÜR ASLIMIZI BİLİYORUZ ASLIMIZI YİTİRMEDİK.İŞTE BU SÖYLEMLER TRÜBÜNDEKİ BÖLÜNMELERE YOL AÇIYOR.TÜM AÇIK YÜREKLİLİĞİMLE BEN SÖYLÜYORUM İST DOĞDUM İST DA BÜYÜDÜM TABİKİ TUTMAM GEREKEN BİR TAKIM OLACAKTI BEN TAKIM TUTMAYA 2 SENE ÖNCE BAŞLAMADIM 30 YILDIR TUTUYORUM O ZAMAN NERDEN BİLİRİM BEN SİVASSPORUN VARLIĞINI TUTTUK BİR TAKIM. SİVAS NASIL ORDAYAŞAYANLAR İÇİN BİR TUTKUYSA BURDA TUTTUĞUM TAKIMDA BENİM İÇİN BİR TUTKU OLDU SÖKÜP ATMAK KOLAYMI?BİZLER BURDA TUTTUK DİĞER TAKIMLARI YA SİVASTA YAŞAYANLAR SİZLER NEDEN DİĞER BİR TAKIMI TUTTUNUZ TUTMADIM DİYEN YALAN KONUŞUR.HALENDE TUTUYORSUNUZ GELİN BIRAKALIM BU İST SİVAS MUHABBETİNİ KALPLERİMİZ SİVAS İÇİN ATSIN SİVASIN BAŞARISI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPALIM BİRBİRİMİZİ RENCİDE ETMİYELİM KÜSTÜRMEYELİM.BIRAKIN İNSANLARIN 2.TAKIMI OLSUN VARSIN ELEŞTİRMEYELİM SİVASIN MAÇINA GELİP DESTEKLİYORSA BU YETSİN BİZE.BU GÜN KLÜBÜMÜZÜN BAŞKANI BİLE DAHA ÖNCEDEN BAŞKA BİR KLÜBÜN YÖNETİM KURULU ÜYESİYDİ YANİ BUNLAR OLAĞAN ŞEYLER.
Kardeş ben sivasta yaşıyorum.ve koyu bir galatasaraylıydım.Ancak sivasspor süperlige çıktıktan sonra galatasaray umrumda değil.benim için benim şehrimin takımı önemli.Ben sadece avrupa maçlarında ve Fb-Gs maçında galatasarayı destekliyorum.geçen yıl Sivasın Galatasarayla oynadığı maçta Sivasspor için sesimin çıktığı kadar Sivassporu destekledim.Ve aynı şekilde destekliyorum.Demişinki söküp atmak kolay değil 30 yıldır tuttuğum takım.Kolay kardeşim hemde çok kolay benim için çok kolay seni bilemem.Ben sivas'a sivassporun katkılarını gözümle görüyor ve yaşıyorum.Sivasspor sayesinde Türk basınında ilimden söz ediliyor.galip geldiğimizde ulusal medya Sivastan övgü ile bahsettiğinde gururlanıyorum.Galatasaray herhangi bir takımı yendiğinde Sivastan bahseden duydun mu sen?Ben hiç duymadım.O yüzden benim şehrimin takımı dururken başka takımı tutmak bana yakışmaz.artı Sivas süperligde bunu herkes anlasın lütfen başka sivasspor yok.Biz desteklemessek kimse sivası desteklemez.unutma galatasarayı her zaman destekleyen olur.Ama Sivassporu sivaslı destekleyecek kardeş.Başka biri çıkıp sivası desteklemez.Her kese selamlar.

SivasLady
07.03.2007, 08:49
Kardeş ben sivasta yaşıyorum.ve koyu bir galatasaraylıydım.Ancak sivasspor süperlige çıktıktan sonra galatasaray umrumda değil.benim için benim şehrimin takımı önemli.Ben sadece avrupa maçlarında ve Fb-Gs maçında galatasarayı destekliyorum.geçen yıl Sivasın Galatasarayla oynadığı maçta Sivasspor için sesimin çıktığı kadar Sivassporu destekledim.Ve aynı şekilde destekliyorum.Demişinki söküp atmak kolay değil 30 yıldır tuttuğum takım.Kolay kardeşim hemde çok kolay benim için çok kolay seni bilemem.Ben sivas'a sivassporun katkılarını gözümle görüyor ve yaşıyorum.Sivasspor sayesinde Türk basınında ilimden söz ediliyor.galip geldiğimizde ulusal medya Sivastan övgü ile bahsettiğinde gururlanıyorum.Galatasaray herhangi bir takımı yendiğinde Sivastan bahseden duydun mu sen?Ben hiç duymadım.O yüzden benim şehrimin takımı dururken başka takımı tutmak bana yakışmaz.artı Sivas süperligde bunu herkes anlasın lütfen başka sivasspor yok.Biz desteklemessek kimse sivası desteklemez.unutma galatasarayı her zaman destekleyen olur.Ama Sivassporu sivaslı destekleyecek kardeş.Başka biri çıkıp sivası desteklemez.Her kese selamlar.

söküp atmak senin ve bir cogu icin kolaydir, sen Sivas`da yasiyorsun sen orda 3. ligden beri maclara gitmisindir,
SivasSpor tutkunlugun dahada farklidir
her maclarinda tribünde yer aldin ve destekledin
bu duyguyu iyi bilirsin - simdi bu duyguyuda Ist. yasayanlara aktar
GS tuttum diyorsun her macina gittin mi bilmiyorum :rolleyes:
onlar Istanbulda yasiyorlar ordaki bir takimin her macina gittiler
senelerdir her maca gidip o takimi desteklediler
sen nasil SivasSpor maclarinada giderek büyüdüysen Ist. dakilerde baska takimla yasadilar bunlari

sen iki takimi destekledin birinin her macina gittin digerini gönülden destekledin
tabiki yasadigin yerin ve maclarina gittigin SIVASSPOR ve bunun icin öteki takimi kolaylikla silip atabilirsin
ya ötekiler
herkes icin farklidir bu silip atabilmek bazilari icin kolay digerleri icin zordur
iki takim tutanlarada birsey diyemem
tek su var SivasSpor Süperlige ciktiktan sonra destegimizin tümünü ona vermeliyiz,
taraftar olarak görevimizide yapmaliyiz
öyle ayirim yapip siz daha az seviyorsunuz biz cok vs. gibi seylere kapilmadan
herkesle el ele SivasSpor icin neler yapabiliriz diye düsünmemiz lazim
taraftari maclara nasil cagirabiliriz diye cözüm bulmamiz lazim
Sivas`da bile gruplar var ayirim oluyor, tek dilegim tribünde bari birlesilsin
hep birlikte tek yürek olup takimimiz desteklensin
sonucta herkesin gönlündeki dilegi hep ayni
________SIVASSPOR_________

not:
ben yurddisinda yasadigim icin ne Istanbul takimini nede SivasSpor takimini yasadim
yanlis anlasilmasin, ben sadece kenimi herkesin yerine koyup ona göre düsündüm

cavres__ss
07.03.2007, 09:40
BENDE İSTANBULDA YAŞIYORUM SİVASSPORUMADA ÖLÜRÜM BEŞİKTAŞIMADA.

By Karayel+58
07.03.2007, 09:52
Bende Doğma Büyüme İstanbul, Fakat Anamız Babamız Daha Küçükken Biri Yada Birileri Nerelisin Denildiğinde Verdiğimiz Cvp ______>>>"SİVAS"'Dı...Ve Benimde "5" Yaşında Bir Yiğidom Var Nerelisin Dedi Merkez Tayfa "SİVAS"'Hangi Takımlısın Sorusuna İse "Sivasmaç:)"Cvb Verdi....Anadan Babadan Demekki Daha Çok Küçükken Bu Aşkı Aşılamak Gerekli...Sadece Ben Değil Herkes...Fakat Maalesef İst Oturan Birine Sorun Nerelisin İst 'luyum Diyor...Ailesi Daha Çok Küçük Yaşlarda Bu Aşkı Bu Sevgiyi Aşılaması Lazım Bence ...Sade Bu Sivasspor İçin Değil Zaten Asla Şunu Unutmayalım Asla'Anası Babası SİVAS'ın Aşkını 'Sevdasını'Sıla'yı'Özlem'i Erken Yaşlarda Aşılayabilseydi Zaten SİVASSPOR'Onun Biricik Aşkı Olurdu..Ben Her Sene Gidemesemde İş İcabı Ailemi Gönderirim..Oğlum Sivaslıya Yakışır Bir evlet Yetişsin Dedelerinin 'Anneannesinin'Babaannesinin Yaşadığı O Buram Buram Havayı'O güzelim Dağları' Yaylaları'Puarları....İst Toprak Yok Toprak!!!!Oysa Çocuklar Toprakta Oynamalı Tıbben de...Maalesef İst Soruyoruz Nerelisin İst Aslen Nerelisin Sivas Ama Hiç Bilmem Abi Yaşı 20'25 Neyse Neden Aşılama Belirttiğim Gibi exsik Yapılmamış Maalesef İşte Bu Ne Demek Biliyormusunuz Hani Her Zaman Deriz 'Belirtiriz Turkey'de 9-10 Milyon Sivaslı İnsanımız Hemşehrilerimiz yaşarda'İst 2,5 mİLYON v.s Maçlar Statlar Neden Boş İnanın belirttiğim Gibi Stadın Dolmama Sebebei Sadece Bu Kimseler Stat Boş Dolmuyorda Cwp Arayıp Boşu Boşuna Kafasını Yormasın...Tutuculuk Yeni Nesilde Yok Denilebileceği Kadar Az Üzülerek Söylüyorum ...Bu Şu Demek O Kadıköyde Sivaslı Olupta F.b Formasına Bürünmüş İnsanlar..En az İnanın Tahminimce 3000 Sivaslı F.b destekledi..Oysa Zamanında Sivas Aşkı Bu Belirttiğim Kişilere Yansıtılsaydı Bu İstenmedik Manzaralara Karşılaşmazdık..+Biz İki Takım Tutana Karşı Değiliz Tutsun Azda Stemimiz Olsa Fakat önce SİVAS'ına Aşkına Kalbi Atsa Sezonda 2-3 Maç Diğer X Takımını Unutsa Çok Mu Zor?Ama Ne Diyelim Sn Serhan Bşk.Belirttiği Gibi Aşırı Özgür Bir Ülkedeyiz ..Saygı Duyarız Demekten Başka Kelime Bulamıyorum..+58

Dünyada İki Renk Gül Olsun Biri Kırmızı Diğeri Beyaz Sen Beni Unutursan Kırmızılar Solsun Ben Seni Unutursam Beyazlar Kefenim Olsun...............+58

yusuf_07
07.03.2007, 09:54

hakan abi çok ii bi konuyu dile gitirmişsin.öncelikli olarak yazı çok hoşuma gitti tebrik ederim..mutlaka herkesin ailesinden çevresindeki büyüklerinden veya yaşadığı şehirden etkilenerek tuttuğu bir takımı vardır bunu yargılamak veya sorgulamak kimsenin haddi diil..''bir gönülde iki sevda olmaz'' veya ''erkak adamın tuttuğu takım kimliğinde yazar'' gibi düşünceler bence çok yanlış.önemli olan kişinin hangi takımı tuttuğu diil sivassspor a verdiği destekdir.kişi tribüne gelsin sivasspor için gırtlak patlatsın elinden gelen hertürlü desteği versin sen sonra işte senin başka bi takımın var die o kişiyi tabiri caizse dışla............bence bu düşünce değişmedikce bölünmeler devam edecektir....

blueways
07.03.2007, 10:15
ben 30 yaşındayım ve kendimi bildim bileli sivassporun bütün maşlarına gitmeye çelıştım ve hiç bir zaman başk bi takımı y-tutmadım ve buseneki fener maçında feenr gol atınca sevinenleri görünce yazıklar olsun bu şehre dedim kendi takımı dururken başka bi takımı tutmak niye

SivasLady
07.03.2007, 10:32
baska takimlari tutan Sivas`lilari bende onaylamiyorum
bende diyorum vazgecin ve sadece SivasSpor`a gönül verin diye
ama bu zor senelerdir gönül veren birileri icin
tek istegimiz
SivasSpor`u Istanbul/Ankara maclarinda tribünde yerlerininizi alip ve SivasSpor`u destekleyin hic degilse bu bir kac maclar icin
Sivas`li oldugunuzu ve takimla gurur duydugunuzu onlara destek oldugunuzu gösterin, bu isler demekle olmuyor göstermelisiniz

tabiki suan Istanbul`dakilerden bahsediliyor ama bu Sivas disi olan her sehirde yasayanlarada gecerli

artik elestirileri suclamalari nedenleri aramayi birakip
cözüm arasak daha iyi, birlik beraberlik olma zamani

serhankaburcuk
07.03.2007, 10:38
ARTIK O GÜNLER GERİDE KALDI.SİVASSPOR ARTIK SÜPER LİGDE BİZDE NÜFUS KAĞIDIMIZDA YAZAN TAKIMI TUTMALIYIZ.ŞUANDA İSTANBULDA YAŞAYAN ANKARADA YAŞAYAN YİĞİDOLARA KIZMIYORUZ BAŞKA TAKIMLARI TUTTUKLARI İÇİN.

hakandemirezen
07.03.2007, 10:43
SAKIN YANLIŞ ANLAŞILMASIN BURDA POLEMİK YAŞANSIN DİYE BU KONUYU AÇMADIM.SADECE KENDİMCE GÖRDÜĞÜM BÖLÜNLEMELERİN SEBEBİNİ YAZDIM.EVET SİVASLIYIM VE SİVASSPORUMU TUTUYORUM İST DAKİ MAÇLARINDADA SİVAS TARAFINDA YERİMİ ALIYORUM.BİRLİK İÇİN EL ELE OMUZ OMUZA KOL KOLA OLMAMIZ GEREK BUNU BİLİNCİNDE OLALIM YETER.

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 11:41
söküp atmak senin ve bir cogu icin kolaydir, sen Sivas`da yasiyorsun sen orda 3. ligden beri maclara gitmisindir,
SivasSpor tutkunlugun dahada farklidir
her maclarinda tribünde yer aldin ve destekledin
bu duyguyu iyi bilirsin - simdi bu duyguyuda Ist. yasayanlara aktar
GS tuttum diyorsun her macina gittin mi bilmiyorum :rolleyes:
onlar Istanbulda yasiyorlar ordaki bir takimin her macina gittiler
senelerdir her maca gidip o takimi desteklediler
sen nasil SivasSpor maclarinada giderek büyüdüysen Ist. dakilerde baska takimla yasadilar bunlari

sen iki takimi destekledin birinin her macina gittin digerini gönülden destekledin
tabiki yasadigin yerin ve maclarina gittigin SIVASSPOR ve bunun icin öteki takimi kolaylikla silip atabilirsin
ya ötekiler
herkes icin farklidir bu silip atabilmek bazilari icin kolay digerleri icin zordur
iki takim tutanlarada birsey diyemem
tek su var SivasSpor Süperlige ciktiktan sonra destegimizin tümünü ona vermeliyiz,
taraftar olarak görevimizide yapmaliyiz
öyle ayirim yapip siz daha az seviyorsunuz biz cok vs. gibi seylere kapilmadan
herkesle el ele SivasSpor icin neler yapabiliriz diye düsünmemiz lazim
taraftari maclara nasil cagirabiliriz diye cözüm bulmamiz lazim
Sivas`da bile gruplar var ayirim oluyor, tek dilegim tribünde bari birlesilsin
hep birlikte tek yürek olup takimimiz desteklensin
sonucta herkesin gönlündeki dilegi hep ayni
________SIVASSPOR_________

not:
ben yurddisinda yasadigim icin ne Istanbul takimini nede SivasSpor takimini yasadim
yanlis anlasilmasin, ben sadece kenimi herkesin yerine koyup ona göre düsündüm

Kardeş ben şimdiye kadar tuttuğunuz takımları bırakın demedim.Sivasspor senede bir defa istanbulda gs,bjk,fb ile oynuyor.sadece bu maç için sivas türübünleri dolsun yeter.bizim beklentimiz budur.Sivas maçı olmadığında kim hangi takımı tutarsa tutsun.Ama senede bir kendi tuttuğun takım sivasla oynuyorsa Sivası tutmanız gerek.Bu benim şahsi düşüncem.katılıp katılmamak sizin elinizde.sizin görüşünüzü de saygıyla karşılarım.

yigidolar06
07.03.2007, 11:54

Aynen düşüncelerine katılıyorum birde şu gercek insanlar yıllarca üç büyükleri tutmuşlar. SİVASSPOR lige cıktığı 2 nci senesi bocalama devresi geciriyorlar diyelim. Başarı geldikce üç büyüklerin taraftar sayısı azalır, birde insanlarımız sezon öncesi kombine biletlerini ucuza vede stadın iyi yerlerinden almışlar. stadtan en son misafir takım cıktığı içinde evlerine dönmeleri sorun oluyordur.Artık anlaşılmıştır üç büyükleri hep zorluyacaksın celme dakacaksın ilk 5 de olmanın vede kupada iddalı olacaksınki seyirci maclara gelsin

KIZILCAN
07.03.2007, 12:01
Hakan gibi İstanbulda,İzmirde,Ankarada vs.yerlerde doğup büyümelerine rağmen "Ben Sivaslıyım" diyen hemşehrilerimizi takdir ediyorum.Aslını unutmadıkları için...İstanbulda doğup büyüyüp ben İstanbulluyum diyenle çok karşılaştım.Çok komik geliyor bana.İstanbullu diye birşey yok arkadaşlar.Kimse kimseyi kandırmasın.Saf,orjinal İstanbullu kalmadı bu dünyada.Bu insanları zorla Sivaslı da yapamayız.Gerek yok!Biz bize yeteriz zaten.
Bykarayel arkadaşıma da katılıyorum.Bir çocuğa taa küçük yaşlarda aşılanmalı nereli olduğu,nereden geldiği...Bir o kadar da insanın içinde olmalı.Bazı şeyler zorla olmuyor.Herkesin kendimiz gibi olmasını bekleyemeyiz.
Herkesi zorla Sivaslı yapamayacağımız gibi zorla da Sivassporlu yapamayız.Bölünmüşlüğün olması doğaldır.Bu durum her yerde karşımıza çıkıyor.(Sağ-sol partilerde bile)

yigidolar06
07.03.2007, 12:02
beşiktaşlısı vede cimbomlusu bu maç sizleride ilgilendirmiyormu. Hem cimbomluyum aynı zamanda sivaslıyım diyeceksiniz bu maç sizi yakından ilgilendirecek. memleketinin takımına türübünden destek vermiyeceksiniz bu olmaz.bize yakışmaz. Ben yıllarca ankarada yaşadım bizler böyle düşünmedik yıllarca mücadele verdik ne içinmi süper ligde mücadele etmek için. Ekonomik boyutları zamanla sivas şehrine yansır yansırda sivasda yaşayan insanlarımız bu nimetten faydalanır diye.

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 12:09
bana kimse bunu anlatmaya kalkmasın.maçtan geç çıkıyoruz,30 yıldır tuttuğumuz takım bırakmak kolay mı,biletler pahalı,rakip takım ayrılan türübünden maç izlenmiyor,Sivasın hedefi mi var ki bunlar bahane değil kimse bahane üretmesin.Maçı sivasspor türübününde izlemek isteyen ne pahasına olursa olsun gider maçta sivası destekler.Biz gerçek sivaslılara bir şey demiyoruz.Biz sivaslıyız deyipte sivasın arkasında durmayanlara konuşuyoruz.Şimdi bakıyorum burda bazı arkadaşlar hemen savunmaya geçiyor kendilerini,sanki istanbulda yaşadıkları için onları savunmak gereği duyuyorlar.Kardeş gerçekten Sivassporlu olanlara bir şey demiyoruz.Siz üzerinize düşeni yapıyorsanız alınmanıza da gerek yok.Maça gelmeyen sivaslılar bırakın kendilerini savunsun siz savunmayın.

hakandemirezen
07.03.2007, 12:16
bana kimse bunu anlatmaya kalkmasın.maçtan geç çıkıyoruz,30 yıldır tuttuğumuz takım bırakmak kolay mı,biletler pahalı,rakip takım ayrılan türübünden maç izlenmiyor,Sivasın hedefi mi var ki bunlar bahane değil kimse bahane üretmesin.Maçı sivasspor türübününde izlemek isteyen ne pahasına olursa olsun gider maçta sivası destekler.Biz gerçek sivaslılara bir şey demiyoruz.Biz sivaslıyız deyipte sivasın arkasında durmayanlara konuşuyoruz.Şimdi bakıyorum burda bazı arkadaşlar hemen savunmaya geçiyor kendilerini,sanki istanbulda yaşadıkları için onları savunmak gereği duyuyorlar.Kardeş gerçekten Sivassporlu olanlara bir şey demiyoruz.Siz üzerinize düşeni yapıyorsanız alınmanıza da gerek yok.Maça gelmeyen sivaslılar bırakın kendilerini savunsun siz savunmayın.

OLCAY KARDEŞ SEN DE HAKLISIN SANADA BİR ŞEY DEMİYORUZ.POLEMİK YAPMAK DEĞİL AMACIMIZ BİRLİĞİN BERABERLİĞİN OLUŞUMU SATEN BURDA HERKES HERKESİ BİR ŞEKİLDE TANIYOR BEN ÜZERİME ALINMAM ÇÜNKÜ SİVASIM İST A GELDİĞİNDE YERİMİ ALIYORUM.AMA BEN DİYİYORUMKİ BU İŞLER SİVASTA YAŞAYANLAR İST DA YAŞAYANLAR POLEMİĞİNE GİRMESİN.

yigidolar06
07.03.2007, 12:24

30 YILDIR TUTTUĞUN TAKIMINI SAHADA NASIL BİR DUYGUYLA İZLEDİN MERAK ETTİM SİVAS ATTIKCA ÜZÜLDÜNMÜ

ceza_tolga_rep
07.03.2007, 12:59
yaa kardeşim senin teknik direktörün maç sonunda sivassporun başarısını deil de fenerbahçeyi eleştirirse müsade ette insanlar fenerli olsun?
senin başkanın fenerbahçeli olduğunu ve üyesi oldunu sölüyor,müsade ette ist. sivaslılar fenerli olsun?
4 eylüldeki maçlarda millet takmış kafasına gs,bjk,fb,trb atkısı geziyor?kimse tyepkide vermiyor?ben enayiyim soğukta fornmamı giyip geliyorum??

yani normal olaylar bunlar.

SivasLady
07.03.2007, 13:01
arkadaslar tekrar diyorum
burda kimse kimseden hesap sormasin
böyle seyler heryerde görülmüstür
sadece Istanbul`dakileri suclamamak lazim
ben yakindanda olmasa kendi tribünümüzde gördüm
4 eylülde kendi taraftarimiz arasinda baska takimin formalariyla
sapkalariyla atkilariyla gelenler oldu, malesef böyle seyler üzücü

artik önümüze bakmaliyiz SivasSpor SüperLigde ve kalici
öteki takimlar kadar güclü ve basarili
simdi herkese taraftarlik düsüyor, takimimizi hep birlikte desteklemek
Sivas`lilari dogru tribünde toplamak, öteki takimlardan vazgectirmek ve
Sivas`li + SivasSpor`lu olduklarini hatirlatmaliyiz
herkese is düsüyor, amacimiz bu, taraftari toplamak - suclayip hesap sormak degil

sadece bir tane Sivas + SivasSpor var baska yok
hep birlikte sahip cikalim

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 13:06
30 YILDIR TUTTUĞUN TAKIMINI SAHADA NASIL BİR DUYGUYLA İZLEDİN MERAK ETTİM SİVAS ATTIKCA ÜZÜLDÜNMÜ

ne demek istedin defalarca okudum anlayamadım.geriye bir şey kalıyor.ya okuduğunu anlamıyorsun yada düşündüğünü yazamıyorsun.Ben zaten Sivasspora olan aşkımı anlattım ama sen yanlış anlamışın galiba.sana önerim yazımın tamamını okumandır.

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 13:09
arkadaslar tekrar diyorum
burda kimse kimseden hesap sormasin
böyle seyler heryerde görülmüstür
sadece Istanbul`dakileri suclamamak lazim
ben yakindanda olmasa kendi tribünümüzde gördüm
4 eylülde kendi taraftarimiz arasinda baska takimin formalariyla
sapkalariyla atkilariyla gelenler oldu, malesef böyle seyler üzücü

artik önümüze bakmaliyiz SivasSpor SüperLigde ve kalici
öteki takimlar kadar güclü ve basarili
simdi herkese taraftarlik düsüyor, takimimizi hep birlikte desteklemek
Sivas`lilari dogru tribünde toplamak, öteki takimlardan vazgectirmek ve
Sivas`li + SivasSpor`lu olduklarini hatirlatmaliyiz
herkese is düsüyor, amacimiz bu, taraftari toplamak - suclayip hesap sormak degil

sadece bir tane Sivas + SivasSpor var baska yok
hep birlikte sahip cikalim

hay ağzına sağlık neyse sonunda ne demek istediğimizi biri anlamış.teşekkür ederim kardeş düşündüklerimi aynen özetlemişsin.

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 13:22
yaa kardeşim senin teknik direktörün maç sonunda sivassporun başarısını deil de fenerbahçeyi eleştirirse müsade ette insanlar fenerli olsun?
senin başkanın fenerbahçeli olduğunu ve üyesi oldunu sölüyor,müsade ette ist. sivaslılar fenerli olsun?
4 eylüldeki maçlarda millet takmış kafasına gs,bjk,fb,trb atkısı geziyor?kimse tyepkide vermiyor?ben enayiyim soğukta fornmamı giyip geliyorum??

yani normal olaylar bunlar.

Biz burada bunların normal olmadığını birlik içinde olmamız gerktiğini anlatmaya çalışıyoruz.sen tam aksine normal olduğunu anlatıyorsun.Başkan otyakmazın fb üyesi olması bize yaptıklarını unutturmaz.mecnun başkan Sivasspor için en çok çaba harcayan kişidir.fb üyeliği bizi ilgilendirmez.eğer fb yi bizden üstte tutarsa düşüncem değişir.Şuan öyle olmadığını görüyorum.Fb-Gs-Bjk bu takımlarıda tutabililer biz diyoruz ki senede bir defa o takımı unutun.Anlatmak istediğimiz bu kardeş.

yigido Atilla
07.03.2007, 13:34
Sivassporun 1.ci ligdeki mazisi yeni ve 2.ci sezonunumuzu yasiyoruz .böyle seyer sadece sivaslilarda yok diger anadolu takim traftarlarindada var ,Almanyadan size bir kac örnek vereyim ...Denizlilisi,Rizelisi,Trabzo nlusu ,Sakaryalisi ,Bursalisi,Anteplisi .Fenerbahce ile oynadiklari maclarda Kendi takimlarinin Fenerbehce ile oynadiklari maclarda fenerbahceyi öyle bir fanatik sekilde destekliyorlarki insanin gülesi geliyor Arkadas sen Trabzonlu degilmisin dediginde hayir ben Fenerbahceliyim diyor ,Bursali bir futbolcu sert sekilde bir Fenerbahceli futbolcuya faul yaptiginda öyle bir bagirisi varki cildiriyor yav arkadas sen bursali degilmisin diyince adam yine hayir fenerliyim diyor demek istedigim bunlar sadece bizde degil Türkiyenin her yerinde var bunlara alismamiz lazim gercek sivasli ve takimini seven Sivassporumuzu destekler Basarisinda sevinir maglubiyetinde üzülür diger Sivasli olupta 2. takima gönül veren Arkadaslari normal karsiliyorum .Tek sartla bu sitede Sivasspor haricinde diger takimin Avarta ve bayraklarini görmek bir Sivasspor traftarlari olarak beni üzüyor en azindan sizde sivasspolulara karsi bizlere bu saygiyi gösterin ..!!!!!! Sivasspor haricinde baska Avarta ,Bayrak ve diger takimlarin futbolcu resimlerini görmek istemiyoruz !!!!!!!!!!!!!!!!!!! burasi sivastraftarlarinin sitesi !!!!!!!!

yigidolar06
07.03.2007, 13:39
ne demek istedin defalarca okudum anlayamadım.geriye bir şey kalıyor.ya okuduğunu anlamıyorsun yada düşündüğünü yazamıyorsun.Ben zaten Sivasspora olan aşkımı anlattım ama sen yanlış anlamışın galiba.sana önerim yazımın tamamını okumandır.

30 YILDIR TUTTUĞUN TAKIMI BELİRTİRMİSİN

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 13:51
30 YILDIR TUTTUĞUN TAKIMI BELİRTİRMİSİN

Yazımın tamamını okursanız anlayacaksınız.

nazimgulturk
07.03.2007, 13:55
BEN SİVASTA DOĞUP BÜYÜDÜM 10 YAŞIMDA İSTANBULA GELDİM AMA SADECE SİVASSPORU DESTEKLERİM HER ZAMAN 3.LİGDEN BERİ TAKİP EDERİM HER ZAMAN DA DESTEKLEYECEĞİM AYRI GAYRI BENİ İLGİLENDİRMEZ ONLAR KENDİLERİ HATA YAPIYOR...........

yigidolar06
07.03.2007, 14:05
Yazımın tamamını okursanız anlayacaksınız.

yanlış anlamışız özür dilerim. yazdıklarımda senin için değildi fenerlilere beşiktaşlılara cimbomlularaydı gardaş

YaGmUr_58
07.03.2007, 14:20
BİR TANE SİVAS BİR TANE SİVASSPOR VAR !!!

UNUTMA !!!! UNUTTURMA !!! 67 YILINDA GELDIK DUNYAYA !!!!

byCERAN58
07.03.2007, 14:24
HER İKİ GÖRÜŞÜ BENİMSEYEN VEDE BENİMSEYEN ARKADAŞLARIN YORUMLARI OKUDUM.. HERKES KENDİNE GÖRE BİR YERDE HAKLI..

BEN SİVAS'TA DOĞDUM. 16 YAŞIMA KADAR DA SİVAS'TA YAŞADIM.. SİVAS'TA BULUNDUĞUM SÜRECE 3 LİG MAÇLARINI KAÇIRMAMAYA ÇALIŞTIM. KARDA-KIŞTA AYAKLARIM DONARAK ÇOK MAÇ İZLEDİM.. TABİİ O ZAMAN TARAFTAR DAHA ÇOŞKULU İDİ.. O ZAMAN NE 1967 VARDI NE YENİÇERİ VARDI NEDE ÜNİ. YİĞİDO VARDIR. O ZAMAN SADECE VE SADECE TARAFTAR VARDIR.. ŞİMDİ TARAFTAR GRUBLARI OLUŞMUŞ. TARAFTAR ARASINDA BİR KORDİNE YOK. DÜZENLİ BİR TEZAHURAT YOK.. BU GRUPLAŞMALAR NEDEN HİÇ ANLAMIŞ DEĞİLİM...

ŞUANDA ANTALYA'DA YAŞIYORUM.. BURDA YAŞADIĞIM BİR-İKİ ANIMI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. SİVASSPORUMUZUN MAÇLARINI İZLEMEK İÇİN DERNEĞE GİDERDİM. GEÇEN SENE OYNANAN FB-SİVAS MAÇINI İZLEMEK İÇİN YİNE KUZENLERİM İLE DERNEĞE GİTTİK... DERNEĞİN DEVAMLI VEDE YAŞLI MÜDAVİMLERİDE ORDALAR .. BİZ SİVASIMIZI DESTEKLİYORUZ. TEZAHURAT FALAN YAPIYORUZ .. ORDAKİ DİĞER SİVASLILARDA, FB Yİ DESTEKLİYORLAR. DESTEKLEME SEBEBLERİDE AYNEN ŞÖYLE

" - NEDE OLSA SİVAS ŞAMPİYON OLMAYACAK. EN GÜZELİ FENER YENSİN, O ŞAMPİYONLUK YOLUNDA GİDİYOOR. SİVAS MAÇI KAYBETSEDE OLUR " BUNLARI DUYUNCA BEYNİM VURULMUŞA DÖNDÜM.. KENDİMİ ZOR TUTTUM.. BÖYLE BİR MANTIK OLMAMALI ASLA.. SADECE FB LİLER İÇİN DEĞİL, BÜYÜK TAKIMLARIN TUTANLARIN MANTIĞI BU ŞEKİLDE.. O YÜZDEN İKİNCİ TAKIM OLMAZ .

TAKIMIMIZ 2.LİGDE İKEN İLK YARINDA ANTALYADA OYNANAN VE KARŞLILAŞMAYI 3-2 KAYBETTİĞİMİZ MAÇ. GÖKHAN İLE MEHMET YILDIZ'IN ANTALYADA OYNADIĞI SENE.. BURDA YAŞAYAN ÇOK SİVASLI VAR. BİZ MAÇA GİDİYORUZ.. KENDİ KENDİMİZE BAYA SEYİRCİMİZ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ. STADA BİR GİTTİK.. TABİİ BİZ DEPLASMAN TİRBÜNÜNE GİRDİK. ARKADAŞLAR , BİZ ORDA TOPU TOPU 15 KİŞİ FALANDIK.. DİĞER HEMŞERİLERİMİZ MAÇI ANTALYALILAR İLE BİRLİKTE İZLEDİLER.. VE 5 KİŞİ 90 DAKİKA BOYUNCA TAKIMIMIZI DESTEKLEDİK.. ONLARIN SEBEBLERİDE ŞU

"BİLİRSİNİZ DEPLASMAN TAKIMLARININ BİLET FİYATLARI FAZLA OLUR.. O YÜZDEN ARKDAŞLAR ANTALYA TİRBÜNLERİNDEN İZLEMİŞLER. BÖYLE SEBEB OLMAZ YAAA ..

TAKIM SEVGİSİ PARA İLE PULLA ÖLÇÜLMEZ.. GERÇEK TARAFTAR , YÜREĞİ SADECE BİR TAKIM İÇİN ÇARPAN TARAFTARTIR..

BÜYÜK TAKIMLAR İLE SİVAS ARASINDA YAPILAN MAÇLARDA, İKİNCİ TAKIMIM ŞAMPİYONLUK YOLUNDA İLERLİYOR , SİVAS YENİLSİN, MANTIĞINDA OLANLAR SİVASSPOR TARAFTARI DEĞİLDİR OLMAAAAAAZ DA ...

BEŞİKTEN MEZARA KADAR SİVASSPOOOOR..

SİVASSPORLU DOĞDUK , SİVASSPORLU ÖLECEĞİZ ..

SAYGILARIMLA

gardasin.58
07.03.2007, 15:38
Gardaslar bir atasözü var önce can sonra canan istanbulda dogup buyuyenler icin bir sozom yok svasta veya köylerinde böyüynelere soruyorum fb-gs-bj- istanbulun neresinde ve hangi yakasinda diye adam bilmiyor ama koyo fb-gs bj
-li ama neolursak olalim gitmesekde gelmesekde o köy bizim köyümüz önce sivasspor ikinci bir takim hangisini istiyorsan onu tut AMA ÖNCE SIVASSSS
=======

yigido Atilla
07.03.2007, 15:59
HER İKİ GÖRÜŞÜ BENİMSEYEN VEDE BENİMSEYEN ARKADAŞLARIN YORUMLARI OKUDUM.. HERKES KENDİNE GÖRE BİR YERDE HAKLI..

BEN SİVAS'TA DOĞDUM. 16 YAŞIMA KADAR DA SİVAS'TA YAŞADIM.. SİVAS'TA BULUNDUĞUM SÜRECE 3 LİG MAÇLARINI KAÇIRMAMAYA ÇALIŞTIM. KARDA-KIŞTA AYAKLARIM DONARAK ÇOK MAÇ İZLEDİM.. TABİİ O ZAMAN TARAFTAR DAHA ÇOŞKULU İDİ.. O ZAMAN NE 1967 VARDI NE YENİÇERİ VARDI NEDE ÜNİ. YİĞİDO VARDIR. O ZAMAN SADECE VE SADECE TARAFTAR VARDIR.. ŞİMDİ TARAFTAR GRUBLARI OLUŞMUŞ. TARAFTAR ARASINDA BİR KORDİNE YOK. DÜZENLİ BİR TEZAHURAT YOK.. BU GRUPLAŞMALAR NEDEN HİÇ ANLAMIŞ DEĞİLİM...

ŞUANDA ANTALYA'DA YAŞIYORUM.. BURDA YAŞADIĞIM BİR-İKİ ANIMI SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM. SİVASSPORUMUZUN MAÇLARINI İZLEMEK İÇİN DERNEĞE GİDERDİM. GEÇEN SENE OYNANAN FB-SİVAS MAÇINI İZLEMEK İÇİN YİNE KUZENLERİM İLE DERNEĞE GİTTİK... DERNEĞİN DEVAMLI VEDE YAŞLI MÜDAVİMLERİDE ORDALAR .. BİZ SİVASIMIZI DESTEKLİYORUZ. TEZAHURAT FALAN YAPIYORUZ .. ORDAKİ DİĞER SİVASLILARDA, FB Yİ DESTEKLİYORLAR. DESTEKLEME SEBEBLERİDE AYNEN ŞÖYLE

" - NEDE OLSA SİVAS ŞAMPİYON OLMAYACAK. EN GÜZELİ FENER YENSİN, O ŞAMPİYONLUK YOLUNDA GİDİYOOR. SİVAS MAÇI KAYBETSEDE OLUR " BUNLARI DUYUNCA BEYNİM VURULMUŞA DÖNDÜM.. KENDİMİ ZOR TUTTUM.. BÖYLE BİR MANTIK OLMAMALI ASLA.. SADECE FB LİLER İÇİN DEĞİL, BÜYÜK TAKIMLARIN TUTANLARIN MANTIĞI BU ŞEKİLDE.. O YÜZDEN İKİNCİ TAKIM OLMAZ .

TAKIMIMIZ 2.LİGDE İKEN İLK YARINDA ANTALYADA OYNANAN VE KARŞLILAŞMAYI 3-2 KAYBETTİĞİMİZ MAÇ. GÖKHAN İLE MEHMET YILDIZ'IN ANTALYADA OYNADIĞI SENE.. BURDA YAŞAYAN ÇOK SİVASLI VAR. BİZ MAÇA GİDİYORUZ.. KENDİ KENDİMİZE BAYA SEYİRCİMİZ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ. STADA BİR GİTTİK.. TABİİ BİZ DEPLASMAN TİRBÜNÜNE GİRDİK. ARKADAŞLAR , BİZ ORDA TOPU TOPU 15 KİŞİ FALANDIK.. DİĞER HEMŞERİLERİMİZ MAÇI ANTALYALILAR İLE BİRLİKTE İZLEDİLER.. VE 5 KİŞİ 90 DAKİKA BOYUNCA TAKIMIMIZI DESTEKLEDİK.. ONLARIN SEBEBLERİDE ŞU

"BİLİRSİNİZ DEPLASMAN TAKIMLARININ BİLET FİYATLARI FAZLA OLUR.. O YÜZDEN ARKDAŞLAR ANTALYA TİRBÜNLERİNDEN İZLEMİŞLER. BÖYLE SEBEB OLMAZ YAAA ..

TAKIM SEVGİSİ PARA İLE PULLA ÖLÇÜLMEZ.. GERÇEK TARAFTAR , YÜREĞİ SADECE BİR TAKIM İÇİN ÇARPAN TARAFTARTIR..

BÜYÜK TAKIMLAR İLE SİVAS ARASINDA YAPILAN MAÇLARDA, İKİNCİ TAKIMIM ŞAMPİYONLUK YOLUNDA İLERLİYOR , SİVAS YENİLSİN, MANTIĞINDA OLANLAR SİVASSPOR TARAFTARI DEĞİLDİR OLMAAAAAAZ DA ...

BEŞİKTEN MEZARA KADAR SİVASSPOOOOR..

SİVASSPORLU DOĞDUK , SİVASSPORLU ÖLECEĞİZ ..

SAYGILARIMLA

NOT= Cok güzel yazmissin kardes baska eklenecek hic bir sey bulamiyorum baska sivas yok.....

Immortal_Love
07.03.2007, 16:21
byCeran58 kardeşimiz çok güzel yazmış.. Bence eğer bir kişi sivaslıyım diyorsa onun gönlünde sadece Sivas Spor olması lazım.. Yoksa ben 30 senedir o takımı tutuyordum felan olmaz.. Bu iş bir kişinin iki sevgilisi olmasına benzer.. Ya Anadan Ya Serden Demiş atalarımız..

kucukfırat
07.03.2007, 16:34
bende ank da oturuyorum ama bizim soyumuz sopumuz sülalemiz sivasda ve sivasda dogduk onun için her zaman sivass

abircan
07.03.2007, 16:44
ARTIK O GÜNLER GERİDE KALDI.SİVASSPOR ARTIK SÜPER LİGDE BİZDE NÜFUS KAĞIDIMIZDA YAZAN TAKIMI TUTMALIYIZ.ŞUANDA İSTANBULDA YAŞAYAN ANKARADA YAŞAYAN YİĞİDOLARA KIZMIYORUZ BAŞKA TAKIMLARI TUTTUKLARI İÇİN.

serhatçığım artık şu nüfus kağıdı meselesinide bir kenara bıraksak iyi olur diyorum, ben babamın memuriyeti dolayısyla 2.ve 3. kardeş olarak ankara doğumluyuz, 1 ve 4. kardeşler sivas doğumlu, yani benim ve kardeşimin doğumu ankara fakat bu tamamen tesadüf, ayrıca üniversiteyi ankarada okudum, yaklaşık ömrümden 10 yılım ankarada geçti ama çocukluğum ilk, orta ve lise yıllarım sivasta geçti , son 15 yıldırda istanbuldayım, nüfusumu buraya aldırdım dolayısıyla sivası ispat edecek sadece okul diplomalarım, karnelerim var :), yani ben şimdi sivaslı ve sivassporlu olamıyacakmıyım, ayrıca eski fbliydim ama artık rengim belli kırmızı beyaz, bu çelişkilere son verelim lütfen, hakan kardeşime katılıyorum, ama bu tartışma daha bir kaç yıl sürecek, ömrümüz vefa ettikçe bizde buna katılacağız, sivasta doğmasakta sivaslıyım demekten bizi kimse alıkoyamaz,sivasta oturmasakta bu sivaslı olmadığımız anlamına gelmeyecek,
KANIMIZIN KIRMIZISIYLA ALNIMIZIN AKIYLA BİZ SİVASSPORLUYUZ

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 16:50
serhatçığım artık şu nüfus kağıdı meselesinide bir kenara bıraksak iyi olur diyorum, ben babamın memuriyeti dolayısyla 2.ve 3. kardeş olarak ankara doğumluyuz, 1 ve 4. kardeşler sivas doğumlu, yani benim ve kardeşimin doğumu ankara fakat bu tamamen tesadüf, ayrıca üniversiteyi ankarada okudum, yaklaşık ömrümden 10 yılım ankarada geçti ama çocukluğum ilk, orta ve lise yıllarım sivasta geçti , son 15 yıldırda istanbuldayım, nüfusumu buraya aldırdım dolayısıyla sivası ispat edecek sadece okul diplomalarım, karnelerim var :), yani ben şimdi sivaslı ve sivassporlu olamıyacakmıyım, ayrıca eski fbliydim ama artık rengim belli kırmızı beyaz, bu çelişkilere son verelim lütfen, hakan kardeşime katılıyorum, ama bu tartışma daha bir kaç yıl sürecek, ömrümüz vefa ettikçe bizde buna katılacağız, sivasta doğmasakta sivaslıyım demekten bizi kimse alıkoyamaz,sivasta oturmasakta bu sivaslı olmadığımız anlamına gelmeyecek,
KANIMIZIN KIRMIZISIYLA ALNIMIZIN AKIYLA BİZ SİVASSPORLUYUZ
hemşerim sen bu duruma içerleme.Serhan bunu sizin için değil.Sivaslıyım deyip sivası unutanlar için söylüyor.ayrıca o söz küçük bir sılogan oldu buralarda.Elbette sizin sivaslılığınızı kimse tartışamaz.Sen tasalanma hemşom.

RECEP_YÜKSEL
07.03.2007, 16:50

TEBRİKLER HAKAN KARDEŞ YAZDIĞIN HER CÜMLENİN VE

KELİMENİN HATTA HATTA HARFİN ALTINA İMZAMI ATARIM AMA SEN ANLAT

ANLAYANA EVET BEN DAHA AÇIK YAZAYIM BURDA BEN İSTANBUL DOĞUP

BABSIZ BÜYÜYEN BİR İNSANIM BABAM SAĞ AMA AVRUPAYA GİDİP

GELMEYENLERDEN AMA BEN YETİŞTİREN ELİ ÖPÜLECEK ANNEM SİVAS AŞKINI

DEVAMLI VERDİ BANA SİVASSPORLU AŞKINI DEĞİL VE İLK OKUL ÇAĞLARINDA

MAHALLEDE TOP OYNARKEN HERKEZ BİR TAKIMIN OYUNCUSU OLUYORDU

BENDE HEP KALECİ YADA BİR OYUNCU OLURDUM BUNLAR CEMİL TURAN

CANBARTU METİN OKTAY DAHA SONRALARI ALPASLAN PRAKAZİ

(SUCUHMAHER) BİZ BÖYLE YAZARDIK ONUN ADINI VE ATOM KARINCA RIZA

DAHA NİCELERİ BÖYLE BİR ORTAMDA BÜYÜYÜP İSTANBULDA TAKIM

TUTMAYAN KAÇ KİŞİ VAR SPOR SEVEN EVET BEN FENERBAHÇELİYİM

KARDEŞİM TRABZONLU BAZILARI BEŞİKTAŞ VE GALATASARAYLI OLDU BEN

HEYACAN YAŞAMAK İÇİN SİVASIN MAÇINA NASIL GİDECEKTİM VEYA HANGİ

RADYO VEYA TELEVİZYONDA SEYREDECEKTİM BİRİ BURDAN ANLATSIN

SİVASLI OLMAK AYRI ONA KİMSE LAF ATAMAZ AMA HER MAÇINI

GİDEMİYORUM DİYEDE KİMSE SİVASSPORLUSUN DEĞİL DİYEMEZ BEN

ÖMRÜMDE SİVASA ÇOÇUKLARIM KENDİNİ NİLDİKLERİ AN ALIP GÖTÜRDÜM 25

GÜN GEZDİM Kİ BENİM KÖYDE YERİMDE YOKTU ORDA BURDA KALDIM KAPLICA

OTELDE KALDIM HERKEZ TATİLE ANTALYAY GİDERKEN BEN ÇOÇUKLARIMLA

SİVASA GELDİM HEMŞERİM KAZANSIN DEDİM VE İKİ SEZONDUR SÜPER LİGDE

OLAN SİVASSPOR İÇİN HERŞEYE KATLANDIM ÖMRÜMDE ALMADIĞIM

HAKERETLER ALDIM KİMİ BOYNUMDAKİ ATKIYA KİMİ TUTTTUĞUM DİĞER

TAKIMA TAKTI AMA KİMSE DEMEDİKİ YA BİZ GELECEK NESİL İÇİN

SİVASSPORU NASIL SEVDİRİRİZ DEMEDİ HEP YIKMAK HEP BOZMAK İÇİN

YAZILDI SENİN KÜLÜP BAŞKANIN X TAKIMI VAR YÖNETİCİLERİN X TAKIMI

VAR SEN KALKMIŞ TARAFTARA NİYE X BİR TAKIMIN VAR DİYE TEPKİ

KOYUYORSUN EVET SİVASDAKİ SİVASSPORLULARA (

İSTANBULDA AKRABANIZ HİÇ YOKMU ) NEDEN HEPİNİZ BURDA

BİRİNİ İSTANBULDAKİ MAÇA YÖNLENDİRSENİZE GELSİNLER ÇÜNKÜ SİVASLI

DAHA ÇOK KAHVEYİ SEVER OYUNU SEVER YAN GELİP YATMAYI SEVER HAZIRI

SEVER BEN KARDEŞİME GEL DİYORUM BANANE DİYOR EVET HAYDİ BEN

DİYORUMKİ YETER X TAKIM TUAN ARKADAŞLARI ELEŞTİRMEYİN KÜSTÜRMEYİN

TATLI DİL YILANI DELİĞİNDEN ÇIKARIR BİLMEM ANLATABİLDİM

SON BİR SORUM VAR BÜGÜN HEPİMİZ SİVASLIYIZ YARIN OLDU BİR İLÇEMİZİN TAKIMI SİVASLA OYNUYOR KİMİ TUTACAKSINIZ İLÇENİZİMİ İLİNİZİMİ İLİNİZ ŞAMPİYONLUĞA OYNUYOR İLÇENİZ ÖYLESİNE HANGİSİ YENSİN DERSİNİZ ÖRNEK
(ŞUŞEHRİ İL OLUP AYRILSAYDI DÜŞÜNÜN)

OLCAY_58_AKKUS
07.03.2007, 17:02

Canım hemşerim.Seni anlıyorum.hepinizin düşünlerine saygı duyuyorum.Ama ben derimki İstanbulda doğup büyüsenizde, senin aslının,ceddinin şehrinin futbol takımı sende bir defa gelip senin çıplak gözle izleyeceğin kadar yaklaşıyorsa.Sende sadece bu maç için her şeyi bir kenara bırakıp 24 saat içinde tek bir 90 dakika ayırıp Sivassporu desteklemelisin.Bu benim görüşüm eğer hayır öyle olmaz derseniz yine saygı duyarım.Ama bence olması gereken bu.365 gün içinde küçücük bir 90 dakikanın lafı olmaz bence .Daha sonra herkes normal hayatına devam etsin kimse bir şey demez.3 milyon sivaslı var diyoruz ama 2500 kişilik Sivas için ayırtılan türübünü dolduramıyoruz.Sence bu ayıp değil mi?

RECEP_YÜKSEL
07.03.2007, 17:27
Canım hemşerim.Seni anlıyorum.hepinizin düşünlerine saygı duyuyorum.Ama ben derimki İstanbulda doğup büyüsenizde, senin aslının,ceddinin şehrinin futbol takımı sende bir defa gelip senin çıplak gözle izleyeceğin kadar yaklaşıyorsa.Sende sadece bu maç için her şeyi bir kenara bırakıp 24 saat içinde tek bir 90 dakika ayırıp Sivassporu desteklemelisin.Bu benim görüşüm eğer hayır öyle olmaz derseniz yine saygı duyarım.Ama bence olması gereken bu.365 gün içinde küçücük bir 90 dakikanın lafı olmaz bence .Daha sonra herkes normal hayatına devam etsin kimse bir şey demez.3 milyon sivaslı var diyoruz ama 2500 kişilik Sivas için ayırtılan türübünü dolduramıyoruz.Sence bu ayıp değil mi?

kardeş ben 24b saat değil 48 saat ayırıyorum ama anlatamıyorum sivassporun istanbuldaki tüm maçlarına gttim bu tüm ligler dahil okey kardeş

CÜSSKB-Aynur
07.03.2007, 18:48
Pazartesi günleri Daireye giderken çoğu kimse bana, Bu haftada yenildiniz!
yinemi berabere kaldınız! diyorlar. Etrafımızdaki kişiler Sivassporu benimsemezken, Sivassporun, Sivas dışında yaşayan hemşerilerimizin 2. takımı olması çokda dokunmuyor bana.

KerimKesgin
07.03.2007, 19:58
Kimse Bölemez SivasLı doğmuşsan Sivassporlu Olursun . Sivaslı Olupta başka takım tutanlar Sivasspora yenilsede berabere kalsada üzülümeyen herkes bence sivassporludur....

Herkes istediği takimi tutar.
Sivasliyim diyen adamda Hem feneri Hem sivasi tutar.
Sivaslı olupta ben fenerliyim Cimbomluyum Beşiktaşlıyım diyen adamada Saygılar...

Anonim :)

KerimKesgin
07.03.2007, 20:10

SON BİR SORUM VAR BÜGÜN HEPİMİZ SİVASLIYIZ YARIN OLDU BİR İLÇEMİZİN TAKIMI SİVASLA OYNUYOR KİMİ TUTACAKSINIZ İLÇENİZİMİ İLİNİZİMİ İLİNİZ ŞAMPİYONLUĞA OYNUYOR İLÇENİZ ÖYLESİNE HANGİSİ YENSİN DERSİNİZ ÖRNEK
(ŞUŞEHRİ İL OLUP AYRILSAYDI DÜŞÜNÜN)

DOSTUM AVATARIN VE YORUMUN GÜZEL... Tatlı dil Yılanı deliğinden cikarir bu konuyu bence hic uzatmanin Anlami yok derim ben..

bdogan58
07.03.2007, 20:23
BEN 3 LİGLERDEYKEN DEĞİLDE 2.LİGE ÇIKTIĞINDAN BERİ MAÇKARINI İLLAKİ TAKİP EDİYORUM..1.LİGE ÇIKTI İSTANBULDAKİ HER MAÇINA GİDİYORUM SİVASSPORUN..AYRICA BEN GALATASARAYLIYIM AMA ŞUAN BENİ GS DEN ZİYADE SİVASSPOR DAHA ÇOK İLGİLENDİRİYO..

58svs58
07.03.2007, 21:22
geçen sene stadda fener için çanak yalayan sivaslılara lanet ediyorum memleketinin takımını istanbul takımına satanı allah beter etsin bu kadar açık konuşun.

hakandemirezen
07.03.2007, 22:48
ARKADAŞLAR BİRAZDA YORUMLARI ARTIK BU ŞEKİL DEĞİLDE NE YAPABİLİRİZ NELER YAPABİLİRİZ NELER YAPARSAK STADLARA SEYİRCİMİZİ CEKEBİLİRİZ BUNLAR HAKKINDA YORUM YAPIN LÜTFEN.

yigit sevdam
07.03.2007, 22:57
Eski içlenişler yeni özlemde durmuş,
Durmuş; gözler ki karada, eller ki ak'ta.
Kara'da az ömür, ak'ta soğuk döşekler;
Ağlatmış Anadolu'yu bir hain yasak,
Yasak da yasak, yasak da yasak, yasak da...

Dağınık özlemler bir iç çekişte saklı,
Saklı: yağmur ki bulutta, yel ki yaprakta.
Yağmurda bereket, yelde durulu denkler;
Kavurmuş Anadolu'yu bir hain kurak
Kurak da kurak, kurak da kurak, kurak da...

Körpe iççekişler bir beklenene sözlü,
Sözlü: tarla ki suda, tohum ki başakta.
Tarlada nadas, tohumda çarpar yürekler;
Sarmış Anadolu'yu bir bitmeyen merak,
Merak da merak, merak da merak, merak da...

Uzun bekletişler harmanlarla nişanlı,
Nişanlı: ay ki gökte, güneş ki toprakta.
Toprakta gelinli kağnı, gökte melekler;
Avutmuş Anadolu'yu bir kara kavak,
Kavak da kavak, kavak da kavak, kavak da...

Küçük harmanlar hep büyük çocuğa gebe,
Gebe: torun ki başta, yavru ki kucakta.
Yavruda ağıt, torunda bütün dilekler;
Bağlanmış Anadolu'yu bir tatlı adak,
Adak da adak, adak da adak, adak da...

YaGmUr_58
07.03.2007, 22:59
birinci Takımım Sivas

İkinci Takımım fener(örnek)

Yapmayın Allah askına yaa..

İstediğiniz kadar edebıyat parcalayın

Yine AYIP yine AYIP.

ben Bu Mantıkla birinci takım 2. takım tutanları kınıyorum..

istanbulda değil,

isterse arabıstanda olsun,

Sivaslı ise SADECE sivassporlu olsun.

yigit sevdam
07.03.2007, 22:59
BEN BÖYLE TAKIMI DESTEKLEMEM!!!!!

PROTESTO EDİYORUM GİTMİYORUM MAÇA

GİBİ BAHANELER

YA HEP DESTEK YA HEP DESTEK
HAVALARDA SOĞUYOR
KARDA GELMEZSİNİZ GARİİİİ
EVDEN DESTEKLERSİNİZ
AMA HEP AYNI HİKAYELER AYNI BAHANELER
TAKIM İYİYKEN BİLE PROTESTO EDENLER
YA HADİ MAÇA 15 YTL KIYIN GELİN
BEDAVA ANKARAYA GİDERKEN OLDUGU GİBİ DESTEKLEYİN
ANKARAYA GİDERKEN 5-6 BİRA İÇİP HANİ OTOBÜSLERE İŞİYORDUNUZ
BİZ TARAFTARIZ DİYORDUNUZ TAM İHTİYACI VAR TARAFTARA ESESİMİN HADİ
GELSENİZE
HASTAMI OLURSUNUZ?
ÇOKMU NARİN VÜCUDUNUZ EVDE BURNUNUZU KARIŞTIRARAK TV DEN İZLEMEK DAHAMI HOŞ
O ZAMAN HEP EVDE SEYRET BARİ ADI BELLİ OLUR AK TARAFTAR KARA TARAFTAR

YaGmUr_58
07.03.2007, 23:01
birinci Takımım Sivas

İkinci Takımım fener(örnek)

Yapmayın Allah askına yaa..

İstediğiniz kadar edebıyat parcalayın

Yine AYIP yine AYIP.

ben Bu Mantıkla birinci takım 2. takım tutanları kınıyorum..

istanbulda değil,

isterse arabıstanda olsun,

Sivaslı ise SADECE sivassporlu olsun.

evet buyrun bu yorumumla yanlıs dusunuyor ve haksızım değilmi ?? :)

Milleti bize güldürmeyin yaa..Bir sivas lı HeM Sivas ı Hem FENER i tutuyor Dıye yanında 1o Sıvaslının adı cıkıyor...

sivaslıyım sivassporluyum dıyorum..diğer takımın ne dıye soruyolar..ne dıger takımı yaa dıyorum...sıvaslılar hep 2. bı takım tutar dıyorlar...

DERLER demeye DEVaM ederler ;)...... Sizde Devam edin :) !!!

Fatih Bayrak
07.03.2007, 23:54

Yazinin altina tereddütsüz imzami atarim Hakan Gardas.
Canimiz Memleketimizde Sivas da yasayipta istanbul takimlarini tutan Arkadaslarimizi ilk olarak ele almaliyiz.
Bende önceden Fener sempatizaniydim ki Sivasspor 2. lige cikana kadar.
Ben maclarinada gidemedim.
Biz Sivas imizda yasayan gardaslarimiz kadar sansli deyildik bu konuda.
Benim 10 yasinda oglum var 5 yasinda kizim var ben onlari Sivasspor´lu olarak yetistiriyorum.
Simdi onlara soruldugu zaman Sivasspor´luyum diyorlar.
Gercekci olalim arkadaslar hala Sivasspor ´un 1.Ligde kalici olacagina inanamayan arkadaslar 1. ve 2. takimim var diyorlar, bizim onlara anlatmamiz gereken Sivasspor ´rumuzun artik kalici oldugunu ve 2. bir takima ihtiyac olmadigini.
Siz Türkiyede böyle bir sorunla karsi karsiyasinizda ya biz Avrupa da yasayan gardaslarimiz ne yapalim.
Hakan gardasimizinda dedigi gibi artik yapici olalim bozucu deyil.
Kimsenin kimseye kirici laflar, yazilar yazmasina gerek yok, her istanbulda yada baska sehirde yasayanlar sanki 100% 2. takimi varmis gibi hitap etmeyelim.
Canim Sivas ´imin canim gardaslari biz ilk olarak kendi aramizda bir olamassak daha cokkk 2. takimi olanlar olacaktir.
Simdi artik birlik zamani
Dünyaya artik Pozitif bakma zamani
Canlar Gardaslar Dünyaya ve Hemserimize bakisimizi degistirdigimiz zaman
Dünyanin daha renkli oldugunu anlayacagiz.

aslansivasli
08.03.2007, 00:02
Bende İstanbul da doğdum ve büyüdüm. ve herkes gibi bende istanbul takımına gönül verdim. Çok tepki aldım Galatasaraylı oldugum için. ama hiç umurumda değil ben onlar gibi Sivas da doğup büyümedim ya da herkes giibi takımımı söküp atamam. Sivas benm 2.takımımım ben bunu her yerde söylerim tepki alsamda . 30 yıldır gs yi tutuyodm şimdi sivas süper lig de gs le ne işim olur diyen var. asıl önemli olan süper lige çıkmadan önce maçlarına gidip desteklemek gerekirdi. gittinz mi bilmem ama ben her ne kadar fanatik Galatasaraylı olsamda sivasspor 2.ligdeyken istanbulda oynanan bütün maçlarına gittim.
ÖNEMLİ OLAN DA ZATEN SİVASSPOR U DESTEKLEMEK DEĞİL Mİ??
BİZİ DE BİRAZ ANLAYIN.TAKIMIMIZI SÖKÜP ATMAMIZI BEKLEMEYİN BİZDEN. EN AZINDAN BENDEN. HER NE KADAR LAF ETSELERDE SEN GERÇEK SİVASSPOR LU DEĞİLSİN DİYE. BEN SİVASSPOR LUYUMM

Ertugrul
08.03.2007, 02:13
Öncelikle hakan ağbi böyle önemli bir konuyu gündeme getirdiğin için teşekkür
ederim.Sivasspor 38 yıllık 1.lig hasretinin ardından geçen sene süper lige çıkma
başarısını gösterdi.Hemşerilerimizin hepsi bu başarıya çok sevindi ve artık takımımızı
1. ligde desteklemek gerekliliğini anladı ve herkes elinden geldiğince bu desteği
veriyor ve verecektir de.Hiç kimsenin bir başkasının sivassporluluğunu ölçme hakkı
ve haddi yoktur.Her birimiz memleketimizi seviyoruz ve tabii olarak markamız
saydığımız takımımızı da seviyoruz.İnsanların bir başka takıma karşı sempati
duymalarını yadırgayabiliriz lakin yargılayamayız.Varsın hemşerilerimiz 2. takımları
olsun hatta 3.,4. takımları olsun ancak Sivasspora gereken ilgiyi ve desteği yerine
getirsinler ve bunun için fırsat bulabilsinler.İstanbul da oynanan maçlarda yeterli
taraftar desteği olmuyormuş evet bu konuda haklı olabilirsiniz ancak bu sorunu
çözmek için bir şeyler yapmalıyız sağa sola saldırarak hakaretvari laflar ederek bu
sorunu çözemeyiz. 2. lig maçlarında Gs’nin dolduramadığı olimpiyat stadını
dolduranlarda İstanbul da yaşayan hemşerilerimizdi bunu da unutmayalım.Ne oldu
da taraftarımızdaki eski heyecan kalmadı bunu düşünelim ve bu soruna çözüm
bulalım.Bence çözüm İstanbul da yeni bir taraftar grubu oluşturmak ve
organizasyonlar düzenlemektir.Bu görevi de İstanbul Sivasspor Taraftarlar Derneği
çatısı altında yapabiliriz.Derneğimize sahip çıkalım düzenlediği organizasyonlara
katılımı arttırmak için yakın çevremizi bu konuda haberdar edelim.
Taraftarlarımız arasında üç büyükler olarak adlandırdığımız Fb,Gs,Bjk takımlarına
karşı bir sempatinin olmasını da çok yadırgamamalıyız.Sonuçta bu üç takım
ülkemizin 4 tarafında tutulan takımlardır içinde Sivaslısı da,Kayserilisi de,Tokatlısı da
olması gayet doğal.Önemli olan hemşerilerimizi Sivasspor ortak gayesinde
buluşturmaktır,ister başka bir takıma sempatisi olsun ister olmasın hedef Sivas ve
Sivassporun daha ileriye gitmesi.Bu konuları deşerek bir bölen haline gelmekten
başka bir şey elde edebileceğimize inanmıyorum.

hacialicelik58
08.03.2007, 08:05
30 YILDIR BENDE FENERBAHCEYI TUTUYORDUM AMA 2 YILDIR SIVASSPORLUYUM KIM NERDE YASARSA YASASIN COK ONEMLI DEYIL BENDE SUAN SIVASDAN 7000 KM UZAKLIKDAYASIYOYRUM .AMA SIVASSOR SEVGISINI KIMSE YUREGIMDEN SOKUP ALAMAZ .CALISDIGIM ISYERINDE SIVASSPORUN BAYRAGI ASILIDIR.ARKADASLAR IYIGUNDE KUTUGUNDEDE SIVASSPORUMUZA SAHIP CIKALIM

RECEP_YÜKSEL
08.03.2007, 10:02
Bende İstanbul da doğdum ve büyüdüm. ve herkes gibi bende istanbul takımına gönül verdim. Çok tepki aldım Galatasaraylı oldugum için. ama hiç umurumda değil ben onlar gibi Sivas da doğup büyümedim ya da herkes giibi takımımı söküp atamam. Sivas benm 2.takımımım ben bunu her yerde söylerim tepki alsamda . 30 yıldır gs yi tutuyodm şimdi sivas süper lig de gs le ne işim olur diyen var. asıl önemli olan süper lige çıkmadan önce maçlarına gidip desteklemek gerekirdi. gittinz mi bilmem ama ben her ne kadar fanatik Galatasaraylı olsamda sivasspor 2.ligdeyken istanbulda oynanan bütün maçlarına gittim.
ÖNEMLİ OLAN DA ZATEN SİVASSPOR U DESTEKLEMEK DEĞİL Mİ??
BİZİ DE BİRAZ ANLAYIN.TAKIMIMIZI SÖKÜP ATMAMIZI BEKLEMEYİN BİZDEN. EN AZINDAN BENDEN. HER NE KADAR LAF ETSELERDE SEN GERÇEK SİVASSPOR LU DEĞİLSİN DİYE. BEN SİVASSPOR LUYUMM

keşke herkez senin gibi açık yürekli olsa tebrikler kardeş imza+ Recep YÜKSEL

serhankaburcuk
08.03.2007, 10:23
Bütün yazıları okudum.Tartışma öyle bir boyuta gelmişki.Ben sadece şunu söylemek istiyorum.BIRAKIN HERKES İSTEDİĞİ TAKIMI TUTSUN.İSTEYEN YAŞADIĞI YERİN TAKIMINI İSTEYEN DOĞDUĞU YERİN TAKIMINI TUTSUN.Gerçekten gönülden Sivassporu sevenler bu takımı tutsun .2Takım tutanlar değil.Sivasta bile var bunlar.Sivasta yaşadığı halde Galatasarayı Fenerbahçeyi Beşiktaşı halen tutku ile tutup Sivassporun üstünde gören insanlar yokmu?Bu sebebten bu tür polemikler hiçbir zaman bitmez.Sivaslı diye Sivassporu illa tutacak diye bir kaide yok.Türkiyenin heryerinde bu tür polemikler ve problemler var.Bundan daha 3 sezon önce bu tür polemikler aklımızda değildi.Sebeb ise belli Sivasspor bir Alt kümede idi.Ama şimdi bunları tartışıyoruz.İnanın Sivasspor bu ligin köklü takımı olunca bunu yine tartışacağız.Bu sebebten HERKES GÖNLÜNDEN HANGİ TAKIM GEÇİYORSA ONU TUTSUN.

OLCAY_58_AKKUS
08.03.2007, 11:07
Bütün yazıları okudum.Tartışma öyle bir boyuta gelmişki.Ben sadece şunu söylemek istiyorum.BIRAKIN HERKES İSTEDİĞİ TAKIMI TUTSUN.İSTEYEN YAŞADIĞI YERİN TAKIMINI İSTEYEN DOĞDUĞU YERİN TAKIMINI TUTSUN.Gerçekten gönülden Sivassporu sevenler bu takımı tutsun .2Takım tutanlar değil.Sivasta bile var bunlar.Sivasta yaşadığı halde Galatasarayı Fenerbahçeyi Beşiktaşı halen tutku ile tutup Sivassporun üstünde gören insanlar yokmu?Bu sebebten bu tür polemikler hiçbir zaman bitmez.Sivaslı diye Sivassporu illa tutacak diye bir kaide yok.Türkiyenin heryerinde bu tür polemikler ve problemler var.Bundan daha 3 sezon önce bu tür polemikler aklımızda değildi.Sebeb ise belli Sivasspor bir Alt kümede idi.Ama şimdi bunları tartışıyoruz.İnanın Sivasspor bu ligin köklü takımı olunca bunu yine tartışacağız.Bu sebebten HERKES GÖNLÜNDEN HANGİ TAKIM GEÇİYORSA ONU TUTSUN.

Doğrusun Serhan.herkes istediği takımı tutsun.Biz bize yeteriz.istanbulda bu takım uğraşanlardan da allah razı olsun.hepsine teşekkür.Tutmayanlarda inşallah en kısa zamanda doğru yolu görür.

1967_CLUB_ÖZGÜR
08.03.2007, 11:10
Tutmayanlarda inşallah en kısa zamanda doğru yolu görür.

Baksana abi Gormeye Hıc Nıyetlerı yok :) Biz Bişey demiyoruz ;)

Carismas58
08.03.2007, 11:31
oz sivasliyiz sivasin butun maclarina gittim galatasarayliyim fakat gecen sene galatasaray sivasspor macinda yenseydi puan farkini esitleyip sampiyon olacakti ama ben ona ragmen sivassporu tuttum ve hep bu oyle olacak biz sivasliyiz

byCERAN58
08.03.2007, 12:34
Bu konu ile ilgili aklıma bir söz geldi..

" HİÇBİR ZAMAN, BEŞ PARMAĞIN BEŞİ BİR OLMAZ " Dünya hep çeşitlilikler üzerine kurulmuş ve denge öyle sağlanmış.. herşeyin bir pozitif yanı olduğu kadar negatif yönüde var..

Bu konuda pozitif tarafı oluşturan grup " SADECE VE SADECE GÖNÜLDEN SİVASSPORU DESTEKLEYENLER "
Negatik tarafı oluşturan grup ise malum 2. vede 3. takım tutanlar ..

Arkadaşlar,bırakın kaç takım tutarlarsa tutsunlar.. Bunlar ile boşyere canınızı sıkmayın.. Onları artık fanatikleri olduğu takımdan vazgeçiremezsin.

Eğer birşeyi değiştiremiyorsan , olduğu gibi kendi haline bırakacaksın. İster Gs yi , ister FB ister Bjk yi kısaca kimi desteklerse desteklesin. hiç umurumda bile değil .. Baksanıza çoğu 3 ligte iken bile Sivassporun varlığından birhaberdar. Ancak 2 lige çıktığı zaman takip etmeye çalıştım diyor ..Bu taraftardan fayda gelmez .

Benim için önemli olan Sivassporumuzun başarısı..

Unutmayın ki ; her zaman başarı ÇOĞUNLUKLAR İLE KAZANILMAZ , AZINLIKTA DA OLSA İNANMIŞ KİMSELER İLE BAŞARI KAZANIRLIR.

Kuru vede birkaç takım tutan kalabalık taraftar olmaktansa , inanmış vede gönülde sadece SİVASSPOR taraftarı olmak daha güzel... O yüzden kim hangi takımı tutarsa tutsun.. Benim için no problem..

Bireysel olarak , Sivassporun başarısı için elimden geleni yapıyorum.. Sizlerde, bireysel olarak elinizden geleni yapıyorsanız hiçbir problem yok.. Vede böyle kısırlaşmış konularda da zaman kaybetmemiş oluruz ..

SİVASSPORLU DOĞDUK, SİVASSPORLU ÖLECEĞİZ ..

Saygılarımla DOĞUŞTAN SİVASSPORLU..

1967_CLuB_MuRaT
08.03.2007, 12:42

Eywaallah ReiSS!!!SİVASLI OLUNMAZ!!!SİVASLI DOĞULUR!!!

ademgoze
08.03.2007, 13:56
bende istanbulda yaşıyorum doguma büyüme sivassporu bilmezken gs tutuyordum ama sivasspor ikinci lige çıkınca sivassporu tutuyorum o günden beri benim için her zaman sivasspor mantıklı düşününcede akla öyle gelmesi lazım insan memleketinin takımını niye tutmasın ki gururduymasın ki ben sivassporu tutmakla gururduyuyorum.her şey yalan sivaslı olmamız gerçek...

yigidolar06
09.03.2007, 12:18
Akşam macı TRT 1 den tekrar izledim fener türübünlerini gösteriyordu ara sıra fenerliler cekirdek citleyerek izliyorlardı. Sivastan giden taraftarada stad dışında gururla bizde sivaslıyız demişler(FENERLİLER). Bu olaylar pek yaşanmaz sevildiğimizi bilelim insanları fazla üzmüyelim(ÜÇÜNÇÜ KUŞAK) zamanla başarı geldkce taraftar SİVASSPOR UMUZU canı gönülden destekliyecektir. Şu bir gercekki üç büyük takımı tutan sivaslılar kombine biletlerini sezon öncesi almışlar. Ya maçlara gitmeyip türübünleri boş bırakacak, yada türübünde sezsizce cekirdek çitleyip mac izleyecek. SİVASSPOR GOL ATINCA VE GOL YİYİNCE O SİVASLI HEMŞERİLERİM TÜRÜBÜNDEKİ HALLERİNİ ÇOK MERAK EDİYOM.

aslansivasli
09.03.2007, 13:53
keşke herkez senin gibi açık yürekli olsa tebrikler kardeş imza+ Recep YÜKSEL

saol Recep abi. her ne kadar tepki alsamda ben bunu heryerde dile getircem. Bana sen giit cimbomu destekle 2.takım die bir şey yok diyenler daha iki güne kadar cimbomlu,fenerli,yada beşiktaşlıydı. şimdi mi sivassporlu oldular. önceden nerdeydilerr

nazimgulturk
09.03.2007, 14:03
haklısın aslan sivaslı böyle söyleyenlerin içinde kesin fb gs yada bjk vardır bunu unutma herkes istediği takımı tutar ben hep sivassporluydum hepde öyle kalıcam

kasko
09.03.2007, 14:07
Arkadaşlar herşeyi bir kenara bırakalım iki sene önce 2. ligdeyken yine şükrü Saraçoğlu Stadındaki maçımızda 25 bin kişiye oynamıştık ancak bir hafta önce aynı statta ne kadar seyircimiz vardı gerisini siz düşünün...Herkesin bunu oturup düşünmesi lazım.Evet ben de beşiktaşa sempatim var ancak bu benim sivasspor maçında beşiktaşı desteklememi gerektirmiyor.

RECEP_YÜKSEL
09.03.2007, 14:26
Arkadaşlar herşeyi bir kenara bırakalım iki sene önce 2. ligdeyken yine şükrü Saraçoğlu Stadındaki maçımızda 25 bin kişiye oynamıştık ancak bir hafta önce aynı statta ne kadar seyircimiz vardı gerisini siz düşünün...Herkesin bunu oturup düşünmesi lazım.Evet ben de beşiktaşa sempatim var ancak bu benim sivasspor maçında beşiktaşı desteklememi gerektirmiyor.

KARDEŞ ÖNCELİKLE 2 LİGDEYKEN

1 -TARFATAR YENECEK UMUUYU GELİYORDU

2 - BİLETLER 27 YTL DEĞİLDİ

3 - ŞİFRELİ YADA ŞİFRESİZ TV VERMİYORDU

4 - TARAFTARLAR BU KADAR KAVGA ETMİYORDU
---(BİR HAFTA ÖNCE FENER TRÜBÜNÜ OLAYI)

5 - NE DE OLSA 2500 KİŞİ GİDER BANA GEREK YOK MANTIĞI

BUNLAR BAZILARI SAYGILAR

YaGmUr_58
09.03.2007, 21:22

BUNLAR BAZILARI SAYGILAR

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN, 1967 SAYILI PİŞMANLIK YASASI'YLA BİZANS TARAFTARLARINA MAHSUS OLARAK SON DEFA SİVASSPORLU OLABİLMELERİ İMKANI SAĞLANMIŞTIR...

BAŞVURULAR DÖNME SAYILMAYIP,ÖZ BE ÖZ SİVASSPOR TARAFTARI OLARAK KİMLİK KARTLARI ÇIKARILACAKTIR.YASADAN FAYDALANMAK İSTEYEN TÜM BİZANS TARAFTARINA ASAGIDA BELİRTİLEN TÜM ŞARTLARI VE YANLARINDA GETİRMELERİ GEREKEN EVRAKLA BİRLİKTE SİVASSPOR KLUP BINASI'na BAŞVURMALARI ÖNEMLE DUYRULUR.TALEBİN BEKLENENDEN YUKSEK OLMASI DURUMUNDA İSE,SON BASVURU TARIHINE KADAR EN YAKIN SİVASSPOR TARAFTARINA YAPACAKLARI MÜRACAATLARDA DEĞERLENDİRMEYE ALINACAKTIR.

MAĞDUR BİZANS TARAFTARININ PİŞMANLIK YASASINDAN YARARLANABİLMELERİ İÇİN GEREKEN EVRAK VE YERINE GETIRILMELERİ İSTENEN ŞARTLAR AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR,,,,,,;

a)NOTERDEN TASTİKLİ nufus cüzdanı sureti
b)MUHTARDAN İKAMERGAH SENEDİ.
c)SİVASSPOR FORMASIYLA ÇEKİLMİŞ 16 ADET VESİKALIK,2 ADET BOY RESMİ
d)CUMHURİYET BAŞSAVCILIGINA HOLIGAN OLMADIGINA DAİR SABIKA KAYDI.
E)SİVASSPOR MARŞI EZBERE BİLMEK
F)İKİ CUMA NAMAZI TÖVBE İSTİĞFAR ÇEKİLEREK TESBİH NAMAZI KILINACAK,1967 KERE ŞÜKÜR EDİLECEK.

MÜFTÜLÜKTEN TEMİN EDİLECEK İMAMLAR EŞLİĞİNDE TARİHİ MEYDAN HAMAMINDA 40 TAS SU DÖKÜLÜP TÖVBEKAR OLUNACAK...ŞAHİT OLAN İMAMLARLA BİRLİKTE MÜRACAATLAR YAPILACAKTIR..!

SİVASLIYSAN ÖVÜN DEĞİLSEN İTAAT ET :)

DENEYİNSENE :)

67_DERNEK_SAKİN
09.03.2007, 21:28
Bölünmemizin sebebi abdessiz arkadaslar geliyor maca sonra kaybediyoruz:D:D:D:D
tabi bu bir saka ama bole iyi bence

üsküdar_58
09.03.2007, 22:58

sağolasın sanki içimdekileri dökmüşşün bu konuyu açtıgına çok sevindim yani bana diyecek bişey bırakmamışsın ayrıca ben üç takım tutuyorum
sivas spor
beşiktaş
üsküdar onadolu
kimse beni yargılayamaz istedigim takımı tutarım
istanbulda dogduk büyüdük ama aslımızı unutmadık.

Cardic
09.03.2007, 23:44
Abiler bende doğma büyüme İstanbulluyum hatta Sivas a da kendimi bildim bileli gitmedim ama biri Sivas dese hemen kulaklarım dikilir hissederim Sivaslı olduğumu..Sİmdi ankarada okuyoruz hayırlısıyla doktor çıkacaz ve 2 hafta sonrada stada gidicez Ankaraspor-Sivasspor macı icin..Yalnız bırakmayacağız takımımızı 2 takım tutmak sorun değil sorun Sivassporu tutacak kadar yürekli olmamızdır.Bizde bu taraftar olduktan sonra sırtımız yere gelmez..Ölümüne yiğidolar

crayz58body
10.03.2007, 00:21
Ben Beşiktaş taraftarıydım. Merak ediyordum Sivas Beşiktaş la oynayacağı maçta duygularım ne olacak. maç başladı ve bitti 90 dk boyunca damarlarımdaki kanım kalbim bütün SİVAS için atıyor çırpınıyordu...galip geldik içim içime sığmıyordu...tahlil sonucunda gördümki kanım bozulmamış. Kendimle memleketimle gurur duydum...İyiki Sivaslıyım. İyiki Sivas Sporluyum...İyiki kanım bozuk değil...Sizlerde tahlilinizi yaptınız...ya sizin sonuçlsr ne çıktı beyler?.....!

zaralım 58
10.03.2007, 07:12
çok iyi hatırlıyorum,sivas 2.ligde olduğu zaman darıca maçına gitmiştim.işte o zaman dedimki benim memeleketim SİVAS ve TAKIMIMI SİVASSPOR DİYE O ZAMANDAN BERİ SİVASSPORLUYUM 3 BÜYÜKLERİ TANIMAM BİLE TEK GERÇEK SİVASSPOR.

SENİ SEVMEK DELİ GİBİ YÜREK İSTER BU KALPLER BİR TEK SENLE TİTRER BİR ALLAHIM OLSUN BİRDE SİVASSPOR YETER

YaGmUr_58
10.03.2007, 07:59
çok iyi hatırlıyorum,sivas 2.ligde olduğu zaman darıca maçına gitmiştim.işte o zaman dedimki benim memeleketim SİVAS ve TAKIMIMI SİVASSPOR DİYE O ZAMANDAN BERİ SİVASSPORLUYUM 3 BÜYÜKLERİ TANIMAM BİLE TEK GERÇEK SİVASSPOR.

SENİ SEVMEK DELİ GİBİ YÜREK İSTER BU KALPLER BİR TEK SENLE TİTRER BİR ALLAHIM OLSUN BİRDE SİVASSPOR YETER

HELAL OLSUN SANA......HE-LAL !!!

2. takımım Diye Ortaya Düşenler Utansın !!

GERÇİ UTANMA OLSA İSTANBULDA SİVASLI LARIN SİVASSPORLU LARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA BİZANS SEVDALARINI GOSTERMEZLERDİ !!!

Fatih Bayrak
10.03.2007, 09:39

GERÇİ UTANMA OLSA İSTANBULDA SİVASLI LARIN SİVASSPORLU LARIN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKA BAKA BİZANS SEVDALARINI GOSTERMEZLERDİ !!!

Yagmur gardas neden devamli istanbuldan bahsediyoruz da Canim memleketimdeki 2. takim tutan Sivasli Gardaslarimizdan bahsetmiyoruz.
Ben bu ise takildim galiba ya.
Yakinda insanlar cikarda Sivasda yasamayan sivasli deyil derlerse hic sasmam.
Biz deyilmiyiz bütün Dünyada Sivasli oldugunu söyleyim övünen,sevinen.gurur duyan.
Bence böyle ayrimciliklari asmamiz ve Sivassporun en az 3 büyük takimlar kadar iyi yerlere layik oldugunu hatta Memleketimizin, canimizin takimi oldugu icin 3 büyük takimdan daha büyük oldugunu güzellikle anlatmamiz lazim.
Böylesi ayrimci yorumlarin bence daha zarar verecegine inaniyorum.
Ve bu anlatmaya Sivasdaki 2. takimi tutanlardan baslamak lazim.
Sivas daki gardaslarimizi 2. takimdan vazgecirirsek digerleri daha cabuk ve kendiliginden 2. takim tutmayi birakacaklarina eminim.

RECEP_YÜKSEL
10.03.2007, 10:04

İKİ TAKIM TUTANLAR UTANACAKSA TÜRKİYEDE UTANMAYAN YÜZ KALMAZ BUNU ANLAMAK İSTEMEYENDE ARTIK BENDE ONA YAZILACAK SÖZ KALMAZ

ua_boys_of_hell
10.03.2007, 12:10

hakan kardeş yazın çok güzel olmuş eline sağlık ama taraftarın neden bölündüğünü anlamak için 2 yada 3 yıl öncesine bakmak gerekir ! ! ! kim derdiki sivasspor bu günlere gelecek ama bizim bir takım yüreğimizde diğeri ise dilde ama istanbulda yaşayan her sivaslının bir ikinci takımı var eğer bundan utanç duyulacaksa istanbulda sivaslı kalmaz ! ! ! ben sivaslıyım sivassporluyum ama geçmişten gelen bir başka takım sempatim var bunuda herkez biliyor ama klavyE başındanda taraftarlık vede tribüncülük olmaz ..SAYGILARIMLA

hakandemirezen
10.03.2007, 12:16
hakan kardeş yazın çok güzel olmuş eline sağlık ama taraftarın neden bölündüğünü anlamak için 2 yada 3 yıl öncesine bakmak gerekir ! ! ! kim derdiki sivasspor bu günlere gelecek ama bizim bir takım yüreğimizde diğeri ise dilde ama istanbulda yaşayan her sivaslının bir ikinci takımı var eğer bundan utanç duyulacaksa istanbulda sivaslı kalmaz ! ! ! ben sivaslıyım sivassporluyum ama geçmişten gelen bir başka takım sempatim var bunuda herkez biliyor ama klavyE başındanda taraftarlık vede tribüncülük olmaz ..SAYGILARIMLA

SON SÖZLERİNİ ÜZERİME ALMIYORUM BUNU BİLESİN.SİVASTA YAŞAYIPTA BİR BAŞKA TAKIMA GÖNÜL VERENLER NASIL VARSA İST DA YADA BAŞKA İLLERDE YAŞAYAN İNSANLARDADA OLMASI ÇOK DOĞAL.KİMSE KALKIPTA BEN SİVASTAYIM SİVASTA YAŞIYORUM EVT BENDE ZAMANINDA TUTTUM BİR TAKIMI AMA SİVAS 1.LİGE ÇIKTI DİĞER TAKIMI SİLDİM.BU KOCAMAN BİR YALANNNNNNN.

1967_CLuB_MuRaT
10.03.2007, 12:32

BUNLAR BAZILARI SAYGILAR

Ya REcep Abi bırak allah aşkına demogoji yapmayı...27 YTL verip Fener tribününe giriyosun ondanda Burda samça sapan polemikler tartışmalarla gündemi işgal ediyorsunuz..Senin Ne olduğunu Pazar Günü herkes gördü Benden sana tavsiye fazla yazma yazdıkca batıyosun..Hem Sivas tribününe gelme hemde herkese burdan cevap yetiştir..Bu ne perhiz Ne lahana turşusu!!:mad:

ua_boys_of_hell
10.03.2007, 12:35
SON SÖZLERİNİ ÜZERİME ALMIYORUM BUNU BİLESİN.SİVASTA YAŞAYIPTA BİR BAŞKA TAKIMA GÖNÜL VERENLER NASIL VARSA İST DA YADA BAŞKA İLLERDE YAŞAYAN İNSANLARDADA OLMASI ÇOK DOĞAL.KİMSE KALKIPTA BEN SİVASTAYIM SİVASTA YAŞIYORUM EVT BENDE ZAMANINDA TUTTUM BİR TAKIMI AMA SİVAS 1.LİGE ÇIKTI DİĞER TAKIMI SİLDİM.BU KOCAMAN BİR YALANNNNNNN.

BAK hakan kardeş son sözlerim sana değil bunu üzerine alınmana gerek yok sadece ben fikir beyanettim ayrıca senin nekadar sivaslı ve sivassporlu olduğunu ben bilirim en azından nekadar da ikinci takımınla sivas oynuyo olsada sen aslanlar gibi sivas tribünündeydin f5 sivas maçında tribünlerde gs atkısı açılsaydı sen nasıl karşılardın ? klavye başından sallayanlar ve bir gs sivas maçından sonra kalkıp bu sitede sivaslıyım diyipte gs tribününe giriyolar diye yazı yazan vatandaşa iki çift lafım var efendi sen sivaslıydında fener tribününde ne işin var artı gs - sivas maçında sivas tribününde fener atkısının ne işi vardı diye sormazlarmı adama ? saygılar....

byCERAN58
10.03.2007, 12:51
Arkadaşlar, konu kişisel tartışmalara doru ilerliyor.. Konu sadece sivas dışında yaşayan vede ikinci bir takım tutan kişilerle alakalı değil. Konu tüm sivaslılar ile alakalı.. Sivaslı olupta , dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın bir başka takımı sivassporun üstünde tutması çok yanlış vede olamaması gereken birşey.

Konu böyle devam ederse hiçbir sonuç çıkmaz .. Herkes, benim düşüncem doğru diye inat ediyor.. Böyle çözüm üretilmez.

Eğer gerçekten sivasspor için birşey yapmak istiyorsak. Öncelikle bireysel olarak kendimizi kontrol etmeliyiz. Biz ne kadar sivaslıyız ve ne kadar sivassporluyuz... Eğer gerçekten sivasspora destek sağlamak gerekiyorsa, bireysel olarak üzerimize düşüne vazifeyi yapmalıyız ..

Bildiğiniz gibi birey, toplumları oluşturur. birlik beraberlik içinde bir camia oluşturmak istiyorsak, öncelikle buna kendimizden başlamayılız. Daha sonra çevremizdekileri.

Bireysel olarak , sivasspora katkı sağlayabilirsak. No problem.

Not : Bende sivaslıyım diye söylenip , rakip taraftarın tirbünlerinden maçı izlemek , çok anlamsıız .. Sempati duyabilirsiniz başka takımlara ama sivas maçında sempati tuttuğunuz takımı desteklemek yerine, kendi topraklarınızla , gardaşlarınızla birarada olup , coşkulu bir şekilde tezahürat yapmak en güzeli vede dorusu. İşte bunu yapabiliyorsanız , kaç takım tutarsanız tutun önemli değil ..

1967 DEN BERİ DEĞİL, ATALARIM SİVAS'A AYAK BASTIĞINDAN BERİ SİVASSPORLUYUUUUUUUUUM..

SİVASLI DOĞDUK, SİVASLI ÖLECEĞİZ ..

Saygılarımla Doğuştan Sivaslı

nazimgulturk
10.03.2007, 13:03
erhan abi son yazdıklarında sonuna kadar arkandayım kalkıpta fb gs olayını sivas tribününe atıyorlar geçen yıl kadıköyde biri gs pankartı açmıştı istiklal marşı sırasında hatırlarsın oyüzden onunla kavga ettim orda ne gereği var ki bizim tribünümüzde sivasspor vardır banane başka takımdan onu açacağın yer fb gs maçıdır yanlışmıyım hem herkes istediği takımı tutar ben hep sivassporluydum bunu herkes bilir örnek

ofgurleyuk78
10.03.2007, 13:13
Sevgili hemşolar.Ben Sivaslıyım, Sivassporluyum diyen herkese saygı duymak lazım. Eğer önceki tuttuğu takımla Sivasspor maç yapıyor ve Sivassporu tutuyorsa ona saygıyla yaklaşmak lazım. Ben önce beşiktaş lı idim. Ama kesinlikle BJK Sivasspor maçlarında Sivassporluyum. Soruyorum sizlere Mecnun başkanım Sivassporlu mu FB. li mi? Bence Sivassporlu. Hepinize saygı ve sevgiler.

dieforyou7
10.03.2007, 15:38

sonuna kadar katılıyorum kardes sana helal olsun...

FurkaN
10.03.2007, 15:57
Biz hiç birleşdik mi Sivaslılar olarak bir düşünün gurbettekilerin memleket hasretini dindirmek için bir araya gelmeleri hariç...

RECEP_YÜKSEL
10.03.2007, 16:24
Ya REcep Abi bırak allah aşkına demogoji yapmayı...27 YTL verip Fener tribününe giriyosun ondanda Burda samça sapan polemikler tartışmalarla gündemi işgal ediyorsunuz..Senin Ne olduğunu Pazar Günü herkes gördü Benden sana tavsiye fazla yazma yazdıkca batıyosun..Hem Sivas tribününe gelme hemde herkese burdan cevap yetiştir..Bu ne perhiz Ne lahana turşusu!!:mad:

RECEP_YÜKSEL´isimli üyeden Alıntı

BUNLAR BAZILARI SAYGILAR

BEN BUNLARI KENDİM İÇİN YAZMADIM GENEL YAZDIM KİŞİLEŞTİRMEK İSTİYORSA AYRI OLAY KARDEŞ SİVASDAKİ DİĞER TAKIM TARAFTARALARINI ÖNCE YANINZDAKİ X TAKIM TARFATARLARINI DEĞİŞTİRİN ONDAN SONRA DIŞARDAKİLERLER UĞRAŞIN

bodrum
10.03.2007, 16:34
yakında bodrum sivassporlular dernegini kuruyoruz..Bırakın artık diger takımları herkes sivasspor icin seferber olsun gün bugündür..

tur_58
10.03.2007, 17:34
Kimin hangi takımı tuttuğu kimseyi ilgilendirmez.bazısı sadece sivası tutar bazısı hem üç büyüklerden hemde sivas bazıları sadece üç büyükleri tutar.ben hem galatasaraylı hemde sivassporlu olarak:sivasspor süper lige çıkınca gönül verdiğin üç büyükleri bırakmak kolaymı(asla bırakmam)düşünün sivassporu bırakabiirmisiniz?adama dönek derler.en iyisi heriki takımıda tutmak.hem siz sivassporla üç büyükleri aynı kefeye mi koyuyorsunuz?birisi milyon dolarlık,tesisleri şahane diğeri ise tam zıttı.üç büyüklerin tek oyuncusu bütün sivassporun bütçesi ediyor.üç büyükler şampiyonluğa oynuyor sivasspor hedefini kümede kalmak olarak koyuyor(bana göre böyle bir hedef olamaz)

Serd@r
10.03.2007, 18:35
BİR KALBE İKİ AŞK SIĞMAZ,

YA SİVASSPOR - YADA DİĞERLERİNDEN BİRİ

Saygılar sunuyorum.

sinan-58
10.03.2007, 19:12
abi bursa maçında marotan trubınunde dikkat ettiyseniz bir fb formalı bir kişi vardı hiç utanmadımı acaba

FurkaN
25.03.2007, 15:56
BİRLEŞENLER BÖLÜNÜR, BİRLİK İÇİNDE OLANLAR BÖLÜNÜR....
BİZ HİÇBİR ZAMAN BİRLİK İÇİNDE OLMADIK, OLAMIYORUZ DA....

Del Piero
25.03.2007, 16:58
Arkadaşlar ben'de koyu bir galatasaray taraftarı idim hatta ve hatta sivasspor lige çıktığı zaman ben hala galatasaraylıyım diyordum ve ne zamana kadar galatasaray sivasspor maçına gittiğimde ve oradaki sivaslıların sivas sevdasını gördüğümde o inanmışlıklarını gördüğümde inan ben kendimden utandım bence istanbulda ankara izmirde antalyada berlinde amsterdamda yaşayan sivaslıları 2. 3. takımlarını tutsunlar eğer bizler gerçek sivasspoırluyuz dersek o inanmışlığımı gerçekten gösterebilirsek eğer onlarda bu sevdada bu davada ciddi olduklarımızı anlarlarsa onlarında 1. takımı sivasspor olacaktır bence bu tartışmalara bir son vermek lazım yoksa çok ağır incitici sözler kullanılmaya başlanmış aklın ve mantığın yolu birdir.. ve bizler kendi davamızda samimi olalım ve kimseyi rencide etmeyelim herkez kendi üzerine düşeni yaparsa ben inanıyorum butun sivaslılar bu davada var olacaklardır sivas'ın sivassporun şerefsi ve namusu butun sivaslılarındır her bir sivaslı akrabadır her bir sivaslı gardaştır gardaş gardaşa hakaret etmesin bu çok ama çok üzücü birlik olmak için çalışalım karşımızdakini kazanmaya çalışalım onları kaybetleye değil kendinize iyi bakın Allah'a emanet olun sevgi ve saygılarınla

PRoFeSSioNaL
25.03.2007, 17:03
SİVASSPOR İÇİN HER ZAMAN HER YERDE BİRLİK OLUP BÖLÜNMEMELİYİZ
SİVASSPOR BÖLÜNMEZ
TARAFTAR BÖLÜNMEZ!!!

musti34
25.03.2007, 18:18
sivasımıza gönül verelim yürekten .hep birlikte güç olalım

TS58
11.05.2007, 20:41
Sivaslı hemşehrilerim.Sizlere birşey sormak istiyorum.Biz Sivasspor başarısız olduğu için mi yıllardır,Sivassporumuzu tutmadık.Yoksa uzak olduğumuz için mi? Geçmişe dönersek yanılırız? İleriye bakmamız gerek.Şu anda SİVASSPOR 1.ligde ve tam destek olmak gerek.Başka Sivas yok ve giden ne yazıkki zor dönüyor.Herkesin gönlünde bir takım yatar.Başka bir takımı tutmak ta bence vatan hainliği değil.Fakaaaat eğer ilimizin kalkınmasını istiyorsak,özellikle Sivas'taki hemşehrilerimiz mutlaka destek olmalı.Yoksa çok ama çok yazık.İlimizin tanıtımını çok iyi yapmalıyız.

mermer yusuf
12.05.2007, 11:08
hakan abi az kaldı.delikanlı varsa fb forması gs forması veya bjk forması giysin bundan sonra.

sende hatalısın bu konularda fb atkısı salladığını biliyorum senin.
bende bjk forması giymiştim bende hatalıyım.ve diğerleri.....

bir insan 2 takım tutabilir.kimse karışamaz.ama tuttuğu takımların formasını giyecek şekilde olmalı.sivassa sivas fb ise fb.maça göre hareket etmeliler.

hakan abi tepki almıştı,bende tepki almıştım.sivasta yaşayanları gördük.fb atkısı salladılar.şimdi biz istanbuldaki yiğidolar olarak üstteyiz.ve şimdi kalben diyoruz MAÇLARDA VARSA DELİKANLI BİRİ GİYSİN BAŞKA TAKIM FORMASI.

benimde çıkışım muhteşem olacak.bunuda söyleyeyim.düşmanlıksa düşmanlık.kardeşlikse kardeşlik.büyüğümüz diyerek saygımızı 2 sene gösterdik.olmadı.

EN İYİ TARAFTAR İSTANBULDAKİ SİVASLILARDIR.GEREKİRSE TAKIMIMIZI İSTANBULA TAŞITTIRIRIZ.KİMSE BİZE BAŞKA TAKIM TUTUYORSUN MUHABBETİ YAPMASIN.SİVAS 4 EYLÜLÜ GÖRDÜK SARI LACİVERT OLDU.

hakan abi çok haklı.

PRoFeSSioNaL
12.05.2007, 11:11
Sivasspor taraftarı bölünmez her zaman heryerde...
Kendilerine birlik çıkıp desteklerler...

hancer58
12.05.2007, 11:27
birilerinin iki takımı desteklemesı sorun degıl tek sorun o ıkı takımı destekleyen arkadasların destekledıgı dıger takımla sıvasımız oynadıgında o dıger takımın kazanmasını ıstemesı ardındanda donup ben sivassporluyum demesı bıze koyan. en basit örnek bjk macı. bu sitede delıkanlılık yapanlar, benden koyu sivas taraftarı yok diyenler, sivas için canımızı veririz diyenler bjk hakkımızı gasp ettiğinde neden sevndiler bahaneleri fener sampıyon olmasınmıs. ya bize ne fenerden bjkden gsden onlar bırbırını yesın bırakın biz sivasımıza bakalım. birlik ola meselesine gelincede az olup öz olmak çok olup ..k olmaktan iyidir. çünkü ben eminimki sahte sivassporlular içimizden temizlenmedikçe birlikte olsak bi işe yaramaz. kaleyi içten yıkmak her zaman daha kolaydır.

Ss--58--Ss
12.05.2007, 11:29

bolunmek bızlere yakısmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz; ) ;) ;)

mermer yusuf
12.05.2007, 11:36
BİZE KOYANDA 4 EYLÜLDE FB ATKISI SALLANMASI.

AYRICA HERKEZ UYARMIŞ.BENDE SÖYLEYEYİM.POLEMİK YARATILSIN DİYE AÇILMADI KONU.

SİVASTAKİLERDE TOPARLASIN KENDİNİ.İSTANBULDAKİLERE SİVASSPORLU DEĞİLSİNİZ DEMESİNLER.4 EYLÜLDE FENER ŞOV YAPILMASINA İZİN VERİLDİKTEN SONRA.

HERKEZE BİR ŞEY KOYAR.ÖNEMLİ OLAN BUNDAN SONRA YAŞANMASIN AÇISINDANDIR.POLEMİK DIŞI ÖRNEK ALINMALI VE BİRDAHA TEKRARLANMAMALI.AMA SÖYLENMESİ GEREKENDE SÖYLENMELİ.İSTANBULDA BUNDAN SONRA KIRMIZI BEYAZ ŞOV VAR.SİVASI BİLEMEYİZ.HERKEZ KENDİNİ SİLKELESİN.BİRDE 50-60 KİŞİYLE MAÇLARDAYIM BUNDAN SONRA.GİYEN VARSA GİYSİN BAKALIM.BEN ŞAHSEN KARŞIYIM ARTIK.

KONUŞMAK HAKKIMIZ.3 AY BURDA SİVASSPOR DÜŞMANI OLDUK SÖZLE.AMA HERŞEY ORTADA.BUNDAN SONRA DİKKAT EDİLMELİ.

GENEL OLARAK....

puar
17.10.2007, 10:07
artık birleşme zamanı birlik zamanı
hedefler çok farklı birlik beraberlikle inşallah hedeflerimize ulaşacağız...

BOUN
17.10.2007, 11:31
Arkadaşlar ben'de koyu bir galatasaray taraftarı idim hatta ve hatta sivasspor lige çıktığı zaman ben hala galatasaraylıyım diyordum ve ne zamana kadar galatasaray sivasspor maçına gittiğimde ve oradaki sivaslıların sivas sevdasını gördüğümde o inanmışlıklarını gördüğümde inan ben kendimden utandım bence istanbulda ankara izmirde antalyada berlinde amsterdamda yaşayan sivaslıları 2. 3. takımlarını tutsunlar eğer bizler gerçek sivasspoırluyuz dersek o inanmışlığımı gerçekten gösterebilirsek eğer onlarda bu sevdada bu davada ciddi olduklarımızı anlarlarsa onlarında 1. takımı sivasspor olacaktır bence bu tartışmalara bir son vermek lazım yoksa çok ağır incitici sözler kullanılmaya başlanmış aklın ve mantığın yolu birdir.. ve bizler kendi davamızda samimi olalım ve kimseyi rencide etmeyelim herkez kendi üzerine düşeni yaparsa ben inanıyorum butun sivaslılar bu davada var olacaklardır sivas'ın sivassporun şerefsi ve namusu butun sivaslılarındır her bir sivaslı akrabadır her bir sivaslı gardaştır gardaş gardaşa hakaret etmesin bu çok ama çok üzücü birlik olmak için çalışalım karşımızdakini kazanmaya çalışalım onları kaybetleye değil kendinize iyi bakın Allah'a emanet olun sevgi ve saygılarınla

Evet arkadaşım doğru yerde ve doğru düşüncedesin. Yiğido herşeyden önce kendisine güvenir, karakterlidir, delikanlıdır, doğruluğu elden bırakmaz. Bütün bunlar için de inanç lazım, önce inanmak gerek.

Ayaklarımızı yere sağlam basacağız ve inanacağız, elbet birgün şampiyon olacağız!

Unutmayın YİĞİDO İNANIR!

gaziköyü58
17.10.2007, 11:56
herşey cok güzel diyorsunuzda arkadaslar dün bülent hocanın acıklamalarını okudum maddi yetersizlikden dolayı biz şampiyonluğa oynayamayız diyor iyide trabzon sampiyon olurken kac parası vardı ben söyleyeyim hiç inanalım yeterki neden olmasın bizim takımın diğer büyüklerden eksiği yok gercek yiğido olalım yeter

UTKUM_58
17.10.2007, 11:59
SIVASSPORU COK SEVIYORUM.ama YALANI ASLA SEVMEM GOZUMU GALATASARAYLI OLARAK ACTIM:AMA SIMDI ILK ÖNCE SIVASIMI DESTEKLIYORUM:SONRADA GALATASARAYI:YALAN SÖYLEYEMEM GALATASAYI BIRAKIRIM DIYE;AMA SONUNA KADAR SIVASIMIDA DESTEKLERIM:

altuntas58
17.10.2007, 13:01
Sivassporumuzu desteklemek yerine bir birimizle kısır cekişmelerin içine girmiş kırıcı kelimeler kullanarak insanları futboldan sivasspordan soğutuyoruz bence önce birlik ve beraberlik nasıl sağlanır onu tartışmalıyız herkes önce karşısındakine tahamül etmeli vay sen sivassporu az seviyorsun ben senden fazla seviyorum sen istanbul takımlarını tutuyorsun sen sivassporlu değilsin gibi cekişmeleri bırakıp sivasspor taraftarlarını türbünlere nasıl getirmeliyiz sloganlarımız neler olmalı bu sloganlariçin bir yarışma düzenleyelim tribün adabını bilen bilmeyen herkese defalarca anlatmalıyız küfürü bizim stadyumda barındırmayalım tezahüratlarımızı birlik beraberlik içinde hareket edelim diye projeler üretmeliyiz kimse kimsenin neyi ne kadar sevdiğini bilemez başkasının adına karar vermeyelim bir araya gelip sivasspora nasıl faydalı oluruz ne yaparsak takımımıza yarar sağlarız maddi ve manevi olarak nasıl yardımda bulunuruz sivaslı olup istanbulda yaşayan sivaslı kardeşlerimize karşı ön yargılı davranmanın ne sivasta yaşayanlara nede istanbulda yaşayanlara bir faydası var bakın eleştire eleştire istanbulda sivassporun seyirci sayısı ne kadar düştü unutmayalımki istanbulda yaşayan kardeşlerimiz sivassporun tarihinde en büyük seyirci rekorlarını kırdılar bizler bu rekorların sayısını artırıp tekrar nasıl kırarız diye araştırmalar yapacağımız yerde herkes aklına geleni yazıp ciziyor lafımız nereye gidiyor birisine zararı dokunurmu demeden ve en önemli noktalardan biriside es kaza istanbul daki kardeşlerimizden birisi bir tavsiye mesajı yazsa hemen muhallefet ediliyor şayet yanış bir konu acmışsa elbeteki eleştirilsin ama sacma sapan olmasın burda amac sivassporu daha iyi yerlere getirmek SİVASSPOR KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR ben sivaslıyım diyen herkesin takımıdır eleştiriler amacını aşmamalıdır sınırlı olmalıdır

puar
17.10.2007, 13:28
Sivassporumuzu desteklemek yerine bir birimizle kısır cekişmelerin içine girmiş kırıcı kelimeler kullanarak insanları futboldan sivasspordan soğutuyoruz bence önce birlik ve beraberlik nasıl sağlanır onu tartışmalıyız herkes önce karşısındakine tahamül etmeli vay sen sivassporu az seviyorsun ben senden fazla seviyorum sen istanbul takımlarını tutuyorsun sen sivassporlu değilsin gibi cekişmeleri bırakıp sivasspor taraftarlarını türbünlere nasıl getirmeliyiz sloganlarımız neler olmalı bu sloganlariçin bir yarışma düzenleyelim tribün adabını bilen bilmeyen herkese defalarca anlatmalıyız küfürü bizim stadyumda barındırmayalım tezahüratlarımızı birlik beraberlik içinde hareket edelim diye projeler üretmeliyiz kimse kimsenin neyi ne kadar sevdiğini bilemez başkasının adına karar vermeyelim bir araya gelip sivasspora nasıl faydalı oluruz ne yaparsak takımımıza yarar sağlarız maddi ve manevi olarak nasıl yardımda bulunuruz sivaslı olup istanbulda yaşayan sivaslı kardeşlerimize karşı ön yargılı davranmanın ne sivasta yaşayanlara nede istanbulda yaşayanlara bir faydası var bakın eleştire eleştire istanbulda sivassporun seyirci sayısı ne kadar düştü unutmayalımki istanbulda yaşayan kardeşlerimiz sivassporun tarihinde en büyük seyirci rekorlarını kırdılar bizler bu rekorların sayısını artırıp tekrar nasıl kırarız diye araştırmalar yapacağımız yerde herkes aklına geleni yazıp ciziyor lafımız nereye gidiyor birisine zararı dokunurmu demeden ve en önemli noktalardan biriside es kaza istanbul daki kardeşlerimizden birisi bir tavsiye mesajı yazsa hemen muhallefet ediliyor şayet yanış bir konu acmışsa elbeteki eleştirilsin ama sacma sapan olmasın burda amac sivassporu daha iyi yerlere getirmek SİVASSPOR KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİLDİR ben sivaslıyım diyen herkesin takımıdır eleştiriler amacını aşmamalıdır sınırlı olmalıdır

tecrube konuşuyor başka soze gerek yok.

Arif Coşkun
17.10.2007, 13:35
Bence, bu konunun başlığı"Neden bölündük" değilde "Neden birleşemiyoruz" Olmalıydı Hakan'cığım.Çünkü; Sivasspor'umuz Süperlige yeni çıkmış sayılır henüz üçüncü sezonumuzu yaşıyoruz.Farklı takımları neden tutuyorlara gelince,bunuda normal karşılamak gerek, bu kadar acımasız olup hainlikle felan suçlamaya kimsenin hakkı yok diye düşünüyorum.Bugün Türkiye'nin hangi iline giderseniz gidin üç kullübün taraftarıyla karşılaşırsınız hatta Trabzonspor'uda katabiliriz.Kimileri ben eskiden şu takımdım ama,onu içimden söküp attım birdaha asla dönmem gibi yazmışlar.Bu bana pek samimi gelmedi açıkcası,buna alınmasınlar bu arkadaşlarım.Yine kalplerinin bir köşesinde mutlaka yerleri duruyordur,sözde diyebilirler.Bende uzun yıllar yaşadığım şehirdeki süperlig takımını tutardım ve maçlarınada giderdim,fakat Sivasspor'da 3.ligten bu yana maçlarını takip eder puan durumlarnı not alırdım.Hep süperlige ne zaman çıkar keşke çıkabilse hayalleri kurardım.İstanbul'da ne zaman maçı olsa gitmeye çalışırdım.İşin esas tarafı, Sivasspor'umuz Süperlige çıkınca "Bir koltuğa iki karpuz sığarmı" mantığı gündeme geldi.Açıkcası Süperligte tuttuğum İst.Takımıyla Sivasspor'umuzun ilk maçını o anki yaşadığım duyguyu anlatmak mümkün değil,yaşayan bilir derlerya.Öyle birşeyki ikiside yense sevineceksin ikiside yenilse üzüleceksin garip bir duygu.Birleşme konusuna gelince,ben bunu zamana bağlıyorum.Şu dikkatimi çekti bunu hep gözlemledim geçen yıllardan beri,Sivasspor'umuz yenildiği hafta sitedeki yoğunluk azalıyordu, yendiği hafta yoğunluk oldukça fazlaydı.Bu şunu gösteriyo bence,ileriki yıllarda göstereceği başarı hatta şampiyonluklar aldığı zaman,zorlasanızda ist.takımlarını tutanları durmazlar Sivasspor'u seçerler zaten. Endişe eden arkadaşlarada hak veriyorum bunları başarabilmemiz için, birlik beraberlik aynı saflarda yer almak gerekiyor,mühim olan kimseyi kırmadan incitmeden o safa çekebilmek yalnış safta duranları.
Herkese sevgi ve saygılar

kakikli
17.10.2007, 13:59
ÖNCELİKLE SİVASLI OLUP SİVASSPOR'U TUTMAYANLARA DİYECEK BİŞİ BULAMIYORUM...
BENİM BİLDİĞİM SAMSUNLU OLUP SİVASSPOR HASTASI OLAN ARKADAŞLARIM VAR, ÇOCUK 17 YAŞINDA SİVASSPOR AŞIĞI..
AMA SEN GEL GÖRKİ BİZİMKİLER SİVASLI AMA SİVASSPOR'U TUTMUYOR...
YAZIK, SİVASSPOR DIŞINDA HABERLERDE,GAZETELERDE SİVAS HABERİ DUYMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL.
AMA BUNUN DEĞERİNİ BİLMİYORUZ...
SİVASSPOR SEVDALISI OLMAK AYRICALIKTIR...
AMA HİİİÇ UMURUMDA DEĞİL, BİZ HER ZAMAN HER YERDE HER ŞARTTA SİVASLIYIZ, SİVASSPORLUYUZ...
İNADINA ***SİVASSPOR***

cilgin_sivaslim
17.10.2007, 14:39
ADIMIZ YIGIDO MEMLEKETIMIZ SIVAS GARDAS KIMIN GÜCÜ YETER YIGIDOYA KAFA TUTMAYA avusturyali yigido

puar
24.10.2007, 07:51
10 tane grup var sivastakilerin birleşme zamanı bu takım hepimizin güç birliği oluşturup hep birlikte lig sonu çoşkuyu yaşayalım.