Orijinalini görmek için tıklayınız : Finalin Adı: Eskişehirspor-Boluspor

F. Şahin
16.05.2008, 22:58
15 Mayıs 2008 günü oynanan maçlar sonucunda normal süresi 2-2 biten maçın sonunda penaltılarla Boluspor ve normal süresi 0-0 biten maçın sonunda Eskişehirspor, Süper Lig'e çıkmak için şanslarını sürdürüyorlar. Sakaryaspor ve Diyarbakırspor ise bu haklarını kaybettiler ve seneye yine Bank Asya 1. Lig'inde mücadele edecekler. İki ekip arasında oynanacak maç sonucunda Süper Lig'e çıkan 3. takım da belli olacak. Daha önce çıkmaları kesinleşen Kocaelispor ve Antalyaspor'dan sonra Süper Lig'e çıkacak 3. ve son takım bu maçın galibiyle belirlenecek. Şimdiden her iki ekibe de başarılar diliyorum. İyi olan kazansın.

myway
17.05.2008, 00:53
Gonlum en bastan beri Es-Es den yana ve cok rahat yenecegini zannediyorum boluspor u..

unsal_58
17.05.2008, 00:55
boluspor bu macı alır ins. ligde 2 macıda almıstı zaten:))))

albina58
17.05.2008, 01:12
es es lerin kalecisi,58 nolu forma giyiyor.

Bu detaydan sonra,medyatik ve siyasi etkenler,haksız rekabet neticesinde birinci liğ yoluna soyunan es es lere içim ısınmadı.Birinci liğ e çıkdığı takdirdede ısınmayacak.

sewaz58
17.05.2008, 01:18
Bolu alsın ya bekliyoruz ...:)

özsivasli1903
17.05.2008, 01:40
ben ikiside cikamaz dedim ikisi final oynuyor süper...
ikiside yakisir süper lige

etzel1967
17.05.2008, 02:34
sakaryanın elenmesine üzüldüm...ama hem eskişehir hem de bolu zamanında lige damgasını vurmuş takımlar...ikisine de başarılar dilerim...

EyüphanAydın
17.05.2008, 02:45
Kalibim Tabikide Her Zaman Yanımızda Olmaya Çalışan Olmasada,

Konuşmalarıyla Bizi Destekleyen Sergen Yalçın'ın Takımında.

Yani Tabiri Caiizse Es-Es'Den Yana..

Kardeş Takımımızı Seneye Yanımızda Görmek Dileğiyle

erol_58
17.05.2008, 02:49
Kalibim Tabikide Her Zaman Yanımızda Olmaya Çalışan Olmasada,

Konuşmalarıyla Bizi Destekleyen Sergen Yalçın'ın Takımında.

Yani Tabiri Caiizse Es-Es'Den Yana..

Kardeş Takımımızı Seneye Yanımızda Görmek Dileğiyle

kardeş ne dediki sergen bizi destekledi anlatırmısın

Dark Force
17.05.2008, 02:58
Sergen bıraktı eskişehiri...... hangisi çıkarsa çıksın benim için fark etmez sivasspora bakarım ben....gerisi teferruat

EyüphanAydın
17.05.2008, 03:02
kardeş ne dediki sergen bizi destekledi anlatırmısın

Sitemizde Baya Bir Es-Es Taraftarı Var.

Bende Sözlerimde Sergen Bizi Destekledi Demedim.:confused:

Sergen Yalıçın'ın Takımı Es-Es Dedim ;)

Dikkatli Okursanız Sevinirim.

myway
17.05.2008, 04:08
Sitemizde Baya Bir Es-Es Taraftarı Var.

Bende Sözlerimde Sergen Bizi Destekledi Demedim.:confused:

Sergen Yalıçın'ın Takımı Es-Es Dedim ;)

Dikkatli Okursanız Sevinirim.

Sergen Yalcin Eskisehiri ve futbolu birakti kardesim...

Es-Es koklu efsane gecmisiyle super lige renk katacak..

ligdeki macta boluya yenildigine bakmayin..

tamamen yedek kadroyla ciktilar o maca play-off lari dusunerek...

skor tahminim Eskisehir 3-1 Boluspor . Es-Es rahat alir...

Ertugrul
17.05.2008, 04:14
Herkes Eskişehir'i destekliyormuş, o zaman bende Bolu Beyini destekliyeyim,
İstanbul'dan Bolu deplasmanına gitmek daha kolay, hem Boluspor da Süper
Lige çıkmayı hak etti. Eskişehiespor 1. Ligin son haftalarında
kötü yöneltiğini gösterdi, bir oyuncuya hocanın ceza vermesi ile
hoca gönderildi ve ardından buna sebep olan oyuncu da kulübü
bıraktı. Medya da çok yer bulamasa da Boluspor lige farklı
bir hava getirecektir. Her iki Anadolu Kulübüne de başarılar
dilerim, hak eden kazansın, Türk futbolu kazansın...

yigido_sampiyon
17.05.2008, 07:03
bundan sonra artık iyi oynayan kazansın ama eskişehiride görmek isteriz...:D

izmirliyigido
17.05.2008, 07:56
Her ikiside süper lige yakışır. Hakeden kazansın derim. Ama mütevazi kadrosuyla Boluspor tam dişimize göre rekip olur. Eskişehir'in muhteşem taraftarı karşısında oradaki maçta çok zorlanırız.

Ama her ikisine de finalde başarılar dilerim. Sakaryaspor'a da çok üzüldüm bunuda bu arada belirteyim.

.

Alişan
17.05.2008, 08:37
Ben bolu sporun çıkmasını istiyorum.Çünkü antalya iyi oynadığı halde düştü bu sene hakkıyla çıktı.Kocaeli zaten yılların takımıydı oda haketmişti ve çıktı sıra bolu sporda. Bolunun maçlarını seyrettim çocuklar hem genç hem iyi oynuyorlar önümüzdeki dönem süper ligde bence iyi iş yaparlar ve çoğu futbolcu kendini başka takımlara transfer ettirir. Bakarsınız onlarda futbolcu fabrikası olurlar. Ama şu bir kesin ne kadar iyi oynarlarsa oynasınlar sivasspor karşısında şansları yok çocuklar koşuyor kondüsyon iyi ama taktik çok zayıf. Teknik kapasitesi yüksük bir takım boluya fazlasıyla gol atar

Alişan
17.05.2008, 08:38
Zaten tekrar ediyorum eskişehiride seyrettim bolu maçı rahat alır eğer bir masa başı oyunu olmazsa tabi. Çünkü bolunun arkasında kimse yok Eskişehirin arkasında bakan var

özgühertaş
17.05.2008, 08:47
BOLUNUN ÇIKMASI İYİ OLUR NEDE OLSA İSTANBULA YAKIN.SAKARYANIN ELENMESİ KÖTÜ OLDU SÜPER LİGE KARDEŞ TAKIMIMIZ SAKARYA ÇIKSAYDI İYİ OLURDU.SAKARYALILARIN ALİ SAMİYENDE YAPTIKLARI CENTİLMENLİK HALA HAFIZALARDA.

MustafaParlak
17.05.2008, 09:20
şikeyle hakem yardımıyla çıkıcak takım istemiyorum(boluspor)sakaryasp ora attıkları 2. golde bariz ofsayt vardı hakem +3 verdi ama maç +5 dakika oynandı ve bu son beş dakka bolusporun yogun baskısıyla devam etti yha o 5dakkanın 4. dakikasında gol olsaydı.play-off maçlarında bile şike oluyorsa gerçekten helal olsun mhk'ye helal olsun federasyona helal olsun şrfsz hakemlere....!sakaryamızın hakkı yine yendi ölümüne sivasakaryalıyız...!

BEAT58
17.05.2008, 09:23
ESKİŞEHRİ ÇIKAR ARKADAŞLARRRRRRRRRRRRRRR

MustafaParlak
17.05.2008, 09:25
ESKİŞEHRİ ÇIKAR ARKADAŞLARRRRRRRRRRRRRRR

bu masa oyunlarıyla bolu çıkar bakın görürsünüz mutlaka maçı izleyin...!

izmirliyiğido35
17.05.2008, 09:26
es-es çıkar sa iyi olur
tribün açısından renkli görüntüler olur
2-1

yigido_furkan
17.05.2008, 09:56
bnce Bolu cıkacak gıbı gelıyor hak eden kazansın

FurkaN
17.05.2008, 10:02
Eskişehir çıksın lige renk gelsin taraftarları bu lige renk katacaktır... Bolu bence çokta hak etmiyor Süper Ligi...

oguzhan_1616
17.05.2008, 10:08
eskişehir gelsin bence lige çakma ronaldinho alacaklar.

yigidomustafa58
17.05.2008, 11:12
inşallah Eskişehirspor çıkar Süper Lige...

Tarkan ÇeLik
17.05.2008, 12:03
Sivas'tan Eskişehir deplasmanı hiç fena olmaz.. =)
Karde$ Eski$ehir'e Sevgiler.. Süper Lige in$ Renk Katacaklar.. ;);)

subasi29
17.05.2008, 12:08
gayet guzel oldu iki guzide takim hangisi iyi oynarsa o ciksin allah hayirli ugurlu eylesin

şafak58_35
17.05.2008, 12:22
ben gönülden es es i destekliyorum umarımda çıkarlar...YALI HERZAMAN ES ES LE BAŞARILAR ES ES UMARIZ ÇIKARSINIZ

kadir0911
17.05.2008, 12:44
Gönlüm Eskisehir diyor, ama Bolu süriz yapabilir...
kim olursa olsun, uzun zamandir Süper Lig'de oynamamis bir takim geliyo, birazcik degisiklik olur, biktim her sene yoksa ayni asansörtakimlari cikiyo (sakarya ,antalya..) :)

kadir0911
18.05.2008, 22:38
Eskişehirspor Boluspor'u 2:0 Maglup Etti

"Es-Es 12 yıl sonra Süper Lig'de: 0-2"

Bank Asya 1. Lig Playoff final maçında Boluspor'u 2-0 yenen Eskişehirspor Turkcell Süper Lig'e yükseldi. BJK İnönü Stadı'nda oynanan final maçında golleri 48. dakikada Doğa ile 88. dakikada Coşkun kaydetti. Es-Es bu sonuçla, Kocaelispor ve Antalyaspor'dan sonra Süper Lig'e yükselen 3. ve son takım oldu.

Maç öncesi iki takım taraftarları da Beşiktaş İnönü Stadı'nı tıklım tıklım doldurdu. Müthiş bir atmosfere bürünen İnönü Stadı, iki takım taraftarlarının tezahüratlarıyla inledi.

Maç olaylı başladı!

Maçın henüz ilk dakikası oynanırken yaşanan bir pozisyonda Boluspor'dan Erhan, Eskişehirsporlu Sezgin'e çok sert bir faul yaptı ve hakem Selçuk Dereli'den kırmızı kart gördü. Hakemin gözü önünde olan bu pozisyonda Dereli, hiç dereddüt etmeden kırmızı kartın ı gösterdi ve Boluspor 10 kişi kaldı. Bolusporlu futbolcular bu karta uzun süre itiraz ettiler.

İlk yarı temposuz geçti

Bu pozisyondan sonra herkes, 10 kişi kalan Boluspor'un oyunu kendi yarı sahasında kabul edeceğini düşünse de atak olan taraf Boluspor'du. Eskişehirspor'a nazaran daha atak olan Boluspor, özellikle sol kanattan geliştirdiği ataklarla gol arayan taraftı ancak ciddi bir pozisyona giremedi. Zaman zman gelişen Eskişehirspor da Boluspor kalesinde tehlike yaratamadı ve ilk yarı golsüz eşitlikle sona erdi.

Boluspor kaçırdı Eskişehir attı!

İkinci yarıya iki ekip de hızlı başladı. 47. dakikada gelişen Boluspor atağında kaleciyle karşı karşıya kalan İbrahim'in vuruşu direkten döndü. Daha sonra oyunu hemen başlatan kaleci Ferhat arkadaşlarını pozisyona soktu. Sağ kanattan ceza sahasına giren Engin'in ortaya çevirdiği topa Doğa uzandı ve kafayı vurarak topu filelere gönderdi ve Eskişehirspor'u 48. dakikada 1-0 öne geçirdi.

Golden sonra oyun iyice tempo kazandı. İlk yarıya nazaran çok daha hareketli ve güzel bir futbol sergileyen iki takım da arka arkaya pozisyonlar yakaladı. Özellikle Boluspor, 10 kişi olmasına rağmen Ferhat'ın koruduğu Eskişehirspor kalesinde bir çok pozisyon yakaladı. 60. dakikada Mehmet'in şutu da direkte patladı ve Boluspor maçta 3. kez direğe takılmış oldu.

Boluspor 9 kişi kaldı

Dakikalar ilerledikçe fiziksel olarak oyundan düşen Boluspor karşısında Eskişehirspor atakları geliştiren taraftı ve savunmayı az adamla yakalıyordu. Böyle bir pozisyonda Boluspor'dan Ömer rakibini düşürünce Selçuk Dereli'den 2. sarı kartı ardından da kırmızı kartı gördü ve takımını 9 kişi bıraktı.

Coşkun perçinledi

Kullanılan serbest vuruşta top kaleciden sekip Coşkun2un önüne düştü ve o da topu filelere yollayarak takımını 2 farklı üstünlüğe taşıdı. Bitime 2 dakika kala gelen bu golle Eskişehirspor galibiyetini hemen hemen perçinlemiş oldu. Coşkun2un attığı bu golden sonra Eskişehirspor taraftarları adeta çılgına döndü.

Kırmızı kartlar havada uçuştu!

Hakem Selçuk Dereli'nin 7 dakika uzattığı maçın uzatma anlarında yedek kulübesinde oturan Boluspor'dan Aytek de kırmızı kartla oyun dışında kaldı. Daha sonra 90+6. dakikada Eskişehirspor'dan Ersin de oyundan atılarak takımını kalan 2 dakikada yalnız bırakmış oldu.

Son anları olaylı ve gergin geçen maçın son düdüğüyle birlikte Eskişehirsporlu futbolcular ve taraftarlar Süper Lig'e çıkmanın büyük mutluluğunu yaşadı. Bu sonuçla Eskişehirspor 12 yıl aradan sonra Turkcell Süper Lig'de mücadele etmeye hak kazandı.

MAÇTAN DAKİKALAR (İLK YARI)
2. dakikada Erhan rakibi Sezgin'in ayak bileğine, sert bir şekilde girince karşılaşmanın hakemi bu oyuncuya direk kırmızı kart göstererek oyun dışı bıraktı
8. dakikada Sertan'ın sol kanattan kullandığı serbest vuruşta Görkem'in kafa vuruşunda top üst direkten geri geldi
43. dakikada Ömer'in sol köşeden yaptığı ortada İbrahim'in kafa vuruşunda top üstten auta çıktı
45+3'üncü dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Doğa'nın sert şutunda top kalecide kaldı

MAÇTAN DAKİKALAR (İKİNCİ YARI)
47. dakikada İbrahim, Eskişehirspor yarı sahasında araya girerek topu kaptı ve Eskişehirsporlu bir oyuncuyu çalımlayarak ceza sahası içine girdi, girer girmez şutunu çeken bu oyuncunun topu Eskişehirsporlu bir diğer defans oyuncusuna çarpan top sekerek direkten geri geldi.
47. dakikada ceza sahası sağ çaprazda topla buluşan Engin son çizgiye kadar ilerledi ve topu altıpas çizgisi üzerine çevirdi, gerilerden gelen Doğa'nın kafa vuruşunda top filelerle buluştu ve Eskişehirspor 1-0 öne geçti. (0-1)
53. dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Ömer Çuğ'un sert şutunda kaleye yönelen topu kaleci güçlükle çeldi.
55. dakikada ceza sahası dışından kaleyi gören Sertan'ın sert şutunda top yandan auta çıktı.
60. dakikada ceza sahası içine gönderilen top kafalardan sekerek Mehmet'in önünde kaldı bu oyuncunun sağ çaprazdan sert vuruşunda top üst direkten geri geldi.
61. dakikada kullanılan serbest vuruşta Mehmet'in kafayla indirdiği top, altıpas içindeki Aytek'in önünde kaldı bu oyuncunun kafa vuruşunda top üstten auta çıktı
74. dakikada atılan uzun topla birlikte ceza sahası içinde topla buluşan Murat kaleciyi çalımladı dengesini kaybeden bu oyuncunun vuruşunda top yandan auta çıktı.
81. dakikada kafalardan seken top Murat'ın önünde kaldı, kaleci Ferhat tam zamanında araya girerek tehlikeyi uzaklaştırdı.
88. dakikada kullanılan serbest vuruşta kaleciden geri gelen topu Çoşkun tamamladı ve top ikinci kez filelerle buluştu (0-2)

STAT: İNÖNÜ STADI
HAKEMLER: Selçuk Dereli, Fatih Tuncay Akkın, Orkun Aktaş
BOLUSPOR: Ziya, Ömer Ateş, Aytek (Seydian dk. 83), Erhan Yılmaz, Mehmet Ayaz, Ferdi (Murat Uluç dk 71), Sertan, Görkem, İbrahim Yavuz, İbrahim Parlayan, Ömer Cuğ,
YEDEKLER: Atacan, Cem, Erdem, Mustafa, Evren
TEKNİK DİREKTÖR: Serhat Güller
ESKİŞEHİRSPOR: Ferhat, Serkan, Ulaş, Sezgin (Tufan dk 10), Koray (Birol dk 58), Doğa (Ömer Yalçın dk 88), Engin, Coşkun, Emre, Serdar, Ersin (Sinan dk 90+7),
YEDEKLER: Zafer, Gökhan Bozkaya, Gökhan Çalışal
TEKNİK DİREKTÖR: Nejat Biyadiç
GOLLER: Doğa (dk 47), Çoşkun (dk 88) (Eskişehirspor)
SARI KARTLAR: Engin, Doğa, Ulaş (Eskişehirspor) Ferdi, Aytek (çift sarı kart), Ömer Ateş (çift sarı kart) (Boluspor)
KIRMIZI KARTLAR: Erhan (dk. 2), Ömer Ateş (dk 87), Aytek (dk 90) (Boluspor)

Kaynak : Sporx.com

sıvaslıgenç
18.05.2008, 22:42
Hep es -es leri destekledim ve sonundada çıktılar birinci liğe.Liğdede başarılar dilerim Eskişehirspora

yigidoo
18.05.2008, 22:42
ES ES tebrik ederim,hosgeldiniz lige

erol_58
18.05.2008, 22:48
eskişehirspora süperlige çıktığı için başarılar dilerim sivasspor maçları hariç anadolunun kralı yiğidolar

dülger58
18.05.2008, 23:35
ESKİŞEHİRSPORA BAŞARILAR DİLERİM. İNŞALLAH LİGE RENK KATARLAR...

fatih_bm
22.05.2008, 20:45
Yazık oldu boluspor a.Onlar haketmişti ama her zaman bizimde başımıza geldiği gibi hakeden kazanmıyor.

newport
02.07.2008, 02:38
Yazık oldu boluspor a.Onlar haketmişti ama her zaman bizimde başımıza geldiği gibi hakeden kazanmıyor.

ligte varliklari yokluklari belli degildi sanslarina play off gorduler son anda sakaryayi elediler ve finalde gol atmayi beceremediler. biz ligte bi sure liderdik hep favoriydik ve final macinda tecrube konustu aldik. bolumu haketti yoksa bizmi derseniz genele bakin derim kim daha cok istemis kim daha cok ugrasmis kim tum yil boyu daha yakinmis...