Orijinalini görmek için tıklayınız : Tunç Kayacı, çok teşekkürler alkışlar senin için!


izmirliyigido
24.02.2009, 10:30
Bilmem benim gibi yıllardır takip eden var mı? Bir yazar varki, Sivassporumuz ilk olarak 2001-2002 sezonunda 2. Lig A Kategorisinde oynarken dikkatimi çekmişti. Her maçını, hemen hemen antrenmanlarını ve kampının yakın takibe alıp iyisiyle, kötüsüyle yazıp, çizen eleştirilerini yapıcı yönde yapan bir yazar vardı. Ve O yazar aradan geçen bunca yıla rağmen aynı tutarlığında her zaman yanımızda ve bizim ulusal sesimiz. TUNÇ KAYACI !...

Yıllardır aynı çizgisinde ve hatta daha olumlu yönde içimizden biri gibi hep bizi yazıp çiziyor. Sanki bir Sivas'lı gibi hissediyor, destekliyor ve yorumluyor. Ben daha bir kez bile olsun sırf "dikkat çekeyim, Sivasspor'u kötüleyeyim veya kötü iken bile abartayım, iyi diyeyim" duygusuna kapılmadan her zaman objektif olarak yanımızda olmuştur. Maçlarımızda ki yorumlarını özellikle izlemenizi tavsiye ediyorum.

Kendisine yaptığı mesleğin ahlaki kurallarını uyguladığı için ve kişilik olarak hayranım. Kendisine sitemizden çok teşekkür ediyorum.

Sayın Tunç Kayacı'yı "İzmirli Yiğidolar" olarak Yılın Spor Gazetecisi ve Yorumcusu ilan ediyorum. Site olarakta kendisine ödül verilmesini talep ediyorum.

Kendisini İzmir'e geldiği zamanda ağırlamaktan onur duyacağım.


AYK

myway
24.02.2009, 10:33
Tunç Kayacı yı bende senelerdir takip ediyorum..Sivassporumuzu çok iyi reklam ediyor..Sitemiz nezdinde kendisine bir plaket verilmesi çok güzel bir fikir...Sivasspor.com un da güzel bir reklamı olur :)

izmirliyigido
24.02.2009, 10:34
Alın işte, size yazarımızın bugünkü yazısı...


http://img27.imageshack.us/img27/4843/tunckayaci.gif Tünelin ucundaki ışık göründü


Sivasspor rüzgarı, bütün Türkiye’yi sarmış durumda. Bu konuda yakın zamanda o kadar çok şey yazıldı, çizildi ki, bundan sonra söylenecekler, tekrardan ibaret gibi... Artık bu saatten sonra ne yaptıkları değil, ne yapacakları önemli. Genelde seslendirilmiyor ve yazılmıyordu ama kapalı kapılar ardında anlı şanlı otoritelerimiz, “Bu takım bu işi götüremez, bir yerde lastik patlatır” diyordu.

Bu düşüncenin sahipleri biraz da, “Ya sezon sonunda Sivasspor ipi göğüslerse, biz de patlarız” diye korkuyor. Ben kendi adıma çok rahatım. Çünkü bu takımı yaz kış demeden, her zaman, her yerde, her şartta takip ettim. Kötü gününü de gördüm iyi gününü de... O nedenle, görüş belirtirken; iyi de yazsam kötü de yazsam, hiç bir Sivaslı benim eleştirimden rahatsız olmaz. Tam aksine bunu yapma hakkını kendileri bana teslim eder.

Şu anda 3 puan farkla lider olan Sivasspor’un aklı; hem Süper Lig şampiyonluğunda hem de Türkiye Kupası’nda. Bu iki hedefe ulaşmak, tabi ki zor bir iş... Bu ikisini de elde etmek, müthiş bir başarı. Bir tanesini elde etmek bile, yine büyük başarı. Eğer hangisi olsun diye tercih noktasına gelinirse, sanırım tabi ki “Süper Lig Şampiyonluğu” tercih edilecektir.

Bitime 13 maç kaldı. Yani, Sivasspor’un önünde 39 puan var. Elde 45 olduğuna göre, bir kere Şampiyonlar Ligi şansı, oldukça yüksek. Hele hele Beşiktaş ve Trabzonspor ile içeride oynacakları maçları kazandıkları ya da kaybetmedikleri takdirde, bu şans daha da yükselecek.

Bu hafta Fenerbahçe ile cumartesi Kadıköy’de lig, çarşamba günü yine aynı statta bu kez kupa için karşılaşacaklar. Zamanın, Yiğidolar’ın lehine işlediği kesin. Futbol iklimi ve büyüklerin durumu, fazlasıyla Sivasspor’u şampiyonluğa itiyor. Bir kere iplerin elinizde olması önemli bir koz.

Gelelim bu iş nasıl olura; Sivasspor bir kere Trabzonspor’un tarihini iyi incelemeli. “Trabzonspor nasıl şampiyon oldu”, buna iyi bakmalı. Belki diyebilirsiniz ki; takım oluşumları, kent yapıları çok çok farklı... Ama Trabzonspor’un, şampiyonlukları yakalarken, yürek ve inanç bütünlüğü mükemmeldi. Şimdiki Sivasspor’a baktığımızda da; yürek ve inanç bütünlüğünün üst düzeyde olduğunu görüyoruz. Ama o zamandan bu zamana, Türkiye, bir futbol devrimi gerçekleştirdi. Anadolu’da bu devrimin öncülüğünü yapmak da artık Sivasspor’un işi...

Bence tünelin ucundaki ışık göründü, gerisi bu tüneli geçmeye kalıyor...Alıntı: Fanatik Gazetesi (fanatik.com.tr) - 24.02.2009


AYK

by_hunter
24.02.2009, 10:38
samimi bir kişiligi var ne görürse yazıyor abartısı yok ve takıpcı bır kişi istanbuldan oturup yazı yazmıyor arkdasında bahsettıgı gıbı antremanlarda gormek mumkun kendısını ...

memet24
24.02.2009, 10:38
Tunç Kayacı gerçekten de yıllardır sivasspordan bahsediyor 3 ligde oynadımızda bile sivasspordan bahsetiyordu gerçek ödül verilmesi güzel olur .............................. .

35fulya58
24.02.2009, 12:31
Tarafsız ve gerçekleri yazan kalemi hep var olsun. Teşekkürler Tunç Kayacı abi.

SempaticH
24.02.2009, 12:37
Tunç Kayacının sivası ve sivassporu senelerce takip ettiğini biliyoruz kendisinin yeri gelince uyardığı sivassporumuzu bu durumlara gelmesinde ve sivasımızı dışarda çok iyi tanıttığını hepimiz biliyoruz onun için her zaman taktir ettiğimiz bir kardeşimizdir kendisine teşekkür ederiz sağolsun var olsun