Orijinalini görmek için tıklayınız : Yıldızeli'nde Birlik

Rallim58
16.12.2013, 09:14
http://u1312.hizliresim.com/1j/j/vl2xp.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

BAL liginde ilimiz temsilcilerinden Yıldızeli Birlikspor, şapkadan kuş çıkarıyor. İlimizin deneyimli hocalarından Özer Karadaş nezaretinde BAL'da ilimizi başarıyla temsil eden Yıldızeli Birlikspor, imkansızlıklar içerisinde elde edilen bu başarısı ise takdir topluyor.

Yaklaşık 2 aydır maaş ve prim alamayan futbolcuların özverili çalışmaları, futbolcular arasında Birliğin göstergesi olarak gözlemlenirken, İlçe halkında ise bu birliğin sağlanamadığı görülüyor.

İlçede takıma sahip çıkacak güçlü bir yönetim, akar sağlayacak kaynak bulunamaması halinde ise başarılı ekibin zarar göreceği belirtiliyor.

BAL ligine çıkmak için servet ortaya koyulan günümüz futbol sektöründe, mevcut BAL liginde olan Yıldızeli Birlikspora, Yıldızelililerin acilen takıma destek vermeleri gerektiğini belirtmekte yarar görüyorum. Yarın geç olabilir, takıma yazık olur.

Bugüne kadar, mali problemlerini ön plana çıkarmadan çalışan Yıldızeli Birliksporun özverili futbolcularını alkışlıyorum.

7 günde 3 maç oynayacaklar

Hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 11. haftanın Kelkit Hürriyetspor deplasmanına 18.12.2013 Çarşamba günü gidecek olan Yıldızeli Birlikspor, hafta sonu ise 13. haftanın karşılaşmasında İlkadım Belediyesporu konuk edecek. 12. haftada deplasmanda oynanması gereken Atakum Belediyespor müsabakası ise 25.12.2013 Çarşamba günü oynanacak.

Yıldızeli Birliksporun, bu karşılaşmalardan alacağı puanlarla, 2. sıraya yükselme ihtimali varken "Zirvede ben de varım" deme hakkını da elde etmiş olacak.

Yıldızeli Birliksporun 7 günde yapacağı 2 deplasman ve 1 iç saha karşılaşmasında başarılar diliyorum.

u2sivasspor
16.12.2013, 10:05
Şuan da 350 bine yakın nüfüsu ile Sivas ta bile doğru düzgün sivasspor desteklenmiyorken yıldızelinde destek görmesi biraz zor gibi geliyor bana ama inşallah burda yazılanları okuyan birileri çıkarda destek olur

Rallim58
16.12.2013, 11:23
Şuan da 350 bine yakın nüfüsu ile Sivas ta bile doğru düzgün sivasspor desteklenmiyorken yıldızelinde destek görmesi biraz zor gibi geliyor bana ama inşallah burda yazılanları okuyan birileri çıkarda destek olur

Düşüncenizde çok haklısınız...

Konuya baktığınızda, okuyucu sayısı şu ana kadar 120'leri bulmuş, müsbet menfii düşüncesini paylaşan siz varsınız...

Olaylara ne kadar ilgi gösterdiğimizin bir göstergesidir..

SAKARYA750
16.12.2013, 12:55
Yıldızelinin nufüsu zaten 10 000 ve Yıldızeli köyün biraz gelişmiş hali. Yıldızeli halkı zenginde değil ilçeden çok az yardım gelir. Daha farklı yolların denenmesi gerekir. Biz Sivaslılar olarak çokluğumuzla övünüyoruz neymiş 7 milyon Sivaslı varmış, 7 milyon değil 70 milyon olsa ne yazar hepsinin içi boş. Sivassporumuza bile sahip çıkamıyoruz. Yıldızeline nasıl sahip çıkacaz bilemiyorum. 7 milyon Sivaslı var olsa bile bunların içinde işe yarar sayı 100 000 i geçmez. Biz kendi şehrimizin takımını bile tutmuyoruz. O Sivaslıyım deyip başka takım tutanlar bence şehre ihanet edenler. Bu kadar ihanet eden insan varken Yıldızeline Allah yardım eder İnşallah demekten başka diyecek bişey yok

Kokomo
16.12.2013, 15:53
Helal olsun çocuklara ...

Maçlarını hangi statda yapıyorlar ?

34MUAMMER58
16.12.2013, 17:25
önce elimizdeki değerlerin kıymetini bilmiyoruz ,sonrada destek yok köstek çok diye ağlıyoruz,yıldızeline geçmeden önce ,bundan yıllar önce sivas demirspor vardı,sivasın rakibi gibi şampiyonluk yarışlarında bize çelme taktı sonrada ilgisizlikten ligden düştü,sivas tekçayspor vardı ,şampiyonluğa oynuyordu bir oyuncusunun lisansımı yokmuş ne ,sivasdan birileri bunu tff ye uçurmuş tff de tüm puanlarını sildi ,onlarda küme düştü,d .ç divriğispor vardı okadar işadamı olduğu halde hiçbiri destek olmadı ,ligde tutmak için sivasspor yönetimi elini uzattığı halde divriğili geçinen fakat divriğine ve divriği halkına zerre kadar hayrı olmayan dernekler vs vs buna engel olup gözgöre göre küme düşürdüler,zamanında kangalspor tüm rekorları alt üst ederek geldiği 3.lige çıkma final maçında hakem marifetiyle yenilip çıkamadı, sivas vekilleri ve kangallılar destek olsa çıkarlardı,şimdilerde adı bile geçmiyor ,bikaçsezondur zaraspor ciddi ciddi yatırım yapıp 3.lige çıkmaya çalışıyor,ben onların busezon çıkacağına inanıyorum,yıldızelisporunda bukadar desteksizlik ilgisizliğe rağmen ,düşecek takım gözüyle bakılırken 2.olma şansını devam ettirmesi bizleri memnun ediyor,zarayla yıldızeli elele 3.lige çıkabilir ,buna rağmen ilçe halkının yada bu ilçenin kaymakamı ,belediyesi, yurtiçi ve yurt dışındaki işadamlarının destek olmayışı klasik ,tipik sivaslı davranışıdır,sivasspor 3.ligden çıkma mücadelesi verirken istanbulda gün yaptıda 1500 kişi anca geldi,sivasspor şampiyonluk kupasının kulpundan tuttuğu sezonlaR sivaslı işadamları 1 2 oyuncu alsalardı ,ondanda geçtim sadece sivaslılar maçlarda destek olsalardı,2 defa şampiyon olurdu,sivasspora bile bukadar ilgisiz ,destek azlığı varken yıldızeli ilçemizin niye zor durumda olduğunu daha iyi anlamak gerekir ,yıldızeli ,hiçdeğilse 3.ligde olsalardı tff ,idda geliri vs derken takım kendini idare ederdi ,amatör takımların buşansı yok,imkansızlıklar içinde mücadele eden tüm oyunculara teşekkür edip başarılar diliyorum,kaymakam belediye ve işadamlarımızın bu takıma destek olmasını umuyorum,yaw devlete okadar vergi ödeyen işadamı var bunlardan bikaçtanesi yıldızeline yardım yapsa yaptığı yardımı vergiden düşüyor biraz uzun olduya okuyan herkes hakkını helal etsin:confused:

ROMANTİK KATİL
16.12.2013, 20:25
Bizde oynadık bu kulupte. Bırakın destek vermelerini SİVASA gelmeye otobüs bile vermezlerdi. Bu bizim Sivas takımlarımızın kaderi. İnsallah iyi yerlere gelirler yinede.

tykinik58
17.12.2013, 07:57
Bir şehir bir ilçe bir takım bu kadar sahipsiz bırakılamaz anlamıyorum bu şehrin kaderini ve insanlarını. Bir an önce uyanmazsak bir an önce silkinmezsek çok şeyler kaçacak, çok pişmanlıklar yaşayacağız diye düşünüyorum. Duyduklarım sanki doğrulanır gibi "Yukarı Tekke Mezarlığından şehrin üzerine ölü toprağı serpiliyor" deniyor. Ve halk da gerçekten uyuyor her konuda her alanda. Uyanın beyler uyanınnnnn. Elinizdeki değerlerin kıymetini kaybetmeden önce bilin. Gelin bir kampanya düzenleyelim "YILDIZELİ BİRLİKSPOR" için. Ne kaybederiz. Kaybetmeyiz çok şey kazanırız. Var mısınız?????

yerliturkuaz
17.12.2013, 09:58
Birisi birlik dedi hemen akla Sivas geldi galiba yanılıyosunuz birlik kelimesi ile alamız yakından uzakdan yoktur bizim. Biz hiçbir zaman birlik içeirisinde olamadık olamayızda. Biz hiçbir zaman Trabzon'lular kadar birlik içerisinde olamayız adamları gram kadar sevmem ama birlik dedim mi ne var ne yok çoluğu çocuğu yardıma koşarlar. Malesef durum böyle bizim makus tarihimizdir bizim...

Rallim58
17.12.2013, 12:17
Bir şehir bir ilçe bir takım bu kadar sahipsiz bırakılamaz anlamıyorum bu şehrin kaderini ve insanlarını. Bir an önce uyanmazsak bir an önce silkinmezsek çok şeyler kaçacak, çok pişmanlıklar yaşayacağız diye düşünüyorum. Duyduklarım sanki doğrulanır gibi "Yukarı Tekke Mezarlığından şehrin üzerine ölü toprağı serpiliyor" deniyor. Ve halk da gerçekten uyuyor her konuda her alanda. Uyanın beyler uyanınnnnn. Elinizdeki değerlerin kıymetini kaybetmeden önce bilin. Gelin bir kampanya düzenleyelim "YILDIZELİ BİRLİKSPOR" için. Ne kaybederiz. Kaybetmeyiz çok şey kazanırız. Var mısınız?????

Bizde "değerler kaybedilince kıymet bilinir".

Türkiye genelinde 26 ilin profesyonel ligde takımı olmadığı bilinmelidir. Sinop, Ağrı, Bitlis, Burdur, Erzincan, Hakkari, Muş, Nevşehir, Niğde, Tunceli, Aksaray, Bayburt, Karaman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Bartın, Zonguldak, Uşak, Muğla, Edirne, Amasya ve Erzurum gibi illerin bazılarının BAL'da bazılarının ise tamamen amatör ligde oynadıklarını da bilmemiz lazım.

Kısaca, servetler harcanarak, BAL ligine çıkalım mücadelesi veren illerin ulaşamadığı yerde bulunan, Yıldızeli Birlikspor'a sahip çıkılmazsa yazık olur. Divriğisporun hali ortada, araştırılmalı acilen tedbir alınmalıdır.

Kokomo
18.12.2013, 08:25
Gerçi Sivas 4 Eylül'e bile destek vermeyen bu Sivaslıdan, Yıldızeli'ne destek beklemek sanırım biraz komik olacak ...

Alişan
18.12.2013, 09:19
Bu kadar sivaslı bakanımız var hiçmi birinin haberi olmuyor bu çocuklardan az biraz destek verseler bu çocuklar üçüncü ligede ikinci ligede birinci ligede çıkarlar ve sivassporun altyapısı buralardan gelebilir. Bu zenginlerimiz ve bakanlarımız kulaklarını tıkamış duymak istemiyorlar yada birileri bunları bu konularda haberdar etmiyorlar. Sivasın divriği, kangal, zara, şimdide yıldızeli bu ilçelerin takımları çok büyük başarılara imza atacak durumdaydı birzamanlar sivasdemir spor gibi ama hepsini bitirdiler kendi bindiğimiz dalı kesmek buna denir bu site yönetiminin bu konuya birşekilde bakanlarımıza ve milletvekillerimize ulaştırarak haberdar etmeli yoksa kendi kendimizi bitiririz.

Rallim58
19.12.2013, 21:56
Ertelenen Kelkit Hürriyetspor deplasmanında temsilcimiz 2 kez öne geçmesine rağmen, son dakikada atılan golle 3-2 mağlup oldu. 12 hafta boyunca hiç galibiyeti bulunmayan grubun son sırasında yer alan Kelkit Hürriyetspor bu galibiyetle sezonun ilk galibiyetini de almış oldu.

Yıldızeli Birliksporumuza yazık oldu...

Rallim58
22.12.2013, 23:35
Yıldızeli Birlikspor, kendi evinde farklı yenildi...

Yıldızeli Birlikspor 0 - İlkadımspor 4

Kokomo
26.12.2013, 07:47
Ligde oynadığı son 3 maçıda kaybeden Yıldızeli Birlikspor için tehlike çanları erken çalmaya başladı.

Erteleme maçında dün deplasmanda Atakum Belediyespor’la karşılaşan Yıldızeli Birlikspor, sahadan 4-1’lik yenilgiyle ayrıldı. Atakum Belediyespor’un golleri 24 ve 55’de Kahraman Tosun,51’de Hakan Aydın ve 60’da Baransel’den gelirken, Yıldızeli’nin tek golünü de 74’de Eyyüp Özdemir attı.

Yıldızeli’ndeki bu düşüşün takıma olan ilgisizlikten kaynaklandığı belirtiliyor.

58fatihcan
26.12.2013, 10:13
Acaba Yıldızeli de Kozluspor gibi maddi sıkıntılardan dolayı dağıldı mı. Bilen var mı. Yoksa takım aynı takım sonuçlar birbirinden çok farklı

Rallim58
26.12.2013, 16:22
Acaba Yıldızeli de Kozluspor gibi maddi sıkıntılardan dolayı dağıldı mı. Bilen var mı. Yoksa takım aynı takım sonuçlar birbirinden çok farklı

Fatih'im, Yıldızeli Birlikspor dağılmadı ama dağılmaya az kaldı gibi...

Parasını alamayan futbolcular, sahip çıkmayan, çıkamayan yöneticiler sayesinde maalesef dağılmaya yüz tutuyor gibi.. Öyle olmada sezon boyu hiç galibiyeti olmayan adeta mahalle takımı olduğu bilinen Kelkit Hürriyetspora yenilmezdi... Tek galibiyetleri var o da Yıldızel'inden alındı...

Konu açıldığından bugüne 10 gün geçti... Zara Belediyesporun hemen arkasından 2. olabilme ihtimali olan Yılıdzeli Birlikspor tam tersi bir grafikle, zirveden uzaklaşan takım görüntüsüne girdi...

Bu takıma yazık oluyor diye 10 gün önce söyledik, yarın geç olmadan derhal gereği yapılmalıdır...

sıvaslıgenç
26.12.2013, 16:32
Fatih'im, Yıldızeli Birlikspor dağılmadı ama dağılmaya az kaldı gibi...

Parasını alamayan futbolcular, sahip çıkmayan, çıkamayan yöneticiler sayesinde maalesef dağılmaya yüz tutuyor gibi.. Öyle olmada sezon boyu hiç galibiyeti olmayan adeta mahalle takımı olduğu bilinen Kelkit Hürriyetspora yenilmezdi... Tek galibiyetleri var o da Yıldızel'inden alındı...

Konu açıldığından bugüne 10 gün geçti... Zara Belediyesporun hemen arkasından 2. olabilme ihtimali olan Yılıdzeli Birlikspor tam tersi bir grafikle, zirveden uzaklaşan takım görüntüsüne girdi...

Bu takıma yazık oluyor diye 10 gün önce söyledik, yarın geç olmadan derhal gereği yapılmalıdır...

Bizim insanımızın bu konuda da duyarsın kalacağını malesef biliyoruz abi.

Bizde birlik yok , tutkunluk, milliyetçilik yok malesef ama iş eleştirmeye gelince herkes kuru sıkıya atar maşallah inşallah içinde bulunduğu bu durumdan bir an önce kurtulur takımımız.

Rallim58
07.01.2014, 15:29
Çanlar çalmaya başladı...

Çok yazık oluyor Yıldızeli'ne...

Kaptan Cüneyt Atakumspor'a gitti, takım dağılma noktasına geliyor...

eurovision
07.01.2014, 19:25
inşallah en kısa zamanda profesyonel liglerde görürüz :)

Rallim58
08.01.2014, 07:49
Sinop, Ağrı, Bitlis, Burdur, Erzincan, Hakkari, Muş, Nevşehir, Niğde, Tunceli, Aksaray, Bayburt, Karaman, Şırnak, Ardahan, Iğdır, Kilis, Osmaniye, Bartın, Zonguldak, Uşak, Muğla, Edirne, Amasya ve Erzurum....

Bunların tamamı illerimizdir...

Bu illlerden bir kısmı BAL'da, Bir kısmı da mahalli liglerde ve BAL'a gidebilmek için çırpınmaktadır.

Yıldızeli Birlikspor ise, ayağına gelen fırsatı teperek, bulunduğu BAL'dan düşmek için elinden geleni yapıyor.

Yazık, yazık, yazık....

Birileri acilen devreye girerek, takıma el atıp, sahiplenmelidir. Aksi halde, SON PİŞMANLIK FAYDA VERMEZ....

58fatihcan
08.01.2014, 08:39

Sonu kozluspor gibi oluyor galiba. Onların dağılması belediye seçimi yaklaşmasından dolayı belediyenin maddi yardımı kesmesiydi. Bizdeki de aynı durum herhalde

Kokomo
10.01.2014, 07:44
YILDIZELİ'YE ANKARA'DAN GOL KRALI GELDİ !

BAL liginde mücadele eden Yıldızeli Birlikspor, Ankara 1. amatör kümede gol kralı olan 19 yaşındaki Sertaç Gümüş’ü renklerine bağladı.

Aslen Sivaslı olan Sertaç Gümüş’ün takıma önemli katkı sağlayacağına inandıkları için genç futbolcuyu transfer ettiklerini söyleyen Yıldızeli Birlikspor antrenörü Özer Karataş, Sertaç’ın Salı günü Sivas’a gelerek takımla birlikte çalışmalara başlayacağını söyledi.

Mamakspor’da gol krallığı yaşayan Sertaç Gümüş, geçen sezon Ankara’da 1.amatör kümeden, süper amatöre çıkan Önderspor’a devre arası transfer oldu ve bu takımda da attığı gollerle dikkat çekti. Genç futbolcu yeni takımında oynadığı 14 maçta 16 gol atmayı başardı. Sertaç Ankara’nın çeşitli amatör takımlarında oynadığı toplam 94 maçta 115 gol atma başarısı gösterdi.

Rallim58
10.01.2014, 08:39
YILDIZELİ'YE ANKARA'DAN GOL KRALI GELDİ !

BAL liginde mücadele eden Yıldızeli Birlikspor, Ankara 1. amatör kümede gol kralı olan 19 yaşındaki Sertaç Gümüş’ü renklerine bağladı.

Aslen Sivaslı olan Sertaç Gümüş’ün takıma önemli katkı sağlayacağına inandıkları için genç futbolcuyu transfer ettiklerini söyleyen Yıldızeli Birlikspor antrenörü Özer Karataş, Sertaç’ın Salı günü Sivas’a gelerek takımla birlikte çalışmalara başlayacağını söyledi.

Mamakspor’da gol krallığı yaşayan Sertaç Gümüş, geçen sezon Ankara’da 1.amatör kümeden, süper amatöre çıkan Önderspor’a devre arası transfer oldu ve bu takımda da attığı gollerle dikkat çekti. Genç futbolcu yeni takımında oynadığı 14 maçta 16 gol atmayı başardı. Sertaç Ankara’nın çeşitli amatör takımlarında oynadığı toplam 94 maçta 115 gol atma başarısı gösterdi.

Transfer sevindirici gibi görünse de, gol kralından ziyade, kral bir yönetim gelmeli... Futbolcuların alın terlerinin karşılığı ödenmeli...

Yıldızeli Birlikspora sahip çıkılmalı...

Yazıyor çiziyor, uyarıyoruz... Yazık olur bu takıma, sahiplenilmelidir...

Kokomo
06.02.2014, 07:56
BAL liginde orta sıralarda yer alan Yıldızeli Birlikspor bu ayın sonlarında İstanbul’da gece yapacak.

Kulübün yaşadığı maddi sıkıntıya çözüm bulmak için İstanbul’da yaşayan Sivaslı’ların katılacağı yemek düzenleyecek olan Yıldızeli yönetimi, bu sayede rahat bir nefes almak istiyor.

Yıldızeli Birlikspor son oynadığı maçta güçlü rakibi Fatsa karşısında bir puanı son dakikalarda almıştı.

Rallim58
06.02.2014, 08:19
BAL liginde orta sıralarda yer alan Yıldızeli Birlikspor bu ayın sonlarında İstanbul’da gece yapacak.

Kulübün yaşadığı maddi sıkıntıya çözüm bulmak için İstanbul’da yaşayan Sivaslı’ların katılacağı yemek düzenleyecek olan Yıldızeli yönetimi, bu sayede rahat bir nefes almak istiyor.

Yıldızeli Birlikspor son oynadığı maçta güçlü rakibi Fatsa karşısında bir puanı son dakikalarda almıştı.

Müsabakayı izlemiştim. İnanılmaz gol fırsatlarını bencil forvet yüzünden sayısız gol kaçırıp 1-0 önde olduğu karşılaşmayı az kaldı 2-1 verecekti.

Saha içi ve dışı gelişen olaylar karşılaşmaya damga vurmuştu.

Uzatma dakikalarında Özer hocanın hamleleri, futbolcuların baskıları sonuç vermiş, müsabakadan 1 puan almayı başarmıştı.

Kokomo
07.02.2014, 08:24
Müsabakayı izlemiştim. İnanılmaz gol fırsatlarını bencil forvet yüzünden sayısız gol kaçırıp 1-0 önde olduğu karşılaşmayı az kaldı 2-1 verecekti.

Saha içi ve dışı gelişen olaylar karşılaşmaya damga vurmuştu.

Uzatma dakikalarında Özer hocanın hamleleri, futbolcuların baskıları sonuç vermiş, müsabakadan 1 puan almayı başarmıştı.

Ligde kalmaları başarı olacaktır.

Kokomo
14.02.2014, 07:42
BAL liginde mücadele eden Yıldızeli Birlikspor,maddi yönden rahatlamak için 1 Mart tarihinde İstanbul’da gece yapacak.

BAL liginde 4. grupta yer alan ve 24 puanla 8.sırada bulunan Yıldızeli Birlikspor,sezonu maddi açıdan rahat geçirmek için çözümler arıyor. Bir süre önce Sivas’da yapılan yemekli toplantıda beklenen katılımı bulamayan Yıldızeli Birlikspor yönetimi,1 Mart tarihindeki geceyi İstanbul’da Ümraniye Belediyesi Sosyal tesislerinde yapacak. Yapılacak olan geceye,Sivaslı çok sayıda iş adamı ve siyasetçi davet edildi.

58fatihcan
14.02.2014, 13:35
BAL liginde mücadele eden Yıldızeli Birlikspor,maddi yönden rahatlamak için 1 Mart tarihinde İstanbul’da gece yapacak.

BAL liginde 4. grupta yer alan ve 24 puanla 8.sırada bulunan Yıldızeli Birlikspor,sezonu maddi açıdan rahat geçirmek için çözümler arıyor. Bir süre önce Sivas’da yapılan yemekli toplantıda beklenen katılımı bulamayan Yıldızeli Birlikspor yönetimi,1 Mart tarihindeki geceyi İstanbul’da Ümraniye Belediyesi Sosyal tesislerinde yapacak. Yapılacak olan geceye,Sivaslı çok sayıda iş adamı ve siyasetçi davet edildi.

Yüksek bir katılımla birlikte şaşırmak ve yanılmak istiyoruz

Kokomo
21.02.2014, 08:22
Yıldızeli Birlikspor’un 1 Mart 2014 tarihinde İstanbul’da Ümraniye Belediyesi Sosyal tesislerinde düzenleyeceği geceye Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Milletvekilleri, Hilmi Bilgin, Mesude Nursuna Memecan ve Ali Turan’ın katılacağı öğrenildi.

Maddi sıkıntı içerisindeki kulübün, yapılacak olan bu gece ile rahat bir nefes alması bekleniyor.

ELLİSEKİZ
21.02.2014, 21:42
Umamıyorum ama İnşallah diyelim...