Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Bırakmak İhanet Olur
Alt 20.12.2014, 15:24   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Bırakmak İhanet Olur

Sivasspor teknik direktörü Roberto Carlos, iyi oynamalarına rağmen bir türlü istedikleri golleri bulamadıklarını belirterek, devre arasında yapılacak çalışmalar ile bu şanssızlığı kıracaklarını söyledi. Şu aşamada ayrılmayı düşünmediğini belirten Carlos, "Ayrılırsam bu takıma ihanet olur." dedi. İstanbul Başakşehir teknik direktörü Abdullah Avcı ise "Oyuncularımız üst sıralarda bulunma iradesini ortaya koydu" dedi.

2-0 kaybedilen İstanbul Başakşehir maçının ardından değerlendirmelerde bulunan Sivasspor Teknik direktörü Roberto Carlos, mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını ve taraftardan özür dilediğini belirten Carlos, "Sezonun başından beri görüyoruz ki futbolda iyi oynayan takım kazanmıyor. Bir çok gol pozisyonuna giriyoruz, maçın genelinde üstün oluyoruz ama golleri bulamıyoruz ve rakip iki kere geliyor ve golleri atıyor. Baktığımızda her maçta iyi pozisyonlar üretip iyi pas yapıyoruz ama top rakip kaleye girmek istemiyor. Oyuncularımızı çabalarından ötürü tebrik ediyoruz. Defans yapan takıma karşı oynadık" dedi.

Takımın motivasyon sorunu bulunmadığını belirten Carlos, "Aslında motivasyonumuz zaten yüksek. Bu takım bu durumdan çıkacak. Eğer kötü oynasak kaygı içinde oluruz. Takım kötü değil ama ufak tefek eksiklerimiz var. Bunların düzeleceğine inanıyorum. Devre arasındaki takviye ve değişikliklerin takıma katkı yapacağını düşünüyorum." dedi.

BIRAKMAK İHANET OLUR

Sosyal medyada hafta içinde paşlaştığı bir mesajın veda gibi algılandığı sorusu üzerine ise Carlos, "O veda niteliği değil teşekkür yazısıydı. Taraftarımız iyi ve kötü gündü bize hep destek oldu. Taraftar da iyi bir oyun ortaya koyduğumuzu biliyor. Devre arasında yapacağımız takviyeler bunları da gidereceğimizi düşünüyorum. O, taraftarın bana gösterdiği sevgi ve saygıya teşekkür yazısıydı. Veda edecek olsam bunu açıkça söylerim. Bu ayrılacak olursak da bu takımın daha iyi yerlere, üst sıralara taşıyarak veda ederiz. Bu durumda takımı bırakmak bu takıma ihanet olur ve hoş olmaz. Normalde zor durumlarda genelde hoca değişikliğine gidilir. Bazen yenilenmelere ihtiyaç vardır. Bizim takım içi atmosferimiz ve çalışmalarımız güzel. Takımızın 14-15 oyuncuya ihtiyacı var. Oyuncular arasında kalite farkları çok bariz ve bu kalite farklarını eşitlemeye çalışıyoruz." diye konuştu.

Hakemlerin Sivasspor ile bir derdi olduğunu düşündüğünü ifade eden Carlos, "Verilmeyen 2 penaltı pozisyonumuz var. Neden bu kadar hatalı karar alınıp yanlış yapılıyor anlamış değiliz. Bunu bugün de gördük. Belki yenikken beraberliği bulsak rakip açılacaktı ve ikinciyi bulacaktık. Sivasspor'un üstün konuma geçmesine izin vermiyorlar. İkinci yarıda ben kulübeye oturdum ve maçı izledim. Hakemlere karşı diyecek bir söz bulamadağım için. Kendisi maçın ön planda olan ismi olmaya çalıştı. Futbol dünyasında kaybedebilirsiniz ama bugün bizim takım gibi savaşarak kaybedebilirsiniz. Bu şekilde hırslı oynayıp kaybedilebilir. Bu yüzden diyoruz ki bu şanssızlığımız değişecektir. Bir mağlubiyetten dolayı özellikle taraftarımızdan özür diliyoruz. Ama bunun değişeceğine dair ben söz veriyorum." dedi.

İstanbul Başakşehirspor teknik direktörü Abdullah Avcı ise rakibin analizini yaparken özellikle beklerin hücuma fazla çıktığını, arkada bekler ve stoperler arasında alanlar olduğunu düşünerek hazırlandıklarını belirterek, "Sivasspor'un ön tarafında, Aatıf, Utaka gibi etkili oyuncular var. Bek, stoper ve orta sahalar arasındaki boşluklardan faydalandık. İlk 45 dakika iyi oynayamadık. Oyunun içinde dağınık durduk sahada. Duran toptan golü bulduk. İkinci yarıda ön tarafımız biraz daha oyunun içinde olmaya başladı. Özellikle topa sahip olup geniş alanlarda kaleye doğru girdik. İkinci golü bulduk ve oyun tamamen kontrolümüze girdi. İlk defa rakibe bu kadar pozisyon verdik. Böyle bir maçta böyle kazanmak bizim için önemli. Oyuncularımız üst sıralarda bulunduğumuz konuma sahip çıktılar. Bu bizi mutlu etti. Oyuncularımı tebrik ediyorum. Sivasspor iyi bir takım, belki iyi bir galibiyete ihtiyacı var. Sivas halkına da bize desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz." dedi. Ligde sadece 5 gol yediklerinin hatırlatılması üzerine de, "Bugün pozisyon da verdik, gol de yiyebilirdik. Bugün dünya futbolunda takım savunmasını yapmak çok önemli. Takım savunmasına ağırlık vererek oyuncularımızı çalıştırdık. 5 gol ciddi bir rakam. Biz bu oyun felsefesini devam ettireceğiz. Verdiğimiz kadar da pozisyona giriyoruz." diye konuştu.

BAŞKAN TARAFTARLARLA KONUŞTU

Öte yandan maç sonrasında kapalı tribünde bulunan bazı taraftarların yönetime yönelik tepkileri üzerine Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, yanlarına gitti. Kendisine yönelik tepkileri anlayışla karşıladığını belirten Otyakmaz, "Ama bu takım Sivas kenti için çok önemli. O yüzden bu takıma sahip çıkın, destek verin" diye konuştu.

DHA

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bırakmak İhanet Olur
Alt 20.12.2014, 15:29   #2
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 892 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Bırakmak İhanet Olur

"Takımızın 14-15 oyuncuya ihtiyacı var" demiş Carlos. En çok bu dikkatimi çekti. Bu ne demek şimdi?
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2014, 15:31   #3
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 853 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

sitemizde küfür yasak, bu yüzden bu haberin altına yorum yapmıyorum.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı sebasteia'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.12.2014, 15:53   #4
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1069 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
sitemizde küfür yasak, bu yüzden bu haberin altına yorum yapmıyorum.
En iyisini yapiyorsun.
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı B.DUMANLI'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.12.2014, 15:35   #5
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 731 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein

Alıntı:
tavatir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
"Takımızın 14-15 oyuncuya ihtiyacı var" demiş Carlos. En çok bu dikkatimi çekti. Bu ne demek şimdi?
Bence gayet dogru söylemis.

Ilk 11 7-8 ve yedek külülebesine 7-8 oyuncu lazim bukadar basiz. Takim ligde kalacaksa degisiklik sart.
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2014, 15:41   #6
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 892 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
Morten58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bence gayet dogru söylemis.

Ilk 11 7-8 ve yedek külülebesine 7-8 oyuncu lazim bukadar basiz. Takim ligde kalacaksa degisiklik sart.
Peki bu şimdi mi söylenir?
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2014, 17:37   #7
Yiğido Elif
Acemi Yiğido

18 Mesajına 29 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 420 Yiğido Elif FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Takım bu gün iyi oynadı, yenilginin baş aktörleri; basit goller yiyoruz, 1. golü bal ligindeki kaleciler bile yemez, Hakem yanlı maç yönettiğini tüm seyredenlere belli ettirdi (Televizyonları başında ve sıtaddaki tüm seyirciler), sivasımızın net mi net penaltısını çalamadı (geçen haftada ondan önceki haftalardada çalmamışlardı), ikili pozisyonlarda takdir haklarını rakip takıma kullandı iki tane net ceza sahasının hemen dışında(Yarım metre) faulümüzü çalmadı (Sanki Korkuyor gol olur diye. Ben evimde seyrederken onu anladım) bu maçta karşı karşıya tam 4 pozisyonumuz oldu elin kalecileri kurtarıyor. (Burhanın çaprazdan karşı karşıya pozisyondaki şutu). 3 tane üsten dışarı bunlar nasıl futbolcu 2 si tutsa maç bizim. Bütün istatistiklerde üstünüz adamlar defans yaparak Hakemi de arkalarına destek kuvvet alarak 3 puanı aldılar peki şimdi soruyorum burada suçlu Carlos mu, Hakemler mi yoksa bazı oyuncularmızmı (Sözüm mücadele edenlere değil korkak ve gönülsüz oynayanlara)? Bence hakemler ve bazı oyuncularımız yenilgiyi hazırlamışlardır. oyuncularımızın Kendilerine çeki düzen vermeleri lazım (Sivas Şehrinin gururu için) Ayrıca Sivasımızın ileri gelenlerinin bu hakem hatalarını ilgili yerlerle görüşmeleri lazım. AYRICA Roberto Carlos'a katılıyorum bu takımdan en az 10 oyuncu ile yolLarın ayrılması lazım. Ancak yerlerine alınacak oyuncularında ayrılanlardan iyi olmaları lazım öncekiler gibi olmamalı (Kaleci Nihatı verdiler yerine kayseriyi küme düşüren Ertuğrulu aldılar(ertuğrul Nihattan iyi kalecimi tam tersi hiç de iyi değil her maçta RAKİPLER iki üç pozisyona giriyorlar hepsi gol oluyor.) ROBERTO CARLOS' U MAÇ SONU AÇIKLAMASINDAN DOLAYI KUTLUYORUM (İhanet olur düşüncesinden dolayı). ESAS CARLOS ayrılırsa bu takım işte o zaman küme düşer. el birliği ile destek olup, eski günlere dönmek ümidiyle takıma desteklerimizi sürdürelim sivas seyircisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. CARLOS kalmalı puan farkı bir birine çok yakın....
Yiğido Elif isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Yiğido Elif'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.12.2014, 17:43   #8
ezelşener
Yiğido

151 Mesajına 260 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 472 ezelşener FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Yiğido Elif Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Takım bu gün iyi oynadı, yenilginin baş aktörleri; basit goller yiyoruz, 1. golü bal ligindeki kaleciler bile yemez, Hakem yanlı maç yönettiğini tüm seyredenlere belli ettirdi (Televizyonları başında ve sıtaddaki tüm seyirciler), sivasımızın net mi net penaltısını çalamadı (geçen haftada ondan önceki haftalardada çalmamışlardı), ikili pozisyonlarda takdir haklarını rakip takıma kullandı iki tane net ceza sahasının hemen dışında(Yarım metre) faulümüzü çalmadı (Sanki Korkuyor gol olur diye. Ben evimde seyrederken onu anladım) bu maçta karşı karşıya tam 4 pozisyonumuz oldu elin kalecileri kurtarıyor. (Burhanın çaprazdan karşı karşıya pozisyondaki şutu). 3 tane üsten dışarı bunlar nasıl futbolcu 2 si tutsa maç bizim. Bütün istatistiklerde üstünüz adamlar defans yaparak Hakemi de arkalarına destek kuvvet alarak 3 puanı aldılar peki şimdi soruyorum burada suçlu Carlos mu, Hakemler mi yoksa bazı oyuncularmızmı (Sözüm mücadele edenlere değil korkak ve gönülsüz oynayanlara)? Bence hakemler ve bazı oyuncularımız yenilgiyi hazırlamışlardır. oyuncularımızın Kendilerine çeki düzen vermeleri lazım (Sivas Şehrinin gururu için) Ayrıca Sivasımızın ileri gelenlerinin bu hakem hatalarını ilgili yerlerle görüşmeleri lazım. AYRICA Roberto Carlos'a katılıyorum bu takımdan en az 10 oyuncu ile yolLarın ayrılması lazım. Ancak yerlerine alınacak oyuncularında ayrılanlardan iyi olmaları lazım öncekiler gibi olmamalı (Kaleci Nihatı verdiler yerine kayseriyi küme düşüren Ertuğrulu aldılar(ertuğrul Nihattan iyi kalecimi tam tersi hiç de iyi değil her maçta RAKİPLER iki üç pozisyona giriyorlar hepsi gol oluyor.) ROBERTO CARLOS' U MAÇ SONU AÇIKLAMASINDAN DOLAYI KUTLUYORUM (İhanet olur düşüncesinden dolayı). ESAS CARLOS ayrılırsa bu takım işte o zaman küme düşer. el birliği ile destek olup, eski günlere dönmek ümidiyle takıma desteklerimizi sürdürelim sivas seyircisine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. CARLOS kalmalı puan farkı bir birine çok yakın....
Çok bilinçli ve analizleri çok güzel bir yorum olmuş.ellerinize sağlık sonuna kadar katılıyorum.
ezelşener isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.12.2014, 21:10   #9
50sekiz
Usta Yiğido

50sekiz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

735 Mesajına 1.435 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 765 50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick50sekiz ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
tavatir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Carlos'un ne kadar acemi hoca oldugunu bundan anlarsin.
Ben hayatimda ilk defa böyle bir aciklamayi görüyorum.
Sezon basi cok duymusumdur, özellikle lige yeni cikan takimlardan
Ama Carlos bu aciklamayi devre arasina haftalar kala yapiyorsa sorun büyüktür demektir.
Bence 14-15 tane futbolcu degil, 1 tane yeni hoca lazim.
Alt 20.12.2014, 15:30   #10
ddolphiner
Acemi Yiğido

ddolphiner - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 242 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 708 ddolphiner FAZLA SÖZE GEREK YOKddolphiner FAZLA SÖZE GEREK YOK

Taraftar Vip tarafından yönetime istifa ve beleş topçu diye tezahürat yaptı. Sonunda Macnun Başkan dayanamadıgeldi.Biz taraftarı dizginler diye düşünüyorduk, yani topçu alıcaz hatalarımızı telafi edecez falan demedi. Herkes gider ben kalırım falan gibi bişey dedi gitti... Mecnun Başkan sen adamsında şu çevrendeki yalaklarını bi yollasan artık. Başları belli değil, .... belli değil... Adam bide yöneticiyim diye hava atıyor. Şapkanı öne koy bi bak bu ataraftar ne diyor bi dinle.

Etiketler
bırakmak, olur, İhanet