Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Tam bir hakem komedisi.
Alt 30.11.2011, 10:36   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1583 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Tam bir hakem komedisi.

Engin Baytar' ın Borjan'a kafa atmasını neye bağlıyorsunuz? O dakikaya kadar maçın yıldızıydı. 'Terim'in yanında düzeldi' şeklinde yorumlar yapılıyordu ancak tam da Fenerbahçe maçı arifesinde takımını yalnız bıraktı.
Senin takımın 2-1 galipken kaleciye kafa atılır mı? Ama işte sen Melo'nun cezasına Tahkim Kurulu'nda itiraz edersen, adam da kafayı atar. 'Engin sorunlu futbolcu!' Hayır; Engin sorunlu değil. Sorunlu olan Galatasaray. Ben olayın Galatasaray'ın yönetiminde bak bakalım; orada sorumsuzluk olacak mı? 24 saatte muma dönerler, dönmeyen de gider. Herkes de bilecek ki muma dönmeyen de gidecek. Bak bakalım dönüyor mu dönmüyor mu?

Utanmadan kabahati hakem de buluyorlar. "Kaleci Borjan, Engin'e vurmuş da..." Engin'in kalecinin önünde ne işi var? Doğrudan sarı kartlık bir suç o... Sivas 2-1 galip durumda, oyunun son dakikaları oynanıyor, kaleci topu bir an evvel oyuna sokmak isterken Engin yolunu kesiyor. Kitapta yazıyor; sarı kart...

Benim futbol yorumcularım ki bunların içinde Bülent Yavuz gibi Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış biri var. "Efendim hakem kalecinin yaptığına faul verseydi, Engin de kafayı atmazdı." Yok ya... 'Engin'in orada ne işi var?' demiyor Bülent Yavuz! Türkiye'de Merkez Hakem Komitesi Başkanlığı yapmış, şimdi hakem yorumculuğu yapıyor!..

Fatih Terim'in hakemi beğenmesini bir "Jest" olarak yorumladı benim medyam. Hayır; tabii beğenecek. Hakem sayesinde kazandı Galatasaray...

Galatasaray'ın birinci golü gol değil. Alenen ve resmen, dünyanın her yerinde ayağını fazla kaldırma endirekt serbest vuruş. Hakem golü verdi.

Penaltı; ben vermezdim. Tartışmaya açık ama ben vermezdim. Fatih Terim ile beraber seyredelim. Milan Baros'un topla alakası yok. Milan Baros, kalecinin oraya uzanacağını biliyor ve doğrudan kalecinin üzerine gidiyor ve ayaklarının ikisini birden yerden kesmiyor ki kaleciye takılsın ve düşsün. Milan Baros, penaltı almak için giriyor oraya... Kaleci penaltı yapmak için değil... Kalecinin uçuşu topu kurtarmak için... Milan Baros'un girişi penaltı yaptırmak için...

Hukukta, adalette kasıt önemlidir. Kalecinin kastı ne; Baros'un kastı ne? Kalecinin kastı topu kurtarmak, Baros'un kastı penaltı almak. Hakem, Baros'un oyununa geldi.

Hıncal Uluç
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
atılır, gündemi, haftanın, hakem, hıncal, kafa, kaleciye, komedisi, tam, uluç