Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Büyük operasyon bekleniyor
Alt 13.12.2014, 22:56   #30
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 876 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Büyük operasyon bekleniyor

Ben sivassporda en büyük eksikliğin orta sahada olduğunu düşünüyorum..Defan hücumda başlar prensibi olsa da orta sahası iyi olmayan bir takımın her zaman yenilgiye mahkum olduğunu düşünüyorum..Sivassporun orta sahası Kadir-Adem-Mehdi-Hakan-Atıf 5 lisinden oluşuyor..Bu oyuncuların en az 3 tanesi dönüşümlü olarak maçlarda oynuyor..Atıf dışında biraz Hakan ın hücuma katkısı var...Diğerleri sadece defansif olarak göreve yapıyorlar..Orta sahada oyunu okuyan takımı yöneten bir beyinde olmadığı için sivassporun pozisyon bulması bazı maçlarda ya Cicinho,Burhan,Atıf gibi oyunculara kalıyor ya da rakibin hatalarından pozisyonlar buluyoruz...Orta saha daki oyuncuların yaş ortalaması 30 ve üzerinde...Sivasspor geçen yıl en az 2 tane oyunuyla vedalaşıp güle güle demeliydi;bunu yapmadılar veya alacakları oyuncuların maliyetleri yüksek olduğu için bu tür yapılanmaya yanaşmadılar..Geçen yılki ve bu yılın başındaki yapamadıkları operasyonu bu yıl yapacakları söyleniyor..Bunu nasıl yapacaklar çok merak etmeye başladım;acaba Türkiye de ve Dünya da sivasspora bonservissiz,çok ucuza oyuncu verme kampanyası mı başlatıldı ki sivasspor 7-8 tane oyuncu gönderip yeni 7-7 oyuncu alacak..Bu oyuncuları daha önceden izlediler mi,yoksa 2-3 aydır Scautlar(oyuncu izleme ekipleri)görevlendirilip ülkemizin ve dünyanın dört bir yanında oyuncu mu arıyorlar acaba?Bu işi bilen sivassporu uzun zamandır takip eden taraftar ve spor adamları bu işin böyle olamayacağını çok iyi biliyordur herhalde..En son Elazığspor bu işe kalkışıp devre arasında çok sayıda oyuncu almış ama 2. yarı gereken puanları alamayıp küme düşmüştü...Dünya da ve ülkemizde devre arasında çok sayıda oyuncu alıp küme düşen çok sayıda takım olduğunu unutmamak gerekir diye düşünüyorum...R.Carlos devre arasında takviye yapacağız diyip duruyorda acaba devre arasına kadar sivasspor her maçı kaybederse R.Carlos orada durabilecek mi?Diyelim yönetim arkasında durdu 2.yarı sivasspor gereken ğuanları toplayamazas ya da alınan oyuncular iyi çıkmazsa takım daha da kötüye giderse ne olacak..Çok bilinmeyenli bir denklem çözmek de Yönetime düşüyor...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
bekleniyor, büyük, operasyon