Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stadyumda Güvenlik Rezaleti
Alt 08.09.2012, 23:06   #101
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1282 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft
Standart Cevap: Stadyumda Güvenlik Rezaleti

birkaç kez gittim evet dogru tam bir rezalet
Alt 10.09.2012, 10:09   #102
astaravisa
Usta Yiğido

astaravisa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

247 Mesajına 379 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 717 astaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOKastaravisa FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Güvenlik ne işe yarıyor ?

Alıntı:
58_SEMİH_58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Soru açık ve net.Stadyum da görev yapan özel güvenlik elemanları ne işe yapıyorlar veya yapamıyorlar.Görevleri sadece stada giriş öncesi bilet kontrolü yapıp turnike de taraftarın içeri girmesini mi sağlamak? Aldıkları paranın karşılığı sadece bu mu ? Fenerbahçe maçında dikkatimi çeken durumlardan birisi kale arkası gar tribününde üstlerinde fb formasıyla babalarının yanında maç izleyen çocuklardı.Bu durum sadece fb maçında karşımıza çıkmıyor.Gs-bjk maçlarında da durum aynı.Bunlar tribünlere uçarak gelmedi babalarının yanında turnikeden geçerek stada girdiler.Peki özel güvenlik elemanları bunu görmedi mi veya neden girişleri engellenmedi? Fb formasıyla stada girenler çocuk değilde genç yaşta bir erkek olsaydı tribünde ağzı burnu kırılarak dayak yeseydi bunun suçlusu özel güvenlik mi yoksa taraftar mı olacaktı?
hemşerim takma kafana. emin ol onların içeri girmesinde sessiz kalan o bahsettiğin güvenlikçilerde fb gs ts bjk lidir.
böyle kişilerden beklentin çok..
ayrıca dediğin gibi Sivassspor tribününde çokca büyük çocuk genç insan var farklı formalarla maça giren içimizde maçı izleyen. kim tepki koymuş da ağzını burnunu kırarlarsa güvenlikçimi sorumlu olacak diyosun
astaravisa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 07.10.2012, 21:37   #103
polite
Acemi Yiğido

polite - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 694 polite isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Maçlarda gerek acziyeti, yetersizliği ve gerekse bazı uygulamalarından dolayı bir çok kere eleştirdiğimiz özel güvenlik, bugün Bursaspor maçında yine tartışılacak uygulamalarda bulundu. Bugünkü sorun yanlış yöntem uygulamasıydı.
Maçın ikinci yarısı başlarken artan sağanak yağış yüzünden havuz tarafından maraton kısmına geçmeye çalışan çoğu çocuk ve orta yaş taraftarı engellemeye çalışan bir özel güvenlik elemanı taraftarın üzerine biber gazı sıktı daha sonra elektro şok aletini kullandı. Sahada onlarca güvenlik elemanı varken, tribün sınırları gibi kritik noktalara bir iki kişi görevlendirilmiş olması ve o kişinin de taraftara karşısında terörist veya saldırgan biri varmış gibi biber gazı sıkması ve elektroşok cihazını kullanması herkes gibi beni de çok sinirlendirdi. Sanki karşılarında başka bir şehrin taraftarları, düşmanları var..
Önceki maçlarda da maç sonrası sahaya giren çocuklara engel olamamaları, tavşan tazı kovalamacası yapıp komik duruma düşmeleri ve bugünkü tutumları nedeniyle 4 Eylül Stadındaki özel güvenliğin nitelik yönünden tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
işte bugünün kahramanları:

polite isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.10.2012, 08:09   #104
tykinik58
Usta Yiğido

tykinik58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

742 Mesajına 1.947 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 810 tykinik58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Satdyumda ne rezaleti yok ki güvenlik rezaleti olmasın. Esas olan bunların sorumlulurını bulmak. Güvenlik rezaletine bir örnek de ben vereyim, dün oynanan SİVASSPOR-Bursaspor maçında 10-12 yaşında çocuklar ve 15-16 yaşlarında gençler içeri girmişler (nasıl girmişseeee? (herkes biliyor nasıl girdiklerini)) merdivenlere oturdular güvenlik elemanı geldi nasıl olduysa oradan kaldırdı sanki doğru bir şey yapmış gibi "yukarı çıkın arkada sıkışın orada seyredin" dayanamadım bağırdım biletlkeri var mı bir sorsana (biliyorum ki biletleri yok) cevabını da ben verdim biletleri yok bedava giriyorlar sonra gelip maçı seyretmemize engel oluyorlar almayın şunları içeri dedim cevaba bak cevaba "ben ne yapabilirim aşağıdakiler almış" sanki kurtuluş. Aşağıdakilere de senin meslektaşın senin mesai arkadaşın bunların sorumlusunu yok mu yaaa??? Çocuklar gitti neyse 30-35 yaş grubundan 6-7 kişi geldi merdivenlere oturup bir güzel maç seyrettiler reva mı buuu??? O zaman çocukların ne suçu vardı da arkaya gönderdin ayakta izlettin maçı????

Belki bu konuyla ilgisi yok ama (Varrrr) varolması sorumsuzluk. Avrupa standartlarında (sözüm ona ) bir stad ve SÜPERRR lig de oynayan bir takımın stadı (4 Eylül) WC leri çekinmeden sıkılmadan yazacağım çünkü o halde bırakanlar çekinmiyor, sıkılmıyorsa ben niye çekineyim bizi öylesi tuvalete layık görüyorlarsa yazıklar olsun lanet olsun. Tuvaletlerde bok yüzüyor (evet çekinmeden söylüyorum bok yüzüyorrrrr tuvaletleri pislik götürüyor demiyorum) Bu işten kim sorumlu stad yönetimi mi? müdürü mü? SİVASSPOR yönetimi mi? Gençlik İl müdürlüğü mü??? çeşmelerden sular akmıyor, bataryalar yerinden oynamış sağa sola dönüyor. Bunlar hiç kontrol edilmiyor mu maç öncesi maç sonrası. Hepsinin birer saatlik işi var. İçeride oynanan maçtan 2 hafta sonra tekrar içeride maç oluyor. Bu iki haftalık zamanda bu işleri yapamayan yaptıramayan yönetim, sotumlular size sesleniyorum.

Hele bir de birkez daha söylüyorum maraton tarafından çıkışta 5'li turnike var ya yapanların başına yıkılsın. Onların sayesinde çıkışımız bile kuyruk ile. Kuyruğa gir ki çıkabilesin, yoksa çıkış yok. Bir ALLAH'ın kulu da vurup tekmeyi indirmiyor aşağı. Onun hangi akla hangi mantığa hizmet ettiğini bilen varsa ALLAH rızası için açıklasın da ben de anlayayım rahatlayayım.

YAZIK ya Vallahi YAZIIIKKK Sivas halkı bunlara layık değil. Yalvarıyorum ALLAH rızası için hangi yönetim el atacaksa şu işlere el atsın yoksa lanet olsun.
Alt 08.10.2012, 09:31   #105
Rallim58
Gast

Alıntı:
tykinik58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

.............................. ....

YAZIK ya Vallahi YAZIIIKKK Sivas halkı bunlara layık değil. Yalvarıyorum ALLAH rızası için hangi yönetim el atacaksa şu işlere el atsın yoksa lanet olsun.
Deveye sormuşlar "boynun niye eğri?"
- .......

Defalarca yazıldı, çizildi, söylendi ama nafile...
Herşey boş ve yalan...

Düzenli gelen 2000 kombineli, 3000 de biletli taraftar var onu da kaçıracaklar.

Yazık gerçekten yazık...
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
güvenlik, işe, kart, kombİne, rezaleti, sahİplerİ, stadyumda, yarıyor