Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

-->: CENTILMEN TARAFTAR
Alt 01.02.2006, 18:59   #121
SEMİH-58
Usta Yiğido

SEMİH-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

122 Mesajına 239 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 862 SEMİH-58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart -->: CENTILMEN TARAFTAR

Alıntı:
Etem-Murat Nickli Üyeden Alıntı
TARAFTAR OLMAK AYRI SEYİRCİ OLMAK AYRI BİZLER BİRER TARAFTAR OLARAK HAREKET ETMELİYİZ TARAFTAR OLARAK BİZLER İSYANKAR OLDUK SOKAKLARDA BAĞIRDIK SEYİRCİLER GİBİ ANLAMAYIZ BALLI YEMEKTEN MARKALI GİYİNMEKTEN 15 YAŞINDA MACLAR HOBİMİZ 18 YAŞINDA STADLAR EVİMİZ 20 YAŞINDA İSE TRÜBÜNLER DE UYUDUK BİZ NASIL GELDİYSEK ÖYLE GİDECEĞİZ 1967 OLARAK GELDİK SİVAS SPORLU OLARAK ÖLECEĞİZ BİR ĞÜNDE KRAL OLMADIK BİR GÜNDE TAHTAN İNMEYİZ TARAFTARIZ BİZ
EWET ABİ HAKLISIN..................
Alt 02.03.2007, 08:17   #122
BekirBayrak
Usta Yiğido

BekirBayrak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

877 Mesajına 3.035 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 830 BekirBayrak isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart --->: CENTILMEN TARAFTAR

Alıntı:
RüStüElmaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
SPOR SEVGI , BARIS ve KARDESLIKTIR

Spor Sevgi , barış ve kardeşlik sloganı, maalesef bazılarının işine gelmiyor.
Taraftar olmak acaba, bazı grupların düşündüğü gibi, kırmak, sövmek, kavga etmek, tehdit savurmak ve küfürlü sloganları bağırmak, şiddet uygulamak için bahane aramak, duvarları sprey ile boyamak ve düşman ilan edecek takım aramak mıdır?
Üzüldüğüm sadece bu mantığı yaşatanlar değil, en çok beni üzen daha liseye yeni başlamış, tüyleri yeni bitmeye başlamış çocukların beyinlerini yıkamalarıdır. Bu yüzdendir ki bu taraftar gurubu 30 yaş üstü taraftarı reddetmektedir.
Bu mudur taraftar? Bu mudur takımı desteklemek? Bu mudur takıma sahip çıkmak?
Benim taraftardan anladığım, takımını desteklemek, tezahürat yapmak, yeri geldiğinde eleştirmek ama takımına sonuna kadar sahip çıkmaktır.
Sivasspor taraftarı 7 milyon bir kitledir.
Sivas`ta bunların 400 bini yaşamaktadır.
Geriye kalan 6,6 milyonu ise Sivas dışında yaşamaktadır.
İstanbul`da tahminen 2,5 milyonu yaşamaktadır.
Yiğidolar, dünyanın dört bir yanına yayılmıştır. Hal böyle olunca da Sivasspor`un maçlarına taraftarın büyük bir çoğunluğunun gitme imkanı bulunmamaktadır.
Tabi ki bu taraftarlar takımını sanal alemde destekleyeceklerdir. Başka bir imkanı var mi?
Ama bazıları çıkıyor, yok efendim hiç tribünde bulundunuz mu? Gerçek taraftar takiminin yaninda olur, bu iş klavye başından sanal desteklemekle olmaz!
Dışarıda yaşayan taraftarın suçu sadece Sivas dışında yaşamak mi? Sivasspor`un maçlarına gitme imkanı olmadığı için bunları suçlamamız mı gerek?
Tabi ki bunlarda sanal olarak takımlarını destekleyeceklerdir. Başka çareleri de yoktur zaten. Bunların büyük bir kısmı, maçlarının olduğu yerde yaşasalar, eminim tribünler tıklım tıklım olurdu.
Bu sanal alemde gece gündüz demeden saatlerce Sivasspor`un sitesinden ayrılmayanlar, fikirlerini düşüncelerini yazanlar, tribüne gelen bazı taraftarlardan daha çok destek veriyorlar.
Maalesef tribüne gidip bağıran, saldıran, küfreden ve şiddet uygulamakla kendi egosunu rahatlatan bazı kişiler, halen sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunu anlamış değiller.
Bir araştırma da taraftar sitelerinin şiddeti körüklediğini yazmaktadır.
Maalesef bir çok taraftar siteleri bu araştırmayı onaylıyor.
Biz diyoruz ki, gelin rakip taraftarlarla bir olalım, maçları seyredelim, kazanan takımı alkışlayalım, küfür etmeyelim, şiddet uygulamayalım, ailemizle, annemizle, babamızla, çocuklarımızla birlikte rahatça maç izleyelim. Kısacası centilmen taraftar olalım.
Maalesef bunlar Türkiye de çok az.
Neden Avrupa ülkelerinde olan bir şeyi biz tamamıyla gerçekleştiremedik.
Neden biz rakip taraftarı tribünde düşman görüyoruz. Rakip taraftarda bizim gibi sadece kendi takımını desteklemek için gelmedi mi? Onlarda bizim kardeşlerimiz değil mi?
Bu mudur taraftar? Bu mudur takımı desteklemek?
Neyse ki bu kişiler azınlıktadır. Bir söz vardır: "sinek küçüktür ama mide bulandırır."
Sivasspor`umuz 38 yıl sonra süper lige şampiyon olarak çıkmıştır. Burada emeği geçen herkesi kutluyorum.
Süper lige çıktık, ve süper lige yeni bir rüzgar yeni bir enerji getireceğiz.
Hem Yönetim, hem takım, hem de taraftar olarak.
Süper lige çıktığımız da umarım, taraftar konusunda daha bilinçli hareket ederiz.
Taraftar gruplarına bu konuda çok büyük bir görev düşmektedir.

Taraftarımıza sonuna kadar güveniyorum.

Sağlıcakla kalın...
SPOR SEVGI , BARIS ve KARDESLIKTIR
aynen katılıyorum abi
hele hele su son zamanlarda ceryan eden olaylardan sonra senin yillar öncesinde yazmıs oldugun bu yazıyı hatırladım ve tekrar gundeme getirmeyi uygun gördüm
isterim ki bu yazı diger külüplerimizin taraftar sitelerine örnek teskil eder ve baska AYKUT larımıza zarar gelmesin

İnsan bu,su misali,kıvrım kıvrım akarya;
Bir yanda akan benim,öbür yanda SAKARYA.

NECİP FAZIL KISAKÜREK
BekirBayrak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla