Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yiğidolar Teneke mi?
Alt 17.12.2013, 10:55   #11
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: Yiğidolar Teneke mi?

Niye alınıyoruz ki? Yalan mı? Tartışılacak bir konu bile değil. Helal olsun Abdullah bey !...

.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 10:59   #12
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 853 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

yiğidolar teneke değil, sivaslı geçinip başkasının kuşunu kaldıranlar teneke.
abdullah yiğit de onlara teneke demiştir muhtemelen.

böyle bir başlık açıldığına göre bazı tenekeler rahatsız olmuş. çok da tın!!!
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı sebasteia'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 11:05   #13
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1045 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Tenekelere dediği çok bariz bunuda anlamayacak ne var Özür dilencek bir durum yok ortada
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda GokhanTurna'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.12.2013, 11:17   #14
34MUAMMER58
Usta Yiğido

34MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.451 Mesajına 3.350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 630 34MUAMMER58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

abdullah yiğiti abartısız söylüyorum35 yıldır tanıyorum gıyaben ,taa sivasspor 3. ligdeyken sivassporu içerde dışarda takip eden spor yazarıdır ,tüm ulusal medya sivasspor haberlerini ondan alır haber yapardı,şurda sivassporu 5 6 sezondur tanıyan bilenlerin ona laf söylemeye çok hakkı yoktur diye düşünüyorum,zaten karda kışta ,yağmurda çamurda maçlara gelenlere bişey demiyor teşekkür ediyor,boş teneke dedi yada demedi ,boş bidondedi demedi dediyse ağzına diline sağlık ,işi gücü olmadığı halde ,vakti ve durumu müsait olduğu halde ,sivasspor maçına gelmeyenlerin,büyütülmüş takımların yalakçılığını yapanların sivasspor trübünleri yerine o büyütülmüş takımların trübünlerine gidip sivasa küfredenlerin,sözde o şehrin insanı olduğu halde rakip takım taraftarlarıyla birolup kendi şehrinin insanına saldıranların küfredenlerin ,bu şehirde ekmek yememesi, havasını solumaması ,suyunu içmemesi gerekiyor,şunuda söylemeden geçmemek lazım,bu şehirde vekillik yapanlar kendi şehrinin şapkası yerine fb şapkası giyiyorsa,yine buşehrin bakanı vekili hangi takımı tutuyorsun diye sorulduğunda sivasspor yerine bjk gs fb yi tutuyorum diyebiliyorsa,yine buşehirde birsiyasi partinin gençlik kolları başkanı gs sivası yenince tivittirdan gs şakşakçılığı yapıp zafer çığlıkları atıyorsa ,maçlara gitmeyenleride çokda kınamamak lazım,sözün özeti abdullah yiğite sonuna kadar katılıyorum,ağzına sağlık ,azbile demiş boştenekelerin ,boşbidonların,içimizdeki irlandalıların buşehirde yeri olmamalı
34MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı 34MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 11:49   #15
Rallim58
Gast

Abdullah Yiğit'le olan tanışıklığımız, gazetecilik mesleğine başlamasına yakın zamandan bugüne süren bir zamana dayanır...

Az önce bir konu hakkında istişaremiz olurken bu konuyu da konuştum. Söylediği benim tahmin ettiğim yöndedir.

Yani, Sivas'ta doğup, Sivas'ta büyüyen, Sivas'tan ekmeğini yiyen bir de Sivaslıyım diyerek İT'e (İstanbul Takımlarına) gönül verenlere söylemesidir. Bu konuda Abdullah Yiğit kardeşimi sonuna kadar destekliyorum.

34Muammer58 kardeşim detaylarını aktarmış, belgelenen yaşanmışları da izah etmiş. Ağzına sağlık Muammer kardeşim. Hepsini de yaşadık, gördük, şahit olduk.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 12:25   #16
hiko58
Usta Yiğido

hiko58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

425 Mesajına 728 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 832 hiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDIhiko58 TAM BIR BEYEFENDI

Abdullah yiğitin ne derece Sivaslı ne derece sivassporlu olması tartışılmaz. iyi bir Sivaslı ve iyi bir sivassporludur. demiştir bazılarına. şurada yorum yazanlara bakarmısınız. iş olsun diye eften püften yazılar yazılıyor hoca karalanıyor başkan karalanıyor laf söz söyleniyor. bilip bilmeden konuşanlar var.adam taraftara teneke demiyor böylesi insanlara teneke diyor. neden özür dilesinki. takım en güzel günlerini yaşarken hala küme düşüyormuş muamelesi yapan hödüklerdenmi özür dilesin. futbolu bilmediği halde ezberlediği üç beş kelime ile hocayı başkanı menejeri kötüleyen adamlara ne desin yani. abuk subuk eleştiri yapanlara ne desin. takımın desteğe ihtiyacı olduğu anda futbolcularını yerden yere vuran adamlara teneke demesinde ne desin. kendi şehrinin takımı varken İstanbul takımlarının peşinde koşanlara teneke demesinde ne desin. kendi şehrinin takımını yerden yere vuranlara teneke demesinde ne desin. inşallah sivasspor küme düşer diye dilekte bulunan Sivaslı geçinen ahlaksızlara teneke demesinde ne desin. taraftar olarak bile kaç parçaya ayrılmış bir kitleye demesinde ne desin. neremiz doğruki. bu yorumlara bir bakın. herkes teknik direktör. herkes futbol bilgini. vurdukça vuruyor. teşekkür eden varmı. evet katılıyorum Abdullah yiğite. teneke hemde boş ve paslı teneke bazıları.
Bu Konuda hiko58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.12.2013, 12:43   #17
selahattin kip
Yeni Yiğido

9 Mesajına 32 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 selahattin kip Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

galatasaray a 5-2 yenildiğimiz şampiyonluğa oynadığımız sene kombine kartı alarak istanbuldan geldim 60 yaşındayım kafamda sivasspor şapkası elimde sivasspor bayrağı büyük bir coşkuyla maçı seyrediyorum 60 yaşında olmama rağmen yerimde duramıyorum 1-0 mağlup durumdayız birde baktım arkamdan bir el sert bir şekilde omuzuma vuruyor arkama döndüğümde çok sert ve kaba bir şekilde dayı bayrağı indirsene deyince kendimi kaybettim ne de olsa çayırağzı kökenli olduğum için bende sertleştim yeğenim ve oğlu devreye girdi ortamı yumuşattı, peki diğer seyirciler ne yaptı hiç bir şey her kes aynada kendine baksın ve değerlendirsin.peki şimdi soruyorum bana sivasspor bayrağını indir diyen buna şahit olup tepki göstermeyen seyirciye ne denir.bütün yiğidoların gözlerinden öpüyorum allaha emanet olun
selahattin kip isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı selahattin kip'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 12:53   #18
corner58
Acemi Yiğido

42 Mesajına 79 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 corner58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Herkesin unuttugu bir şey var. Maraton trübünündekì taraftarın yùzde 60-70i 45veya 50 yaş ùstü kombineli veya biletli seyircıdir. Taraftarlar arasında slogan anlamında kopukluğun vede desteğin az olmasi yaşli olan taraftar kitlemizdir. Bizim heyecani olan Genç taraftarlara ihtiyacımız var . Yoksa oturun ğardaş önümüzü goremıyok diyen ihtiyar taraftarla olmaz bu iş
corner58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda corner58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 17.12.2013, 13:02   #19
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 795 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Ben Abdullah yiğit'in bu sözü Sivaslı olup da İstanbul takımlarını tutanları kast ettigini düşünüyorum bu sözünüde Sivassporu çok sevdiği için bir serzeniş olarak görürorum çünkü benim bildiğim Abdullah bey tam bir yiğidodur
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 17.12.2013, 13:12   #20
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 674 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
HababamHa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Yerel TV'de spor yorumculuğu yapan gazeteci Abdullah Yiğit yiğidolara teneke mi dedi.? Çok sayıda taraftarın tepkisine yol açan bu sözün söylenip söylenmediği tartışılıyor.

Bir kısım taraftarın; stadyuma gelmeyen Sivaslı olup İstanbul Takımları peşinde koşan yiğidoyum diyenlere olan kızgınlığını ifade ettiği söylenirken, bir kısım taraftar ise Abdullah Yiğit ne söylediğini bilmeden konuşan bir ağız yapısına sahip. Stüdyoda mesai arkadaşını dahi rencide ettiğinin farkına varamayacak kadar düşünceden yoksundur. Yiğidolar için "bizim taraftarımız bomboş teneke" sözünün izah yönü olamaz, Abdullah Yiğit yiğidolardan derhal özür dilemelidir, şeklinde konuşuluyor.

Merak edilen konu ise, Abdullah Yiğit'in taraftarlara "boş teneke" deyip demediğidir.
ya güldürmeyin beni bariz hakem hatalarına ve bunun gibi bir çok haksızlığa uğrayıpta ses çıkarmayan sivas halkı, kendisine denmiş olması bile belli olmayan bir lafa tepkimi gösterir be kardeşim ...

abdullah yiğiti takip edenler bilirki iyi niyetli bir insandır yazıları sivas ve sivasspor sevgisiyle sivasın sivaslının umursamazlılığına sitem şeklinde olur ki haklıdırda yani iyi niyetli bir insandır kendileri ... eğer böyle bir söz söylendiyse bile böyle iyi niyetli bir insanı karalama kampanyasına dönüştürmeye hiç gerek ypktur fısıltıyla dedikoduyla mış mişle hareket etmemeliyiz
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
teneke, yiğidolar