Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > 4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler

4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler Stadyumumuz ve Sivasspor tesislerimiz hakkında...

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Başbakan'a son mektup
Alt 09.06.2011, 11:30   #11
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Başbakan'a son mektup

ne valisi,ne ticaret odası,ne vekilleri,nede stk,lar sahip çıkmasada sivasın sahibi biziz
biz böyle duyarlı olup sivas insanının gücünü gösterdiği sürece kimse bizi yok sayamaz
emeği geçen herkese sonsuz tşk,ler
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 11:58   #12
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Aptullah abi,.eğer sivas basını gerçekten dediğin gibiyse vah halimize. keşke herkes senin gibi sivas milliyetçisi olasa,.şimdiye stat çoktan yapılırdı
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 12:14   #13
58ToPraK58
Yiğido

111 Mesajına 216 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58ToPraK58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Yapılmaz tabi şehrimize ikinci sınıf muamelesi yapılırsa yapılmaz. Ben siyaset için söylemiyorum verilen söz ortada. O sözü kimin verdiği önemli değil sonuçta verilmiş bir söz var. Denildiği gibi Trabzon'a yapılmaya başlandı bizim daha ihaleye çıkacak da öyle başlanacak. Yazık gerçekten şehir larak tepki göstermez de her geldiklerinde meydanı doldurursak işte böyle olur bizi umursamazlar. Trabzonlular şampiyon olamadılar diye ne yaptılar hepimiz gördük. Biz takımımıza ve şehrimize sahip çıkmadığımız sürecek söz verip yerine getirmeyen çok olacak malesef. Hem bu stad şimdi değil 3 sene önce yapılmalıydı. Şimdi de gelmişiz 3 sene sonra burda stad yapılacak diye seviniyoruz...
58ToPraK58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 13:47   #14
sibur
Yiğido

sibur - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

77 Mesajına 132 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 616 sibur FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Başbakan'a son mektup
2011-06-09

Abdullah YİĞİT

Yanlış hesap etmediysem, Sayın Başbakan'ın Sivas'a stat ve spor kompleksi sözü vermesinden sonra bu üçüncü gelişi. Hoş geldi sefa geldi.
Sivas'a her gelişinden önce şimdi yazacağım benzer yazıları yazıp, bir an önce yeni stat ve tesislerin temelinin atılması gerektiğinin üzerinde durduk. Önceki akşam arşivlerime baktım. Yine bu köşeden iki defa Başbakanın geldiği gün beklentileri yazmışım. “Başbakan'a açık mektup” başlığıyla 2009'un sonlarında Fotomaç gazetesinde köşe yazısı bile yazdığımı gördüm. Aradan aylar yıllar geçti ve hala yeni stat ve tesisin temeli atılacak! Oysa Sivas'a verdiği sözden sonra gündeme gelen Trabzon Akyazı tesislerinin çalışmaları tam gaz devam ediyor, öğrendiğime göre de deniz dolgusu bitmek üzere. Daha önce bu konuda yazdığım yazıların birisinde ayrıca Sivas basının bu konudaki duyarsızlığını gündeme getirip “Hanginiz Başbakan'a verdiğin söz ne oldu?” diye sordunuz şeklinde serzenişim olmuş.
Artık ben şuna inandım. Eğer Sayın Başbakan bugün çıkıp kürsüden “3 yıl kadar önce size stat ve tesis sözü vermiştim ama şimdi vazgeçtim!” bile dese kimsenin tepki göstereceğine kılını bile kıpırdatmayacağına inandım. Bakın, Sayın Başbakan bugün Sivas'a gelecek, açın Sivas gazetelerini kaç tanesi bu konuda verdiği sözü hatırlatmış? Yüzde yüz Sivas'ın menfaatini olan bir konuda bile bir araya gelip tek yumruk olamıyorsak vay halimize! Bunları yazarken sanki Sayın Başkanın bir önceki Sivas'a gelişinde yazdığım yazıyı tekrar yazıyormuş hissine kapıldım. O zaman şunun da altını çizmiştim “Sivas'tan başka hangi şehirde olursa olsun verilen sözün üzerinden yıllar geçmesine rağmen hiçbir şey yapılmıyorsa, o partiye o kişiye medeni yollardan küçükte olsa bir tepki olur, ama bu sadece Sivas'ta olmaz” Ne yazık ki bu konuda haklılığımız bir kez daha ortaya çıktı. Ne Sivas basını hesap sordu, nede Sivas'ın öne gelenleri.
Bilmiyorum seçim yasaklarına girer mi, eğer girmezse Sayın Başbakan muhtemelen stat kapasitesinin 33 bine çıkarıldığının müjdesini verecek, onu dinleyen Sivaslılarda avuçları kızarıncaya kadar alkışlayacak, ama hiç kimse 3 yılı aşkın süredir neden bir arpa boyu yol kat edilmediğini sormayacak.
Elbette, Sivas'ı tanımayan, Yiğidoların talebini, beklentilerini bilmeyen adayların çok olduğu bir teşkilattan “Yıllardır Sivaslı'nın bu konudaki beklentilerini Başbakan'a iletmiyorsunuz” diyemeyiz.
Neyse, siyasete girmek istemiyorum. Benim asıl vurgulamak istediğim şudur.
Artık bu tesisler konusunda somut adımlar atılması lazım, Sivas'tan çok sonra gündeme gelen şehirlerde tesislerin neredeyse kaba inşaatı bitti, biz hala kazma vurmadık!

Hürdoğan

Kalemıne yuregıne saglık..forumdakı diğer konularda tam bunu anlatmaya calıstım ve bazıları tepkı gosterdı yandaşçılığını belli etti..sivaslı eger aklını kullansa tepkısını koysa secımde bak sıvasa neler yapılıyor..bi sefer tepkı ver sivaslı bak istediğini ayaklarına nasıl getırıyor sıyaset
sibur isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 14:51   #15
ayazoğlu
Yiğido

ayazoğlu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

55 Mesajına 75 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 ayazoğlu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

İktidardan düştüğü zaman Sivas'ın stadı yapıldım demesin başbakan boş laflara karnımız tok oy da yok
ayazoğlu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 15:42   #16
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

anlaşılan mektubun tesirli olmamış
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 15:46   #17
Örükcülü
Tecrübeli Yiğido

Örükcülü - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

518 Mesajına 1.289 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 635 Örükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer AnblickÖrükcülü ist ein wunderbarer Anblick

Çok doğru yazmış Abdullah Yiğit. Biz ancak kuru laflara inanan bir şehrin evlatlarıyız. Neden yapmadın diye soracak öd hiçbirimiz de yok. Soramıyorsan bunun sandık başı. Orada en ufak bir hareket herşeyi sorar ama onu yapacak öd'de yok kimse de. Bugüne ne çivi çakmışta, 3 yıldan sonra yine "temcit pilavı gibi ısıtıp önümüze koyuyor" ve inanıyoruz. Ben inan mıyorum. İnan kardeşlerime de başarılar diliyorum.

Seninle doğdum, seninle öleceğim... Kefenim kırmızı-beyaz olsun... Mezartaşım da arman, toprağımda forman olsun... Ama, illada başucumda kırmızı-beyaz bayrağın olsun..
Örükcülü isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 16:12   #18
vkorkut
Yeni Yiğido

vkorkut - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 Mesajına 7 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 vkorkut isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sivasım yine hüsrana uğradı bilinen projeler tekrar anlatıldı ve Sivas yine uykuya daldırıldı. Uyu sivasım sana uyumak yakışır.
vkorkut isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 17:02   #19
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 624 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

başbakan yine toki başkanına talimat vermiş nasıl talimatsa 3 yıl öncede verilmişti
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2011, 17:05   #20
asabibaba
Usta Yiğido

asabibaba - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

992 Mesajına 2.426 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 669 asabibaba FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

stada gidenler 3 5 kişi tepki koyar verme zgerisi kuzu kuzu verir olanda bize olur.

Etiketler
başbakana, mektup