Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivasspor Analizi...
Alt 15.08.2011, 10:05   #11
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 661 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor Analizi...

gol olmadan bu işler olmaz.. golccüüü lazıımmmmm
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda calipso'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2011, 10:22   #12
ec58
Yiğido

67 Mesajına 116 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 556 ec58 FAZLA SÖZE GEREK YOKec58 FAZLA SÖZE GEREK YOK

Geçen sezon başında da, Sezon açılışında takım gayet iyiydi. Mesut Bakkal bir önceki sezon 7 beraberlikle takımı ligde tutmayı başarmış bir hoca olarak geçen yıldan ders çıkardık bu sene zirveye oynayacağız falan filan.... diyordu.

Rıza hocada kendi kariyeri açısından risk alarak takımın başına geçti. Allahtan transferler biraz tuttu da, ilk yarıda kendi sahasında buca yla zar zor berabere kalan, kasımpaşa ya yenilen ilk takım olan ve Konyasporu 10 kişiyle bir frikik golüyle şans eseri yenen takım kümede kaldı.

2009-2010 sezonunda Ankarasporun düşürülmesi, denizli nin ilk yarıda sadece 7 puan alabilmesi, Diyarbakırın aldığı saha kapatma cezaları ekmeğimize yağ sürdü ve o kötü kadro ligde kaldı.

2010-2011 sezonundaki kadro bir önceki yıla göre daha iyiydi 20. haftadan itibaren 4 takımdan 3 ünün düşeceği belliydi ve sivasspor lig de kalmaya yakın olan takımdı. Ama yinede bu durum sivassporun başarısından ziyade bizden kötü 3 takımın olmasının sonucuydu.

İki sezondur gerçektende şanslı bir şekilde kümede kalıyoruz.!!! Tamam taraftar olarak bende Sivassporun hakettiği konum buralar değil diye düşünüyorum ama normal şartlar altında bu takın küme düşerdi. Kendimizi dev aynasında görmeyelim. Zirveye oynadığımız iki sezonu unutup, ayağımızı yere sağlam basalım...

Gelelim bu seneye Şike olaylarından düşen olmazsa ki ben böyle olacağını düşünüyorum; Bize 3 tane küme düşecek takım lazım... Son iki sezon lig 16. sının puanları 30 u bulmadı (26-27) ki bursaspor 40 antalya 39 puanla ligden düşmüştü.

Bu sene küme düşme barajının yüksek olacağını düşünüyorum. Alfabetik olarak sıralarsam; Beşiktaş, Bursa, FB, GS, Gaziantep, Kayseri, ve Trabzon ' un düşmeyeceği kesin gibi, Es-es, Gençler, Ankaragücü ve Antalya' nın düşmesi bence sürpriz olur. Geriye kaldı 7 Takım. İBB,Karabük,Manisa,Mersin,Ordu , Samsun, Sivas...

Seç seçebilirsen. Sivasın adaylardan biri olduğunu düşünsemde biraz taraf tutarak düşmez diyelim.

Manisa Hikmet Karamandan sonra sıradan bir hoca getirdi, bu sene gidici gibi. Birini bulduk, kaldı iki.

Bank Asyadan gelenlerden, Ordu ve Mersin de epey heyecan var, Transferleride fena değil. Samsun biraz sönük geliyor bana, Spor bakanına rağmen düşer gibi. Oldu iki. Ha gayret...

Sivası düşürmeyeceksek Karabük ve İbb. den birini seçelim. İbrahim Akın olayından sonra, taraftarı olmayan, aslında herkesin bu takımın süper ligde ne işi var dediği İBB düşebilir...

Bunlar benim Sivasspora torpil yaparak öngördüğün küme düşenler listesi. Sizce kim düşer ?...

Bu sezon işimiz çok zor, 38-40 puan lazım, Birde puan cezası alırsak (İnşallah olmaz - Bazıları hemen olmaz demesin, Takım olarak değilde futbolcumuz yada yöneticimiz şike yaptı denilirse 3x2=6 puan ceza alabiliriz -) 11-12 galibiyet gerekirki oda çok zor...

Hakkımızda hayırlısı...
ec58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ec58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2011, 10:27   #13
alemdarlar
Tecrübeli Yiğido

alemdarlar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

369 Mesajına 799 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 733 alemdarlar Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Şahin ailesinin değerli ağası RAMAZAN ŞAHİN'e teşekkür ederim.Güzel yorumlarını şahsen özlemiştim.
Alt 15.08.2011, 10:27   #14
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 661 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben ordu ve mersin idmanyurdunun öyle elini kolunu sallıyarak ligde kalacağını sanmıyorum.. çıkan 3 takımdan ikisi küme düşer, yanına manisayıda kat ..biz yine ucundan sıyırırız
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı calipso'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.08.2011, 21:33   #15
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 941 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

4-2-3-1 sistemine forvet arkasındaki 3 lümüz nedeni ile katılmıyorum ?

Tamamen defansta kalıyoruz. Nacizane önerim , klasik olacak ama, 4-4-2 dir.

Ama ilerideki 2 forvet için en az 1 tane , mümkünsede ENERAMOYU gönderip 2 tane almak gerekir ...
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Kokomo'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2011, 22:01   #16
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 852 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

futboldan anlayan insanın yazısını okumak gerçekten büyük zevk. üstad daha sık analizlerinizi bizimle paylaşırsanız seviniriz. bu arada yazıyı okumadan yazı yazan bazı çıkıntılar olmuş ama onları da allah'a havale ettim gitti.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sebasteia'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2011, 22:13   #17
58deniz58
Yeni Yiğido

58deniz58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

5 Mesajına 7 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58deniz58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasspor 1 tane forvet lazim onuda eskisehirspordan alirlar eskisehirsporun 7 tane forveti var

1.Mehmet Yildiz (yeni)
2.Kris Boyd (yeni)
3.Diomansy Kamara (yeni)
4.Batuhan karadeniz
5.serdar Özbayraktar
6.Serdar Dursun (yeni)
7.Adem Sari

Bunlarin icinden Riza Calimbay Adem Sari alir gibime geliyo
58deniz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58deniz58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.08.2011, 22:59   #18
Mamadou Diallo
Tecrübeli Yiğido

Mamadou Diallo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 251 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 Mamadou Diallo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Milan Borjan:Takımın şu an kuşkusuz as kalecisi takımada iyi ayak uydurmuş takım arkadaşı için herşeyi yapan bir oyuncu.
Atilla Koca:Ben onun iyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum fakat şu an için Borjan'ı geçmesi zor 18'deki yeri garanti.
Uğur:Artık yaşlandı sürekli ilerye çıkamıyor ayrıca gücünden oldukça düşmüş o kanat Kerim gelmedikçe düzelmez.
Diallo:Maalesef sakatlandı ama sakatlanmadan önce gösterdiki bu takımın as stoperi benim dedi ama 6 ay sonra görebilecez onu.O varken savunma daha agresif pas yapan ve güvenilirdi.En kısa zamanda takviye şart bu bölgeye.
Navratil:Kafa toplarında hakimliği göze çarpıyor fakat her an hata yapacakmış gibi oynuyor pas yapmakta oldukça zorlanıyor.
Murat:Şu ana kadar 2 hatası var.Süekli önde basıyor ve onun tarafından pas atılınca adamlar rahat rahat pozisyona girebiliyor daha geride dursa partnerinide zora düşürmez ayrıca kafa toplarına biraz daha çalışması lazım ama takımın en iyilerindendi.
Hayrettin:Turnuvanın en iyi oyuncusuydu bizim açımızdan.
Kadir:Turnuvada perfonmansı düştü ama o yine bizim kadir'imiz yine as oyuncularımızdan biri.
Kıvanç:Rıza hocayı tebrik etmek lazım Bank asya topçusu diyorduk ama adam oyunun 2 yönünüde harika oynadı müthiş bir hırs baskı.Hayrettin'den sonraki en iyi oyuncumuz.
Erman:Sezer gelirse değişikli oynayabilirler çünkü kondisyon eksikliği ve hız yavaşlığı var.
Grosicki:Yeter artık kendini oyuna ver oldukça kilo almışsın zaten ama yinede oyuna kendini verince çalım atamayacağı oyuncu yok.
Cihan Özkara:Maalesef daha hazır olmayan ve bu gidişle zor oynayacak olan oyunculardan biri gerçekten fos çıktı ama zaman tanımak lazım.
Cihan Yılmaz:Çok iyi bir alternatif diye düşünüyorum.Teknik iyi ama orta ve hız zayıf.
Pedriel:İyi bir alternatif oyunculrdan biride pedriel.Aslında pozisyona çabuk giren bir oyuncu ama son vuruşları iyi değil.
Sandro:Ne yaptığını bilmeyen oyunculardan biri.olduğu yerde kendine çalım atıyor ileriye bir adım gitmiyor acilen yollanması lazım yerine daha iyi bir oyuncu alınmalı yabancı sınırlaması kalkmışken.
Eneramo:Çok güçlü bir oyuncu ama topu kaybetmiyor ama ileriyede fazla götüremiyor.Birazda bitiricilik eksik.

Kısaca bu takıma bir stoper,bir orta saha,bir kanat oyuncusu,birde forvet şart.
Mamadou Diallo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Mamadou Diallo'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.08.2011, 23:02   #19
Respect58
Usta Yiğido

Respect58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

772 Mesajına 1.547 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 718 Respect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende ZukunftRespect58 hat eine strahlende Zukunft

Oynayacağımız sistemin zaten 4-2-3-1 olacağı çok açık.Hazırlık maçlarındada bu sistemle oynuyoruz.Ben bu yıl sıkıntı yaşamayacağımıza eminim.Bir şeye dikkat çekmek istiyorum.Forvetimizin arkasındaki 3lüye baktığımızda bu takımın gol sıkıntısı çekeceğini düşünmek o 3lüye çok büyük haksızlık yapmak olur.Lig bitmeden önce bu takım gol yemesin yeter nasıl olsa her türlü gol atarız diyen biz değilmiydik?Bunu neye dayanarak söylüyorduk? Erman ve Grosicki gibi olmadık pozisyonları gol yapacak ortasaha oyuncularımıza dayanarak.Şimdi onlara birde Milan Cerny eklendi.Bu üçlünün arkasınada Kıvanç gibi topu alıp direk rakip sahaya top taşıyan birisi eklendi..Ben ortasahamızın gol sıkıntısı yaşatmayacağını düşünüyorum.Forvet transferde yapılmasın demiyorum ancak bu transfer olmazsa olmaz değil...
Respect58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Respect58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 15.08.2011, 23:22   #20
Mamadou Diallo
Tecrübeli Yiğido

Mamadou Diallo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 251 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 Mamadou Diallo FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bir stoper alınmalı benm tercihim:Pogatetz ve Halliche
bir orta saha:Sezer
bir kanat oyuncusu:Serdar Özkan
bir forvet:Amr Zaki en iyi tercih olur

tabiki bunlar bir öneri
Mamadou Diallo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Mamadou Diallo'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
analizi, sivasspor