Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: BAŞIMIZ SAĞOLSUN!
Alt 29.03.2009, 19:49   #231
Sabiha Serin
Acemi Yiğido

Sabiha Serin - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

58 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 667 Sabiha Serin BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: BAŞIMIZ SAĞOLSUN!

KALBİMİZDE YAŞAYACAKSINIZ

YİĞİDOLAR İŞTE BÖYLE EVLATLAR YETİŞTİRİR ADAM GİBİ ADAM. BU NASIL KADER, BU NASIL YAZGI! ! SİVASLI EFSANE ŞAİR SABİHA SERİN EN ANLAMLI AĞITINI YANKILANDIRACAK BELKİ DE SİVAS İLLERİNDEN… TÜRKİYE AYAKTA AĞLAYACAK BİZİM MUHSİN DİYEREK KOLAY MI ADAM GİBİ ADAM OLMAK.. KOLAY MI BÜYÜK TÜRKİYE SEVDASI İÇİN KARDA BORANDA TİPİDE FIRTINADA DAĞLARA VURMAK ÜŞÜYORUM DİYEREK TÜM ACILARDA ORTAK YAZGIYI SOLUMAK ÜŞÜYORUM BEN DE DEDİRTİRCESİNE SEVEN SEVMEYEN HERKESİN SAYGI DUYDUĞU ADAM GİBİ ADAM DEDİĞİ ABİDE ŞAHSİYET SİVAS MİLLETVEKİLİMİZ BBP GENEL BAŞKANI MUHSİN YAZICIOĞLU VE ERHAN ÜSTÜNDAĞ,İSMAİL GÜNEŞ,MURAT ÇETİNKAYA,YÜKSEL YANCI ,PİLOT KAYA İSTEKTEPE'YE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM. MEKANLARI CENNET OLSUN. BÖYLE EVLATLAR KOLAY YETİŞMİYOR. SİVAS OLARAK YANDI BAĞRIMIZ, ACIMIZ BÜYÜK, MEKÂNLARI CENNET OLSUN. MUHSİN GARDAŞIM ÜŞÜYORUM DEDİN, ÜŞÜYEREK TERKETTİN BİZLERİ, BÖYLE ACIYA NASIL DAYANIRIZ. SİZLERİ ÜŞÜTENLERİ, İKİ GÜNDÜR SİZE SAHİP ÇIKAMAYAN BECERİKSİZLERİ KINIYORUM. BU NASIL ÜLKE, BU NASIL TEKNOLOJİ..GÖZ GÖRE GÖRE KOÇYİĞİTLERİMİZE KIYDINIZ..ONLAR BİZİM CANIMIZDI, ONLAR BENİM HEMŞERİMDİ,ONLAR HERKESİN CANIYDI.ONLARI BU KADAR SEVDİĞİMİZİ NASIL DA GEÇ FARKETTİK,MEĞER NASILDA SEVERMİŞİZ.ÜÇ GÜNDÜR GÖZLERİMİN ISLAKLIĞI KURUMUYOR. BEN MUHSİN BEYE SİYASET DEĞİL, İNSANLIĞI,KİŞİLİĞİ,SAYGINLIĞI, DÜRÜSTLÜĞÜ VE ŞAİR BİR DOST GÖZÜ İLE ÜZÜLDÜM VE AĞLIYORUM.GÜLDESTE ADLI SİVASLI ŞAİRLER ANTOLOJİSİ KİTABINDA AYNI ESERDE BÖYLE BİR DEĞERLE YERİMİ ALMAKTAN ONUR DUYUYORUM.GÜNLERDİR ANTOLOJİ KİTABIMIZDAKİ MUHSİN BEYİN SAYFASINDAKİ ÜŞÜYORUM BAŞLIKLI ŞİİRİNİ OKUYUP OKUYUP AĞLIYORUM.ÜŞÜYORUM BAŞLIKLI ŞİİRİNİN KENDİ SESİNDERN SLAYTINI İZLİYORUM DURMADAN, ÇOK ÜZÜLÜYORUM ÇOKK...O ÇOK İYİ BİR ŞAİRDİ.O GÜÇLÜ BİR KALEM VE ENGİN YÜREKLİ ADAM GİBİ ADAMDI.. BÖYLE DEĞERLİ HEMŞERİLERİMİZİN KURTARILMASINI CİDDİYE ALMAYIP BİZLERDEN KOPARAN YETKİLİLER!! NE YÜZLE BAKACAKSINIZ YÜZLERİMİZE HA

İSYANIM YETKİLİLEREDİR.

OTURMAYIN O KOLTUKLARDA BOŞUNA YAZIKLAR OLSUN SİZE… ONLAR KURTARILABİLİRDİ..İKİ GÜNDÜR GÖZLERİMİZ YAŞLI,KAN AKIYOR İÇİMİZE,OYSA SİZ NE ANLARSINIZ SEVGİDEN TEK ANLADIĞINIZ SADECE KOLTUK KAPMAK,.NE DİYEYİM NE DESEK BOŞ, SAYIN YETKİLİLER İKİ DEMEÇ VERİR UNUTUR GİDERSİNİZ.OYSA YA BİZLER NE HALDEYİZ BUNU ANLARMISINIZ Kİ SİZLER....NERDEEE... .ATEŞ DÜŞTÜĞÜ YERİ YAKAR..NUR İÇİNDE YATSINLAR. TÜM SEVENLERİNE ALLAH SABIR VERSİN.

MUHSİN YAZICIOĞLU VE YANINDAKİLER SİZLER UNUTULMAYACAKSINIZ. SİZLERİ BÜTÜN SİVAS, TÜM DÜNYA ASLA UNUTMAYACAK SİZLER ÖLMEDİNİZ.... KALBİMİZDE ABİDE OLARAK YAŞAYACAKSINIZ. NUR İÇİNDE YATIN…

SÖZ VERİYORUZ SİVAS BUGÜN SENİN İZİNDEDİR, RAHAT UYU HEMŞERİM
KEMİKLERİN SIZLAMAYACAK.
Sabiha Serin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda Sabiha Serin'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.03.2009, 19:55   #232
alemdar6161
Yeni Yiğido

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 alemdar6161 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

keşke ölmeden önce değerin bilinseydi başkanım.

hepimizin başı sağolsun...
alemdar6161 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda alemdar6161'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.03.2009, 20:42   #233
sewaz58
Tecrübeli Yiğido

sewaz58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

183 Mesajına 256 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 680 sewaz58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başta Sivas olmak üzere Tüm Türkiye'nin başı sağolsun ... Adaletin bu mu dünya demek geliyor içimizden ama bugünkü tabloyla Başkanımıza ve dava arkadaşlarına gösterdiğimiz vefayı bütün Türkiye de görmüş oldu ... Mekanları cennet olsun ...
BİZ SIVASLIYIZ!!!

58 & SİVASSPOR & 58
sewaz58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 29.03.2009, 20:45   #234
gala86
Acemi Yiğido

18 Mesajına 24 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 643 gala86 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

son sivas mitinginde konusmasinda sanki ölümünü bilir gibi konusdu: YARINLAR SIZINLE OLACAK, SIZI ALLAHA EMANET EDIYORUM dedi muhsin baskan

gercekten cok saygi duyulacak ve örnek alinacak bir vatan severdi muhsin baskan

ben almanyada yasiyorum ve 2007 de yazin sivasda cumartesi pazarinda muhsin baskan la konusma imkanim oldu ve o kadar bir sicak kanli insandiki anlatilmaz

gec de olsa muhsin baskanin degerini herkes anladi, sen her zaman bizim kalbimizde yasayacaksin ve yasatacagiz senin muhsin baskanimiz

bütün türkiye nin basi sagolsun
gala86 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 29.03.2009, 21:31   #235
RüStü ElmaS
Administrator

RüStü ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.514 Mesajına 3.999 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 RüStü ElmaS isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Sivas'ımızın yetiştirdiği en önemli şahsiyetlerden biri ve kıymetli bir vatan evladığını yitirmenin acısını yaşıyoruz.

Muhsin Yazıcıoğlu tam Sivaslıydı, Muhsin başkana Allah'dan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyorum.

Sivas'ımızın ve Türkiye'mizin başı sağolsun.

RüStü ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 29.03.2009, 22:00   #236
AyK
Yeni Yiğido

AyK - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

8 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 AyK FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

üşüyoruz reis. gecekondu üşüyor reis... ölümüne turan.
AyK isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda AyK'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.03.2009, 22:26   #237
sivaslim58
Yiğido

sivaslim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

46 Mesajına 77 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sivaslim58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

LÜTFEN OKUYUN
Muhammet Kutlu'nun analizi...

Ankara’da gazetecilik yapıyorsanız, algılarınız zamanla her yönden gelen duyumlara, bilgilere açık olmaya başlıyor. Aslında bu gerçek, her ülke başkentinde böyle. Başkentte haberciyseniz, zamanla her seviyede devlet görevlilerinden, akademisyenlerden, emniyet ve istihbarat çevrelerinden tanıdıklar ediniyorsunuz. Böyle bir ortamda, dost sohbetlerinde geçen konular, algılarınız güçlüyse çok önemli olayların ipuçlarını verebiliyor.

2007 yılının ortalarından itibaren, bazı ortamlarda, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu aleyhinde bir şeyler tezgâhlandığı yönünde değerlendirmeler yapıldığına şahit olmuştum. Türkiye gibi bir ülkede, milliyetçi bir partinin lideri için her zaman bu türden oyunlar, planlar hazırlanabileceği düşüncesiyle fazla önemsemedim.

Ardından, Türk istihbarat kuruluşlarıyla içli dışlı bir işadamının, bir Avrupa başkentinde, kendisi gibi istihbarat çevreleriyle bağlantılı birileriyle sohbet sırasında aldığı bir bilgi kulağıma geldi.

Bu bilgiye göre, söz konusu sohbette, Türkiye’de peş peşe gerçekleşen bazı sansasyonel cinayetler konuşulurken, dünyanın en büyük gizli servislerinden birinin elemanı, arkadaşı olan Türk işadamına dönerek, “Şu sizin aşırı milliyetçi partinin lideri olan Muhsin Yazıcıoğlu’na yönelik operasyon başlatıldı. Önce bu tür cinayetlerle arasında bağ kurulacak. Kamuoyunda gözden düşürülmesi sağlanacak. Eğer bundan beklenen sonuç alınamazsa ortadan kaldırılacak” demişti.

Çok şaşıran işadamı da, ilk fırsatta BBP’li tanıdıklarına ve Yazıcıoğlu’na sempati duyduklarına inandığı bazı istihbaratçılara konuyu aktarmıştı. Kulislerde anlatılanlara göre, istihbaratçılar da uygun bir şekilde Muhsin Yazıcıoğlu’nu bilgilendirmişti. Bununla da kalmamışlar, BBP lideri ve parti çevresinde gerekli tedbirleri almışlardı.

Söz konusu bilginin, iyi haber alan bazı gazetecilerde de olduğunu görünce ciddi olabileceğini düşündüm. Birlik Akademisi’nin 2007 Ekim sonunda TOBB’da düzenlediği “Nasıl Bir Anayasa” konulu panele katılan Muhsin Yazıcıoğlu’na, hakkında düzenlendiği konuşulan söz konusu komployu sordum.

Muhsin Yazıcıoğlu, panelden ayrılarak çıkışa yöneldiği sırada sorduğum bu soru karşısında birden durdu. Beraberindekilere biraz beklemelerini söyledi. Rahat konuşabileceğimiz bir köşeye çekildik. Tam olarak neler duyduğumu sordu. Ben anlatırken elini çenesine götürerek dikkatle dinledi. Piyasada konuşulanları aktarınca da, “Bu tür duyumlar sıklıkla geliyor bize de. Ama bu konuyla ilgili özel bir bilgi gelmedi. Tabi gelişen olaylara ve medyada aleyhimizde çıkan haberlere bakınca gerçeklik payı olduğunu düşündürüyor açıkçası” dedi.

Yaklaşık bir buçuk ay kadar önce, 11 Eylül saldırısının yıl dönümünde, Kurtuluş Katlı Otoparkı’nda ele geçirilen patlayıcı dolu minibüsün kendisiyle ilgisi olup olmadığı hakkındaki görüşünü sorduğumda ise, elini tekrar çenesine götürdü ve işaret parmağını ısırarak, “Ya Cuma günleri namazı hep orada kılıyoruz. Partiye de elli metre mesafede. Arkadaşlar sağ olsunlar iyi bir çalışmayla zamanında bulmuşlar” diye karşılık verdi.

Bu yöndeki söylentilerin piyasada konuşulduğunu öğrenmekten oldukça rahatsız olduğu anlaşılıyordu. Sonra aniden konuyu değiştirerek, “Bize tehdit bu ara PKK’dan geliyor. Güneydoğu’ya yapacağımız geziyi öğrenince haber gönderdiler. Gel de görelim diye. Biz de inadına planladığımızdan daha uzun bir gezi yaptık. Bunu yaz istersen” dedi.

Bense “Bunu da yazarız efendim ama öbür konuyla ilgili düşünceleriniz daha çarpıcı olurdu” diye üsteledim.

Muhsin Yazıcıoğlu ise “Muhammet, o sıkıntılı bir konu. O konuya hiç girmesek daha yerinde olur” diyerek kibarca yazmamamı istedi. Ben de yazmayacağım konusunda söz verdim.

Şimdi, bu kahredici helikopter kazasından sonra yazmam gerektiğini düşündüm.

Özellikle;

-Hiç tarzı olmadığı ve partisinin büyük bir mali sıkıntı yaşadığı dönemde helikopter kiralama konusunda ikna edilmesi. Helikopter kiralamayı hiç istemediği, “Bırakın bu helikopter işini. Hava var diyorlar. Beni öldürtecek misiniz?” dediği halde ısrar edilmesi.

-Helikopterin düştüğü anda, İHA muhabiri İsmail Güneş’in, dakikalarca telefonla konuşmasına karşın yerlerinin tespit edilememesi.

-Helikopterde bulunan ve yer belirtme sinyali veren ELT adlı kahrolası cihazın, helikopterin paramparça olduğu çarpmaya rağmen çalışmaması.

-Bölgedeki köylülerin, helikopterin irtifa kaybederek üzerlerinden geçip, hemen yukarıdaki dağa büyük bir gürültüyle düştüğünü görerek Jandarmayı aramasına karşın, bu ihbarlarının dikkate alınmaması. Aramaların tümüyle aksi istikamete yönlendirilmesi.

-Hergün onlarca casus uyduları ülkemizin üzerinden geçen, başta ABD olmak üzere batılı müttefik ülkelerden destek istenmesinin, iki gün boyunca kimsenin aklına gelmemesi.

-ABD’de yaşayan bir Türkün, NASA’da çalışan bir mühendis arkadaşından rica etmesiyle, 27 Mart gece 23.00’te enkazın koordinatlarının tespit edilmesi gibi, pek çok kafa kurcalayan unsurun da bir araya geldiği göz önüne alındığında, bu duyumla ilgili olarak Muhsin Yazıcıoğlu ile yaptığımız görüşmeyi yazmamak, o büyük devlet adamının anısına ihanet olurdu.

İşte yazdım… Şimdi top, sorumlu makamlarda bulunan yöneticilerde. Bakalım bu konularda ne gibi açıklamalar yapacaklar.
sivaslim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda sivaslim58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.03.2009, 22:51   #238
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1085 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

daha gorecek gunlerin vardi bilemedik kiymetini kadrini
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 29.03.2009, 23:29   #239
lokman
Acemi Yiğido

lokman - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4 Mesajına 5 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 lokman isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Allah rahmet eylesin. ama bu durumun sandıga yansımasına karşıyım. gercekten hak ettigi icinmi kazandi bbpnin adayi. sami aydının hizmetleri güzeldi. sivas köylükten cikmisti. umarim vefa borcu olarak verdigimiz oylar bizi pişman etmez. Gelen başkan umarım sivasa yakışır. sıradan bi başkan gibi sadece asvalt için çalışmak yerine gelişen bi sivas için çalışmasını diliyorum. sivasın pişman olmaması dileğiyle saygılarımla
lokman isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 30.03.2009, 09:50   #240
murat0658
Yeni Yiğido

murat0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 murat0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Unglücklich Cevap: BAŞIMIZ SAĞOLSUN!

allah mekanını cennet eylesın sevenlerını ve ailesınınve turk mılletının bası sagolsun degerlı ailesine allah baska keder gostermesın ruhu sad olsun
murat0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
baŞimiz, baŞkan, başımız, degil, muhsin, muhsinler, olesİ, olur, olurse, osman, ruhlar, sağolsun, tenler, Üşüyoruz, Ölmez, Öztunç