Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yeniçeriler

Yeniçeriler Yeniçeriler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

--->: Off ULAN Off ! (sizi bilmem ben utanıyorum)
Alt 11.10.2007, 08:53   #21
SivasLady
Gast

Standart --->: Off ULAN Off ! (sizi bilmem ben utanıyorum)

emre kardesimiz hepimizin icindekini yaziya dökmüs
cokta güzel olmus eline yüregine saglik
insallah herkesin kulagina küpe olurda, taraftarlik konusunda ilerleme olur

bu sorun her zaman vardi senelerdir asirlardir görüyoruz
göztepe taraftari kendi cabalariyla neler yapmis
taraftar inandikca kendi imkanlariyla herseyi becerir
yeterki istesinler

izmirliyigido abinin önerdigi gibi cekirdekcilere ayri belirli bir yer temin edilebilir
takimi atesli destekleyen taraftarda rahat eder

deplasmandan önce kendi sahamizdaki maclarda basari göstermeliyiz
yeterince tezahüratlarla destekleyen taraftarimiz yok, bunun icin birseyler düsünülmeli,
kendimize ait besteler olmali, bütün gruplar bir araya gelip, mac icin program düzenlemeliler
hepsi ayni tezahüratlari ezberleyip stadta hep beraber ayni seyi seslendirmeliler
madem forma yok o zaman ya beyaz ya kirmizi kiyafetinde mi yok
ses ne kadar etkinse görünüste etkiliyor, staddaki görüntü kirmizi beyaz olusun güzel olurdu
maca gelen seyirci degil taraftarlik görüntüsü verelim
taraftarligimizi gösterip ilgi cekelim ki katilím artsin

önce bunlari becermeliyiz sonra büyük adimlarla ilerleriz

-->: Off ULAN Off ! (sizi bilmem ben utanıyorum)
Alt 11.10.2007, 08:53   #22
yigido_furkan
Usta Yiğido

yigido_furkan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 403 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 838 yigido_furkan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart -->: Off ULAN Off ! (sizi bilmem ben utanıyorum)

bnce cok dogru yazmissin kardes ama artik bi cozum yolu bulmaliyiz Sivas deplasmanina gelen takim taraftar baskisindan cekinmeli 12. adam olarak takimimiza tam destek vermeliyiz
yigido_furkan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.10.2007, 09:05   #23
Tarkan ÇeLik
Tecrübeli Yiğido

Tarkan ÇeLik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 54 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Tarkan ÇeLik isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Emre yazın çok güzel olmuş öncelikle.. Şimdi Bu anlattıklarının oluşması bizimde bir yalı, bir gecekondu vs. gibi olmamız için zamana ihtiyaç var.. Sivas Süper lige daha alışamadı gençlerinin futbolla ilgisi var ama Tribünle bir ilgisi yok.. Ben biliyorum Bizim Gençlerimizin %80 i bize deli gözüyle bakıyor.. Hatta bi kaç muhabbette şunu duydum; Ya para verseler yin e bağırıp kendimi rezil etmem delimiyim ben.. felan gibi şeyler.. Bizim herkese önce olup gençleri tribüne almamız gerekiyor..Maça gelenlere bakarsak çoğunluğu 40 yaş üstü gibi geldi bana.. Onlarda zaten maça zar zor geliyor 40 kere düşünüyor gidip gitmesekmi diye ondan sonra karar veriyor..

Bunlar gerçekten çok gülünç bir durum.. Ben 12 yıl İzmir'de yaşadım Yalı ile çok maça gittim çokta arkadaşım var.. Onların amaçlarını sen, ben ve bizim gibi tribünde olan insanlar zaten biliyor ama bu olguyu yaşamayanlar, Tribün nedir bilmeyenler işte böyle insanlara değil Yalı 100000 kişinin aynı anda bağırdığı Lay Lay çektiği görüntüyü izletsen bile bi anlamı olmaz.. Çünkü o duyguyu hissedemez.. Şİmdi internette bazı muhabbetler oluyor Yok Biz Sivassporluyuz Biz şöyleyiz böyleyiz takımı şöyle seviyoz böyle destek veriyor felan bunların da %90 ı kolpa.. Buraya öyle yazıpta maça gelenleri gördük maratona geçip çekirdek yiyor çok insan karşıma çıktı böyle..

Mesela Bu hafta oynadığımız maç Ank.gücü maçı belki maça gelenler için bi anlam ifade etmiyo ya işte 2-2 bitti 1 puan aldık gibisinden felan diye ama bizim için çok büyük anlamı var.. Gecekondu taraftarı gerçekten profosyonel taraftar grubu nasıl olur gösterdi.. Adeta beni büyüledi.. Bu gruplardan bi kaç tane daha var.. Yalı, Tatanga, Kızılcıklı, Texas bunlar şu anda aklıma gelenler.. İnanın biz her maça gidiyoruz ve maçta golleri kimin attığını, nasıl bir futbol oynadık hiçbirini bilmiyoruz.. Sonrada eve gidip maçın özetini izliyoruz..

Sonuç olarak Burdan zaten bişey olmazda bizim Gençleri tribüne çekmemiz lazım.. Bir GFB Bir Yalı olmamız lazım ki orda bayanlar bile tribüne girip son seslerine kadar bağırıyorlar (örn. Princess OF FB ve Yalının bayanları).. Bunun içinde çeşitli afişler, ilanlar hazırlanabilir ama maça gelin fln diye değil tribün olgusunu anlatan resimlerle, yazılarla.. Bunun için ilk önce bizde birlik beraberlik olması lazım..

Haydi GençLer Tribüne..

1967 Sivasspor GeNç TaRaFTaRLaR DerneĞi
CaNDaN öTe SeviYoRuz..!!
ayıq oLun..

тαяzıмızı кσρуαℓα, нαуαтıηα уαρıѕтıя ! TriBün TaYFa
Tarkan ÇeLik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.10.2007, 09:16   #24
UTKUM_58
Tecrübeli Yiğido

UTKUM_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 62 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 730 UTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer AnblickUTKUM_58 ist ein wunderbarer Anblick

hersey olurr insallahh zamanla,ama demekki halen yurekli taraftarlarimiz varki sivasimiz suan 2 ci .insallahh hersey sivas icin guzel olurda sanpiyon oluruZ:bana göre anadolu takimmlarina bakarsak en atesli taraftar bizim taraftar .tarabzon sivas kupa macinda olimpiyatta herkes gordu sivasli taraftarlarin buyuklugunu..HERZAMAN HERYERDE EN BUYUK SIVAS
UTKUM_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.10.2007, 09:26   #25
Army
Yiğido

Army - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

67 Mesajına 147 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 672 Army Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Yorumsuz...
Ne yazsam boş...

eline sağlık kardeşim

YENİÇERİLER
Army isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.10.2007, 09:39   #26
edebiyatisyen
Tecrübeli Yiğido

edebiyatisyen - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

185 Mesajına 350 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 713 edebiyatisyen Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

ya arkadaşlar bu yazıyı manisa maçında taraftarlara dağıtalım...
edebiyatisyen isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
-->: Off ULAN Off ! (sizi bilmem ben utanıyorum)
Alt 11.10.2007, 10:08   #27
sws-l33
Yeni Yiğido

sws-l33 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sws-l33 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart -->: Off ULAN Off ! (sizi bilmem ben utanıyorum)

bakın ben bandırmadayım ve banvit bir bandırma takımı olduğu için basketbol maçlarına sürekli gideriz...hermaça şehir merkezinden salona otobüler kalkıyor bedava atkı-forma bayrak dağıtılıyor-bizden yani üniversite ve lise gençlerinden ücret alınmıyor içeride hertürlü ihtiyaç karşılanıyor ve maç sonunda banvit ürünleri dağıtılıyor..ama bunların hepsi parayla oluyor!!!!
Alt 11.10.2007, 10:27   #28
Arif Coşkun
Usta Yiğido

Arif Coşkun - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

138 Mesajına 217 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 923 Arif Coşkun isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

İyi bir konuyu ele almış arkadaşımız, ancak; bunun böyle olduğunu herkes biliyor.Ben göztepeyi tanıdım tanıyalı böyle bir özelliğe sahip bir kulüp.Deplasman kendi sahası vark etmiyor.Taraftarı hemen hemen her maçına gidiyor,fakat gitmekle kalmıyor 90 dakika boyunca takımı lehine sesinin çıktığı kadar bağırıyor.Sakaryaspor taraftarıda aynıdır. Geçen yıl Ali Sami yende oynanan Sivasspor- Sakaryaspor maçında yaklaşık bin kadar Sakaryaspor taraftarı 15 bine yakın Sivasspor taraftarını susturmuştu.Bu tabiki çok üzücüydü.Bizimkiler ellerinde çekirdek torbaları, yüz ikiyüz kadar kendini yırtan taraftarın dışında tık yok.Çıt çıt çıt çekirdek sesleri başka birşey yok.Taraftarlık ta biraz organize işi sanırım.Bunun için dernek ve temsil eden kuruluşlara çok iş düşüyor,taraftarı bilinçlendirme ve eğitme anlamında. Hiç bir şey biranda ve çalışmadan olmuyor.Artık teknoloji çağında yaşıyoruz.İletişim çok kolaylaştı,herşeyin başı eğitim,eğitim,eğitim,başka yolu yok.Bu işe el atmanın zamanı geldide geçiyor bile.Herşey kendi haline bırakılırsa, ancak burada sorunları şikayet etmekten öteye gitmez durum.
Alt 11.10.2007, 10:40   #29
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1122 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI

vallahi ben bu seneki İstanbulda olan tüm maçlara gidip destekliyeceğim takımımı fb destekledik ama fazla bağıran yoktu konuda herkez biraz daha duyarlı olmalı...

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 11.10.2007, 10:44   #30
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 945 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein

ARKADAŞIMIZIN SÖYLEDİKLERİNE KATILMAMAK ELDE DEĞİL.. ÖNCELİKLE BUNUN NEDENLERİNİ BULMAK GEREKİYOR SONRA NASIL ÇÖZERİZ BU OLAYI DİYE DÜŞÜNMEK..

BENCE BUNUN BİR KAÇ NEDENİ VAR..

1-) EKONOMİK NEDENLER
2-) TRÜBÜNE GENÇLERİN İLGİ GÖSTERMEMESİ
3-) TARAFTAR GRUPLARININ ÇOK ETKİSİZ OLMASI
4-) UTANMAK BİZİM MİLLET UTANIYOR SIKILIYOR..

BENCE BİR KAÇ SEBEP BU..

ÖNCELİKLE GENÇLERİ TRÜBÜNE ÇEKMELİYİZ VE ANTİ İSTANBUL ANTİ TRABZON DEMELİYİZ ARTIK 3 BÜYÜTÜLMÜŞ TAKIMIN KÖKLERİNİ İZLERİNİ BU ŞEHİRDEN SİLMELİYİZ ÖYLE VEYA BÖYLE SAVAŞARAK GEREKİRSE KAN İLE BU İZLERİ SİLMELİYİZ ÇOK RADİKAL VE TUTUCU OLMALIYIZ

HERKEZE ŞEHİR MİLLİYETCİLİĞİNİ AŞILAMALIYIZ... FUTBOL İLE YATIP FUTBOL İLE KALKMALIYIZ CAD. VE SOKAKLARDA 3 BÜYÜTÜLMÜŞ TAKIM FORMASI VE ATKISI KİMSEDE OLMASIN GİYMEYE ÇEKİNSİNLER...

ŞİMDİ BANA HOLİGAN DİYEBİLİRSİNİZ AMA HAYIR DEĞİLİM BİZ BU ŞEHİRDEN O RENKLERİ SİLMEK İSTİYORSAK BU ŞART !!!
Del Piero isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır