Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Bunlar Nasıl Sivaslı ?
Alt 21.02.2011, 13:33   #31
Kibrisli
Tecrübeli Yiğido

Kibrisli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 949 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 780 Kibrisli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Bunlar Nasıl Sivaslı ?

Birşey diyeceğim... Ben Hem Sivas'ta hem de deplasmanda elimden geldiği kadar maç izleyen, Sivasspor taraftarı demekten daha ileri bir sevdalısıyım... Sivaslıyım, Sivasspor'luyum... Ancak her Sivaslının Sivasspor'u tutması zorunlu değil tabii ki... Zaralıdır Zaraspor'u tutar, Divriği'lidir Divriğispor'u tutar, 4 Eylül Belediye'yi tutar, Sivasspor'u tutar ya da İstanbul takımlarından birisini tutar... İçerisinde başka renkler, üzerlerinde başka formalar taşıyanlar, resimlerini dolu dolu başka paylaşım sitelerinde paylaşabiliyor ise, FB ya da BJK dün gol attığında deliler gibi sevinebiliyor ise bu tartışma boşadır... Adamlar Sivasspor taraftarı değilse formayıda almak zorunda değillerdir... Kimse de almadılar diye onları ayıplayamaz... İki farklı olay anlatacağım size,iki farklı deplasman...

1.'si 2009 yılında galiba Manisa Deplasmanına gitmiştik orada bir çocuk maç sonunda yanıma gelip "Sivas'tan mı geldiniz" diye sordu yok dedik İzmir'den geldik dedik, tuh dedi noldu deyince Sivas yolu üzerinde bir köyde oturduğunu söyledi geçerken bırakırdınız dedi... Sonra Sivas'ın neresindensin diye sorduk Sivaslı değilim Manisalıyım ama Sivasspor taraftarıyım... bu adam Sivaslı olmadan taraftar...

2.'si ise bu sene Bursa deplasmanına gittim maç sonunda 3-4 tane "Sivaslı" yaşıtım Beşiktaş diye tezahurat yaptı tek tepki gösteren de bendim gidin BJK maçına ne işiniz var burada o zaman burası Sivasspor tribünü dedim sonra bir kaç kişi destek oldu bana sustular... Bunlar da güya Sivassporlu, Sivaslı... Aynı şeyi şampiyonluk maçı olan Ali Sami Yen'deki GS deplasmanında da yaşadım, FB atkısı açan bir çocuğa koca stadda tek tepki veren bendim daha sonra insanlar tepki verdi...

Demek istediğim bakmayın nereli olduğuna Sivaslıdır Sivasspor'u tutmaz, Zarasporludur ya da BJK'Lı GS'lidir... Sivasspor'lu olduğuna dair bir iddiası yoksa sadece Sivaslı olduğu halde formayı almadı diye eleştiremeyiz, tuttuğu takımın formasını alır...
Kibrisli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda Kibrisli'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2011, 13:50   #32
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

güneşyurdu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

288 Mesajına 518 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 724 güneşyurdu Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Kibrisli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Birşey diyeceğim... Ben Hem Sivas'ta hem de deplasmanda elimden geldiği kadar maç izleyen, Sivasspor taraftarı demekten daha ileri bir sevdalısıyım... Sivaslıyım, Sivasspor'luyum... Ancak her Sivaslının Sivasspor'u tutması zorunlu değil tabii ki... Zaralıdır Zaraspor'u tutar, Divriği'lidir Divriğispor'u tutar, 4 Eylül Belediye'yi tutar, Sivasspor'u tutar ya da İstanbul takımlarından birisini tutar... İçerisinde başka renkler, üzerlerinde başka formalar taşıyanlar, resimlerini dolu dolu başka paylaşım sitelerinde paylaşabiliyor ise, FB ya da BJK dün gol attığında deliler gibi sevinebiliyor ise bu tartışma boşadır... Adamlar Sivasspor taraftarı değilse formayıda almak zorunda değillerdir... Kimse de almadılar diye onları ayıplayamaz... İki farklı olay anlatacağım size,iki farklı deplasman...

1.'si 2009 yılında galiba Manisa Deplasmanına gitmiştik orada bir çocuk maç sonunda yanıma gelip "Sivas'tan mı geldiniz" diye sordu yok dedik İzmir'den geldik dedik, tuh dedi noldu deyince Sivas yolu üzerinde bir köyde oturduğunu söyledi geçerken bırakırdınız dedi... Sonra Sivas'ın neresindensin diye sorduk Sivaslı değilim Manisalıyım ama Sivasspor taraftarıyım... bu adam Sivaslı olmadan taraftar...

2.'si ise bu sene Bursa deplasmanına gittim maç sonunda 3-4 tane "Sivaslı" yaşıtım Beşiktaş diye tezahurat yaptı tek tepki gösteren de bendim gidin BJK maçına ne işiniz var burada o zaman burası Sivasspor tribünü dedim sonra bir kaç kişi destek oldu bana sustular... Bunlar da güya Sivassporlu, Sivaslı... Aynı şeyi şampiyonluk maçı olan Ali Sami Yen'deki GS deplasmanında da yaşadım, FB atkısı açan bir çocuğa koca stadda tek tepki veren bendim daha sonra insanlar tepki verdi...

Demek istediğim bakmayın nereli olduğuna Sivaslıdır Sivasspor'u tutmaz, Zarasporludur ya da BJK'Lı GS'lidir... Sivasspor'lu olduğuna dair bir iddiası yoksa sadece Sivaslı olduğu halde formayı almadı diye eleştiremeyiz, tuttuğu takımın formasını alır...
çok beynelminel bir yazı.çoğu kimsenin itirazı olamaz.sizi anlıyorum.ne varki bu mutlak doğruları içeren bir yazı değil.sivas da sivas gerçeği,sivas coşkusu,sivas ağırlığı,sivas korkusu,sivas baskısı olmalı.

öyle herkez alenen sevinememeli,herkes başka formayı giyip serbest serbest giyip gezememli yiğido diyarında.
sivasın her yerinde okulunda-camisinde-dğünün-bayramında cenazesinde-askere uğurlamasında bizim nefesimiz,bizim ruhumuz,sesimiz,şarkılarımız olmalı
güneşyurdu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı güneşyurdu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2011, 13:51   #33
kocakss58
Yiğido

kocakss58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

68 Mesajına 91 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 580 kocakss58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

dostlar,tüm zaralıları zan altında bırakan cümlelerden kaçının lütfen.çok insanın kalbini kırdığınızın farkında deyilsiniz sanırım.Bende zaralıyım,ama sivaslı doğdum sivaslı öleceğim.Bazı arkadaşların konuştuğu gibi zaralıyız demiyoruz.Sonuna kadar sivaslıyız diyoruz.Bir yerde iyi insan varsa,tabiki kötüsü de olacaktır.Bizler ikinci ligdeki maçlarına gittik.şampiyonluğa oynadığı maçlara da gittik.Geçen yıl ve bu sene küme de kalmaya oynarken yine yanındaydık.Çünkü biz SİVASSPORLUYUZ.....büyütülmüş takımları tutmadık tutmayız....HAMD OLSUN SİVASSPORLUYUZ.....
kocakss58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı kocakss58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 21.02.2011, 13:54   #34
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 623 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:

Kardeşim,iyi güzel şeşler yazmışın,yazdıklarına göre senin Sivassporluluğundanda şüphe duymuyorum,ama bu günkü konunun bu yazdıklarınla alaksı yok. O senin verdiğin örnekler bir istisnadır. Eğer onlar mesela Manisalı çocuk Sivasspor-Manisa maçında Sivas'ı tutarsa bunda bir gariplik var demektir.
Ayrıca,Sivas'ta kimse Sivassporu tutmak zorunde değil gibi bir anlam çıkardım. Eğer sivaslıyım diyorsa tutmak zorunda. Yaşadığı veya doğduğu şehir dururken,rakibinin tutmanın hangi mantıklı tarafı var. Olsa olsa şahsi menfaati vardır.
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda favori58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2011, 13:55   #35
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

İzleyen arkadaş anlattı, nasıl isyan ediyordu...

Bari Sivasspor formasınıda futbolculara izmzalatıp çerçeveletsleerdi bu kadar zoruma gitmezdi diyor. Orjinal ürünmü değilmi belli olmayan bir Sivasspor (8 nolu Kadir formasını) acelece sunucunun eline vermişler, satışa çıkarmışlar. Diğer formaları manken kızlar ellerinde tutarak satmışlar, Sivassporumzuuzn fıormasını da sunucunun elinde sanki bir bez satıyor gibi olmuş. Çok ağrına gitmiş.

Eğer böyle yapıldı ise gerçekten çok ayıp. İStanbuldaki, Trabzondaki futbolculara imza aatırırp ağzının içindeki, kendi memleketinin futbolcularına imza attırmadan orjinalmi değil mi formayı satışa çıkarmak, çerçeveletmemek hakikaten çok düşündürücü.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2011, 13:57   #36
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Her insandaki memleket sevdası bir olmaz elbette. Hatırlayın Sivasspor'un başarılı olduğu dönemlerde Sivas'lı bile olduğunu bilmediğimiz insanlar ekranlarda her fırsatta Sivaslıyım diyerek övünürlerdi. Bu iş birazda başarıyla orantılı bir konu. O gece 2 yıl önce yapılsa durum böyle olmazdı.
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 21.02.2011, 13:58   #37
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

büyük takım olmak istiyorsak sivasda baskımızı ağırlığımızı üniversite öğrencilari hariç herkese hissetirmeliyiz.
sivas caddelerinin tek hakimi biziz herkes buna uygun davranmalı.
trabzonda kimse üç büyük forması giyemiyor.
Alt 21.02.2011, 14:01   #38
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
.........Demek istediğim bakmayın nereli olduğuna Sivaslıdır Sivasspor'u tutmaz, Zarasporludur ya da BJK'Lı GS'lidir... Sivasspor'lu olduğuna dair bir iddiası yoksa sadece Sivaslı olduğu halde formayı almadı diye eleştiremeyiz, tuttuğu takımın formasını alır...
Arkadaşımızın eleştirdiği, diğer takım formaları futbolcularına imzalattırılarak çerçeveli şekilde satışa çıkarılırken Sivasspor formasının, imzasız-çerçevesiz olarak satışa çıkarılmasına tepkidir.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ankastre'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2011, 14:02   #39
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

arkadaşlar bu konuyu bence ilçe bazında değil tüm sivas genelinde konuşalım.
ne zaman sadce zara için konuşuruz bütün ilçeler tutar onlar tumazsa o zaman ilgimiz oraya yöneltebiliriz.
bunlara tepki verebiliriz.zara kaymakalığına siyah çelen ya da o dernek hangisi ise oaraya siyah çelenk koyarak o insanlara yaptıları yanlışın farkına vardırabiliriz.

son sözüm sivassporu destelemeyen sivaslılara:EŞŞEK HOŞAFTAN NE ANLAR?
Alt 21.02.2011, 14:03   #40
güneşyurdu
Tecrübeli Yiğido

BU DERNEĞİN TELEFONU FAKSI YOK MU ADI NE?BİLELİMKİ TEPKİMİZ VERELİM.
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
bunlar, nasıl, sivaslı