Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi? > Köşe Yazarları

Köşe Yazarları Köşe Yazarları

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Buruk Uğurlama !..
Alt 15.05.2012, 17:56   #31
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 758 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI
Standart Cevap: Buruk Uğurlama !..

Alıntı:
kendalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
yeter artık iki lafından biri taraftar maça gelmiyor diyerek insanları futboldan soğuttunuz buna hakkınız yok sende iyi biliyorsunki sivas futbol aşığı bir şehir ve sivasspor taraftarı büyükdür ve 38 kişi gözünü kırpmadan canını feda etmiştir bu takım için...önce herkes kendini sorgulasın, bizi mazisi olmayan takımlarla kıyaslamayıda bırakın ilk önce baştan yani teknik direktörümüzün ve yönetim kademesinde bulunan insanların sivasspor takımının büyük takım olduğunu inanarak demeçlerinde dile getirmeleri gerekli, bunu duyan taraftar hiç bir zaman duyarsız kalmaz, metal yorgunluğunu sanki sivassporu bekliyormuşcasına bekleyen süperlig bu kadar zevkli hale geldiyse taraftarının verdiği sinerji sayesinde olmuştur...artık yeter.
Kardeş sana katılıyorum.Abdullah YİĞİT bu sene taraftara laf çakmaktan başka bir şey yapmadı..Bir yazısında dahi bunun sebeplerini yazmadı..-35'te sradın büyük kısmını dolduran da bu taraftardı..ne oldu da değişti?kulübümüz ne yaptı neyi yanlış yaptı? Biz büyük kulüp olmak adına hangi adımı attık?Bunları yazmaz kendileri..
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.05.2012, 23:02   #32
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Metal Gear Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Onu yapanalrla ,PKK arasında fark çok olmasa gerek..
Affınıza sığınarak bu yakıştırma biraz ağır değilmi...Benzettiğiniz yaratıkları ben mahallemdedi ipsiz sapsız alkoliklerle bile eşdeğerde tutamam..Çünkü bu ipsizlerin bile inandığı bir watan sewgisi değerleri vardır..Ama bu yaratıkların bırakın watanı ne ahlakları ne değerleri nede dinleri vardır...
Alt 15.05.2012, 23:17   #33
Metal Gear
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 758 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Affınıza sığınarak bu yakıştırma biraz ağır değilmi...Benzettiğiniz yaratıkları ben mahallemdedi ipsiz sapsız alkoliklerle bile eşdeğerde tutamam..Çünkü bu ipsizlerin bile inandığı bir watan sewgisi değerleri vardır..Ama bu yaratıkların bırakın watanı ne ahlakları ne değerleri nede dinleri vardır...
Bence ağır değil..
PKK'lılar ne için cana kastediyor?
Bu taraftarlar ne için cana kastediyor?

Bu soruların cevabını verdiğinizde siz de anlayacaksınız..
Alt 15.05.2012, 23:30   #34
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 751 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
Bence ağır değil..
PKK'lılar ne için cana kastediyor?
Bu taraftarlar ne için cana kastediyor?

Bu soruların cevabını verdiğinizde siz de anlayacaksınız..
Evet Anadolu kulubü olup eski sağlam kalabalık ve agresif bir taraftara sahip olursanız ist basını tarafından her daim tefe konulursunuz..Milli marşımı ıslıklayıp ayağa kalkmayan Türk Bayarakları açmayıp çaputları açanlara Bursada gerekli cevabı verdiğimizde Uğur Dündan denilen şahıs formalarla tv lere çıkıp Bursa seyircisini faşistlikle suçladı.(1 hafta sonrada özürt diledi).İş öyle bir hal aldıki Bursada çok kuvvetli husumetimiz olan b. jimnastik maçı öncesi ortada rakıp takım taraftarı yokken çıkan olaylarda maç iptal edildi ve şimdiye kadar hiç bir kulube verilmemiş ceza verildi..Halbuki aynı sezon ilk b. jımnastık maçında istanbulda bizim taraftarlara saldırılmış onlarca yaralı olayı ceyran etmiştir..Her ikiside maç öncesi olaylar olduğu halde ne siz b. jımnastıklilerin yaptıklarının detaylarını izlediniz (tw lerde)nede bunlara verilmiş cezaları gördünüz..çünkü iş onlara geldiğinde her ikiside olmadı..Lafım size değil ama Bursa b. jimnastik maçından sonra çıkan olaylarda Bursa taraftarını pkk yla aynı eylemı yaptığını(polisle çatışması) söyleyenler oldu..Hatta bunu kamuoyuna lanse edende ıst basınıdır..Bir yerde Bursa taraftarıyla pkk aynı şeydir dendi...Daha yeni ya istanbulda fb gs şampiyonluk maçı sonrası fb taraftarı polisle çatıştı ne pkk benzetmesi yapan oldu nede başka bir şey..Görün bakın Bursanın aldığı cezanın yarısını bile vermeyecekler...Lafı fazla uzattım anlatmak istediğim olay bir adım önde olunca bazı şeyler daha çok göze batıyor..Aslında bu taraftarlar arası olan olaylar Türkiyenin dört bir yanındada var..Ama sanırım sizin düşünceniz sebep her ne olursa olsun futbolda taraftarlar arasında asla böyle bir şey olmamalı..Buna sonuna kadar katılıyorum .Katılmamak mümkün değil...
Alt 15.05.2012, 23:39   #35
Metal Gear
Usta Yiğido

Alıntı:
Evet Anadolu kulubü olup eski sağlam kalabalık ve agresif bir taraftara sahip olursanız ist basını tarafından her daim tefe konulursunuz..Milli marşımı ıslıklayıp ayağa kalkmayan Türk Bayarakları açmayıp çaputları açanlara Bursada gerekli cevabı verdiğimizde Uğur Dündan denilen şahıs formalarla tv lere çıkıp Bursa seyircisini faşistlikle suçladı.(1 hafta sonrada özürt diledi).İş öyle bir hal aldıki Bursada çok kuvvetli husumetimiz olan b. jimnastik maçı öncesi ortada rakıp takım taraftarı yokken çıkan olaylarda maç iptal edildi ve şimdiye kadar hiç bir kulube verilmemiş ceza verildi..Halbuki aynı sezon ilk b. jımnastık maçında istanbulda bizim taraftarlara saldırılmış onlarca yaralı olayı ceyran etmiştir..Her ikiside maç öncesi olaylar olduğu halde ne siz b. jımnastıklilerin yaptıklarının detaylarını izlediniz (tw lerde)nede bunlara verilmiş cezaları gördünüz..çünkü iş onlara geldiğinde her ikiside olmadı..Lafım size değil ama Bursa b. jimnastik maçından sonra çıkan olaylarda Bursa taraftarını pkk yla aynı eylemı yaptığını(polisle çatışması) söyleyenler oldu..Hatta bunu kamuoyuna lanse edende ıst basınıdır..Bir yerde Bursa taraftarıyla pkk aynı şeydir dendi...Daha yeni ya istanbulda fb gs şampiyonluk maçı sonrası fb taraftarı polisle çatıştı ne pkk benzetmesi yapan oldu nede başka bir şey..Görün bakın Bursanın aldığı cezanın yarısını bile vermeyecekler...Lafı fazla uzattım anlatmak istediğim olay bir adım önde olunca bazı şeyler daha çok göze batıyor..Aslında bu taraftarlar arası olan olaylar Türkiyenin dört bir yanındada var..Ama sanırım sizin düşünceniz sebep her ne olursa olsun futbolda taraftarlar arasında asla böyle bir şey olmamalı..Buna sonuna kadar katılıyorum .Katılmamak mümkün değil...
Benim lafım Bursa taraftarına değil,Eskişehirspor konusunda da aynısını yazdım..Bunu yapan kim olursa olsun,hangi takımın tarafatarı olursa olsun barbardır..Bu kaç paralık bir meseledir ki sen cana kastediyorsun,insanların özgürlüğüne balta vuruyorsun..Yahu sen kimin vatanında kime kutlama yaptırmıyorsun? Biri siyasi terörist biri futbol teröristi..Farzet ki ben Bursa'da görev yapan İstanbullu bir öğretmenim..Benim Bursa'dsa Eskişehir'de medenice takımımın şampiyonluğunu kutlamaya hakkım yok mu? Yokmuş..Burası onalrın vatanıymış..
Alt 15.05.2012, 23:45   #36
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
Benim lafım Bursa taraftarına değil,Eskişehirspor konusunda da aynısını yazdım..Bunu yapan kim olursa olsun,hangi takımın tarafatarı olursa olsun barbardır..Bu kaç paralık bir meseledir ki sen cana kastediyorsun,insanların özgürlüğüne balta vuruyorsun..Yahu sen kimin vatanında kime kutlama yaptırmıyorsun? Biri siyasi terörist biri futbol teröristi..Farzet ki ben Bursa'da görev yapan İstanbullu bir öğretmenim..Benim Bursa'dsa Eskişehir'de medenice takımımın şampiyonluğunu kutlamaya hakkım yok mu? Yokmuş..Burası onalrın vatanıymış..
Medeni mantık dediğinizi gerektirir..Ama futbol mantığı farklı..Bunu ben değil tüm dünya söylüyor..Sadece Türkiyeye mahsus bir şey değil ki..Bakınız İngiltere bu konuda aşırı fanatik..Yanlış anlaşılmasın bende futbolda barbarlığı sevmiyorum..Ama ne yalan söyleyeyim benim şehrimde yıllardır herhangi bir ist takımının şampiyonluğu kutlayamamasıylada övünüyorum .Buda benim hoşuma gidiyor...
Alt 15.05.2012, 23:49   #37
Metal Gear
Usta Yiğido

Alıntı:
Medeni mantık dediğinizi gerektirir..Ama futbol mantığı farklı..Bunu ben değil tüm dünya söylüyor..Sadece Türkiyeye mahsus bir şey değil ki..Bakınız İngiltere bu konuda aşırı fanatik..Yanlış anlaşılmasın bende futbolda barbarlığı sevmiyorum..Ama ne yalan söyleyeyim benim şehrimde yıllardır herhangi bir ist takımının şampiyonluğu kutlayamamasıylada övünüyorum .Buda benim hoşuma gidiyor...
İngiltere benim için rol model değildir,kriter değildir.
Benim için kriter medeniyet,insan hakları ve hukuktur..
İnsanalr neden Bursa'da şampiyonluk kutlayamıyor?
Futbol teröristleri yüzünden..Siz de bununla övünüyorsunuz..Vicdan sizin,yorum yok..
Alt 15.05.2012, 23:56   #38
ayhandemir58
Acemi Yiğido

ayhandemir58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

81 Mesajına 130 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ayhandemir58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

HER NE OLURSA OLSUN YİNE EN BÜYÜK SİVASSPOR.O GÜN İSTASYON CADDESİNİ DOLDURAN VE GS IN ŞAMP. NU KUTLAYAN O SÖZDE SİVASLILARA GERÇEKTEN DE YAZIKLAR OLSUN Kİ SİVASSPORUMUZUN SİVASIMIZ İÇİN ÖNEMİNİ HALA KAVRAYAMAMIŞLAR.MALZEMECİ SİNDEN BAŞKANINA,TD DEN YEDEK OYUNCULARINA KADAR BÜTÜN SİVASSPORLU EMEKÇİLERİMİ VERDİKLERİ EMEKLERİ İÇİN TEBRİK EDİYOR BAŞARILAR DİLİYORUM.
UNUTMAYIN BİR TANE SİVASSPOR VAR.O NUDA KAYBEDERSEK SİVAS TAMAMEN SAHİPSİZ KALIR.BİZ SAHİP ÇIKALIM Kİ BİZE SAHİP CIKSINLAR.
ayhandemir58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ayhandemir58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 16.05.2012, 00:01   #39
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
İngiltere benim için rol model değildir,kriter değildir.
Benim için kriter medeniyet,insan hakları ve hukuktur..
İnsanalr neden Bursa'da şampiyonluk kutlayamıyor?
Futbol teröristleri yüzünden..Siz de bununla övünüyorsunuz..Vicdan sizin,yorum yok..
Türkiye dediğiniz yerin yarısı İstanbuldur..Futbol anlamında İstanbul ne zamanki Anadolu kuluplerini hor görmez ne zamanki hak hukuk konusunda teraziyi eşit basar ne zamanki pastanın kocamn bölümünü 3 büyük diye tabir edilen takımlara pay etmekten vazgeçer işte o zaman benim şehrimde güle oynaya şampiyonluğunu kutlar..Her konuda her alanda insanların gözünün içine baka baka eziyorlar hem hakemlerle hem basınla..Adeta dalga geçiyorlar..Unutmayın Sivas kafaya oynadığında çok iyi bilirim 3 dakika konusyorlar 3 saat yenilen takımlarını anlatıyorlardı.Bursa şampiyon olduğunda gazetelerindeki başlıklar fener neden şampiyon olmadıydı..Bir yerde MEDENİYET istiyorsanız evvela futbol anlamında her konuda eşit olacaksınız..Biri olmadan diğerler asla mümkün olamaz.Ben her türlü kanlı bıcaklı kavgalı ortamlara karşıyım..Ama diğer anlamdada ist takımlarına karşıyım.Vicdanen de oldukça rahatım..
Alt 16.05.2012, 00:14   #40
ünisivas
Yiğido

186 Mesajına 384 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 511 ünisivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bügün benden yaşca büyük bi abiyle konustum bana dedi ki kardeşim önceden Sivasspor maç yapacağı zaman yazı asarladı birşeyler paylaşırlardı şimdi bu yok eğer tv yi takip eden biri olmasan Sivassporun ne zaman maçı var bilemem dedi. ben yönetime kızıyorum dedi . istasyon cad. bilet gisesinin oraya bi tane reklam panosu koy Sivasspor maç yapacağı zaman reklamını yap arkadaş diyo . bide bizde taraftar grubu felan yok diyo yönetimden bilet alıyorlar bilet gişesinin öününde bilet satıyorlar ayıpdır yazıkdır diyo. bizler kendi içimizde kendimizi bitiriyoruz dedi.. düşündüm gayet mantıklıydı söyledikleri . uzun lafın kısası Sivaslı Sivaslı olduğunu unutmaya başladı. bizler bu zihniyette olmaya devam ettiğimiz sürece hiç bişey olmas. iyi ki varsın SİVASPOR
ünisivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
buruk, böyle, takım, uğurlama, uğurlanmalıydı