Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yeni Stad Projesi Ayrıntıları
Alt 19.06.2011, 20:19   #451
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 875 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Yeni Stad Projesi Ayrıntıları

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar bilmeyenler için söylüyorum ;

İhale yapıldıktan sonra 2 ay içerisinde yer teslimi yapılır. İnşaat hava durumuna göre bahar aylarında başlayabilir. İşi bitirme süresini maksimum 900 gün olarak bekliyorum. Hava şartlarını biliyorsunuz.

Bu arada resmi açıklama olarak Malatya Stadı bizden önce açıklandı ama onların projeyi de gören yok henüz.

Burada ben resmi bir yetkili değilim sonuçta. Benim duyumlarımı paylaşmam eleştirilecek birşey ise takdir sizin.
Bahadır Kul un sitesinde Malatya için yapılan 33000 kişilik bir stat projesi var;proje şekli aynı kayısı biçinde olmuş;yalnız bu proje sonradan değişirse bilmem...İŞler zamnında yapılrr ve gecikm olmazsa buı proje 500 günde de biter;çünkü ne kadar çabuk biterse toki stadın yeri için yapmayı düşündüğü projeleri de o kadar çabuk hayata geçirip para kazanacaktır..Projenin gecikmesi bizden çok tokinin zararına olcaktır...Isıtma ile ilgili soruya da cevap vereyim:K.Has Stadı evet üstten ısıtmalı yani yukardan yapılan ısıtma panelleri yardımıyla sıcak hava tribünlere veriliyor..2.olarak K.Kadir Stadının çimlerinde bozulma olduğunu biliyoruz sebebi güneş almaması çimlerin..Ama bazı ülkeler bu sorunu da aşmışlar nasıl mı?Hollanda da Feyenord takımının ve Yine aynı ülkede başka bir statta bunu önlemek için bir sitem geliştirmişter:Bu siteme göre stadın altına bir kızak yapmışlar;bu kızak yardımıyla stata çimleri stadın dışında daha önceden yapılmış olan özel bir bölmeye alınıyor ve güneş görmeleri sağlanıyor..Daha sonra tekrara kızak yardımıyla stadın içine alınarak bu sorun ortadan kaldırılıyor..Bizim statta da aynı yöntem neden uygulanmasın?
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda eyuphulagu'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.06.2011, 21:03   #452
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Arkadaşlar proje Temmuz'da netleşir diye tahmin ediyorum. Ertelenme ihtimali tabiki her ihalede olduğu gibi vardır ama çok azdır.

Daha önce de söylediğim gibi projenin erken bitmesi Toki için daha önemlidir. Ben zaten en çok eski stadyumun yerinin iyi şekilde değerlendirilmesi konusunu önemsiyorum.

Stadın üstünün tamamen kapanması konusunda hiçbirşey duymadım. Büyük ihtimalle bütün tribünlerin üzeri kapalı olur sadece.

Isıtma konusunda Sivasspor'un daha önceki tecrübelerinden yararlanılacaktır.

Stadyumun yapılacağı yeri sanırım herkes biliyor zaten. O bölgede zeminde önemli bir doldurma işlemi yapılacak.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tavatir'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.06.2011, 21:16   #453
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1425 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bahadır Kul un sitesinde Malatya için yapılan 33000 kişilik bir stat projesi var;proje şekli aynı kayısı biçinde olmuş;yalnız bu proje sonradan değişirse bilmem...İŞler zamnında yapılrr ve gecikm olmazsa buı proje 500 günde de biter;çünkü ne kadar çabuk biterse toki stadın yeri için yapmayı düşündüğü projeleri de o kadar çabuk hayata geçirip para kazanacaktır..Projenin gecikmesi bizden çok tokinin zararına olcaktır...Isıtma ile ilgili soruya da cevap vereyim:K.Has Stadı evet üstten ısıtmalı yani yukardan yapılan ısıtma panelleri yardımıyla sıcak hava tribünlere veriliyor..2.olarak K.Kadir Stadının çimlerinde bozulma olduğunu biliyoruz sebebi güneş almaması çimlerin..Ama bazı ülkeler bu sorunu da aşmışlar nasıl mı?Hollanda da Feyenord takımının ve Yine aynı ülkede başka bir statta bunu önlemek için bir sitem geliştirmişter:Bu siteme göre stadın altına bir kızak yapmışlar;bu kızak yardımıyla stata çimleri stadın dışında daha önceden yapılmış olan özel bir bölmeye alınıyor ve güneş görmeleri sağlanıyor..Daha sonra tekrara kızak yardımıyla stadın içine alınarak bu sorun ortadan kaldırılıyor..Bizim statta da aynı yöntem neden uygulanmasın?
Shalkeninde stadı aynı şekilde kızaklar vasıtası ile güneşe çıkarılıyor... Ama bizde hemen o şekilde bir uygulama olacağınız zannetmiyorum. Hatta Türkiyede yok öyle bir stad zemini...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 19.06.2011, 21:58   #454
aozdemir
Tecrübeli Yiğido

aozdemir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

270 Mesajına 449 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 743 aozdemir Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

tavarih teşekkürler. yeni bilgiler bekliyoruz.
aozdemir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2011, 22:50   #455
terazi
Acemi Yiğido

terazi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 Mesajına 64 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 569 terazi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tavarih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Arkadaşlar bilmeyenler için söylüyorum ;

İhale yapıldıktan sonra 2 ay içerisinde yer teslimi yapılır. İnşaat hava durumuna göre bahar aylarında başlayabilir. İşi bitirme süresini maksimum 900 gün olarak bekliyorum. Hava şartlarını biliyorsunuz.

Bu arada resmi açıklama olarak Malatya Stadı bizden önce açıklandı ama onların projeyi de gören yok henüz.

Burada ben resmi bir yetkili değilim sonuçta. Benim duyumlarımı paylaşmam eleştirilecek birşey ise takdir sizin.
Biz sana kizmiyoruzki kizmak icin bir neden yok sadece fikrimizi belirtiyoruz ben Diyorumki proje olmadan ihale olmaz ortada bence su asamada proje falan yok
proje olsa nereye yapilacagi beli olurdu butun detaylariyla ortaya cikardi
terazi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2011, 22:51   #456
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
terazi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Biz sana kizmiyoruzki kizmak icin bir neden yok sadece fikrimizi belirtiyoruz ben Diyorumki proje olmadan ihale olmaz ortada bence su asamada proje falan yok
proje olsa nereye yapilacagi beli olurdu butun detaylariyla ortaya cikardi
Nereye yapılacağı belli zaten. Proje konusunda dediğiniz doğru. Şu anda kesin bitmiş bir proje yok.

Ama projenin nasıl olacağı da az çok belli.

Konu tavatir tarafından (19.06.2011 Saat 23:11 ) değiştirilmiştir..
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 19.06.2011, 23:03   #457
eyupk
Usta Yiğido

eyupk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

809 Mesajına 1.915 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 868 eyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannteyupk ist jedem bekannt

Konyasporun projesi bile çizilmiş, inşallah temmuz ayında da bizim proje biter.
Alt 19.06.2011, 23:39   #458
eyupkocak
Tecrübeli Yiğido

eyupkocak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

225 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 637 eyupkocak FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

evet yaaa ne koşu pisti olmuyor stadın kenerına başka pist yapsınlar
Alt 21.06.2011, 12:47   #459
sebasteia
Usta Yiğido

sebasteia - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.351 Mesajına 3.187 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 852 sebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz seinsebasteia kann auf vieles stolz sein

evet tavarih hocam, diğer ayrıntıları da yavaş yavaş alalım.
sebasteia isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Stadyum Manifestomuz!
Alt 04.08.2011, 16:11   #460
asdera58
Acemi Yiğido

47 Mesajına 69 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 556 asdera58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Stadyum Manifestomuz!

yapılsın artık beklıyoruzz...
asdera58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
ayrıntıları, belgesi, kıyak, manifestomuz, neyimize, projesi, sivas yeni stad, sivasspor yeni stad, sivassporstad, sivasstadyum, stad, stadstad, stadyum, trabzona, wikileaksten, wikilieaksten, yapılmazsa, yeni