Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stadyum Manifestomuz!
Alt 23.02.2011, 23:35   #41
kurtay58
Yiğido

kurtay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 188 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 671 kurtay58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Stadyum Manifestomuz!

Sivas'ın menfaati siyasetten önce gelir. Ne söz verilirse yapılması gerekir. Bu konuda birlik beraberlik içerisinde olmamız gerekirken, bazılarının siyaset sevdasının Sivasspordan önce geldiğine tanık oluyoruz. Yok seyirci gitmiyormuş da falan da filan da, bu yapılan stad en az 50 yıl kullanılacak arkadaşlar, bugün 15 bin seyirci geliyor, 50 yıl önce Sivas'ın nüfusu belki 15 bin değildi... Söz verdiyseniz yapacaksınız, bunun pazarlığı falan olmaz. nokta....
kurtay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kurtay58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.02.2011, 00:27   #42
şarkışla 58
Usta Yiğido

şarkışla 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

731 Mesajına 1.223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 770 şarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISI

Bazı arkadaşlar,efendim zaten şuan ki stadı dolduramıyoruz ne gerek var 30-35 binlik stada veya işte adamlar stad yapacak ha 25 bin ha 30 bin ne farkeder diye düşüncelerini belirtmişler.Şu an ki kapasite 18 bin eeeee o zaman 25 binlik kapasiteye biz ulaştırırız zaten.Ne gerek canım araziyi Toki ye vermeye.Ayrıca bu olayı takımın şu anki durumuna bakarak düşünmeyin.Gün gelir yeniden fırtına gibi eseriz stad bize yetmez.Hükümet bize hibe mi veriyor.Lütuf mu yapıyor sanki.Cebinden mi veriyor Başbakan paraları.SİVAS vekillerinden hiç ses yok.Ne yapsınlar canım seçim yaklaştı onlarda da Başbakan tarafından seçilmeme korkusu var.Bir stad için Başbakan ile kötü olmaya gerek yok.Herhalde böyle düşünüyorlar.Ayrıca ben sandık da görüşürüz laflarını pek ciddiye almıyorum.Hadi akp SİVAS dan vekil çıkarmasında göreyim.SİVAS kendi adamı,kendi çocuğu Muhsin Başkana bile öldükten sonra SİVAS Belediyesini kazandırdı.Neyse fazla siyasete girmeyelim
şarkışla 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda şarkışla 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.02.2011, 01:41   #43
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok
Böse Cevap: Stadyum Manifestomuz!

BU YAPILMASI PLANLANAN stadyum ve spor komplexsi,planlanan kapasitesi,ve konumu itibari ile sivasa ve sivasspora ne kazandırır ne kaybettirir,bunu iyi incelemek lazım,eger sivasın menfaiti neyse ona göre hareket etmemiz gerekiyor,inceliyelim,25 bin kapasiteli bir stada asla uluslararası maç oynama şansı vermezler,asla bu sehir milli takım maçına verilmez,sivasın hızla büyüyen ve büyümeye önü açık şehir olduğunu varsayarsak,10 yıllsonra bu stadın yeteceğine kimse garanti veremez,stadlar en az 50 yıllık zamana göre yapılır,hersene stad yapılmaz,şehrin merkezinde zaten,18 bin kişilk uefa kriterlerine uygun stad zaten var yeride araziside çok degerli,tokiye ucuza verip allahın dağında 25 bin kişilk ucubeye kim gider,bence belediye başkanımız bunun için basın toplantısı yapmalı,belediye ruhsat vermeden bu stad yapılmaz,ben ve benim gibi düşünen taraftarlar,stadyuma karşı değiliz sadece sivasımıza layık , söz verildiği gibi en güzelini istiyoruz,toki başkanı trabzon stadına verdiği önemin yüzede birini bize vermiyor,istendimi allahın dağına ,600 trilyon harcayıp aslan tepe yapılıyor,özel metro deliniyor,istendimmi,trabzonda bizim stadyum parasına sadece deniz dolduruluyor ,sehrin göbeğindeki,degerli araziyi tokiye peşkeş çekip allahın dagına stad yaptırırsak adama enayiderler.benim sivasım ne kayseriden ne urfadan,ne antepten,ne trabzondan asla aşağı değil,ya adam gibi stadı enaz 30 bin kişilik yaparlar,yada kazma vurmazlar,beni ençok üzen nokta madem bu 4 eylül stadının yeri çok kıymetli neden sivasta 3 5 firma konsorsiyum oluşturup,yer karşılığında adam gibi 30-35 bin kişilik hertürlü konforlu,stadı yapmazlar,neden böyle firmamız yok,ben buna üzülüyorum,tokiye peşkeş çekileceğine kendi insanımız kazansın derim.STADIMIZI İSTİYORUZ SÖZ NAMUSTUR ,SÖZÜNDE DURMAYAN NAMUSSUZDUR.
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.02.2011, 02:06   #44
yiğidobaytar58
Yiğido

yiğidobaytar58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

111 Mesajına 193 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 638 yiğidobaytar58 COK SEVILEN BIR KISIyiğidobaytar58 COK SEVILEN BIR KISIyiğidobaytar58 COK SEVILEN BIR KISI

Kesinlikle katılıyorum.....Bencede 25 binlik stad bizi kandırmalık stad yapılacaksa hiç yapılmasın....zaten kale arkaları düzleştirilip koşu yolları kaldırılarak az bi masrafla stadımız 20 bini rahat bulur......
Stadımızın şu an bulunduğu yer muhteşem biyer....o yerin değeri zaten toki nin belirlediği fiyat olamaz....
Ve şunuda çok açıkça söylemek isityorum , milletvekili seçtiğimiz insanlar bir daha aday olabilecekler mi utanmadan....eğer hangi partiden olursa olsun aynı vekillere , sivas hiç bir konuda ahip çıkmayan vekillere kesinlikle oy vermeyeceğim....hele bide gelip çocuğun eline şeker verir gibi 25 binlik bir stad yapılarak bizi kandıracaklarını sanıyolarsa çok yanılırlar....
Alt 24.02.2011, 06:46   #45
ZiDaNe58
Usta Yiğido

ZiDaNe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.502 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 714 ZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekanntZiDaNe58 ist jedem bekannt

Sivasın kaderi boyle zaten ne zaman tutulmuski sivasa verilen sozler simdi tutulsun..ankaradaki yigidolar basbakanlık binasina yurusunler ancak oyle duyulur sesimiz..
ZiDaNe58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ZiDaNe58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.02.2011, 07:37   #46
existence
Yiğido

existence - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

113 Mesajına 224 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 existence ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Eldekinden de olacağız anasını satayım. Hiç değilse yürüyerek geliyorduk stada, 2 gün sonra maçada gidemeyiz. otobus falan eziyet olur maça gitmek. ya 35 binlik stad yada hiç dokunmasınlar.
existence isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı existence'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.02.2011, 07:43   #47
:cool:
Yiğido

:cool: - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

128 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 :cool: FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Biz yazıyoruz biz okuyoruz.
Alt 24.02.2011, 08:16   #48
yigidoyuzz
Yiğido

yigidoyuzz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

165 Mesajına 392 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 536 yigidoyuzz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

5 milyon daha harcar yönetim 30 kişiye çıkartır üstleride kapadır gerek yok 25000 kişilik stata urfanın 1 ligde bile takımı yok adamlara yapılan statlara bak kaç bin kişilik görsunler..
yigidoyuzz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.02.2011, 08:44   #49
davala58
Yeni Yiğido

davala58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 davala58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

siz simdi sivasa stad yapilacanimi saniyosunuz birakin 30 bini 25 binlik yapicaklarmi saniyosunuz söz müs kimler ne sözler verdi gitti yeni bi stad belki yapilir evet ama siz diyin 2020 ben diyim 2030 ozamana sivasspor da kim bilir nerde olur arkadaslar stadi birakinda sesimizi duyuralim yönetime futbolculara böyle gitmez suan önemli olan bu ligde kalabilmek eger olmazsa bu ozaman inanin yukarda yazdigim tarihlerde bile sivasspor 1.ligi göremez!!!
davala58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.02.2011, 09:21   #50
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
:cool: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Biz yazıyoruz biz okuyoruz.

Biz yazıp biz okumuyoruz.
Birileri bizleri gözetliyor.
Bu bilinçle yorumlarımızı, taleplerimizi, isteklerimizi yazmalıyız.

Bir vekilimiz, "FB formasını vekilimiz mi aldı" yorumunu okuyarak, site yönetimine açıklama gönderme gereği duyuyorsa, demek ki birileri bizi gözetliyor.
Takip edip gözetlemek de zorundalar. Zira bu siteye yazan bizlerin tamamına yakını Sivas ve Sivasspor odaklı, taleplerini dile getirenler, tabiri caizse; o vekillerin olmazsa olmazlarıyız.

UEFA kriterlerinde, ulusal müsabakaların yer verileceği şartlara haiz olmayan bir projeye onay verilmemesini haykırıyoruz.
Ulusal karşılaşmalarda görev verilecek bir kompleks yapılmasını istiyoruz. Bu masumane talep, yiğidonundur, Sıvaslınındır, sizleri seçen asılların talebidir.
"Bu olmadı yenisini yapalım" denilecek bir yapı olmadığını, Sivas'ımızda bir gün gelip, nüfus patlamasının olabileceği ihtimalleri ile, geleceğimize, gençliğimize yatırım yapılacağının bilinci ile hareket edilmesi için, "Yiğidonun stadyum isyanı" olarak algılanılmalıdır.

Site yönetimini tebrik ediyorum. Konu içerisinde yer alıp, intro ile de desteklenen "25.000 kişilik stadyuma HAYIR, Stadıma dokunma" sözünün yiğidoların sloganı haline gelmelidir.

Sivas'ımızın sahipsiz olmadığı bir gün gelecek, görülecek.
Dillere destan olup "Sivas sahipsiz" sloganının söylenmesinden, Sivaslı olarak bizlerin duyduğu rahatsızlığı, Siyasi Partilerin Genel merkezlerinin de duyacağına inanıyorum.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
manifestomuz, stadyum