Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Otyakmaz : Hatalarını Kabul Etti
Alt 14.10.2009, 23:36   #41
vexol58
Yiğido

vexol58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

62 Mesajına 91 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 vexol58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Daumen hoch Cevap: Otyakmaz : Hatalarını Kabul Etti

MECNUN BAŞKAN SANA GÜVENİYORUZ.DÜRÜST AÇIKLAMALARIN İÇİN TEŞEKKÜRLER..
Alt 14.10.2009, 23:39   #42
Kederli Yiğido
Acemi Yiğido

27 Mesajına 31 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 554 Kederli Yiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Otyakmaz : Hatalarını Kabul Etti

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Güzel münazara konusu, bende dahil olayım...

Afrika menşeli sporcuların dünya sporunun hepsi olmasa da bir çok spor dalını ayakta tuttukları kesin.

Afrika'da yaşayanları değerlendirirseniz atletizmin bazı dallarında liderler. Afrika'dan dışarı çıkarak başarılı olanları düşünürseniz bir çok spor dalını tek başlarına sürüklüyorlar. Neden Afrika'dan şampiyon takımlar insanlar çıkmıyor argümanın cevabı çok basit. Futbol gibi spor dallarında parası çok olan kulüpler iyi topçuları topluyorlar. Dolayısı ile de Afrika'dan oldukça fazla futbolcu hem de ucuza Avrupa'ya dağılıyor. Gidip orada futbolu öğrenmiyorlar, kaldı ki futbolcu olmak eğitimle olmaz önce kabiliyetiniz nefesiniz olması lazım. Ferdi bir çok dalda artık sporcular kendilerine para veren finansman sağlayan spor kulüplerine gidiyorlar, Afrika'da bunu verecek zenginlik nerede? Her alanda olduğu gibi sporda da maalesef Avrupa ve Amerika tarafından sömürülüyorlar..

Bir çok spor dalı gibi futbolda da iyi oyuncuların musluğunun başı Afrika'da.
Musluğun başında çalışan biri olmak dezavantaj olmasa gerek.

Yamyam sıfatına sahip (insan eti yiyen) kabileler artık Afrika'nın orta bölgelerinde bir kaç küçük gruptan ibaretler. Belkide artık hepten kaybolmuşlardır, ya da insan eti yemiyorlardır. Afrikalıları yamyamlar olarak tariflemek artık geçmişte kaldı.

Sonunda şurada seviyeli bir şekilde fikir alışverişi yapabilecek birisini buldum galiba

Afrika'nın sporcu potansiyelinin yüksekliğinde hemfikiriz. Tabi bence futbol hariç. Neden hariç olduğunu birazdan açıklayacağım. Bu potansiyel bu kıtada var ama tek başına yetenek bir anlam ifade etmiyor. Türk arkadaşlarımla epeyce tartıştık biz bu konuyu. Seneler evvel kendi içimizden insanlar Almanya'ya gidip yerleştiler. Orada ev bark sahibi olup çoluk çocuğa karıştılar. Bu çocuklar bugün Alman milli takımını her seviyede ayakta tutar hale geldiler. Yahu hamur aynı hamur ama Almanya'da neden daha güzel ekmek çıkıyor ? İşte bu noktada bence eğitim devreye giriyor. Bizlerde olmayan alt yapı eğitimi orada var. Adamlar çocuğun bacağındaki bir kasın gelişmesi için 2-3 yıl uğraşıyorlar. Biz ne yaparız bu durumda bundan futbolcu olmaz deriz. İşte eğitim bu noktada yeteneğe katkı yapıyor. Çocuk kendisini geliştiriyor ve Mesut Özil gibi genç yaşında Alman ulusal takımında forma giyer hale geliyor. Afrika'nın da durumu aynı. Zidane eğer Cezayir'de kalmış olsaydı Zidane olabilirmiydi. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Musluğun başı dediğiniz gibi Afrika'da ama orada musluğun başında Afrikalılar durmuyor

Şimdi gelelim futbolun beşiği neresidir tartışmasına. Hiç tartışmasız futbolun beşiği Brezilya'dır diyebilirim. Bakın Güney Amerika demiyorum Brezilya diyorum. Eğer bir ülke futbolcu satarak ekonomisine yılda 50 milyar dolar girdi sağlıyorsa bunu tartışmamıza gerek yok.

Yamyam tabirim bir ironiydi. Yoksa Afrikalılarla bir sıkıntım yok
Kederli Yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 14.10.2009, 23:51   #43
Sivas Meydan
YASAKLI ÜYE

17 Mesajına 19 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Sivas Meydan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
skyhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
arkadaşlar HİKO58.icin aydınlatayım sizi kendisi bülent uygun düşmanıdır ve bana göre de bunaktır..uykusunu iyi alırsa sabah kalktığında 15 dakika normal davranabilir..ve ayrıca bu sitede önüne gelen herkese sallar uydurma haberlerle akşama kadar kendini önemli hisseder ama biliyosunuz malum bu tiplerden türkiyede bolca var..ayrıca bu arkadaşın sacma sapan yazıları yüzünden yorum yapmaktan ve okumaktan sogudum ..siteye sızan ts taraftarlarının şak şaklarıyla ve teşekkürleriyle beslenir..uysaldır ama yinede güvenmeyin kızınca özelden tehlikeli olabiliyor.. tehlikeli derken yanlış anlamayın sadece oönemli vaktinizi calabilir..zararsızdır..!!!!!!
Böyle bir aydınlanmaya ihtiyacım vardı değerli dakikalarımı bundan sonra bu zat için kullanmayacağım.Malum ahlaki değerlerimizi en üst seviyede tutmak zorundayız.
Sivas Meydan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.10.2009, 00:36   #44
KAOS
Yiğido

KAOS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

132 Mesajına 227 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 662 KAOS Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
Kederli Yiğido Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sonunda şurada seviyeli bir şekilde fikir alışverişi yapabilecek birisini buldum galiba

Afrika'nın sporcu potansiyelinin yüksekliğinde hemfikiriz. Tabi bence futbol hariç. Neden hariç olduğunu birazdan açıklayacağım. Bu potansiyel bu kıtada var ama tek başına yetenek bir anlam ifade etmiyor. Türk arkadaşlarımla epeyce tartıştık biz bu konuyu. Seneler evvel kendi içimizden insanlar Almanya'ya gidip yerleştiler. Orada ev bark sahibi olup çoluk çocuğa karıştılar. Bu çocuklar bugün Alman milli takımını her seviyede ayakta tutar hale geldiler. Yahu hamur aynı hamur ama Almanya'da neden daha güzel ekmek çıkıyor ? İşte bu noktada bence eğitim devreye giriyor. Bizlerde olmayan alt yapı eğitimi orada var. Adamlar çocuğun bacağındaki bir kasın gelişmesi için 2-3 yıl uğraşıyorlar. Biz ne yaparız bu durumda bundan futbolcu olmaz deriz. İşte eğitim bu noktada yeteneğe katkı yapıyor. Çocuk kendisini geliştiriyor ve Mesut Özil gibi genç yaşında Alman ulusal takımında forma giyer hale geliyor. Afrika'nın da durumu aynı. Zidane eğer Cezayir'de kalmış olsaydı Zidane olabilirmiydi. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Musluğun başı dediğiniz gibi Afrika'da ama orada musluğun başında Afrikalılar durmuyor

Şimdi gelelim futbolun beşiği neresidir tartışmasına. Hiç tartışmasız futbolun beşiği Brezilya'dır diyebilirim. Bakın Güney Amerika demiyorum Brezilya diyorum. Eğer bir ülke futbolcu satarak ekonomisine yılda 50 milyar dolar girdi sağlıyorsa bunu tartışmamıza gerek yok.
Ben sondan başlayayım.
Bence futbolun beşiği kavramı artık yok, ve bence futbolun beşiği neredeyse dört siz bilemediniz beş Avrupa takımı (M. United, R. Madrid, Barcelaona, vs vs).
Bu takımlar dünya da her açıdan ön plana çıkmış topçuları emiyorlar ayrıca alt yapıları da var. Futbolcu çiftiliği veya futbolcu kaynağı neresi derseniz ben gene Afrika derim. Bakın büyük takımlara önemli miktarda topçusu orası kökenlidir..
Belki bir çoğu yıldız değildir ama takımlarının en önemli sırtlayıcılarıdır. Zencilerde beyazlarda olmayan genetik olarak farklı olan kas yapıları ve kalp dolaşım sistemleri var.

Gelelim eğitim konusuna.
Futbolculuk kesinlikle kabiliyetle yatkın olmakla başlar. Eğitim bu kaynağı yontar biçer, geliştirir ve kullanılabilir hale getirir. Bu yatkınlık kabiliyet de bir çok spor dalında olduğu gibi Afrikalılar da bolca var. Avrupa takımlarının bir çoğunun Afrika'da ya pilot takımı ya da bir danışma merkezleri var (Örn. Muhsin beyin takımını Ajaxın pilot takımı olması). Bazı takımlar doğrudan Afrika'dan genç yaşta bu oyuncuları alıyor, bazı takımlar ise alınmış ve geliştirilmişleri sonradan transfer ediyorlar.

Türkiye'de neden olmuyor Almanya'da oluyor bahsine gelince. Burada da oluyor, ama burada farklı oluyor. Burada futbolcuların eğitilebilecekleri tek yer alt yapılar ama alt yapılar yakın zaman kadar belli insan gruplarının kaba taslak yürüttükleri yerlerdi. Bu alt yapılara yakın zaman kadar okumayan aylak, kafasını kullanmasını bilmeyen çocuklar gidiyorlardı, futboldan zevk alan kabiliyetli çocuklar okumakla topçu olmak arasında tercih yapıp gelecek kaygıları ile okumayı tercih ediyorlardı, sınav sınav... futbola zaman kalmıyordu. Dolayısı ile Türkiye'de genellikle mantık yürütemeyen, eğitilemeyen, ilim bilimden habersiz, kültürsüz futbolcular futbolcu portföyünü oluşturdular (Bakın bir kaç tanesi hariç üniversite mezunu topçu bulamazsınız ligimizde). Ama oralarda öyle değil, adamlar hem futbol hem eğitim beraber yürütüyorlar.

Almanya 'da gelecek kaygısı buradaki gibi değil, okulu algılama okulla sporu beraber yürütme buradaki gibi değil, oradaki okullar okulu futbolla beraber yürütmeye uygun. Alt yapılar da bahsettiğiniz gibi oldukça bilimsel ve imkanları geniş. Yeni yeni aklı başında ilim bilimin dahil olduğu alt yapılar okullar ortaya çıkmaya başladı. Burada da artık kafasını kullanabilen, zeki kabiliyetli çocuklar bu alt yapılara yönelmeye başladı.

Ebeveniylerin de eskiden topçu olmaya bakışları artık profosyonel futbolculuk şekline dönüştü.

Ama bütün bunlara rağmen Afrikalılar kadar futbola yatkın millet değiliz, Almanya futbolundaki Türklerin sayısı çok fazla da değil.

Afrika'da ki musluğun başında hem oralılar hemde yabancılar duruyor (Muhsin bey gibi)

Şu Brezilya ve 50 milyar dolar konusunda yanılıyor olabilir misiniz? Avrupa liglerini ve bu liglerdeki Brezilyalı topçuların sayısını bir düşündüm, birde yeni katılanların sayısına dikkat edince bu rakam bana biraz yüksek geldi.
KAOS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.10.2009, 01:32   #45
emin kara
Yiğido

emin kara - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

102 Mesajına 162 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 589 emin kara FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

arkadaşlar bu saatten sonra bülent hocayı bu karar acımasızca eleştiriye bir anlam veremiyorum bu hoca takımı hayal bile edemeyecegimiz kadar yukarlara çıkardı düşüne biliyormuydukki bizim takım şampyonluk için oynayacak şampiyonlar ligine katılacak takımın başında oldu müdette daima takımı yukarlarda oynattı başarı sanki devamlı mutlaka başarısızlıklarda olacaktır sanki yönetimden tutun futbolcusuna kadar herkes başarılıda bir tek başarısız hocaymış gibi faturayı hocaya kesiyorzruz yonetim hocanın istedigi oyncuları alabilmişmi bizler taraftar olarak nekadar destekleye bildik bırakın artık hocayı size göre hoca başarısızidi git şimdi takımın hali içler acısı bizler kalkıp bülent hocayı tartışıyoruz bunlar takıma bir katkı saglamaz gelecege dönük yapa bilecegimiz şeylerle ugraşalım bizler bukadar vafasız olamayız .çünku biz yigidoyuz bülent hocayada yaptıgı güzel şeyler için teşkkürü bir borç bilip madem gitti yolu açık olsun diyorum
emin kara isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.10.2009, 02:32   #46
Kederli Yiğido
Acemi Yiğido

Alıntı:
KAOS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ben sondan başlayayım.
Bence futbolun beşiği kavramı artık yok, ve bence futbolun beşiği neredeyse dört siz bilemediniz beş Avrupa takımı (M. United, R. Madrid, Barcelaona, vs vs).
Bu takımlar dünya da her açıdan ön plana çıkmış topçuları emiyorlar ayrıca alt yapıları da var. Futbolcu çiftiliği veya futbolcu kaynağı neresi derseniz ben gene Afrika derim. Bakın büyük takımlara önemli miktarda topçusu orası kökenlidir..
Belki bir çoğu yıldız değildir ama takımlarının en önemli sırtlayıcılarıdır. Zencilerde beyazlarda olmayan genetik olarak farklı olan kas yapıları ve kalp dolaşım sistemleri var.

Gelelim eğitim konusuna.
Futbolculuk kesinlikle kabiliyetle yatkın olmakla başlar. Eğitim bu kaynağı yontar biçer, geliştirir ve kullanılabilir hale getirir. Bu yatkınlık kabiliyet de bir çok spor dalında olduğu gibi Afrikalılar da bolca var. Avrupa takımlarının bir çoğunun Afrika'da ya pilot takımı ya da bir danışma merkezleri var (Örn. Muhsin beyin takımını Ajaxın pilot takımı olması). Bazı takımlar doğrudan Afrika'dan genç yaşta bu oyuncuları alıyor, bazı takımlar ise alınmış ve geliştirilmişleri sonradan transfer ediyorlar.

Türkiye'de neden olmuyor Almanya'da oluyor bahsine gelince. Burada da oluyor, ama burada farklı oluyor. Burada futbolcuların eğitilebilecekleri tek yer alt yapılar ama alt yapılar yakın zaman kadar belli insan gruplarının kaba taslak yürüttükleri yerlerdi. Bu alt yapılara yakın zaman kadar okumayan aylak, kafasını kullanmasını bilmeyen çocuklar gidiyorlardı, futboldan zevk alan kabiliyetli çocuklar okumakla topçu olmak arasında tercih yapıp gelecek kaygıları ile okumayı tercih ediyorlardı, sınav sınav... futbola zaman kalmıyordu. Dolayısı ile Türkiye'de genellikle mantık yürütemeyen, eğitilemeyen, ilim bilimden habersiz, kültürsüz futbolcular futbolcu portföyünü oluşturdular (Bakın bir kaç tanesi hariç üniversite mezunu topçu bulamazsınız ligimizde). Ama oralarda öyle değil, adamlar hem futbol hem eğitim beraber yürütüyorlar.

Almanya 'da gelecek kaygısı buradaki gibi değil, okulu algılama okulla sporu beraber yürütme buradaki gibi değil, oradaki okullar okulu futbolla beraber yürütmeye uygun. Alt yapılar da bahsettiğiniz gibi oldukça bilimsel ve imkanları geniş. Yeni yeni aklı başında ilim bilimin dahil olduğu alt yapılar okullar ortaya çıkmaya başladı. Burada da artık kafasını kullanabilen, zeki kabiliyetli çocuklar bu alt yapılara yönelmeye başladı.

Ebeveniylerin de eskiden topçu olmaya bakışları artık profosyonel futbolculuk şekline dönüştü.

Ama bütün bunlara rağmen Afrikalılar kadar futbola yatkın millet değiliz, Almanya futbolundaki Türklerin sayısı çok fazla da değil.

Afrika'da ki musluğun başında hem oralılar hemde yabancılar duruyor (Muhsin bey gibi)

Şu Brezilya ve 50 milyar dolar konusunda yanılıyor olabilir misiniz? Avrupa liglerini ve bu liglerdeki Brezilyalı topçuların sayısını bir düşündüm, birde yeni katılanların sayısına dikkat edince bu rakam bana biraz yüksek geldi.

Madde madde gitmekte fayda var

Futbolun beşiği hususunda ısrarcıyım. Saydığınız kulüpleri ve onların çalışma şekillerini düşündüğümüzde haklı görünüyor olabilirsiniz ama Brezilya bununda önüne geçmiş durumda. 18 yaş altındaki oyuncuların ülke dışına ve Portekiz haricine transferlerine sınırlandırma getirdiler yıllar önce. Yani oyuncuyu gençken ucuza kapatayım mantığı orada pek işlemiyor. Ucuza kapatayım dersen 14-15 yaşında oyuncuları alacaksın ama 18 yaşında gelirler. O yaşa kadar gelişimlerine ait uygulayıcı olamazsın. Bu durumda Avrupa kulüplerinin buradaki hakimiyet alanlarını daraltıyor. Yani Brezilyayı sömüremiyorlar.

Afrika kıtasında pilot takımların sayısı ile Brezilyadaki pilot takımların sayısı denktir diyebiliriz. Bunun Afrika kıtasına kattığı bir artı özellik yok yani.

Türkiye'de halen daha alt yapı problemi devam ediyor. Hiç bir kulübün belirli bir sistemi yok. O yüzden hiç bir oyuncumuz profesyonelce futbol hayatlarını devam ettiremiyorlar. Bırakın alt yapıları A takımlarımızda dahi en basitinden çağın gereği olarak bir psikolog görev yapmıyor. Bu konuda gelişmişlik açısından yamyamlardan sadece bir adım öndeyiz Eski futbolcuları antrenör yaparak bu işler olmaz. Tamam insan futbolcudur futboldan anlar ama bunun eğitimini herkes veremez. Kaç tane eğitimli alt yapı hocası var.

Almanya futbolundaki Türklerin sayısı oldukça fazla. U21 ve U19 milli takımlarından Türkleri çıkartalım Alman milli takımı çöker. Ayrıca 14-15 yaşlarında muazzam Türk çocuklar var. Bu çocuklar 5-6 yıl sonra sadece Alman futboluna değil Dünya futboluna damga vuracaklar.

Brezilya'nın transfer geliri konusunda yanılmıyorum. Dünyada Brezilyalı oyuncuların oynamadığı bir lig yok. Üstelik Avrupa ülkelerinin 2. ve 3. liglerinde dahi oynuyorlar. Transfer döneminde Brezilyada izlediğimiz bir oyuncuyu bir daha izleme fırsatımız olamayabiliyor O derece rağbet var. Bunları topladığımızda bu rakama ulaşabiliriz. Japonyadan Amerikaya kadar Brezilyalı dolu.
Alt 15.10.2009, 11:32   #47
carizma0658
Usta Yiğido

carizma0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

327 Mesajına 479 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 706 carizma0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkanım hataları görmek erdemlıktır önemli olan bundan sonraki adımlardır inşallah sivas layık oldugu yere gelecektır
carizma0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.10.2009, 12:38   #48
of'taki yiğido
Yeni Yiğido

8 Mesajına 9 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 548 of'taki yiğido FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Arkadaşlar hatada başarıda ortaktır ne hocayı nede başkanı şahsen tanırım. Allah razı olsun ikisininde hakkı tartışılmaz ama hocayı yerlere vururken başkanı göklere çıkartmak bence (şahsi kanaatim) çok dürüst bir davranış olmaz. Bu başarısızlıkta suç sadece hoca ve yönetimin mi tabiki bizimde eksiğimiz hatalarımız var. Başkanın bu söyleşisinden almamız gereken stadı dolduramayaşımız olmalı. yani herkes önce üstüne düşeni yapmalı sonra eleştirecekse eleştirecek sevecekse sevecek. Öyle oturduğu yerden ahkam kesmeyelim hiç birimiz... Genel anlamda yıllanmış köklü takımlara kafa tutacak durumdaysak bizi buraya taşıyanlarada teşekkürlerimi bir borç bilirim... Allah daha güzel bir kent daha güzel bir takım eder inşallah...
of'taki yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 15.10.2009, 14:06   #49
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Baskan Otyakmaz in Camia adina özelestiri yapmasi anlamli ve degerlidir.kendisininde belirttigi gibi her olumlu sürec ve olumsuzluklar camiamiz adina bir tercübedir. Önemli olan bu deneyimlerden olumlu olanlari alip bizi gerileten ve zayiflatan durumlarin tekrarina düsmemek...

Baskanimiz Kismende olsa degindigi bir nokta vardi. Sivasli bir hocanin görev yapip yapmiyacagi konusu idi. Baskan bu konudaki düsüncesini Alt yapi ve A takim arasina monte edilecek iki tarafinda gelisimine katki saglayacak bir modelden söz etti fakat bu durumu, ihtiyac olursa diye tesbit etti

Tamda bu sorun burada önem kazaniyor. eger bu ligde kalici ve istikrarli bir cizgi yakalamak istiyorsak,bunuda kendi imkan ve olanaklarimizi göz önünde bulundurarak,maddi imkanlari kullanarak tümden yürütme gücüne sahip degilsek geriye elimizde insan kaynagini dogru kullanmak kaliyor...
daha öncede belirttim begenelim begenmiyelim TrabzonSpor ve Trabzon sehri bu noktada bir cok seyi asmis... Gerek futbolcu gerekse teknik adam yetistirme ve alternatifli olma noktasinda türkiyenin üc büyüklerinin önündedir. Trabzon sehri bir yani ilede Futbol sehri konumundadir. Bu gercegi istikrarli bicimde ortaya koyanda futbol adina bu sehirde coklu alternatiflerin yaratilmasidir. hemen hemen türkiyede her külüpde bir veya bir kac Trabzonlu futbolcu bulmak mümkün.. Burada su yanlis anlasilmasin futbolda hersey yerel olsun anlaminda söylemiyorum. tabiki kaliteli gerek Türkiyenin baska sehirlerinden gerekse Yabanci oyuncular ve teknik adamlar kulübümüzde olmali buna karsi degilim...

Kalici cözümler üretmek isteniyorsa Sivas icerisinden Sivas amatör yapisini taniyan bir veya iki hocaya görev verilmelidir.. Biri Baskanin Otyakmazin sundugu model icerisinde görevlendirilmeli.Hem takimin teknik patronunun yaninda kendini gelistirmeli hemde bu gelisimi alt yapiya aktarmali orayi takip etmelidir. bir digeride radar gibi amatör yapilari taramali alt yapiyi nitelikli gelecek vaad eden futbolculari takviye etmeli ve alt yapi hocalari ile görev yapmali yani digeride isin mutfagina motte edilip hem onun sehri iyi tanimasindan yararlanilmali hemde kendini hoca olarak gelistirmesine olanak saglanmali. ben bu tip montelere ertugral hocanin karsi cikacagini düsünmüyorum.Hocamiz verdigi demeclere bakilirsa gercekten mütevazi ve bilgi ve birikiminin paylasacak ve aktaracak nitelikte bir Hoca izlenimi veriyor..

Sonuc olarak yönetimimiz saglem ayaklari yere basan bir gelecek planliyorsa.en ufak bir olumsuzlukta acaba yarin ne olacak kaygisina hem kendilerini hemde bizleri sokmak istemiyorlarsa bu gercegi görüp bu modeli uygulamak bir zorunluluktur.Bülent Uygun hocanin istifasi yakici bir bicimde bize bu kaygiyi yaratti alternatifsizligi bizi derin kaygilandirdi. Onun icin yerelden en az bir iki hocanin takima monte edilip gelismesine olanak saglanmasi zorunluluk ve bu camianin ihtiyacidir. sular dalgalandiginda eyvallah etmiyecegimiz tutunacak dalimizdir. Yani kisaca Bülent Uyguna Baslangicda Taninan sans Sivasin icinden kaliteli bir iki hocayada taninmalidirki. iki boyutlu gelisime hizmet etsin.Bu hocalar bir tarafdan kendi bilgi ve becerilerinin üzerine birseyle katarken hemde yereli iyi tanidiklari icin altyapinin gelisiminede katkilari olur.

Ayrica Sivas Amatör kulüpleride birinci önceligini kendi sehrinin takimlarini yücelmesi ve gelismesine katki saglamak olarak görmeli.. SivasSpor istikrari ve gelisimini bir sisteme oturttugunda bundan en büyük faydayi Sivasin tüm külübleri görecektir. Sivas neden Bir futbol sehri ve Futbolcu yetistirme sehri olmasin. güclenen istikrari yakalayan bir SivasSpor Futbol adina tüm sehri güclendirecektir.onun icin bir futbolcu istendiginde. firsat bu firsattir deyip abuk sabuk rakamlar istenilecegine nasil katki saglarim sehrine bunu hesabi yapilsin baskanin dedigi gibide hickimsenin sundugu katkida karsiliksiz kalmaz. ama basta bu sehrin asli degeri olan SivasSpor ve onun basarisi herseyin önünde olmali.
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda giants'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.10.2009, 14:13   #50
Kederli Yiğido
Acemi Yiğido

Alt yapıya önem verecekseniz alt yapıya mümkünse bu işin ihtisasını yapmış yabancı bir hoca getirtmelisiniz.

Etiketler
etti, hatalarını, kabul, otyakmaz