Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > 4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler

4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler Stadyumumuz ve Sivasspor tesislerimiz hakkında...

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivas stadyumu ihaleye çıkıyor
Alt 08.06.2012, 22:52   #61
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Sivas stadyumu ihaleye çıkıyor

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Şu andaki Stadyumumuzun yeri çok güzel bir yerde... Ulaşım sıkıntısı yok buda doğru, arsa olarak da Fuar alanından daha kıymetli, ona da tamam... Ama bu aradaki 8 bin kişilik farkı inşaat aşamasındayken kapatma imkanları ile Sayın başkanımızın bir proje kapsamında yada girişimleri ile çıkarılması mümkün olabilir...

Doğrudur biz taraftar olarak karşıyız ama artık ok yaydan çıkmış gibi görünüyor. Bu stad 25 bin olarak yapılacak kurtuluş yok. Yapmamız gereken yapılacak bir çalışma ile kapasitesinin 30 üzerine çıkarılması için girişimlerde bulunmak. İşte o zaman Başkanı ayakta alkışlarız. Çünkü Sivas halkı ile dalga geçildiğinin ne kadar idrak edildiğini ve halkın buna sessiz kalmadığını Kulüp Başkanımızın girişimleri sayesinde duyurmuş oluruz.

Ayrıca bu stadın sizin dediğiniz şekilde 20-25 Milyona da tamamlanacağını hiç zannetmiyorum. Bugün Euro2012 stadlarının incelemesini yaptım En az maliyeti olan Liviv stadı bile 200-230 Milyondan başlamış... Kapasitesi ise 41.000... Düşünün artık. O kadar da ucuz değildir heralde Stadyum yapımı...
Sivastaki belediye veya belediyeler veya başka bir kurum Tokinin karar kıldığı projeye ilave (kapasite) olarak müdahale edemiyormu.Bütçelerinin ne durumda olduğunu bilmiyorum.Ama bu şekilde aradaki 8000 kişilik fark kapatılabilir...
Alt 08.06.2012, 22:55   #62
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Ne gerek var 33.000 lik stada, daha bunu bile dolduramıyoruz diyenlerin sesi kesildi. E tabi istedikleri oldu.
Sizin gibilere paşa çayırındaki saha bile fazla gelir...........

trabzon stadının denize yapılan dolgusuna harcanan parayı söylemezler ama ...onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar, ilk fırtınada yerle bir oldu. Bunlara yapılan masrafa yazık değil dimi ?
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda MaXiMuM'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.06.2012, 23:01   #63
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 751 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
MaXiMuM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ne gerek var 33.000 lik stada, daha bunu bile dolduramıyoruz diyenlerin sesi kesildi. E tabi istedikleri oldu.
Sizin gibilere paşa çayırındaki saha bile fazla gelir...........

trabzon stadının denize yapılan dolgusuna harcanan parayı söylemezler ama ...onu da ellerine yüzlerine bulaştırdılar, ilk fırtınada yerle bir oldu. Bunlara yapılan masrafa yazık değil dimi ?
Birde denize dolgu işi sanıldığı kadar kolay değildir...Çok basit 100 metrelik bir liman yapıldığı zaman dolgu yapıldıktan sonra yaklaşık 2-3 yıl onun oturması beklenir bir daha dolgu yapılır v.s..Yani epey uzun süreç isteyen bir iştir..Ts de yermi bulamaışlarda zoru seçerek denişzi doldurmaya çalışıyorlar başka bir sebebimi var anlamadım...
Alt 08.06.2012, 23:04   #64
MaXiMuM
Usta Yiğido

MaXiMuM - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.190 Mesajına 2.682 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 MaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer AnblickMaXiMuM ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Birde denize dolgu işi sanıldığı kadar kolay değildir...Çok basit 100 metrelik bir liman yapıldığı zaman dolgu yapıldıktan sonra yaklaşık 2-3 yıl onun oturması beklenir bir daha dolgu yapılır v.s..Yani epey uzun süreç isteyen bir iştir..Ts de yermi bulamaışlarda zoru seçerek denişzi doldurmaya çalışıyorlar başka bir sebebimi var anlamadım...
İnce ayarcı bakan albayrağa sormak lazım bunu
MaXiMuM isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.2012, 23:06   #65
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 875 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
velevki arkadaş yanlış söylemiş olsun, hadi 40-45 diyelim de sen mutlu ol. ancak ortada asıl görülmesi gerekn gerçek görülmüyor. bizim stad arazisinin değeri 120 trilyon civarında (sivas tso'nun yaptırdığı gayrımenkul değerleme raporu sonucu), biz bu kıymette bir araziyi verip 40-45 haydi 60 milyon diyelim, değerinde bir stada nasıl razı oluruz? bu yapılan sivas'a ihanettir!

bunu kim yaparsa yapsın ihanettir. ister bakan yapsın, isterse mecnun otyakmaz yapsın. sivas'ın değerini peşkeş çeken haindir. gözümde beş kuruş değeri yoktur. eğer mecnun başkanın elinden geldiği halde bu konuda bir çalışma yapmadıysa ona da yüz bin kere yazıklar olsun!
.....................Sebastie beyefendi!sizinle yaklaşık 5-6 yıldır değişik sitelerde Sivas ve Sivasspor ile ilgili yazılar yazıyoruz,görüşler palaşıyoruz...Bu zamana kadar aramızda fazla da sorun da olmadı ama görüyorum ki bir süredir benim yazdığım yazıları eleştirmeye başaldınız;sürekli laf atıyorsunuz...Halbuki sivas ve sivassporla ilgili bir çok konuda görüşlerimiz paralellik taşıyor...Kaldı ki statyum konusunda benim ne kadar hassas olduğumu geçmiş mesajlarıma bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi görürsünüz...Sitede bir çok arakdaşın yazı bile yazmaya tenezzül etmediğ zamnlarda yaz- kış;gece -gündüz demeden hep bu konuyu gündemde tutan kişilerin de başında geliyorum....Hatta bu konu sitede 5-6 ay önce gündemden düştüğünde hep ben gündemde kalmasını sağladım ve bu konuyu sıcak tuttum...Bu yaptıklarıma rağmen ben,im sanki özellikle 25000 kapasiteyi istediğim şeklinde izlenim edinmeniz beni çok üzdü...Size siteden B.DUMANLI arkadaşın Mart 2012 de SİVAS'A AKILLI STAT başlığında yazdığım sürekli yazılardan dolayı benimle ilgili söylediğ sözleri kopyala yapıştır ile gönderiyorum:................. ............:Bu sitede sizin stadyum hakkindaki hassasiyetinizi taktirle karsiliyorum.Bana göre bu sitede stadyumun yapilmasini cani gönülden destekleyen kim deseler,düsünmeden sizi gösterirdim.Yapilacak stadyumdan en azindan heyecan duymaniz, bu gün icin böyle Sivas´lilarin hala var olmasi son derece sevindirici bir olay.Tesekkürler,Eyubhulagu.(B .DUMANLI -SİVAS'A AKILLI STAT -Mart 2012)..Umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir......Çünkü bu sitede benim kadar statyum konusunda hem de kapasitenin 33000 olması kosunda mesaj yazana ben rastlamadım;niçin bana sitem ediyorsun;imalı konuşuyorsun anlayabilmiş değilim....BEN HER ZAMAN SİVAS'IN HAKKINI ,ÇIKARINI SAVUNDUM VE SAVUNMAYA DA DEVAM EDECEĞİM BU İYİ BİLİNE...Ortadaki yanlış anlamaları da lütfen kaldıralım....
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.2012, 23:28   #66
ünisivas
Yiğido

186 Mesajına 384 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 511 ünisivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

biz burda tartışa duralım adamlar öyle yada böyle 25000 kişilik stadı anlımızın çatına dayadılar . bizler ise sadece sanal ortamda sıkıntılarımızı dile getirdik. hiç bir zaman meydanları düşünmedik sadece buradan yazıp durduk ben bi SİVASLI olarak SİVAS da yasayan biri olarak hiç kimseden bu konu hakkında destek alamadım. çok yeri aradım yazı yazdım tel ile görüştüm ama hiç birinden netice çıkmadı. öyle insanlar varki SİVAS a stadın yapılacağından bile haberi yok. diyorum ki 33000 kişilikden 25000 kişiliğe düşürdüler bana dedikleri vardır onların bildikleri hadi ne yaparsan yap vururmusun öldürürmüsün böyle bi ziyniyete böle bi insanlara kucak açmış SİVAS şehrimiz . bazen kızıyorum iyi oluyor diyorum böyle insanlara sonra dayanamıyorum . SİVAS da böyle zihniyete sahip insanlar olduğu sürece buda %80 olduğunu gösteriyor. bazıları söyle yorumluyor konuyu bu biz taraftarlardan çok esnafların tepki göstermesi lazım diyo bi konuda da haklılar . uzun lafın kısası böyle gelmiş böyle gidiyo zihniyet bozuk yapacak bişey yok. bir olabilsek tek olabilsek işde o zaman biz SİVASLILARA kimsenin karşı koyabileciğini düşünmüyorum. Tek olmamız bir olmamız lazım buda çok zor herkes cebini düşünüyor . insanlar yorum atmak dan korkuyor sıkıntı çokda derman yok ...
ünisivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.2012, 23:47   #67
kara
Tecrübeli Yiğido

kara - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kara ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Bu nedir arkadaş ya adamlara yapmayın istemiyoruz diyoruz zorla stad yapacakalar kapasiteyi artırın yapın 25 bin istemiyoruz.
kara isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 08.06.2012, 23:51   #68
kara
Tecrübeli Yiğido

kara - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kara ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
sebasteia Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
velevki arkadaş yanlış söylemiş olsun, hadi 40-45 diyelim de sen mutlu ol. ancak ortada asıl görülmesi gerekn gerçek görülmüyor. bizim stad arazisinin değeri 120 trilyon civarında (sivas tso'nun yaptırdığı gayrımenkul değerleme raporu sonucu), biz bu kıymette bir araziyi verip 40-45 haydi 60 milyon diyelim, değerinde bir stada nasıl razı oluruz? bu yapılan sivas'a ihanettir!

bunu kim yaparsa yapsın ihanettir. ister bakan yapsın, isterse mecnun otyakmaz yapsın. sivas'ın değerini peşkeş çeken haindir. gözümde beş kuruş değeri yoktur. eğer mecnun başkanın elinden geldiği halde bu konuda bir çalışma yapmadıysa ona da yüz bin kere yazıklar olsun!
Aynen öyle kardaşşş imzamı atarım altına.
kara isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.06.2012, 13:40   #69
Mustafa58Ağa
Tecrübeli Yiğido

101 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 524 Mustafa58Ağa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

http://www.youtube.com/watch?v=7QNc03lWVio

Hazırladığım video yurt dışındada izleniyor şuan Türkiye'den başka: Almanya,İngiltere,Fransa,Ameri ka,Kanada,Alaska(ABD),Avustury a,Hırvatistanda izlenenen videonun yayılmasına katkı sağlayan arkadaşlara TEŞEKKÜR EDERİM.

Haydi Yiğidolar 18 Hazirana kadar bu videoyu yayalım stadımız 25000 kişilik olmasın
Mustafa58Ağa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Mustafa58Ağa'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 09.06.2012, 17:38   #70
58Yiğidoo58
Yiğido

58Yiğidoo58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

89 Mesajına 147 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 466 58Yiğidoo58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Değerli Yiğido'lar işin aslı toki ile Sivas sanayi odası arasında dönen bir işti. Sayının 33.bin kişilikten 25.bin'e indirilmesi talebini sehrin dolduramayacağı gerekçesiyle stso tarafından alınmıştır.
58Yiğidoo58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58Yiğidoo58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
Çıkıyor, ihaleye, sivas, stadyumu