Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > 4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler

4 Eylül Stadyumu / Sivasspor Tesisler Stadyumumuz ve Sivasspor tesislerimiz hakkında...

Seçenekler Arama Stil

Cevap: İHALE TAMAM
Alt 24.06.2012, 17:13   #71
Ensar
Yiğido

Ensar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

71 Mesajına 115 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 687 Ensar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: İHALE TAMAM

İHALE TAMAM
19.06.2012
]

Sivas 4 Eylül Arena’nın ihalesi dün TOKİ’de yapıldı. İhaleye katılan firmaların dosyası kabul edildi. İhaleyi kazanan firma 10 gün içerisinde açıklanacak

4 Eylül Arena’nın ihalesi TOKİ’de yapıldı.
Dün TOKİ’nin Ankara Bilkent’te bulunan binasında gerçekleştirilen ihaleye çok sayıda firma katıldı.
İhale şartnamesi gereği 4 Eylül Arena’nın yapımı için şartnameye uygun çalışma yapacak olan firmaların dosyaları kabul edildi.
SAAT 14:00’TE BAŞLADI
TOKİ tarafından dün saat 14:00’te ihalesi gerçekleştirilen 4 Eylül Arena Stadyumu ile ilgili olarak ihaleye katılan firmaların şartnamede belirtilen 800 günlük yapım şartını kabul ettiği ve buna göre dosyalarını sundukları kaydedilirken ihaleyi yöneten TOKİ?yetkilileri ise dosyaların kabulünün ardından ihaleyi kazanan firmayı 10 gün içerisinde açıklayacaklarını dile getirdiler.
Türkiye’de ilk kez ekolojik olarak enerji tasarrufunun sağlamasının yanı sıra enerjisinin büyük bir bölümünü de kendisi üretecek olan akıllı stadyumla ilgili bekleme başladı.
İhalenin ardından dosya sunumu yapan ve ihaleye katılma hakkını elde eden firmalarla ilgili çalışmalar başlatıldığını dile getiren AK?Parti Sivas Milletvekili Ali Turan, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2008 yılında söz verilen Sivas 4 Eylül Arena Stadyumu’nun ihale işlemleri dün tamamlandı. TOKİ binasında gerçekleştirilen ihaleye katılan firmaların sundukları dosyalar incelenmeye başladı.
Ekolojik ve akıllı stad olarak bilinen stadyumumuzun bir an önce tamamlanması için hazırlıklar başlatılırken, ihaleyle ilgili olarak 10 gün içerisinde firma ismi açıklanacak. Firmanın belirlenmesinin ardından 5 gün sonra yer teslimi yapılacak ve bu yer tesliminin ardından 800 günlük yapım süresi de başlamış olacak. Sivas 4 Eylül Arena’nın Sivas’ımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Bu Stadt Durumu artik inandiriciligini kaybetdi . Bu kacinci ihale bu kacinci proje .Resmen Sivas halkini aptal yerine koyuyorlar ,bundan bir kac ay sonra yine unutulur tekrar gündeme yeniden gelir. Bunlar kimse bunu isitip isitip gündem degistiriyor yeni bir haber olsun diye, sivaslinin önüne sürüyorlar secim gelince yada Basbakan gelince eskisi gibi olacak 35 bin kisilik diyorlar sonra her ne is ise hemen degisiyor ve sayi degisiyor temel atildi ihale oldu ve arkasindan yaptiklari ihale unutuluyor. Bunlari bir daha yazmayin arkadaslar bizim eski Stadimiz bize yeter bize yeniyi cok görüyorlar bunu aslinda burda sitede hic gündeme getirmeyeceksin sinir bozucu birsey yapacaklarsa yapsinlar yoksa biraksinlar ayip.?
Ensar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 24.06.2012, 20:28   #72
B.DUMANLI
Usta Yiğido

2.031 Mesajına 3.824 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1068 B.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekanntB.DUMANLI ist jedem bekannt

Spor kompleksi yapmayan,seyirci sayisinida düsüren TOKI sanirsin elektirik üreten stadyum adi altinda basit islerin pesinde.Sivas´in ileri gelenleride bu olaylarida büyük bir ismis ,olaymis gibi izliyorlar.Sivas´in kisi sert ;mademki sayiyi düsürdüler üstü acilip ,kapanan bir stadyum yapilmaliydi.Ne yaparsan yap cimlerin rengi bozulacak ,zemin bozulacak altdan isitmada care degil .Buz olmuyor bu dogru. Fakat Almanya´da kisin soguklarda dahi cimler yesil kaliyor.Kapali spor salonunun akibeti nedir ?Yenisi yapilacakmi?TOKI´ye verildimi?
B.DUMANLI isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda B.DUMANLI'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.06.2012, 21:34   #73
kkemal58
Yiğido

kkemal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

214 Mesajına 383 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 585 kkemal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
serkankeskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
evet burada yorum yapmakla sesimizi kimseye duyuramayız.zaten kimsenin umurundada değiliz.gerçekten bu stadı istemiyorsak sokaklara dökülmeliyiz.bakın 10bin taraftar toplansın ilk önce valilik ve belediye binasına daha sonra gençlik spor müdürlüğüne ve kulüp binasına yürüsün bakın o zaman kapasite 33 bine nasıl çıkıyor.arkadaşlar hakkını arayan her zaman kazanır.
geçti o arkadaşlar ihale yapılmış herşey bitmiş günlerce burada haykırdık kimse destek olmadı 1 ay önce. Ben unisivas mustafa58 mete burdan bağırdık kimse bir siz ne diyorsunuz bile demedi. Bugün olmuş toplanalım diyorsunuz herşey bitmiş ihale yapılmış. artık çok geç.
Alt 24.06.2012, 21:45   #74
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 752 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
kkemal58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
geçti o arkadaşlar ihale yapılmış herşey bitmiş günlerce burada haykırdık kimse destek olmadı 1 ay önce. Ben unisivas mustafa58 mete burdan bağırdık kimse bir siz ne diyorsunuz bile demedi. Bugün olmuş toplanalım diyorsunuz herşey bitmiş ihale yapılmış. artık çok geç.
İyide güzel kardeşim bu olay 1 aylık mevzu değilki...Sizin haykırmalarınız elbette takdire şayandır ama burada gördüğüm kadarıyla sanal anlamda tüm kardeşlerimiz bu haykırışta bulundu tepkisinin dile getirdi...Aylardırda cesitli benzer başlıklarda bunları gördük...Asıl bu haykırışlara kentin dinamikleri siyasi ve bürokratlar kulak verecekti..
Alt 24.06.2012, 23:08   #75
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 876 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İyide güzel kardeşim bu olay 1 aylık mevzu değilki...Sizin haykırmalarınız elbette takdire şayandır ama burada gördüğüm kadarıyla sanal anlamda tüm kardeşlerimiz bu haykırışta bulundu tepkisinin dile getirdi...Aylardırda cesitli benzer başlıklarda bunları gördük...Asıl bu haykırışlara kentin dinamikleri siyasi ve bürokratlar kulak verecekti..
İşin ilginç yanı var..Çünkü ben bu siteye 2008 den beri üyeyim;o yıldan itibaren sivasspor.com da yeni statyum konusunda sayısız mesaj yayınlandı...Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler...Birçok arkadaş yeni ve modern bir stat yapılması için güzel fikirler öne sürdüler;başka sitelerden alıntılar yapıldı..Bunlar da yetmedi;2-3 tane de Manifasto yayınlanarak kamuoyunun dikkati çekilmeye çalışıldı; o da yemedi Sayın Başbakan'a 35.000 stat için imza kampanyası bile düzenlendi....Stadıma dokunma mesajları yayınlandı...Bunların hepsi 2008-2011 arasında devamlı tekrarlandı..Ama olmadı..Büyük bir mucize olmazsa 25.000 kişilik Akıllı Stat temeli 2-3 ay içinde atılacak..Benim merak ettiğim Sivasspor.COM da bütün bu Yeni Stat için Manifastolar yayınlanıp imza kampnayaları yapılırken bi rden bire son 3-4 ayda türeyen bazı arkadaşların o günlerde nerelerde olduğu;o yıllarda neden hiç ortada görünmediği.....Bu mesele son 1-2 aylık mesele değilki...Ben kendim adına VİCDANEN RAHATIM;Çünkü bu konuda son 5 yılda sayısız mesaj yazıp genç arkadaşlarımın ve tecrübeli yiğidoların yeni statyumla ilgili hafızalarını hep taze tutmaya çalıştım...Birilerinin kalkıp da parsayı toplamaya çalışmaları ne demek oluyor;bu konudaki taktiri de tüm yiğidolara bırakıyorum...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 24.06.2012, 23:10   #76
serkankeskin
Acemi Yiğido

31 Mesajına 44 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 647 serkankeskin Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
kkemal58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
stadın temeli atılmadan hiçbir şey geçmiş sayılmaz.geri dönüşü olmayan bir yola giriyoruz,eğer bir şeyler yapmazsak istemediğimiz bir stadı 40,50 sene kullanmak zorunda kalacağız.daha öncede söylemiştim bu iş kulüp yönetiminde biter,yönetimi kapasitenin 33bin olması yönünde ikna edebilirsek ihalede iptal olur herşeyde.
serkankeskin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda serkankeskin'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 24.06.2012, 23:18   #77
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1426 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
İşin ilginç yanı var..Çünkü ben bu siteye 2008 den beri üyeyim;o yıldan itibaren sivasspor.com da yeni statyum konusunda sayısız mesaj yayınlandı...Yiğidi öldür ama hakkını yeme demişler...Birçok arkadaş yeni ve modern bir stat yapılması için güzel fikirler öne sürdüler;başka sitelerden alıntılar yapıldı..Bunlar da yetmedi;2-3 tane de Manifasto yayınlanarak kamuoyunun dikkati çekilmeye çalışıldı; o da yemedi Sayın Başbakan'a 35.000 stat için imza kampanyası bile düzenlendi....Stadıma dokunma mesajları yayınlandı...Bunların hepsi 2008-2011 arasında devamlı tekrarlandı..Ama olmadı..Büyük bir mucize olmazsa 25.000 kişilik Akıllı Stat temeli 2-3 ay içinde atılacak..Benim merak ettiğim Sivasspor.COM da bütün bu Yeni Stat için Manifastolar yayınlanıp imza kampnayaları yapılırken bi rden bire son 3-4 ayda türeyen bazı arkadaşların o günlerde nerelerde olduğu;o yıllarda neden hiç ortada görünmediği.....Bu mesele son 1-2 aylık mesele değilki...Ben kendim adına VİCDANEN RAHATIM;Çünkü bu konuda son 5 yılda sayısız mesaj yazıp genç arkadaşlarımın ve tecrübeli yiğidoların yeni statyumla ilgili hafızalarını hep taze tutmaya çalıştım...Birilerinin kalkıp da parsayı toplamaya çalışmaları ne demek oluyor;bu konudaki taktiri de tüm yiğidolara bırakıyorum...
Neler yapılmadıki...

En çok neye üzülüyorum. Canım o arazi yok olacak stadyumun maliyetinin en az 3 misline ranta kurban gidecek en çok ona üzülüyorum. Orayada bari ekolojik bir Alışveriş Merkezi kurarlarda canım esnafımın elektriği suyu bedavaya gelir. Oraya güzel aqua parklar yapılırda çocuklarımız yarı fiyata serinler vs. Bakalım kimler parçalayacak o keskin dişleri ile canım yeri.. En çok onu merak ediyorum...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.06.2012, 00:03   #78
migroArmis
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 752 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
eyuphulagu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Aslında verilen tepkinin eskisi yeniside olmaz önemli olan verilen tepki ve bunun ulaşabildiği nokta bize kazandırdıkları kazandırabilecekleri değilmidir..Bunu düşünürkende sizin bahsettiğiniz süredeki çalışmlarınız gayretleriniz elbetteki göz ardı edilemez..Diğer arkadaşımızın,kardeşimizinde gayetlerini takdirle karşılıyorum..Ama üzülerek şunu belirtmek isterimki bizlerin burada verdiği tepki yazdığımız satırların dışına çıkmadı ...Sivasta bununla ilgili ortamlar olusturuldumu bılemıyorum ama bildiğim kadarıyla olmadı..Ama olsaydıda nacizhane gözlemim şudur Sivas siyaseti Sivas Mülk-i Amirleri ya bu konuda kudretsiz güçsüz yada Stadyum Projesi gibi çok önemli bir konuda üstlerine düşenleri yapmadılar..Ben yerel basınınızdan uzak kaldığım için sizler kadar takip etme fırsatım olamayabiliyor çoğu zaman..Sizlerin anlattıklarınızdan habardar olabiliyorum gelişen olaylardan...Ama siyasilerin bu konuda bir hamlesini duymadım ve görmedim...
Alt 25.06.2012, 00:12   #79
migroArmis
Usta Yiğido

Alıntı:
serkankeskin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
stadın temeli atılmadan hiçbir şey geçmiş sayılmaz.geri dönüşü olmayan bir yola giriyoruz,eğer bir şeyler yapmazsak istemediğimiz bir stadı 40,50 sene kullanmak zorunda kalacağız.daha öncede söylemiştim bu iş kulüp yönetiminde biter,yönetimi kapasitenin 33bin olması yönünde ikna edebilirsek ihalede iptal olur herşeyde.
Ben bu konuda bir taraftar kendi kararını karşısındaki kim olursa olsun nasıl kabul ettirebilir olayına ufak ufak olduğu kadar da olumsuz bi örnekle teyit etmek isterim..Bursada b. jimnastik taraftarı gelecek dediler..Kim dedi bunu bu konudaki güvenliği sağlayan kurumlar kim dedi bunu Bursa valisi kim dei bunu başkanlar kim beyenat verdi bu konuda başbakan ve bakanlar...Yani her konuda resmi kabul görmüş bir karardı..Peki ne oldu b. jimnastik taraftarı maça gelemedi Orhangaziden geri çevirdiler ..Bunu yapan 10 000 kadar taraftardı..Yaptıklarıelbette doğru değildi ama her konuda resmi kabul görmüş bir eylemi bir anda tersine çevirmeyi başardılar VERDİKLERİ TEPKİYLE....Sizlerin vereceği tepkiler elbetteki bizimkilerinki gibi olmasın..Bunu insan olan kişi tasvip edemez ..Ama ne yapılması gerekıyosa yolu yordamı varsa bir an önce yapılmalı zaman doldu dolacak....
Alt 27.06.2012, 16:17   #80
kkemal58
Yiğido

kkemal58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

214 Mesajına 383 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 585 kkemal58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ee ihalenin kesin sonucu ne bilen var mı arkadaşlar.

Etiketler
tamam, İhale