Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Stadyum Manifestomuz!
Alt 05.01.2010, 17:01   #81
eyuphulagu
Usta Yiğido

1.466 Mesajına 3.580 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 876 eyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOKeyuphulagu FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Stadyum Manifestomuz!

Bizim Site'nin yayınladığı mesaj mutlaka birilerine doğru ulaşmaya başlamıştır..Daha çok ulaşacak..Mesajın az bir etkisi dün Mustafa Ateş'in spor programında etkisini gösterdi..TV 58 deki programda M.Ateş;Salim KILIÇ 'la dün stat konusunda bir görüşme yaptığını söylemiş;Salim kILıç ona yapılacak stat ve tesisler hakkında bilgi vermiş..Ayrıca Stadın kapasitesi ile ilgili olarak da;Görüşmelerimiz TOKİ ile sürüyor;Stadın kapasitsi henüz tam belli olmadı demiş..Salim Bey bir kaç gün ise Sivasın Sesine verdiği demeçte stat kapasitesinin 20bin-25 bin arasında olacağını kesin olarak söylemişti..Aradan 3-4 gün geçince şimdidde diyor ki stadın kapasitesi daha belli değil..Çpk ilginç değil mi..Demekki Sitenin yaptığı ;KAMUOYUNA AÇIKLADIĞI MANİESTO az da etkisini göstermiş ki Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü 3 gün önce kesin olarak 20-25 bin arasında olacak dediği stat kapasitesini, 3 gün sonra geri adım atarak daha kapasite henüz belli olmadı ,görüşmeler sırasında belli olacak demektedir..Gördünüz mü arkadaşlar atalarımız birlikten kuvvet doğar lafını boşuna söylememişler..Sitenin yaptığı çıkış en azından birilerinin dikkatini çekmiş olmalı..Biz her zaman birlik içinde olursak Sivas'ın kimse hakkını yiyemez;buna gönülden inanıyorum..Site bir adım attı ama bunun arkası da gelmeli..Hakkımızı alana kadar bu konuyu hiç gündemden düşürmemeliyiz..Sivas 3. sınıf bir il değildir..Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir ile kimse 2., 3. sınıf muamelesi yapamaz..Gerekirse gerekli yerlere fakslar, mealler göndererek hakımız aramamız gerekiyor...Sivas'ın büyük şehirlerde yaşayan,yurt dışında yaşayan çok sayıda yiğdosu var..HAYDİ YİĞİDOLAR GÜN BİRLİK GÜNÜDÜR,GÜN BERABERLİK GÜNÜDÜR..HAKKIMIZ OLAN BİZE SÖZ VERİLEN 30BİNLİK STAT SÖZÜNÜ ALANA KADAR MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYELİM...
eyuphulagu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı eyuphulagu'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.01.2010, 17:21   #82
yigidomustafa58
Usta Yiğido

yigidomustafa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

715 Mesajına 1.156 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1122 yigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISIyigidomustafa58 COK SEVILEN BIR KISI

herkes kendi menfaatını düşünüyor yazık çok yazık ...

verilen sözler yerine getirilmelidir...

Bak gülüm senin toprağında bu çiçek yetişmez,benim toprağımda da sen solup gidersin

yigidomustafa58
Mustafa SALTIK
yigidomustafa58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda yigidomustafa58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.01.2010, 19:12   #83
ilcecan
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ilcecan FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

[QUOTE=ilcecan;594774]BUNLARIN KESİN BİZE GICIĞIVAR AMA BİZ DAYANIRIZ BİZ YİĞİDOYUZ ENBÜYÜK BİZİZ

biz türkiyeye benziyoz dunya türkiyeye nasıl bakıyorsa
türkiyede sıvasa öyle bakıyor ha türkiyenin dunyadakı konumu yada sıvasın türkiyedeki konumu
ilcecan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ilcecan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.01.2010, 20:41   #84
gurbetim58
Yeni Yiğido

gurbetim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

7 Mesajına 9 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 gurbetim58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

arkadaslar toki bu durumda cok kar yapiyor cunki eski stad sehrin gobeginde ve cok para eder yeni yapilacak stad 20-25 bin kisilik olursa hic olmasin daha iyi cunki mevcut olan kapasite zaten 20 bin civarinda.
ama bunu yaparlarsa akparti kendi zarar yapar cunki ozaman sivasdan zor oy alir bana göre
gurbetim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda gurbetim58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 05.01.2010, 20:46   #85
muhsin koçak
Usta Yiğido

muhsin koçak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

416 Mesajına 603 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 807 muhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISI

Gençlik ve spor il müdürümüz Sy.Salim KILIÇ'ın katıldığı proğramı başından sonuna kadar dinledim ben.Yapılması planlanan projede sadece stat yok arkadaşlar,5000 ve 2000 kişilik iki ayrı kapalı spor salonu,2,3 kişilik olimpik yüzme havuzu,100 yataklı güreş eğitim merkezi,kapalı bir atletizm salonu da var.Salim Kılıç'ın anlatıklarına göre bu projenin maliyeti yaklaşık olarak 250-300 milyon TL,eski parayla 300 trilyon.Böyle baktığımız zaman projenin ne denli büyük olduğunu görürüz.Sorun şurda TOKİ bu kompleksi babasının hayrına yapmıyor,zaten öyle bir şey yapmayada yetkili değil.TOKİ'yi müteahhit olarak düşünsün herkes,hangi müteahhit zararına iş yapar.
Stadımızın ve kapalı spor salonumuzun üzerinde bulunduğu arsa sizce 300 milyon eder mi? bana sorarsanız 30 milyon bile etmez Sivas gibi ölü bir şehirde.
Bu noktadan sonra Başbakanımızın verdiği söze güvenerekten bütün pürüzler giderilecek öyle veya böyle bu kompleks Sivasımıza kazandırılacak.Buna yürekten inanıyorum.
muhsin koçak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı muhsin koçak'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.01.2010, 22:27   #86
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 953 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Arkadaşlar aşağıdaki adreslere tepkilerimizi iletebiliriz:

http://www.sivas-gsim.gov.tr/edevlet...ntact&Itemid=3

http://www.sivas.bel.tr/helpdesk/New...aid=361&hsid=3

veya Sivas TSO'nun info@sivastso.org adresine mail atabilirsiniz.

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...
Alt 05.01.2010, 23:31   #87
tekdoktiri
Tecrübeli Yiğido

tekdoktiri - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

94 Mesajına 125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 594 tekdoktiri FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ayni muamele bursaya veya eskisehire yapilsaydi olacaklari düsünemiyordum.Ama maalesef bizim taraftarimiz hic birseye karismiyor ama bir yürüyüs düzenleseler ellerinde derdimizi anlatan pankartlarla hersey daha güzel olacak.
Alt 06.01.2010, 01:04   #88
basel58
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 basel58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

nerede milllet vekilleri cikin ortaya kirolar kadardami yoksunuz ya yaziklar olsun yatmak icinmi geldiniz
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı basel58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 06.01.2010, 02:08   #89
tekdoktirin
Usta Yiğido

263 Mesajına 343 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 776 tekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISItekdoktirin COK SEVILEN BIR KISI

--------------------------------------------------------------------------------

Neden biz?
Neden hersey son anda Sivasspor da degisiyor cok merak ediyorum ?
Ve bizim o 3 buyuk dedikleri istanbul takimlarindan ne eksigimiz
tekdoktirin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tekdoktirin'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 06.01.2010, 08:25   #90
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 953 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Seyirci kapasitesi 30 bin olmalı!

6/1/2010

TOKİ'nin Sivas'a yapacağı yeni stadyum ile ilgili seyirci kapasitesi tartışması başladı. Stadyum ile ilgili ön anlaşmanın yapıldığını okuyucularına duyuran gazetemize telefonla ulaşan vatandaşlar stadyumun seyirci kapasitesinin 22-25 bin civarında düşünülüyor olmasına tepki gösterdi. Vatandaşlar stadyumun kapasitesinin en az 30 bin olmasını istiyor.

ERSAN ARSLAN

Gazetemiz geçtiğimiz günlerde Sivas'a yapılacak yeni stadyumla ilgili gelişmeleri manşetine taşımıştı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında stadyumun yapımı konusunda ön anlaşmanın imzalandığı duyuran gazetemiz, bu konuyla ilgili olarak Gençlik Spor İl Müdürü Salim Kılıç'ın açıklamalarına da yer vermişti.

Stadyumun yapımı ile önemli gelişmeler yaşanması tüm Sivaslılara büyük sevinç yaşatırken stadın seyirci kapasitesi konusu tartışmalara neden oldu.

Gazetemize yaptığı açıklamada seyirci kapasitesini 22-25 bin arasında ön gördüklerini açıklayan Kılıç'ın sözlerine tepki gösteren şehir içi ve şehir dışından çok sayıda vatandaş ‘stadın seyirci kapasitesi 30 binin altına düşürülmesin' dedi. Bu konuda yapılan açıklamanın kendilerini çok üzdüğünü dile getiren vatandaşlar, ilgilileri bu konuda daha hassas davranmaya davet etti.

KILIÇ NE DEDİ?

Konuyla ilgili artan tepkiler nedeniyle gazetemize değerlendirmede bulunan Gençlik Spor İl Müdürü Salim Kılıç, Stadyum yapılırken Sivas'ın çıkarlarının gözetileceğinin altını çizerek: "Stadyumun Sivas şartlarına uygun bir şekilde yapılmasını arzu ediyoruz. Ben isterim ki Sivas'a seyirci kapasitesi 30 binin çok çok üzerinde olan bir stat yapılsın.

Ama bunu yaparken birçok açıdan konuyu değerlendirmek lazım. Şuandaki mevcut stadımız bile neredeyse tam olarak dolmuyor. 25 Bin kişilik stat Sivas'ın ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Ama bu sadece bir ön görüdür. Stadyum ile ilgili net ifadeler değildir. Biz bu konuyu muhatabı olan herkesle görüşüyoruz. Sivasspor yöneticileri ile olsun, genel müdürlüğümüzle olsun. Sivas için en iyisi ne ise o yapılacaktır. Biz bu konuyu her açıdan değerlendiriyoruz.

Vatandaşlarımız bu konuya tepki gösterebilirler, bu konuda farklı düşüncelerde olabilir. Kimse endişe etmesin” ifadelerini kullandı.

SİVAS'IN GELECEĞİ DÜŞÜNÜLMELİ

Sivas'ın böyle bir şansı tarihinde bir kez daha yakalamasının pekte mümkün gibi görünmediğini dile getiren vatandaşlar, Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın sözü olan yeni stadın kentin geleceğinin de hesaba katılarak inşa edilmesi gerektiğini savundu.

Sivas'ın 20-30 yılını hesaba katmak gerektiğini düşünen vatandaşlar Sivas'ta bugün 16 bin kişilik stat dolmuyor olabilir ama bundan 10 sene sonra 30 bin kişilik stadın dolmayacağını kimse garanti edemez. Stadyum uluslar arası final müsabakalarına da uygun hale getirilmeli. Bugüne bakarak hesap yapılmasın. Hesaplar geleceğe dönük yapılsın. TOKİ Sivas'a stat yapacaksa, bunu en iyi şekilde yapması için herkes üzerine düşeni yapmalı" şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

TOKİ'nin yeni stadyum ile ilgili ön hazırlıkları devam ediyor. Yeni yapılacak olan stadyuma karşılık olarak TOKİ'ye devredilecek olan mevcut stadyum ve Atatürk Kapalı Spor Salonu ile ilgili değer tespiti çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yeni stadyum ile ilgili gelişmeler hız kazanacak.

TOKİ'nin bu sene içerisinde yeni stadyumun temelini atması bekleniyor. TOKİ ile Gençlik Spor Genel Müdürlüğü arasında imzalanan anlaşmaya göre yeni yapılacak olan stadyumun bedelinin, mevcut stat ve Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun bedelinden yüksek olması halinde Gençlik Spor Genel Müdürlüğü aradaki farkı TOKİ'ye taşınmaz mal karşılığı ya da bütçeden temin etmek üzere ödeyecek. Mevcut stadyum ve Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun tespit edilen bedeli yeni yatırımın bedelinden fazla çıkarsa TOKİ bu bedel karşılığında hizmet verecek ya da, aradaki farkı Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne ödeyecek.
Yeni yapılacak olan stadyum ve diğer yatırımların mevcut taşınmazların bedelinden daha fazla bir meblağ tutacağı tahmin ediliyor. Bunu yapılacak olan değer tespiti çalışmaları ortaya koyacak.

http://www.sivasinsesi.com/haber.aspx?id=16778

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı BOUN'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
ayrıntıları, belgesi, kıyak, manifestomuz, neyimize, projesi, sivas yeni stad, sivasspor yeni stad, sivassporstad, sivasstadyum, stad, stadstad, stadyum, trabzona, wikileaksten, wikilieaksten, yapılmazsa, yeni