Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Diğer Konular

Diğer Konular Diğer konular. Yukarıda bulamadığınız konular hakkında burada yazabilirsiniz.

Seçenekler Arama Stil

--->: YETER ULAAN...!
Alt 06.10.2008, 23:04   #111
subasi29
Usta Yiğido

subasi29 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.826 Mesajına 2.777 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1082 subasi29 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart --->: YETER ULAAN...!

mekanlari cenet olsun.Artik YETER ULAAAAANN
subasi29 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda subasi29'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 07.10.2008, 00:30   #112
YuNuSPaSa58
Usta Yiğido

YuNuSPaSa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

344 Mesajına 494 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 756 YuNuSPaSa58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Alıntı:
yerliturkuaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bizde bu kafa olduğu sürece daha nice kınalı kuzuları şehit vereceğiz....

Artık girin Ira'ga ve alın şehitlerimizin intikamını...
Aynen KatıLıyorum Sana.. Iraka girmessek BeLki ßende onLarLa ßeraßer Savaşıcam. ßeLki... Bende.....(Kasımda gidiyorum.. ßi HAkkınız warsa HeLaL edin..)
Alt 09.10.2008, 07:40   #113
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 940 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Böse --->: YETER ULAAN...!

Aktütün’de hiçbirimizin tanımadığı ve tanıyamayacağı 15 fakir-fukara evladı(ben bu satırları yazarken ağır yaralılarla artabilir sayı, zaten 2 uzmanımız da şehit ‘muhtemelen’) şehit düştü.
Ne için? Kim için?

Biz duyarsızlar, duyargasızlar, aldırışsızlar için!

Daha önce yazmıştım; tekrar edeyim: Bu Savaş; 25 küsur yıldır bitirilmeyen/bitirilemeyen bu kanlı, bu kirli savaş Teşvikiye Camii’nden altı, Ataköy’den beş, Levent’ten de üç cenaze kalksaydı bitirilirdi- ne diyorsunuz?

Olan Uzaktakiler’in çocuklarına oluyor. Sonra Medyalamamız (bu son olayda hayret verici bir konsensus’la) ‘Ateş düştüğü yeri yakar’ diye manşetliyor.
Dağlıca Baskını’ndan sonra yine GELİYORUM! diye bağıran bir gaflete/hesapsızlığa/denetimsizliğe güzelim kuzularımızı ‘Zayiat’ verdik!

Ordumuzun Sesi Hürriyet gastesinden alıntılıyorum: “Orgeneral Hasan Iğsız; Aktütün, Samanlı, Yeşilova, Umurlu ve Alan karakollarının taşınacağını açıkladı. 1990’lı yılların başından itibaren baskına uğrayan ve şehit veren karakolların taşınması MALİ KOŞULLAR NEDENİYLE gecikti. Aktütün’ün taşınma kararı 2007’de alındı.”
(Büyük harfleme benim eserim.)

Aktütün’ün fotoğraflarına bakıyoruz: Kaçakçılarla baş edebilmek (ya da edememek) için kurulmuş zımbır zımbır bir gariban bina! Adeta bir ağıl.
Adalet bütçemize bakalım herrr yıl, bi de Milli Eğitim’e ayırdığımız bütçemize. Sonra da Savunma Bütçemiz’e bakalım. Daha doğrusu bakamayalım.
Zira Askeriyemiz, bütçesini muasır medeniyet (yani hakiki demokrasi) seviyesindeki ülkelerde olduğu üzre ‘accountability’ (hesap verebilirlik)
esasına göre hazırlamıyor. Göstermiyor. Denetletmiyor. Keyfine göre harcıyor.
Ve ciddi mühim bir payı bütçemizden;
her yıl, Bu Savaş’ın da sayesinde langırt diye kesip alıyor.
Sormamın mahsuru var mı: Son on yılda kaç tane aşırı lüks, aşırı donanımlı orduevi inşa edildi? Subay lojmanlarına akıtılan paraları, bir öğrenebilir miyiz? Kazaen (üstelik ulusalcı Vatan gastesinin manşetinden) feci pahalı, muhtemelen fuzuli, ayrıca teknik sorunları ayyuka çıkmış 6 adet denizaltının Donanmamız’a katıldığını öğrendik mesela.

Ayrıca konunun uzmanı (sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen) yazarımızın makalelerini okuduğumuzda Askeriyemiz’in masraflarını Soğuk Savaş Yılları ‘algılamasına’ göre yaptığını, yani bir sürü pahalı teçhizatın ferah fücur alınmasına karşın, dağlarda sürekli mobil gerillalara karşı MANTIKLI (yavrularımızı korumaya yönelik) alımların maalesef ve ısrarla yapılmadığını, okuyoruz. Öğreniyoruz.
Bu savaştan KİM nasipleniyor?

Bu bitmeyen/bitirilemeyen savaş KİMİN gücüne güç, dokunulmazlığına dokunulmazlık, sorgu sual vermezliğine sorgu sual’den her nevi muafiyet katıyor?

Pek tabii ki Celal Şengör’lere bağlayıp “Bu memleketin en bilimsel+en güvenilir+en üstün kurumu Ordumuz!” papağanlayabiliriz.

Kemalist İdeoloji, tamamen ‘Orduya Kayıtsız Şartsız Biat’ üstüne inşa edilmiş. Vaziyette.

Aynen pazar günkü yazımda bitirdiğim üzre, bitiriyorum: Bu memleketin Köktendevletçileri, katı Kemalistleri, kendini ‘anti-emperyalist’ filan tarzı gerçekdışı etiketlerle taltif eden Orducuları: Cümleniz yatıp kalkıp Bu Toprakların Müslümanlığına, inançlılığına, ordan kaynaklanan sabrına, tevekkülüne şükredin!

Kimbilir: belki de zannettiğimizden çok daha sivri zekâlı biri olan Kenan Evren, 80 ‘ihtilâlinden’ sonra imamhatiplerin açılmasını SIRF BU NEDENLERLE gazlamıştır.
Ordu’nun sorgusuz sualsizliğini sonsuza dek temin edebilme gayreti ve niyeti ile.
“Ordu+imam el ele
Kürt Memet nöbete!” (ve hatta şehit mertebesine.)

Perihan MAĞDEN (RADİKAL Gazetesi)
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2008, 10:11   #114
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 940 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Yukarıdaki yazı hakkında görüşleri olan arkadaş var mı ? Ne düşünüyorsunuz ? Haklı oldugu yerler var mı ?
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2008, 10:22   #115
S1vasLee
Yiğido

S1vasLee - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

97 Mesajına 135 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 642 S1vasLee FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Önce kendi içimizdeki terörleri kurutmamız lazım doğu bölgesinin çoğu terör msn de doğudan biriyle konusuyorum arkadaş dvt etti konusmaya herif pkk ya destek veriyor ben pkk lıyım liderim apo diyor.türk bayrağını sevmiyoruz biz gördümüz yerde kırıyoruz diyor pkk bizim için savasıyor diyor......Adamdaki asalete bak ******** utanmıyor bile.
S1vasLee isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 09.10.2008, 11:13   #116
ibrahimovic7
Tecrübeli Yiğido

ibrahimovic7 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

431 Mesajına 669 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 682 ibrahimovic7 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Barzani k.ö.peğini ve elebaşların hepsini yok etmessek şehitlerimize üzüleceğiz böyle. Pkk son çırpınışların bunlar k.ö.p.e.k soyları..
Alt 09.10.2008, 11:23   #117
mysuskunx
Tecrübeli Yiğido

mysuskunx - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

229 Mesajına 358 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 698 mysuskunx FAZLA SÖZE GEREK YOKmysuskunx FAZLA SÖZE GEREK YOK

KRAVATLI TERÖRÜSTLER YETER ARTIK, SABIR TAŞIRMAYIN....

Seni Sebepsiz SEVDİK, SEVECEĞİZ...

mysuskunx isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla