Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Sergen Yalçın'a inanıyoruz
Alt 21.01.2015, 06:39   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Sergen Yalçın'a inanıyoruz

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, takımıyla ilgili tüm bilinmeyenleri FANATİK'e anlattı. Transferleri yorumladı, dobra dobra özeleştiriler yaptı ama en önemlisi Sergen Yalçın'a olan inancını dile getirdi ve camiaya umut dağıttı.

Mütevazı kişiliği, istikrarlı yönetim anlayışı ve Sivasspor’a olan takdire şayan bağlılığı... Yiğidolar’ın Antalya kampındaki son gününde FANATİK ekibi olarak Başkan Mecnun Otyakmaz’ı ziyaret ettik. Aklımıza gelen her şeyi sorduk, herzamanki samimiyetiyle cevaplar veren Otyakmaz, camianın merak ettiği ne varsa tek tek anlattı. Özeleştiri de yaptı, iddialı açıklamalar da... Söz Yiğidolar’ın patronunda...

- Teknik adam değişikliği, takım üzerinde nasıl bir etki yaptı?

“Her zaman teknik adam değişikliklerinin takımlar üzerinde olumlu katkısı olduğunu düşünüyoruz. Aslında biz de bunu ilk etapta yaşadık. Bir ivme yakalamıştık, devre arası oldu. Şimdi tekrar başa dönüp, aynı ivmeyi yakalamamız lazım.”

Neden Sergen Yalçın?

“Biliyorsunuz; Sivasspor her zaman genç ve başarıya aç hocalarla çalışmayı arzu eden ve onlara şans veren bir kulüp. Roberto Carlos da bunlardan biriydi. İsmail Kartal var, Bülent Uygun var. Hepsinin ilk kulübü biz olduk. Sergen hocanın da kısa Antep macerasını saymazsak, yine futbol dünyasına bir teknik adam katmış olacağız. Bir Başkan olarak, ilerleyen süreçte ‘hocasız kalırsak kimleri alabiliriz?’ diye hep düşünürdüm ve aklıma gelen ilk isim de hep Sergen Yalçın olurdu. Çünkü futbol zekasına inanıyorum. Kendisini 15-20 yıla yakın bir süredir de tanıyorum. Futbol sahalarına dönüşünün başlangıcında Sivasspor olmasını çok arzu ederdim. Bu gerçekleşti ve hakikaten iyi bir başlangıç yaptık.”

- Hayal ettiğiniz gibi bir teknik adam mı şu an Sergen Yalçın?

“Arkadaşlara şöyle bir benzetme yaptım; Bizim teknik heyetimiz ‘Voltran’ı oluşturmuş. ‘Voltran’ın beyin kısmı Sergen, altı da ekip. Ekibi de çalışkan, işini iyi yapan arkadaşlardan kurulu. İnşallah yapacağımız transferlerle oluşturacağımız geniş kadroyu kendisine teslim ettiğimizde, başarılı olacaktır.”

Başarısızlığın 3 ana nedeni

1- Yönetim hatası

“Bunun cevabını tek bir başlık altında toplamak haksızlık olur veya kolaycılık olur. İlk önce kabahati kendimizde aramamız gerekiyor. Ekonomik kaygılarımızdan dolayı, transfer konusunda bütçemizi pek fazla zorlamak istemedik. Kulüplerimizin mali yapısı malum. Hepimizin ekonomik sıkıntıları var. Bundan dolayı çok açılmak istemedik. Bonservisi elinde olan, kulüp menaceri arkadaşımızın birkaç yıldır
takip ettiği bir-iki futbolcu vardı, onları aldık. Onların da uyum sorunu yaşadığını, yeteri kadar faydalı olamadıklarını düşünüyorum. Transferde ayrılan Aydın’ın dahi yerini dolduramadık.”

2- Oyuncuların rehaveti

“Takımın ne zaman toplanacağı, Avrupa Kupaları’na katılıp katılamayacağı belirsizdi. Ayrıca bizim UEFA ve CAS duruşmalarımız da elimizi kolumuzu bağlayan etkenlerdi. İkinci nokta; Futbolcu arkadaşlarımız da geçen seneki başarının vermiş olduğu rehavetle, pek ayakları yere basarak sezona başlamadılar.”

3- Carlos'un uzak kalması

“Üçüncü kısımda ise teknik direktör var. Hocamız Roberto Carlos da, Dünya Kupası’nda yorumcu olması nedeniyle uzun süre Türk Futbolu’ndan koptu. Her şeye karşın herkes yine de elinden geleni yaptı; ama motivasyon eksikliği ve geçen yılki başarının vermiş olduğu rehavet, bizi sezonun ilk maçlarına biraz dağınık başlattı. Daha sonra puanların gecikmesi ve bazı maçlarda yaşanan şanssızlıklar, işi, strese bıraktı.”

TRANSFERLER HAKKINDA YORUMU

Eneramo'ya inandık

“Eneramo, Sivas’tan ayrıldıktan sonra buradaki mutluluğu yakalayamadı. Diyaloğumuzu hiç koparmadık. Özel günlerde sürekli arar, hâl hatır sorardı. Sivas’ı unutmadı. Birkaç kulüpten teklif gelmesine rağmen, kesinlikle Sivas’tan başka bir yere gitmeyeceğini söyledi. Takıma önemli katkısı olacağına inandık.”

Top artık Batuhan'da

“Batuhan’a güveniyorum. Fakat toparlanmasının geciktiğini düşünüyorum. Çünkü hem sezon başı kampını hem de şu anki kampı bu takımla birlikte yaptı. İlk yarı boyunca da hep bu takımın içindeydi. Oyununu 90 dakikaya yayması gerek. Artık top onda.”

İbrahim Akın'ı Metris'te tanıdım

“Aydın henüz hazır değil. Önemli bir ameliyat geçirmişti. Şimdi rehabilitasyon sürecinde. Bir ay sonra hazır hale gelir. İbrahim Akın’la ilgili geçmişte çekincelerim vardı. Fakat bir dönem birlikte kaldık, Metris’te. Orada tanıma şansı buldum. Çok iyi niyetli bir arkadaşımız olduğunu gözlerimle gördüm. Hak etmediği zorlu bir süreci geride bıraktı. Onu takımımızda görmekten dolayı mutluyum ve önce
Sivas’a sonra da Türk Futbolu’na önemli hizmetler yapacağını düşünüyorum.”

Cicinho'ya ihtiyacımız var

“Sivasspor satış konusunda çok önemli bir transfer gerçekleştirebilirse önü daha açık olabilir. Maalesef Bilica’dan başka, takıma mali katkı sağlayan bir futbolcu satışı gerçekleştiremedik. Bilica’dan 2.5
milyon Euro bonservis almıştık. Kendimizi eleştirdiğimiz noktalardan bir tanesi de bu. Aatif’e önemli teklifler geldi ama ihtiyacımız olduğu için satmamıştık. Cicinho’ya da geldi ama yine olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Bu takımın Cicinho’ya ihtiyacı var ve Cicinho da zaten ayrılmayı düşünmüyor. Cicinho için bize teklif yapmayı düşünen kulüpler de, içinde bulunduğumuz durumdan dolayı bu teklifi kendilerine yakıştıramadıkları için sohbet ortamında kaldı.”

Tunç Kayacı - Zafer Büyükavcı

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Sergen Yalçın'a inanıyoruz
Alt 21.01.2015, 07:20   #2
kakikli
Tecrübeli Yiğido

kakikli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

122 Mesajına 210 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 757 kakikli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Cevap: Sergen Yalçın'a inanıyoruz

“Aydın henüz hazır değil. Önemli bir ameliyat geçirmişti. Şimdi rehabilitasyon sürecinde. Bir ay sonra hazır hale gelir."
bu durum beni ziyadesi ile üzdü, zira sivas'ı kafasında silen bir adama kucak açtık ancak ne gariptir ki adam hala hazır değil. sayın başkan 5 maç önemli diyor, ancak transfer ettiği adam bu 5 maçı kaçıracak. hangi mantıkla aldınız bu adamı? zira sergen daha önce kulüpte olsa kesinlikle onu aldırmazdı. ferhat kiraz en azından hazırdı ve bonservisi ile alınabilirdi...
en büyük hatanın kendilerinde olduğunu söylemişler, katılıyorum hata yönetimde. futboldan futbolcudan anlayan bir yönetici yoktur. rengifo,oldoni,ahmet şahbaz, ve özellikle geçen devre arasında gelen oyuncuların bir tanesini izleyipte onay veren yönetici var mı acaba!!!
mecnun başkan haricindeki yönetim'in değişmesi gerektiğini her zaman dile getirdim, yine aynı düşüncedeyim. mecnun başkan'a yeni bir ekip lazım ve bu ekibin içerisinde hayrettin yerlikaya da yer almalı...
Alt 21.01.2015, 07:30   #3
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Bizim söylemlerimizden farklı birşey söylememiş Mecnun Bey.. Yıllardır bu klübü tek başına yönetiyor, şöyle yanına hem futboldan anlayan, hemde yükünü hafifletecek kişileri göreve getirmeli. Yoksa yöneticilerde insan ve hata da yaparlar..
Bu Konuda Murad_Kelleci58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.01.2015, 07:44   #4
68yasar58
Yiğido

263 Mesajına 563 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 438 68yasar58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hatayı kabullenmekde erdemliktir. KIzdığım çok geç kalındı illaki takım tuzladan 3 yemesimi gerekiyordu, neyse olan oldu giden gitti bundan sonra işi sıkı tutun, azda eleştiri yaparak fikir beyan eden arakadaşların fikirlerine değer verin. Sergen hocaya güven taraftar olarak bizimde var, birde isteğim olacak, takımın artık futbolu çıt kırıldım oynamasından vaz geçirip sonuna kadar mücadele eden gerektiği yerde tatlı sert oyunu da oynatmalı artık. Biara fb maçında istatistik fb 12 faül sivasspor 4 faül gösteriyordu, buda demek oluyorki ikili mücadeleden kaçan takım olmayalım artık. Başarılar dilerim.
68yasar58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.01.2015, 09:07   #5
badof58
Yiğido

190 Mesajına 321 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 418 badof58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Söylediklerim de haklı olduğumu gördüm ve başkan da kabullenmiş bu büyük bir erdemdir, Türk futbolunun eksik olduğu şey .. Hiç kimsenin hatayı üzerine almadan sürekli başkasına yıkmasına artık alıştık, sıradan gelmeye başladı, hatayı kendinde arayan ve dobra dobra ne biliyorsa söyleyen adam gibi bir başkana sahibiz, gerçekten bu büyük avantaj ..
badof58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.01.2015, 11:24   #6
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Ben Sergen e daha Sivasspora gelmeden inanıyordum.Taa sezon başında Sergen le başlanmasını istiyordum.Foruma yazdıklarıma bakılabilir.Gecen sene lig 4.sü iken düşme ihtimalinden bahsediyordum bugün ligde sondan 3. iken zirveyi zorlarız diyorum.Düşündüğüm ve daha önce yazdığım gibi Sergen muhtemelen 3-5-1-1 sistemi ile oldukça gole yönelik bir takım oluşturacaktır.Başkan bile zirveye aday olmanın zorluğundan hatta imkansızlığından bahsederken Sergenin busözleri takdire şayandır.Yolun açık olsun yiğido Sergen.Haa ayrıca hatasında ısrar etmeyip hem kendi çocuğu hem bizim sevdamız olan Sivassporun önünü açan Başkana da tebrikler.
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.01.2015, 12:38   #7
karamik
Usta Yiğido

karamik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

561 Mesajına 1.041 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 692 karamik FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Başkan adammıdır ? Hemde adamın dibidir Sivassporun en büyük Yıldız'ı en iyi transferidir.1 Yaşında ayrıldığı memleketi takımını sahiplenmiştir şimdi delikanlı gibi gezen Sivas eşrafı beyzadeler o vakit başını kuma sokarken şimdilerde haksız eleştirilerini sunmaktadır neyse ki aklı selim kesin Başkan'ın yanında
Alt 21.01.2015, 14:23   #8
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 789 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Başkan da görmüş bu hataları ne güzel, artık bundan sonra aynı hatalara düşülmez diye umuyorum.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.01.2015, 14:35   #9
AtmaCa
Acemi Yiğido

AtmaCa - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 44 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 600 AtmaCa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkan gayet açık ve net konuşmuş kendi yaptıkları hatalarıda cesurca dile getirmiş
Alt 21.01.2015, 22:54   #10
cılgınsivas58
Usta Yiğido

cılgınsivas58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

558 Mesajına 760 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 854 cılgınsivas58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

madem aydın henüz hazır değil bir transfer daha yapsak neolur mesela uğur boral
cılgınsivas58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
inanıyoruz, sergen, yalçına