Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

İşte taraftarın gücü!
Alt 08.02.2011, 07:17   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1581 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart İşte taraftarın gücü!

Bu konuda çok yazıp,çizdim ama dün yaşanan bir olay beni yine yazmaya mecbur etti.
Hani hep söylerimya " Sivas halkı olarak (Buna Sivasspor taraftarı ve yerel basınıda dahil),ne zaman nerede ve kime nasıl tepki göstereceğimizi bilmiyoruz" diye. Önceki akşam Lig tv'deki Maraton programını izlerken,bu konudaki görüşümün ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım. Maraton'u sunan Şansal Büyüka,proğramın akışını kesip, " Eskişehir taraftarı bizi mesaj yağmuruna tutmuş ve TT Arenaya gelen 2 bin 500 kişi görüntüye getirmediğimiz için bizi eleştirmişler. Bunu staddaki acemiliğimize sayın,ama yinede Eskişehir taraftarı haklı onlardan özür diliyor,bundan sonra Es es 'leri sık sık gündeme getireceğimizin bilinmesini istiyorum" gibi sözler sarfederek,Eskişehir taraftarının dediğini yapmaya mecbur bırakıldı. Helal olsun böyle bilinçli ve hakkını arayan Eskişehir taraftarına. Peki,aynı stadda,üstelik ilk lig maçında bir o kadarda Sivasspor taraftarı vardı TT Arneada,yayıncı kuruluş Sivasspor taraftarını gösterdimi? Hayır! Peki bu konuda tepki geldi mi? onada hayır! İşte benim yıllardır anlatmak istediğim budur. Şimdi gidin kahvehaneye,yada Sivasspor muhabetti yapılan bir mekana,asarlar,keserler,milyon larca Sivaslı'nın olduğu söylenerek bundan kendilerine övünç payı çıkarırlar,ama iş icraata geldiği zaman kimse kılını bile kıpırdatmaz. Ben iddia ediyorum,Sivasspor'dan başka bir takıma bu kadar bariz hakem hataları üst üste yapılsaydı,eminim TFF'ye siyah çelenk koyup Türkiye'nin gündemine gelmişlerdi. Hatırlarsınız geçen yıl,biz buradan İstanbul'daki bazı Sivas derneklerini harekete geçirip TFF'ye siyah çelenk bırakılması için çalışma yapmıştık ve o siyah çelenk koymaya 25-30 kişi katılmıştı. Ben lafa söze ve sayısal fazlalığa bakmam. Ben icraata bakarım. Tıpkı Trabzonluların yaptığı gibi,tıpkı Eskişehirlilerin yaptığı gibi..
Acı ama gerçek biz Maalesef böyleyiz. Ha şunuda hatırlatmakta yarar var.
Sivasspor Sivas'ta tutuflan ikinci takım olursa bu halktan başka ne beklenebilir ki?

Abdullah YİĞİT
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 15 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: İşte taraftarın gücü!
Alt 08.02.2011, 07:35   #2
Ahwettt
Tecrübeli Yiğido

312 Mesajına 646 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 700 Ahwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOKAhwettt FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: İşte taraftarın gücü!

Apdullah abi akşam proğramını da izledim malisef gelip gidip taraftara çatman beni gerçekten üzdü. Sahi bir zamanlar gelsinlerde yeterki boş boş otursun kalabalık görünsün diyende sizler değilmiydiniz yıllar önce. Yoksa hep taraftarı suçlayarak hor görerek Sivasspordanmı soğutmak isiyorsunuz? Yani aklımada gelmedi değil.Şimdi ise 2-3 bin taraftar var onlarda guruplar diyorsun. her maçta en az 10-12 bin kişi oluyor bunlar ne peki bu kış günü stada neden geliyorlar. Birde Hakemlere tepki den bahsettin akşam Hakemlere postayı koyan Beşiktaş taraftarı değil Beşiktaş yönetimi idi. Peki bizim yönetim ne yaptı deflarca Sivassporun hakkı yendiği halde.Siz yerel basının hiçmi büyük basınlarda arkadaşları dostları yok siz neden bir şey yapmıyorsunuz.Gerçi taraftarı eleştirince ben fazlada alınmıyorum. Nedenine gelince yıllardır bir fiil maçlarına gidiyorum kombine çıktı çıkalı alıyorum. takıma zarar gelmeyecek şekilde takımıda deesdekliyorum. Geriye bedava bilet yada görevlim diyerek içeri eş dost arkadaş hatırına beleş olarak içeri girenler düşünsün. Taraftarı suçlayacağına bir antalya maçında stadı temizlemesini dahi biecermeyen yönetcileri sorumluları suçla bak 2 puandan etti bizi.
Ahwettt isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda Ahwettt'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.02.2011, 07:39   #3
zaral
Yiğido

zaral - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

94 Mesajına 143 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 544 zaral FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu yazıyı okuduğum için üzgünüm çokda acı ama bi o kadarda gerçek adam tamamen özetlemiş bizim halimizi biz sanırım sadece seyirciyiz daha tam olarak taraftar olamamışız ben bu güne kadar Yeniçerilerin deplasmana gidişleri yada Yiğido Gençlik Grubunun meşale şovu haric çokta düzgün organize bir eylemimizi göremedim bakalım ne zaman bu tarz organizasyonlar içinde olabileceğiz bizlerde Herkese Saygılar ...
Alt 08.02.2011, 08:01   #4
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 778 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok

Doğru söylemişsin Abdullah abi.Bizim de takımımıza sahip çıkmamız gerekli.Türkiye 4 büyük takımla ilgilendiği için Türk futbolu bunun için gelişmez.Herkes 4 büyük taraftarı abi ne yapalım ?
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Yusuf Çevik'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.02.2011, 08:28   #5
57babasivas
Tecrübeli Yiğido

128 Mesajına 164 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 596 57babasivas COK SEVILEN BIR KISI57babasivas COK SEVILEN BIR KISI57babasivas COK SEVILEN BIR KISI57babasivas COK SEVILEN BIR KISI

arada bir dogru söylüyor
57babasivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 08.02.2011, 08:35   #6
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 621 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Doğru söylemişsin aptullah ağbi, acım ama gerçek maalesef biz böyleyiz. Stada gelen kaç kişi bağırıp takıma gerçekten destek veriyor. Bazen biz bağırdığımız zaman " Oturunda maçımızı seyredk" diyenerek bize kızanlar oluyor.>Burada seyirci kadar yönetimde suçlu. Onlarında bu konularda bir şeyler yapması lazım.
Akşam Kanal 58'i seyrettin hakem ve seyirci konusunda çok doğru tesbitler yaptılar teşekkür ediyorum.
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 08.02.2011, 09:49   #7
hasantuan
Yiğido

hasantuan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

60 Mesajına 108 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 hasantuan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Apdullah abi akşam proğramını da izledim malisef gelip gidip taraftara çatman beni gerçekten üzdü. Sahi bir zamanlar gelsinlerde yeterki boş boş otursun kalabalık görünsün diyende sizler değilmiydiniz yıllar önce. Yoksa hep taraftarı suçlayarak hor görerek Sivasspordanmı soğutmak isiyorsunuz? Yani aklımada gelmedi değil.Şimdi ise 2-3 bin taraftar var onlarda guruplar diyorsun. her maçta en az 10-12 bin kişi oluyor bunlar ne peki bu kış günü stada neden geliyorlar. Birde Hakemlere tepki den bahsettin akşam Hakemlere postayı koyan Beşiktaş taraftarı değil Beşiktaş yönetimi idi. Peki bizim yönetim ne yaptı deflarca Sivassporun hakkı yendiği halde.Siz yerel basının hiçmi büyük basınlarda arkadaşları dostları yok siz neden bir şey yapmıyorsunuz.Gerçi taraftarı eleştirince ben fazlada alınmıyorum. Nedenine gelince yıllardır bir fiil maçlarına gidiyorum kombine çıktı çıkalı alıyorum. takıma zarar gelmeyecek şekilde takımıda deesdekliyorum. Geriye bedava bilet yada görevlim diyerek içeri eş dost arkadaş hatırına beleş olarak içeri girenler düşünsün. Taraftarı suçlayacağına bir antalya maçında stadı temizlemesini dahi biecermeyen yönetcileri sorumluları suçla bak 2 puandan etti ...

ÇOK GÜZEL KONUŞMUSSUN KARDEŞ...YÖNETİM UYUMA TAKIMINA SAHİP ÇIK....BAKIN Bİ 2 PUANLARI GİTTİDİYE BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ NERDEYSE FEDERAYONU DEVİRECEK...BİZİM KAÇ HAFTALAR KAÇ PUANLARIMIZ ÇALINDI SES YOK SEDA YOK...
hasantuan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 08.02.2011, 10:06   #8
ccey
Yiğido

137 Mesajına 204 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 565 ccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISIccey COK SEVILEN BIR KISI

abdullah bey haklı
ccey isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda ccey'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 08.02.2011, 10:26   #9
şarkışla 58
Usta Yiğido

şarkışla 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

731 Mesajına 1.223 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 767 şarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISIşarkışla 58 COK SEVILEN BIR KISI

Lafı sağa sola çekmenin anlamı yok.Abdullah bey SİVAS lının birlik olamadığından,toplu şekilde hakkını arayamadığından bahsediyor.Doğru söylüyor.
şarkışla 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı şarkışla 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 08.02.2011, 10:33   #10
dv9000
Yiğido

dv9000 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 39 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 546 dv9000 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Her sezon FEDERASYON bazi takimlari belirleyip kolluyorlar sadece bizim sampiyonluga oynadigimiz zaman bizi kollamadilar taraftar olarak bende icinde olmak sartiyla sesimizi cikartmiyoruz
dv9000 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Etiketler
gücü, taraftarın, İşte