Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Turizm müdürü de Fransız kalıyor!
Alt 20.04.2011, 17:52   #1
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 686 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Turizm müdürü de Fransız kalıyor!

Bir şehrin veya ülkenin tanıtımında en geçerli ve etkili yolların başında spor, dolayısıyla da futbol geliyor. Hele o şehrin takımı en üst düzey ligde mücadele ediyorsa, gerçektende bu o şehir için büyük bir şanstır. Bakın geçtiğimiz günlerde “ Çocuklar duymasın” adlı dizide, trilyonlar harcansa Sivas'ın tanıtımı ve reklamı bu kadar güzel yapılamadı.
Sivasspor sayesinde dizide yapılan ve tanıtım ve reklam sonrasında Sayın Vali ve Belediye Başkanı yapımcıları arayarak Sivas'a davet etmişlerdi. Sivas'a yapılan bu inanılmaz katkının karşılığında sadece davet etmenin yeterli olacağını düşünmüyorum.
Beni asıl üzen olay, böyle konularda en önde gitmesi gereken, yani bu iş gündeme geldiğinde herkesten önce davranıp bir şeyler yapmak zorunda olanların sağır ve dilsiz olmaları!
Geçen gün yerel kanallardan birisinde haber izliyorum “ Turizm haftası nedeniyle Kültür ve Turizm müdürü ve personeli, Âşıklarla bir araya gelip müzik eşliğinde eğlendiler” diyor.
Çocuklar duymasın dizisinin Sivas'la alakalı bölümüne Fransız kalan” Turizm il Müdürü'nün, personeliyle sazlı-sözlü, yemeli –içmeli eğlenmesinin Sivas'a ne gibi katkısı olabilir. Neymiş efendim, Sivas'ta eskiden sazlı sözlü böyle geceler olurmuş da, bunlarda onu yaşatmak için bu etkinliği hazırlamışlar.
Peki, bunun Sivas'a ne katkısı olacak? Yani, sizin yemeniz, içmeniz müzik eşliğinde eğlenmenizi Sivas'ın tanıtımına ve ekonomisine ne gibi katkı sağlayacak?
Hep söylüyorum, binlerce broşür dağıtmak, çevre illere ve tatil beldelerine gidip, oralarda kalmak, fuarlarda boy göstermek Sivas'a hiçbir şey getirmez, aksine Milli servetten, dolayısıyla da devletten çok şeyler götürür!
Ne güzel değil mi? Turizm haftası bahanesiyle, gez, toz, ye, iç ama onun karşılığında Sivas'a en küçük bir getirisi olmasın.
Eğer gerçekten Sivas'ın tanıtımı düşünülseydi, iki hafta önceki Çocuklar duymasın dizisinde “ Sivas gerçekten çok medeni ve çok güzel bir şehirmiş, köftesi, etliekmeği ve kaplıcaları çok meşhur” dendiği zaman ilk harekete geçen turizm İl Müdürlüğü olurdu. Duymadım diyemezler, çünkü sağır sultan bile duydu, bir hafta boyunca Sivas çalkalandı.
Tabi sadece Turizm il Müdürlüğü değil, başta TSO olmak üzere diğer sivil toplum teşkilatlarının da üzerine düşeni yapması gerekirdi.
Söz konusu dizide yapılan Sivas'ın reklamı Sivasspor sayesinde oldu. Burada asıl teşekkür edilmesi ve el üstünde tutulması gerekende Sivasspor değil mi?
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Turizm müdürü de Fransız kalıyor!
Alt 20.04.2011, 17:54   #2
babayavuz
Yiğido

babayavuz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 212 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 686 babayavuz Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.
Standart Cevap: Turizm müdürü de Fransız kalıyor!

değerli arkadaşlar değerli spor yazarımız abdullah yiğitin yazısını sizlerle paylaşıyor yorumlarınızı bekliyorum
babayavuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.04.2011, 21:04   #3
58ToPraK58
Yiğido

111 Mesajına 216 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58ToPraK58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Ne denir ki siyasilerin yaptığı ortada bize stad konusunda da aynısını yaptılar yapılacak dediler aradan 3 yıl geçti hala bir şey yok. kapasite meselesi ortoda bizi ayakta uyutuyorlar hala sesimizi çıkarmıyor.Bizim memleketini seven bu ülke için bir şey yapacak insanlara ihtiyacımız var. Sivas'ın şehir olarak gelişmişliği de önde gelen insanların ne kadar pasif olduğunu göstermeye yetiyor.Siyasiler buraya icraat yapmaya değil yatmaya geliyorlar.Bizim de halk ve Sivasspor lu olarak bunları yüzlerine vurmamız gerek.Sivas'ın reklamı yapılıyor diyor turizm bakanı bir şey yapmıyor alın size makamına yatmak için gelen biri daha biz bunlara göz yumamalıyız şehrimizi ve Sivasspor'umuzun kaderiyle oynatmamalıyız artık...
58ToPraK58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.04.2011, 21:16   #4
akkara58
Yiğido

90 Mesajına 138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 517 akkara58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

torna tesviye hocasından kültür müdürü eline kalemi fotoğraf makinasını alandan gazeteciimsii olursa böyle olur....
akkara58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
fransız, kalıyor, müdürü, turizm