Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Anketimiz: Maç Nasıl Sonuçlanır ?
Sivasspor Kazanır. 243 88,04%
Beşiktaş Kazanır. 19 6,88%
Berabere Sonuçlanır. 14 5,07%
Katılımcı sayısı: 276. Sizin Bu Ankette Oy kullanma Yetkiniz Bulunmuyor

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Sivasspor - Beşiktaş
Alt 13.04.2016, 21:14   #141
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 551 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Sivasspor - Beşiktaş

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sizin yorumlarınıza cevap vermemeye ant içtim ...ama zorluyorsunuz...Demirörenin Sivasla ne işi olur Allaşkına bunu açıklayınız...Sivassporu düşürmek Demirörene ne kazandırır...Konu fb gs falan değilki ....Öyle olsa tüpçü bir şeyler yapacaktır..Konu Sivas ...Bizim Bursa bile olsa demirörenin işi olmaz... FB gs b jımnastkten baskasını kaale almaz...Alsada düşsün diye uğraşmaz çünkü umurunda olmaz...Biz Sivassporu gönlümüzde baştacı yaptık ama Sivasında Bursanında nerde olduğunu biliyoruz....Öyle yorumlar okuyorum ki sanırsınız yorumunuzu yaptığınız takım barcelona...Artık bu sözde Sivasspor yandaşlığını bırakınız...Tek bir Sivasspor var ve o Sivassporun ne olduğunu nerde olduğunu kim olduğunu değil siz herkes biliyor....Gönüller haksızlığa uğranmasın istiyor... hep istiyoruz...açıp bu gunkü b jımnastık Bursa macındakı penaltıya bakınız haksızlık nasıl oluyor dıye..Ama oluyor....Şimdi burda tüpçü Bursa avrupaya gitmesin diye değil Bjk sampiyon olsun diye haksızlık yapar...Sivas bjk macındada tüpçü Sivas düşsün diye değil jımnastık yurusun dıye bir şeyler yapar...size katıldığım tek konu bu musabakada tüpcunun b jımnastığe yandas olabileceğidir ...Benimse anlatmak istediğim konu tüpcunun Sivassporun düşmesiyle alakadar olmadığını anlatabilmektir...
Kardeş kusura bakmada hangi ayağa hizmetsin sen neyi ve kimi savunduğun belli değil bir taraftarın gönlünde 2 takıma yer olmaz sen git bursa taraftar sitelerinde boy göster burda işin yok...
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.04.2016, 21:22   #142
TS58
Usta Yiğido

TS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

213 Mesajına 329 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 TS58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Şike yapmış takımın teknık dırektoru ŞENOL GÜNEŞ-BOLUSPOR'un hocasıydı 1990 yılında
Malatyaspor haklı çıktı ama lige geri alınmadı

1989-90 sezonunda Malatyaspor 2. Lig`e düştü. Ancak ardından Adana Demirspor-Boluspor(Hocası Şenol GÜNEŞ ) maçında şike yapıldığı ortaya çıktı. Sarı-Kırmızılı takım açtığı davayı kazanmasına rağmen, Şenes Erzik başkanlığındaki federasyon, Malatya`yı yeniden 1. Lig`e almadı.Türk futbol tarihindeki en büyük şike skandallarının ikincisi 14 sene önce Şenes Erzik`in federasyon başkanı olduğu dönemde yaşandı. 1989-90 sezonunda ligden beş takımın düşecek olması, birçok kulübü endişelendirmişti. Futbol Federasyonu, Milli Takım hazırlıklarına daha çok yer verilmesi için yeni sezonu 16 takımla oynatmayı kararlaştırmıştı. Malatyaspor da düşme korkusu yaşayan takımlar arasındaydı. Ligin ilk yarısındaki başarılı çizgisinden gittikçe uzaklaşan Sarı-Kırmızılılar 31. hafta sonunda 41 puanla 9. sıraya gerilemişti. Aslında birçok kişi Malatyaspor`un küme düşmeyeceğine inanıyordu. ANAP hükümetinin iktidarda olduğu o yıllarda, Malatyalı bir ismin Cumhurbaşkanlığı`nda bulunması ve Turgut Özal`ın hemşehrilerine olan düşkünlüğü bu inanışı güçlendirmişti. Ancak beklenen gibi olmadı ve Malatyaspor küme düştü. Ligin 32. haftasında K.Yaka`ya 1-0, 33. haftada ise A.Gücü`ne 4-1 yenilen Malatyaspor`un son haftada şampiyon Beşiktaş`ı yenmesi sonucu değiştirmedi. Malatya küme düşme şokunu yaşarken, iki gün sonra Malatyaspor Başkan Metin Kaya Çağlayan`ın basına dinlettiği kaset gündeme bomba gibi düştü. Kasette Adana Demirspor yöneticileri ile Boluspor Başkanı Yılmaz Becikoğlu`nun şike konuşmaları yer alıyordu. Becikoğlu, Boluspor`un (Hocası Şenol GÜNEŞ )deplasmanda Adana Demirspor`u 2-0 yendiği maç öncesi Adanasporlu yöneticilerle pazarlık yapmaktadır. Bundan sonraki olaylar Malatyaspor`un elindeki belgelerle Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu`na gitmesinden sonra yaşanır. Malatyalılar, Adana Demirspor-Boluspor(Hocası Şenol GÜNEŞ ) maçında şike yapıldığını iddia ederler. Tahkim Kurulu birkaç aylık incelemeden sonra yaptığı incelemede 3`e 2`lik bir oy üstünlüğü ile şike yapıldığına karar verir. Ancak Futbol Federasyonu Başkanı Şenes Erzik, Tahkim Kurulu`nun bu kararını tanımaz. Bu olayları bizzat yaşayan Malatyaspor eski Başkanı Metin Kaya Çağlayan, o günlerin Türk futbolu için utanç günleri olduğunu söylüyor. Şikeye delil olan kaseti Adana`da bir şahıstan tesadüf eseri aldıklarını belirten Çağlayan, `Kasette Boluspor Başkanı Becikoğlu, maçın hakemi ve Adana Demirsporlu yöneticilerle pazarlık yapıyordu. O maçta iki türlü şike vardı. Biri hakemle, diğeri de Adana Demirsporlu yöneticilerle. Daha sonra Adana Demirsporlu yöneticiler Tahkim Kurulu`nda şikeyi kabul ettiler. Biz kuruldan `şike yapılmıştır` kararını çıkarttık.` diyor. O günlerde Federasyon Başkanı Şenes Erzik ile Turgut Özal arasında gerginlik olduğunu söyleyen Sarı-Kırmızılı kulübün eski Başkanı Çağlayan olayları şöyle anlatıyor: `Tahkim Kurulu`nun kararını tanımayan Şenes bey, yeni bir Tahkim Kurulu oluşturdu. Başkan Erzik`in şike kurulunun odasına girerek, `Metin Çağlayan mafyadır, ona teslim olmayın` diye üyelere baskı yaptığını öğrendik. Bu kurul şike kararını geçersiz sayınca konu Yargıtay`a taşındı. Türkiye`de hukuki arayışımız tıkanınca ise UEFA`ya gitmeye karar verdik. Bunun için de G.Saray`ın, Neuchatel davasında avukatlığını yapan Alman avukatı tuttuk ve kendisine 25 bin mark ödedik. Federasyon`dan `Sakın UEFA`ya gitmeyin, size 25 milyar verelim. Bir sene 2. Lig`de oynar, sonra biz sizi çıkartırız` diye teklifler geldi. Ben kabul etmedim, istifa ettim. Daha sonraki başkan Nurettin Soykan yönetimi sanırım 4 milyar para karşılığında davadan vazgeçmişler. Sonuç olarak şike de yapanın yanına kar kaldı.

______________________________ ________________________

yıllar sonra cıkıp fılozofca laflar ederek kendısının temız oldugunu o kadar guzel anlatıyorkı baskalarına laf vura vura ...senol gunes tahkım kurulu tarafından sıke yaptıgı kanıtlanan Bolusporun teknık dırektoru ımıs ))

ŞENOL GÜNEŞ EĞER SİVASSPOR'A ŞİKECİ DİYE BİR LAF EDERSE, BOLU BOLU DİYE BAĞIRMAK LAZIM
Alt 13.04.2016, 22:16   #143
TS58
Usta Yiğido

TS58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

213 Mesajına 329 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 TS58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Yukarıda bahsi geçen yazıda, pazarlıkları yapan başkan, takımın hocası Şenol GÜNEŞ( Olaydan haberi var mı yok mu onu bilemem)
Alt 13.04.2016, 22:31   #144
otceken58
Yiğido

otceken58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

182 Mesajına 330 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 576 otceken58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Şike lafları yine ortalığa duştu bakalım Sivasspor YİGİDOSU ve Anadolu klüplerinin hayranlıkla ve büyük bir destekle izlediği Sivasspor'u bu hale getiren olayların şike olduğuna ben inanmıyorum inanmakta istemiyorum Türk futbolunda büyük bir revizyon olması gerekliliği özellikle İstanbul takımlarının çok kollanadığı aşikar bir şekilde olması bu söylemleri artirsada önce kendimize bakmamız ve şampiyonluğu kovaladigimiz senelerin ardından hangi transferleri yaptığımıza hedef olarak ne koyduğumuza bir bakmamız gerekiyor. Hiçbir hedefimiz olmadı hatta birşey yapmayı bırakın kazanılan paralar da çarçur edilerek bugün ki halimiz ortaya çıkarıldı. simdi söylüyoruz Sivas düşürülmek isteniyor evet belkide öyle ama biz ne yaptık düşmemek adına 28 maç bunun 4 Ü uç büyütülmüşler ya gerisi ne yaptık. İnsallah bu durumdan bu senede çıkacağız ama transfer olmadan bu isler olmuyor YİĞİDOLAR yönetim zaafiyetlerinin kolay bir şekilde federasyona hakemlere atılması kolay hakem hatalarında bile adam gibi bizi savunan hiçkimseyi görmedim ben!!!
otceken58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.04.2016, 22:57   #145
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
onur0634 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kardeş kusura bakmada hangi ayağa hizmetsin sen neyi ve kimi savunduğun belli değil bir taraftarın gönlünde 2 takıma yer olmaz sen git bursa taraftar sitelerinde boy göster burda işin yok...
Ayak insan vücudunun bi uzvudur...Bizim üslubumuzdaki '' ayak 'anlayışı tamda budur...Sizin anladığınız anlamdaki anlamı anlatabilmem için bizimle birlikte tribünde oturmanız lazım gelir...O vakit ben size ''ayak'' ın ne olduğunu anlatabilirim...Burada üslüplarımız uyuşmaz...Bir inanın gölünde iki takım olamayacağı fikrini benimsiyorsanız ve devamında Sivassporluysanız o vakit Türk Milli takımını gönlünüzden çıkartınız...Çıkartınız dememe gerek yok sizin söyleminize göre gönlünüzde Sivasspor var ise Türk Milli takımı yok demektir..Buda bir insanın gönlünde iki ayrı futbol takımı olabileceği anlamına gelir..Bu örnek sizin duruşunuza elli kelam cevabını verir..verirde söyleminiz bana oldukça ağır gelmiş olmalıki ben bununla yetinmeyeceğim...
Sizin gibi bir çok insana cevap verme gayretinde bulundum kaldıki bunun gayretinded değilim bilesiniz...Bursasporun aşığıysam sapına kadar Bursasporluysam Her daim Bursasporun galibiyetini şampiyonluğunu başarısını istiyorsa bunu kolluyor ve gözetliyorsam ...devam ediyorum ..bunun dışında Bir Anadolu gerçeği olan Sivassporu seviyorsam Sivassporun başarısını şampiyonluğunu istiyorsam bu size ne gibi bir rahatsızlık veriyor...Sizi neden geriyor.. nasıl bir rahatsızlık veriyor...Bunu açıklayınız...Biz Bursasporluyuz Sivassporu canımızan çok seviyoruz...Bunu Türkçe lügatta anlatabilecek bir başka cümle bulamıyorum ...Tamda bunu anlatmak istiyorum biz Sivassprumuzu seviyoruz....Sevgimizin tasasınımı yargılayacaksınız..yoksa sevgimizi baştacımı yapacaksınız ...Bu denklemi çözmek ( çokta zor değil ) size kalıyor....Şunu unutmayınız Sivassporu seven saddece Sivassporlular değil...Bunu aştığınız vakit birey olarakta kent olarakta takım olarakta çok fazla yol kat edilecektir...
Alt 13.04.2016, 23:19   #146
kendalli
Yiğido

kendalli - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

81 Mesajına 140 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 kendalli isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
sivas4eylul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Fener'in iddiası kalmazsa maçı Sivas'a verir. Sivas bu kadar sene Fener'in işine yaradı. Hem de ligde Fener'e rahatça maç verecek başkanı Fenerli takım lazım.
Lavuk seni kimin köpeklini yapiyon sen gelmissin burda havliyon trabzonun yaptığı şikeleri geldin burda aklamayami çalışıyon sen git dumbuk ağa babalarin şike yaptıkları takimlari anlatsinlar o kel sadri başkaniniz 2010-11 sezonunun son haftasindaki karabukun altiniza yatip 5 yediği şikeyi anlatsin sizin sampiyon oldunuz sezonlardaki karadeniz takimlariyla yaptiniz tüm maclariniz şikeli sizin şampiyonlunuz hep sikeyle kazanilmis sampiyonluklar bu sizin iyi gunleriniz bu attiniz iftiralarin kurdugunuz mahkemelerin zamanin spor bakani hepiniz mahkemede hesap vereceksiniz biz bunlari unutmuyacaz.
kendalli isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı kendalli'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.04.2016, 23:31   #147
kendalli
Yiğido

Şimdi yiğidolar merak ediyorsunuz bizim stadin kapasitesi niye düştü işte bu iftirayi hazırlayıp mahkemeyi kurduran zamanin spor bakani suat kilicin marifetleridir bunlar.
Bu Konuda kendalli'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.04.2016, 23:37   #148
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1425 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
sivas4eylul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Fener'in iddiası kalmazsa maçı Sivas'a verir. Sivas bu kadar sene Fener'in işine yaradı. Hem de ligde Fener'e rahatça maç verecek başkanı Fenerli takım lazım.
Benim aklıma takılan da şu... Sen hangi takımın şakşakcısısın... Şu maçı başka yerlere çekmenin ne manası var.

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda adres58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.04.2016, 23:45   #149
onur0634
Tecrübeli Yiğido

239 Mesajına 381 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 551 onur0634 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
migroArmis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Ayak insan vücudunun bi uzvudur...Bizim üslubumuzdaki '' ayak 'anlayışı tamda budur...Sizin anladığınız anlamdaki anlamı anlatabilmem için bizimle birlikte tribünde oturmanız lazım gelir...O vakit ben size ''ayak'' ın ne olduğunu anlatabilirim...Burada üslüplarımız uyuşmaz...Bir inanın gölünde iki takım olamayacağı fikrini benimsiyorsanız ve devamında Sivassporluysanız o vakit Türk Milli takımını gönlünüzden çıkartınız...Çıkartınız dememe gerek yok sizin söyleminize göre gönlünüzde Sivasspor var ise Türk Milli takımı yok demektir..Buda bir insanın gönlünde iki ayrı futbol takımı olabileceği anlamına gelir..Bu örnek sizin duruşunuza elli kelam cevabını verir..verirde söyleminiz bana oldukça ağır gelmiş olmalıki ben bununla yetinmeyeceğim...
Sizin gibi bir çok insana cevap verme gayretinde bulundum kaldıki bunun gayretinded değilim bilesiniz...Bursasporun aşığıysam sapına kadar Bursasporluysam Her daim Bursasporun galibiyetini şampiyonluğunu başarısını istiyorsa bunu kolluyor ve gözetliyorsam ...devam ediyorum ..bunun dışında Bir Anadolu gerçeği olan Sivassporu seviyorsam Sivassporun başarısını şampiyonluğunu istiyorsam bu size ne gibi bir rahatsızlık veriyor...Sizi neden geriyor.. nasıl bir rahatsızlık veriyor...Bunu açıklayınız...Biz Bursasporluyuz Sivassporu canımızan çok seviyoruz...Bunu Türkçe lügatta anlatabilecek bir başka cümle bulamıyorum ...Tamda bunu anlatmak istiyorum biz Sivassprumuzu seviyoruz....Sevgimizin tasasınımı yargılayacaksınız..yoksa sevgimizi baştacımı yapacaksınız ...Bu denklemi çözmek ( çokta zor değil ) size kalıyor....Şunu unutmayınız Sivassporu seven saddece Sivassporlular değil...Bunu aştığınız vakit birey olarakta kent olarakta takım olarakta çok fazla yol kat edilecektir...
Kardeş herkese demogoji yap bana yapma anladın mı..??Milli takım örneği veripte konuyu çarpıtma milli takım sivassporla maç yapsa ben yine sivassporu tutarım bırak sivası belediyesporla maç yapsa belediyesporu tutarım ama senin gibi bursaspor beşiktaşa kaybetsin de haftaya beşiktaş sivas maçında biraz daha rahat olsun diye tuttuğum gönül verdiğim takımı satmam her gönülde bir arslan yatar o gönüle ikinci arslan giriyorsa o gönülde bir çakallık ararım hiçte kusura bakma...
onur0634 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.04.2016, 23:50   #150
kendalli
Yiğido

Alıntı:
adres58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Benim aklıma takılan da şu... Sen hangi takımın şakşakcısısın... Şu maçı başka yerlere çekmenin ne manası var.
Ustad bu adam sivasli değil sivas nickiyle girmiş üye olmuş bir trabzonlu.

Etiketler
beşiktaş, sivasspor