Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Yeniçeriler

Yeniçeriler Yeniçeriler

Konu Kapatılmıştır

Seçenekler Arama Stil

Neydi Seni Bize Böyle bağlayan ????
Alt 10.04.2007, 20:31   #1
merkez_emre
Usta Yiğido

merkez_emre - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 1.011 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 834 merkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISI
Standart Neydi Seni Bize Böyle bağlayan ????

manisa ya giderken aklımda kalanları anlatıcam biraz da dilimin döndüğünce İçimi dökücem

Saat 5 e kadar heykelde oyalandık emre arkadasımız pankartımızı getirdi ...Yasinle günayı bekledik gelmediler ikisinin de telefonuna ulasılamıyordu..Bizde kararlı oldugumuz için Fatih ben (emre) ismail hakan yola düştük....Servis arabasına binmek için giderken bizim armaganı gorduk biraz muhabbet ettik arabaya da bindik araba hareket edince armagan indi biz devam ettik ben bizimkilere sessiz konusun bileti daha almadık yolda koyar dedikçe bizimkiler kahkaha atmaya makara yapmaya devam ettik şöfor ters ters baksada terminale zorda olsa düştük...sıra gelmişti en önemli kısım biletleri ayarlamaya iner inmez bursa arabasının muavini hemen yanımıza geldi biraz muhabbet ettik kendisinin de sıkı taraftar oldugundan filan bahsetti (o zamandan belliydi yolun zor geçiceği ) neyse bizim fatih konuyu actı dedi böle böle bu kadar paramız var maca gidios kime soleyelım kime diyelim die...Yazıhaneye gidin onlar kesin hallederler dedi...Gitmeyelim şöföre diyelim desekte gittik yazıhaneye dedik böle böle maca gidios 100 milyon paramız var bursaya gitcez 4 kişiyiz....Dahaönce sorduk ki otobusun 20 koltugu boş yani yarısı boş gitcek ... Ama sagolsun s... tur müdürleri biraz bekletselerde olmaz dediler...Bizde dedik galiba yattı işimiz ...ordan h.... tur un bursa şöförüne gittik dedik böle böle tamam dedi cıkın köprüye biraz gidin ben sizi ordan alırım dedi...Bizde de baya bi heveslenme oldu tamam galiba gidicez oldu bu iş...köprüye cıktık biraz ilerledik bekledik bi 10 15 dakka otobusü arkadan da s... tur un bi elemanı bizi izliyo gorunmeyecek kadar gittik otobüs perondan cıktı önümüzden gecti el kaldırdık almadan gitti bizi (öğrendik ki si.. tur daki eleman gitmiş demiş h... un yazıhanesine durumu ) ..Tamam dedi kesin bizim iş yattı gidemicez tekrar terminale esadaş turunda bursaya varmış seferi onda da baya boş yer varmış...Sivas ın tur sahıpleri indirim yapmadı ama esadaş da gorevlı abi 5 ytl de olsa indirdi saolsun ama sonra ne oldu yine S.... tur devreye girdi sanki biz baska memleketin evlatlarız sanki biz gezmeye tozmaya gidios gibi geldi yazıhaneye indirim yapmıcaksın dedi vede gördük ki biz üvey evlatlarıyız bu şehrin...

Sonra ben batu abiye konuyu anlatmak için dısarı cıktım tel actım.abi gelemios galiba die bahsettim...içeri girdim bankta oturan bizimkilerin yanında Sivas Terminali derneği başkanıyla konusuyorlar...geldim bi kaç anımı anlattım istanbuldan ankaraya gelirken Allah ın urfalısının % 60 indirim yaptıgını ama Bizim Sivaslıların hiç indirim yapmadıgını indiridiğimiz fiyatında tekrar yukselttiğini bunun için kanıma dokundugunu söledim baya da bi laf saydım S... tur a ( indirdiğimiz fiyatıda cıkartan arkadas da vardı duydu hepsınii ) oda bana sivastakilerin idirim yapamıcagını diğer iller gibi olmucanı söledi...

Sonra bizi S... tur un istanbul seferine bindirdi ordan bursa arabasına aktarcagını söledi.... o konusmada gerek bende gereksede diğer arkadaslarım karsılastıklarımız karsısında ağlamamak için zor tuttuk kendimizi....neyse artık tamam dedik bu sefer sevdamızın peşinden koşacaz inş.. manisaya gidicez Paşalar gibi pankartımızı asıp güsel bi şekil yapıcaz dedik...yola düştük aklımızda yozgatta bursa arabasını yakalayabileceğimiz vardı...Biraz neşe biraz da gar daki yasadıklarımız bizi karmasık duygulara sürüklüyordu...derken yozgatta yakaladık bursa arabasını yakaladık...Vede bindik muavin abi sagolsun bayaca konusturdu bizi ... gece ilerleyen saatlerde arkadaslar uyudu beni uyku bi türlü tutmadı...derken sabah saat 7 sularında bursa girişinde indik biraz beklemeden sonra batu abi geldi...atladık arabamıza giydik polarlarımızı düştük manisa yoluna yaklasık 4 5 saatlık yoldan sonra manisayas giriş yaptık....Bi kahvede durup krallara layık bi kahvaltı yaptık...sonra stada geçtik karsı kahvede ss.com sitesinden büyüklerle sohbet ettik kapıda duran manısalı arkadaslar hal hatır sordular sagolsunlar beraberce fotolar cekındik...stada gectik pankartımızı asmak için baya bi ugrastık onumuze olmasada trıbunun sag caprazına pankartımızı astık...

maç basladı 4 5 kişi genclerı costurmaya calıstık ama aradan bi diken cıktı kendısını kırk yıllık amıgo gibi bagırtmaya calıstı daha kendisi beste soleyemeden baskalarına afra tafra yaptı...izin verdik biraz istediğini yapsın die kimse dinlemedi sesini kesti biz aldık dizginleri elimize bi ara baya costurduk trıbunu ama beste bılmeyen arkadaslar oldugu ıcın pek devamlı olmadı ama lay lay olsun sivas sesleri olsun tum trıbunden geldi...ve ilk yarı bitti

yarı bittikten sonra asagı ındık ve baslamadan once geldik ki ilk yarı devamlı bizi engellemeye calısan cekırdekci tayfa yerimize oturmus gencler de dagılmıs...bizde mecburen daha costuramadık trıbunü...son dakıkalarda gol yedık hayallerimiz suya düştü ama manısaya mactan sonra ayakta alkısladık onlarda karsılık verdi...

ve maç bittiii sıra geldi donus yoluna son otobus izmirden 6 da bizi 5 bucuga kadar beklettiler yani büyük olasılık direk gelemicek aktarmalı olarak denicektik sansımızı...ordayken gozume bi belediyede calısan şöfşr abi takıldı gittik sorduk belediyemiz 1 otobus kaldırmıs manisaya dedik bos yerıniz varsa gelebılırmiyiz die sagolsunlar var dediler de büyük bi oh cektık derinden...mac bitti pankartımızı aldık polarlarımızı topladık bindik otobüse....otobüste bildiğiniz man türü otobüs koltukları taş gibi desem farketmez ama gözümüzde ucak koltugundan farksızdı...Neyse belediye calısanları sagolsunlar tam makara abilerdi ... cok gusel geldik yolda yeri geldi fatihle beraber 2 metre kare yerde sıkısarak gereksede benim acımdan 2 3 saat uyuyarak ulaştık Sivasımıza....

Amacımıza ulasmıs pankartımıza asmış...Bi bolumde olsa trıbunu costurmustuk
desteklerinden dolayı Sivas otobüscüler derneği baskanına teşekuurlerımı iletityorum..........

vede gelelim termınaldeki yaşadıklarımıza biz bildiğiniz gibi İstanbulda da fb macına bi kac arkadas gitmiş pankartımızı asmıstık....Ordan son otobüsümüzü kacırdıgımız için ankaradan aktarmalı gelmiştik...vede Allah ın Urfa tur u 50 ytl lik bileti bize 15 ytl ye vermişti ki otobuste sadece 3 kişilik bos yer vardı...Gercekten benim kanıma dokundu...Beni ilgilendirmez indirim yapamıcakları S... tur la H... tur bi dk gorusup aralarında anlasıp bizi gonderemıolarmıydı bos giden otobuslerinde neden indirdiğimiz fiyatları baska bi şehirin cocuklarıymış gibi davrandılar bize ? Allah ın urfalısı bile yapıosa neden bizim kentmizin firması yapmaıo aynı şeyi ? neydi onlara yaptıklarımız neydi bizi bunca olaya ragmen onca şeye ragmen 1000 km den cok yol yapan ?
Alt 10.04.2007, 20:50   #2
PRoFeSSioNaL
Usta Yiğido

PRoFeSSioNaL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

114 Mesajına 192 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 915 PRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer AnblickPRoFeSSioNaL ist ein wunderbarer Anblick
Standart --->: Neydi Seni Bize Böyle bağlayan ????

Eline sağlık emere gardaşım
çok güzel yazın
........
PRoFeSSioNaL isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
--->: Neydi Seni Bize Böyle bağlayan ????
Alt 10.04.2007, 20:59   #3
Ss--58--Ss
YASAKLI ÜYE

42 Mesajına 63 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Ss--58--Ss ist jedem bekanntSs--58--Ss ist jedem bekanntSs--58--Ss ist jedem bekanntSs--58--Ss ist jedem bekanntSs--58--Ss ist jedem bekanntSs--58--Ss ist jedem bekannt
Daumen hoch --->: Neydi Seni Bize Böyle bağlayan ????

ELLERINE SAGLIK EMRE KARDESIM
Ss--58--Ss isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.04.2007, 21:10   #4
melih1
Tecrübeli Yiğido

melih1 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 8 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 696 melih1 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

burda anlamadıgım bır olay var oda sizi goturmeyen otobus fırmalarını acayip bir dille eleştırıyorsunuz.kımse sızı goturmek zorunda değil.zaten sivas tur firması gereken destegi verdi yanılmıyorsam 2 istanbul deplasmanına otobus verdıler sağolsunlar.huzur firması zaten sivassporun sponsoru.bence uvey evlat muamelesını dusunmeyın çunku fırmalar gereken desteği veriyor.
bu zorlu çetin yollarda sizi canı gonulden kutlarım.buyuk bır rıskı goze almışsınız.tebrikler size.(eleştirim yıkıcı değil sadece tarafsız olarak bakınca bu goruluyor)
melih1 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.04.2007, 21:18   #5
merkez_emre
Usta Yiğido

merkez_emre - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

470 Mesajına 1.011 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 834 merkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISImerkez_emre COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
melih1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
burda anlamadıgım bır olay var oda sizi goturmeyen otobus fırmalarını acayip bir dille eleştırıyorsunuz.kımse sızı goturmek zorunda değil.zaten sivas tur firması gereken destegi verdi yanılmıyorsam 2 istanbul deplasmanına otobus verdıler sağolsunlar.huzur firması zaten sivassporun sponsoru.bence uvey evlat muamelesını dusunmeyın çunku fırmalar gereken desteği veriyor.
bu zorlu çetin yollarda sizi canı gonulden kutlarım.buyuk bır rıskı goze almışsınız.tebrikler size.(eleştirim yıkıcı değil sadece tarafsız olarak bakınca bu goruluyor)

valla abi boş 20 koltuga hiç inidirim yapmamak Sivassporun yanında olmaksa artık söylenecek bi şeyim yok

iyi dileklerin içinde saol abi
Alt 10.04.2007, 21:33   #6
KIZILCAN
Usta Yiğido

KIZILCAN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

249 Mesajına 418 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 792 KIZILCAN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Dostum giderken neden yolu uzatıp İzmir otobüsü yerine Bursa otobüsüne bindiniz?İzmir-Manisa arası en fazla 1 saat sürer.Merak ettim...Neyse asıl konumuz Sivas'ın firmalarının sizi böyle ortada bırakmaları.Huzur size tamam demiş ama Sivas Tur'daki elemanın yaptığı gambazlık işi bozmuş.Halbuki amacınız belli.3-5 arkadaş biraraya gelip Sivassporu desteklemek.Ne kadar güzel!Hadi bunu yazıhanedekiler düşünmezler diyelim ama en azından koltukların boş gitmesinden daha iyi değil mi?Keşke siz direk şoförle konuşsaydınız.Genelde kabul ediyorlar.Ben de öğrencilik yıllarımda yapmıştım.Bir de Allahın Urfalısı demeseydin iyi olurdu,adamlar size iyilik yapmışlar.Biri bize Allahın Sivaslısı dese gücenir yada ortalığı yıkarız.Keşke Urfalının yaptığını başlangıçta Sivaslı yapsaydı da sen bu yazında hepsine teşekkür etseydin.En önemlisi,zorluklara rağmen sizin oraya gidip takımı desteklemeniz.Yaşadıklarını paylaştığın için teşekkürler.
KIZILCAN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.04.2007, 21:37   #7
metin_26
Yeni Yiğido

metin_26 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 metin_26 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

isdediklerine isdedigi musammayı gösderen aoabüs firmaları sivasspor için maca gitmek isdeyen genclerimizi her türlü musammayı saglar ve para bile almadan götürebilirlerdi
metin_26 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.04.2007, 21:41   #8
AMCA58
Yiğido

AMCA58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

9 Mesajına 20 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 AMCA58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

PAYLAŞIMDA BULUNMANIZ ÇOK GÜZEL.
DEVAMINI BEKLİYORUZ.
YAPTIĞINIZ FEDEKARLIKLAR ÇOK BÜYÜK.
BENCE YİNEDE OTOBÜSCÜLERE KIZMA,GARAJDA ESKİDEN BERİ GELEN BAZI KATI KURALLAR VAR,YAŞANMIŞ KÖTÜ OLAYLAR VAR BELKİ SEN BUNLARI BİLMEZSİN AMA YİNEDE SİZİ MAĞDUR ETMEMELİLERDİ HAKLISIN.
Alt 10.04.2007, 22:05   #9
elbeyli09
Yeni Yiğido

3 Mesajına 4 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 elbeyli09 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart -->: Neydi Seni Bize Böyle bağlayan ????

inan emre seni otobüse bindirdikten sonra bu delikanlılar ta sivasa bu otobüsle nasıl gidecekler diye düşündüm,sen ve arkadaşların bu fedakarlıga katlanman tamamen sivasspor sevgisinden kaynaklanıyor,sizleri tebrik ederim ,arkadaşlarına da selamlarımı söyle sevgilerimle,
elbeyli09 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Alt 10.04.2007, 23:00   #10
metin_26
Yeni Yiğido

metin_26 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

0 Mesajına 0 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 metin_26 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
AMCA58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
PAYLAŞIMDA BULUNMANIZ ÇOK GÜZEL.
DEVAMINI BEKLİYORUZ.
YAPTIĞINIZ FEDEKARLIKLAR ÇOK BÜYÜK.
BENCE YİNEDE OTOBÜSCÜLERE KIZMA,GARAJDA ESKİDEN BERİ GELEN BAZI KATI KURALLAR VAR,YAŞANMIŞ KÖTÜ OLAYLAR VAR BELKİ SEN BUNLARI BİLMEZSİN AMA YİNEDE SİZİ MAĞDUR ETMEMELİLERDİ HAKLISIN.
ya sende bi karar ver hem haksının diyorsunuz hemde kızma diyorsunuz otobüs firmaları isdedikleri insanı misafir diyip götürüyorlar
metin_26 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Konu Kapatılmıştır