Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Erman Gibisini Görmedim
Alt 21.02.2013, 17:40   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Erman Gibisini Görmedim

Sivasspor'un Fas asıllı Fransız Atıf Chahechouhe STSL Show ekibinden Metin Kapıcıoğlu'na özel açıklamalarda bulundu.

Geçen sezon ligin, maçlarında en fazla gol olan takımı konumundaki Sivasspor, sezon başında tam da bu kimliğine uygun bir isim Fas asıllı Fransız Aatıf Chahechouhe’yu renklerine bağladı. 26 yaşındaki Chahechouhe, ligimize çok da uzaktan değil, tıpkı Karabükspor’lu Hamroun ve Belediyespor’lu doka ve Tom gibi Bulgaristan liginden geldi ve hünerlerini de göstermekte çok geç kalmadı.

“Fransa’nın saygın takımlarından birisi olan Nancy’de oynarken Chernomoretz takımından teklif aldım. Bulgaristan ligi benim için çok riskli bir deneyimdi ancak hem futbol atmosferi hem de takımların kalitesi beni oldukça etkiledi. Statlar ve taraftar ortamıyla birlikte iyi bir tercih yaptığımı düşündüm. Türkiye gibi üst düzey bir lige gelmemde Bulgaristan benim için çok doğru bir geçiş noktası oldu. ”

Aatıf Chahechouhe, Karabükspor’un Cezayir’li oyuncusu Jugurtha Hamroun’la birlikte Chernomoretz takımında çok parlak günler geçirdiler. Burgas takımı, ligi 4. Bitirerek tarihinin en parlak dönemini yaşarken takımın yıldızlarından ikisi de Süper Lige terfi etti. Atıf Chahechouhe, Türkiye’deki futbol atmosferinin coşkusundan ve yıldız isimlerden çok etkilenmiş.

“Türkiye Ligini Bulgaristan’la kıyaslamak haksızlık olur. Fransa ligiyle kıyasladığımızda burada fiziksel anlamda daha mücadeleci bir futbol anlayışı var. Fransa’da ise taktiksel disiplin daha üst düzey. Fransa’da defanslar daha sağlam Türkiye’de ise ikili mücadeleler daha sert geçiyor.

Buraya gelirken bana en çok Bursaspor’da oynayan Basser yardımcı oldu. Basser ve Ndiaye ile birlikte Nancy de beraber oynamıştık. Moussa Sow’la da Sedan da yollarımız kesişmişti. Basser bana buranın harika bir ülke olduğunu ve kariyerim için çok doğru bir hamle yaptığımı söyledi. Şu ana kadar da haklı çıktığını söyleyebilirim. Türkiye’de beni kendine en çok hayran bırakan isim Fernandes oldu. Yetenekleri, sahadaki duruşu kesinlikle çok başka. Lomana Lua Lua da beni çok etkiledi. 30 yaşını aşkın bir oyuncunun hem bu kadar teknik hem de güçlü olması şaşırttı beni. O da bu ligin en özel isimlerinden birisi. ”

Spor Toto Süper Lig’de takımları adına mücadele eden bir çok yabancı oyuncu var. Ancak fas asıllı olanlar elbette Aatıf Chahechouhe’nun dikkatini daha fazla çekiyor.

“Nordin Amrabat ve İsmail Aissati Fas milli takımından da bildiğim ülkemizin popüler isimlerinden ikisi. Aissati’yle Antalya’da tanıştım. Çok kibar ve sempatik birisi. Aissati’nin basit ve akıllı futbolu beni çok etkiliyor. Amrabat’sa ülkemiz adına önemli bir misyon üslendi. Psv’den sonra Galatasaray gibi dünya çapında bir klüpte ülkemizi temsil ediyor. Onun performansı en az takımı kadar Fas için de büyük önem taşıyor.”

Aatıf Chahechouhe, Sivasspor formasıyla toplam 25 resmi maça çıkarken 6 da gol kaydetti. Ligde 5 golü bulunan oyuncu, takım arkadaşlarının yeteneklerinin farkında..

“Eneramo bizim golcümüz. İkili mücadelelerde ayakta kalabilen, topu ilerde tutabilen ve fizik gücüyle rakipleri yıldıran bir isim. Fenerbahçe maçında da bunu gösterdi zaten. Erman ise topla oynamayı daha çok seviyor. Ben, kariyerim boyunca Erman Kılıç’tan topa daha iyi vuran birisini görmedim. Sağ sol fark etmiyor. Kamil Grosicki de bu takımın en özel isimlerinden. Ben oyun yapımızın farklı olduğunu düşünüyorum. Ben ayaklarına hakim bir futbolcuyum o ise oyuna derinlik katan hızını arttırarak top sürebilen durdurulması güç bir oyuncu. Onunla iletişimim üst seviyede. Bir çok kez de hocamız bizi aynı anda oyuna sürdü. ”

Aatıf Chahechouhe, ligde şu ana kadar gösterdiği performansın,kendisinin en iyi grafiği olduğunu düşünmüyor. Ancak bunu açıklayacak sebepleri var.

“Aslında Sivasspor kariyerime iyi başladım ancak Beşiktaş maçında yaşadığım sakatlık beni biraz daha geri attı. Sıkıntılı bir süreçten geçtim ve kendimi yeni yeni bulmaya başladım. Bundan sonra daha da iyi bir performans sergileyeceğiz. Bulgaristan’da geçen sezon 10 gol attım ancak beni kimse tanımıyordu. Burada kendimi kanıtlama fırsatım var ve bunu değerlendireceğim. Türkiye’de kalmak istiyorum ve kim bilir belki bir gün 4 büyüklerde forma giyebilirim..”

Lig Tv

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Erman Gibisini Görmedim
Alt 21.02.2013, 18:04   #2
Mustafa58Ağa
Tecrübeli Yiğido

101 Mesajına 172 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 523 Mustafa58Ağa FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Erman Gibisini Görmedim

hayırlısı aatıf inşallah daha güzel performans gösterirsin kalan maçlarda
Mustafa58Ağa isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 21.02.2013, 18:22   #3
sivaslıadem
Usta Yiğido

sivaslıadem - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

976 Mesajına 2.004 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 sivaslıadem BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

okurken zevk aldığım haber son cümle yüzünden zevkimi kaçırdı
Insaallah atıf seni daha iyi yerlerde görürüz
Ama önce sivasspor ile güzel yerlerde görmek isteriz seni
sivaslıadem isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sivaslıadem'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2013, 18:34   #4
citothehan58
Tecrübeli Yiğido

citothehan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

262 Mesajına 496 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 507 citothehan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Aatif Allah askina sende mi ya :( 4 Büyüklerde oynarmis allahim bana sabir ver sanki onlar cok iyi gördük onlar o kadar para harciyor bisey basaramiyorlar ya bize bakin .. hele TS de seni hic görmek istemem!!!
Alt 21.02.2013, 21:13   #5
ofozturk
Usta Yiğido

ofozturk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

272 Mesajına 494 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 815 ofozturk FAZLA SÖZE GEREK YOKofozturk FAZLA SÖZE GEREK YOK

arkadaşlar 4 büyütülmüşlerde oynamak istemeleri normal futbolcularımızın. hangi anadolu takımının futbolcusuna sorsan aynısını söyler. duymamazlıktan gelip bize katacagı faydayı yükseltmeye çalışmalıyız.
ofozturk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ofozturk'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.02.2013, 21:35   #6
kiNgSiZe58
Usta Yiğido

kiNgSiZe58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

723 Mesajına 1.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 725 kiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer AnblickkiNgSiZe58 ist ein wunderbarer Anblick

arkadaslar 4 büyüklere gitmek istemesi paradan kaynaklaniyor. Sivasda atif yillik en fazla 500bin euro kazianiyordur (bilmiyorum tam) Fenerbahcede 1 500 000€dan az kazanmaz.

Benim Görüsüm, eger iyi bir Bonservis bedeli alinirsa, satilsin. Scoutlar bulur yine atifden veya daha güclüsünden.
Alt 21.02.2013, 21:38   #7
Kasim58
Tecrübeli Yiğido

Kasim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

256 Mesajına 455 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 702 Kasim58 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Aatif Allah askina sende mi?Erman´a yaptigin irtifatlari son cumlende daha iyi anlamis olduk.
Dörtbüyük dedigin hangi takimlar?

Anlasilan sen henüz fark edemedin Sivas´in Sivasspor´un nekadar büyük oldugunu.
ispat edersin Sivaspor´da kendini insallah Avurpada büyük takimlarda oynarsin basarilar dilerim ancak unutmaki Türkiyede en büyük tek takim var! sen simdi oradasin.
Alt 21.02.2013, 22:09   #8
cemahmety
Usta Yiğido

444 Mesajına 750 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 579 cemahmety FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bütün futbolcuların aklında hep dört büyükler var bu medya bu futbol algısı ülkemizde devam ettiği sürece hep olacak bu yüzden bunu çok fazla abartmamamız lazım diye düşünüyorum Yiğidolar, düşünsenize Sivasımızın başarılı bir futbol takımı var geçmişinde 2 sene şampiyonluğa oynamış bir takımı var ama istatistiklere baktığımızda sadece Sivasta bile FB GS BJK tutanlar en az Sivas'ımızı tutanların sayısı kadar, bu topraklarda doğan bu takımı tutmazken gelen futbolcuların kariyerlerini göz önüne alıp 4 büyükleri hedef olarak koymamaları mümkün mü ?
cemahmety isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 22.02.2013, 07:38   #9
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 950 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Röportajın son cümlesine fazla takılmamak gerekiyor. Nihayetinde haber Lig Tv'ye ait. Hani biraz benzetmek gibi olacak ama, bir ayet var (Hucurat Suresi 6. Ayet) “Ey iman edenler, herhangi bir fâsık size bir haber getirecek olursa, onu iyice tahkik edin, doğruluğunu araştırın. Yoksa, gerçeği bilmeyerek, birtakım kimselere karşı fenalık edip sonra yaptığınıza pişman olursunuz.“

Şimdi kaynağa bak, Lig Tv! Adamlar sonradan eklemiş olabilirler, sözü değiştirmiş olabilirler, belki zorla, ısrarla bile söyletmiş olabilirler. Güvenmem bu keferelere!

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda BOUN'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 22.02.2013, 07:56   #10
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
BOUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Röportajın son cümlesine fazla takılmamak gerekiyor. Nihayetinde haber Lig Tv'ye ait. Hani biraz benzetmek gibi olacak ama, bir ayet var (Hucurat Suresi 6. Ayet) “Ey iman edenler, herhangi bir fâsık size bir haber getirecek olursa, onu iyice tahkik edin, doğruluğunu araştırın. Yoksa, gerçeği bilmeyerek, birtakım kimselere karşı fenalık edip sonra yaptığınıza pişman olursunuz.“

Şimdi kaynağa bak, Lig Tv! Adamlar sonradan eklemiş olabilirler, sözü değiştirmiş olabilirler, belki zorla, ısrarla bile söyletmiş olabilirler. Güvenmem bu keferelere!
Eyvallah.Amenna ve saddekna.Hucurat 6 hep aklımızda olmalı.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
erman, gibisini, görmedim