Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Uygun ile Ayrılık Gerekliydi
Alt 15.01.2010, 14:37   #1
murat_n
Tecrübeli Yiğido

murat_n - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

119 Mesajına 177 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 murat_n ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standart Uygun ile Ayrılık Gerekliydi

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, futbol gündemine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Dün gece D Spor’da yayınlanan “Açık Açık” programına katılan Otyakmaz, Bülent Uygun’dan, Fenerbahçeliliğine. Hakemler’den şike ve teşvik pirimne ilişkin çok çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

İşte Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın açıklamaları:

BÜLENT UYLGUN İLE AYRILIK GEREKLİYDİ

“Bülent Uygun ile ayrılık zorunlu olma kaneati oluşmuştu bende. Sezon sonuna kadar daha kötü şeyler olabilir düşencesiyle Bülent Uygun istifasını verdi ve bizde kabul ettik. Sivasspor’un başarısının her kademesinde olan bir isimdir Bülent Uygun.”

BÜLENT UYGUN’A AZ KONUŞMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM
“Bülent Uygun’un, D Spor’da çok konuşmasının kendisine zarar verdiğini söylemesine sevindim. Dönem dönem yaptığı açıklamaların ben de kendisine çok zarar verdiği kanaatindeyim. Görevdeyken çok konuşmaması gerektiğini kendisine de söylemiştim.

Bülent Uygun şüphesiz başarılı bir adam. Son dönemde konsantrasyonu bozuldu. Ama Sivasspor’un sezon başı palanlamasında Bülent Uygun ile birlikte hatalarımız oldu.”

TÜRKİYE’DEN BİR ANTRENÖRLE DAHA FAZLA PUAN ALABİLİRDİK AMA…
“Muhsin Ertuğral yıpranmamış ve Dünya futbolunu iyi bilen bir isim. Tercihimizi Muhsin hocadan yana kullanmamazın nedeni buydu. Biraz riskli bir tercihti çünkü Türk futbolunu çok iyi bilmiyordu. Hatta şunu söyleyebilirim biz Türkiye’den bir antrenörle anlaşssaydık bugün puan olarak çok daha iyi bir yerde olabilirdik. Uzun vadeli bir palan yaptık ve Muhsin hocanın Sivasspor’da çok başarılı olacağına inanıyoruz.”

BİZE VERİLMEYEN DESTEĞİ BİZ VERİYORUZ
“Kayserispor ve Bursaspor’un çıkışı beni çok mutlu ediyor ve onları destekliyoruz. Biz bu çıkışı yaptığımızda bu desteği görmedik. ‘İnşaattan düşen’ biri olarak bu desteğe çok ihtiyacımız vardı. Şimdi aynı hatayı ben yapmıyorum, Anadolu’da çıkış yapan her takıma desteğimiz olur. “

MEHMET’İN AMELİYATINDA HATA YAPILDI
“Mehmet Yıldız, Sivasspor için çok önemli. Mehmet’in yokluğu bizi çok etkiledi. Diyebilirim ki Mehmet olmayınca sudan çıkmış balığa döndük. Hala sahalara dönememesindeki ana neden amaliyatında olan bir hata.”

SÖYLEMİMDE HAKLI ÇIKTIM
“Türk futbolu geçmişe göre daha temiz ama öyle iddia edildiği gibi tertemiz değil. Geçen sezonun sonunda lig çok ta temiz değil demiştim. Bu görüşümün arkasındayım. Bugün ortaya atılan iddialar beni doğruluyor. Asla ispat edemeceğim şekilde benimde kulağıma gelen bazı olaylar var. Bu duyumlar sürekli oluyor fakat elde delil yok.”

BEN DE PARONAYA YAŞADIM
“Sivasspor içinde Fransa’da L’equipe gazetesi Anderlectht -Sivasspor maçı şüpheliler arasında yazdı. Sivasspor adı UEFA toplantısında geçmedi bile. Ama insanların kafasında bu olayda kaldı. Yayınlara çok dikkat etmek gerekir. Açıkçası L’equipe’nin ortaya attığı iddia beni çok rahatsız ve huzursuz etti. Acaba Sivasspor’da böyle bir olay oldu mu diye! Fransa’nın ciddi bir gazetesi Sivasspor ve benim için böyle iddialar ortaya atınca beni bile paronaya soktu.”

“ÇANTACI” MENAJERLERİN OLMAMASI GEREKİR
“Türkiye’de futbolcu menajerliği çok sıkıntılı. Her futbolcunun menajerinin olması kulüp için ekstra bir masraf. Bir yandan da her futbolcu hakkını savunamıyor. Türkiye’de menajerlik sistemine sıcak bakıyorum ama modernize olması gerekiyor. Çantacı tiplerin ortadan kalkması gerekiyor.”

“LİG BU HAKEMLERLE BİTECEK” SÖYLEMENİ SEVMİYORUM
“Türkiye Futbol Federasyonu’nun “lig bu hakemlerle bitecek ya da elimizdeki malzeme bu” söyleminden hoşlanmıyorum. Elimizdeki malzeme hiç düzelmeyecek mi, alternatifler hiç aranmayacak mı? Hakemlerin art niyetli olmadıklarını görmek sevindirici, hataların çokluğu üzücü. Hakemlerin daha iyi motive olması ve taraftar, medya baskısından korkmayacak yüreklere ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.”

Oğuz Sarvan’I HİÇ ARAMADIM
“Zaman zaman çok sinrilendiğim kararlar oluyor ama Oğuz Sarvan’ı hiç aramadım. Gerektiğinde şikayetimi Futbol Federasyonu başkanı Mahmut Özgener’e şikayetlerimi iletiyorum. Hiçbir hakemi tanınmam ama uzaktan uzağa beğendiğim hakemler var, biraz cesaret diyorum onlara. Hakemlere biz başkanların huzurlu bir çalışma ortamı yaratması gerekiyor.”

ARAMIN İYİ OLMAĞI BİR KAÇ BAŞKAN VAR
“Benim birkaç Süper Lig başkanı dışında her başkanla aram oldukça iyi. Aramın iyi olmadığı başkanların isimlerini söylemem. İngiltere’de Kulüpler Birliğini’nin çok daha fazla yetkisi var. Asıl olarak futbolun sahibi Kulüpler Birliği. Daha güçlü bir Kulüpler Birliği’ne ihtiyacımız var.”

BİR ZAMANLAR FENERBAHÇELİYDİM
“Sivas’ta doğdum ama Kadıköy’de büyüdüm. Sivasspor’un olmadığı dönemde Fenerbahçe’ye gönül verdim. Ne zaman Sivasspor için çalışmaya başladım o zamanndar beri önce Fenerbahçeliliğim azaldı sonra Sivasspor’a bağlandım. Sivasspor’un başarısından başka hiçbir şey düşünmüyorum.”

http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/13488902.asp
murat_n isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı murat_n'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: ÇANTACI MENAJERLER OLMAMALI
Alt 15.01.2010, 14:39   #2
murat_n
Tecrübeli Yiğido

Standart Cevap: ÇANTACI MENAJERLER OLMAMALI

Başkan sonuna kadar haklı önce insanların sempatisini kazanmış bir teknik direktör habire konuşa konuşa hem kendini hem de Sivas sporu yaktı gitti.
Alt 15.01.2010, 15:00   #3
AYDIN1985
Usta Yiğido

AYDIN1985 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

158 Mesajına 252 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 788 AYDIN1985 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

En büyük baskan bizim baskan. dobra dobra konusmalari ile bunu bize ispatladi. Yigido Mecnun Baskan
AYDIN1985 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda AYDIN1985'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.01.2010, 15:43   #4
SiVaSLı MeRT 58
Acemi Yiğido

SiVaSLı MeRT 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

15 Mesajına 18 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 528 SiVaSLı MeRT 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkan efendi sana efsane dedik mecnunsilin dedik şimdi sende tek şey istiyoruz bu takımı eski parlak günlerine döndür
SiVaSLı MeRT 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SiVaSLı MeRT 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.01.2010, 15:57   #5
58isa58
Yiğido

58isa58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

66 Mesajına 95 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 631 58isa58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

duruşun yeter başkanım Sivasımızın başında sen olduğun müddetçe gözümüz arkada kalmaz başkanım... Sonsuz güveniyoruz...
Alt 15.01.2010, 16:21   #6
üçyıldız58
Usta Yiğido

562 Mesajına 1.236 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 üçyıldız58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

başkanım sen sivasın yetiştirdiği ender kişilerden birisin seni seviyoruz
üçyıldız58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda üçyıldız58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.01.2010, 20:41   #7
murat_n
Tecrübeli Yiğido

Başkan herşeyin farkında olduğunu yanlışlarını doğrularını dile getirmiş ve bunlardan gerekli dersi çıkarmış.
Bu Konuda murat_n'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Uygun ile Ayrılık Gerekliydi
Alt 15.01.2010, 21:02   #8
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Uygun ile Ayrılık Gerekliydi

Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, futbol gündemine ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı.

Dün gece D Spor’da yayınlanan “Açık Açık” programına katılan Otyakmaz, Bülent Uygun’dan, Fenerbahçeliliğine. Hakemler’den şike ve teşvik pirimne ilişkin çok çarpıcı değerlendirmeler yaptı.
İşte Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz’ın açıklamaları:

BÜLENT UYLGUN İLE AYRILIK GEREKLİYDİ

“Bülent Uygun ile ayrılık zorunlu olma kaneati oluşmuştu bende. Sezon sonuna kadar daha kötü şeyler olabilir düşencesiyle Bülent Uygun istifasını verdi ve bizde kabul ettik. Sivasspor’un başarısının her kademesinde olan bir isimdir Bülent Uygun.”

BÜLENT UYGUN’A AZ KONUŞMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM

“Bülent Uygun’un, D Spor’da çok konuşmasının kendisine zarar verdiğini söylemesine sevindim. Dönem dönem yaptığı açıklamaların ben de kendisine çok zarar verdiği kanaatindeyim. Görevdeyken çok konuşmaması gerektiğini kendisine de söylemiştim.
Bülent Uygun şüphesiz başarılı bir adam. Son dönemde konsantrasyonu bozuldu. Ama Sivasspor’un sezon başı palanlamasında Bülent Uygun ile birlikte hatalarımız oldu.”

TÜRKİYE’DEN BİR ANTRENÖRLE DAHA FAZLA PUAN ALABİLİRDİK AMA…

“Muhsin Ertuğral yıpranmamış ve Dünya futbolunu iyi bilen bir isim. Tercihimizi Muhsin hocadan yana kullanmamazın nedeni buydu. Biraz riskli bir tercihti çünkü Türk futbolunu çok iyi bilmiyordu. Hatta şunu söyleyebilirim biz Türkiye’den bir antrenörle anlaşssaydık bugün puan olarak çok daha iyi bir yerde olabilirdik. Uzun vadeli bir palan yaptık ve Muhsin hocanın Sivasspor’da çok başarılı olacağına inanıyoruz.”

BİZE VERİLMEYEN DESTEĞİ BİZ VERİYORUZ

“Kayserispor ve Bursaspor’un çıkışı beni çok mutlu ediyor ve onları destekliyoruz. Biz bu çıkışı yaptığımızda bu desteği görmedik. ‘İnşaattan düşen’ biri olarak bu desteğe çok ihtiyacımız vardı. Şimdi aynı hatayı ben yapmıyorum, Anadolu’da çıkış yapan her takıma desteğimiz olur. “

MEHMET’İN AMELİYATINDA HATA YAPILDI

“Mehmet Yıldız, Sivasspor için çok önemli. Mehmet’in yokluğu bizi çok etkiledi. Diyebilirim ki Mehmet olmayınca sudan çıkmış balığa döndük. Hala sahalara dönememesindeki ana neden amaliyatında olan bir hata.”

SÖYLEMİMDE HAKLI ÇIKTIM

“Türk futbolu geçmişe göre daha temiz ama öyle iddia edildiği gibi tertemiz değil. Geçen sezonun sonunda lig çok ta temiz değil demiştim. Bu görüşümün arkasındayım. Bugün ortaya atılan iddialar beni doğruluyor. Asla ispat edemeceğim şekilde benimde kulağıma gelen bazı olaylar var. Bu duyumlar sürekli oluyor fakat elde delil yok.”

BEN DE PARONAYA YAŞADIM

“Sivasspor içinde Fransa’da L’equipe gazetesi Anderlectht -Sivasspor maçı şüpheliler arasında yazdı. Sivasspor adı UEFA toplantısında geçmedi ibel. Ama insanların kafasında bu olayda kaldı. Yayınlara çok dikkat etmek gerekir. Açıkçası L’equipe’nin ortaya attığı iddia beni çok rahatsız ve huzursuz etti. Acaba Sivasspor’da böyle bir olay oldu mu diye! Fransa’nın ciddi bir gazetesi Sivasspor ve benim için böyle iddialar ortaya atınca beni bile paronaya soktu.”

“ÇANTACI” MENAJERLERİN OLMAMASI GEREKİR

“Türkiye’de futbolcu menajerliği çok sıkıntılı. Her futbolcunun menajerinin olması kulüp için ekstra bir masraf. Bir yandan da her futbolcu hakkını savunamıyor. Türkiye’de menajerlik sistemine sıcak bakıyorum ama modernize olması gerekiyor. Çantacı tiplerin ortadan kalkması gerekiyor.”

“LİG BU HAKEMLERLE BİTECEK” SÖYLEMENİ SEVMİYORUM

“Türkiye Futbol Federasyonu’nun “lig bu hakemlerle bitecek ya da elimizdeki malzeme bu” söyleminden hoşlanmıyorum. Elimizdeki malzeme hiç düzelmeyecek mi, alternatifler hiç aranmayacak mı? Hakemlerin art niyetli olmadıklarını görmek sevindirici, hataların çokluğu üzücü. Hakemlerin daha iyi motive olması ve taraftar, medya baskısından korkmayacak yüreklere ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.”

Oğuz Sarvan’I HİÇ ARAMADIM

“Zaman zaman çok sinrilendiğim kararlar oluyor ama Oğuz Sarvan’ı hiç aramadım. Gerektiğinde şikayetimi Futbol Federasyonu başkanı Mahmut Özgener’e şikayetlerimi iletiyorum. Hiçbir hakemi tanınmam ama uzaktan uzağa beğendiğim hakemler var, biraz cesaret diyorum onlara. Hakemlere biz başkanların huzurlu bir çalışma ortamı yaratması gerekiyor.”

ARAMIN İYİ OLMAĞI BİR KAÇ BAŞKAN VAR

“Benim birkaç Süper Lig başkanı dışında her başkanla aram oldukça iyi. Aramın iyi olmadığı başkanların isimlerini söylemem. İngiltere’de Kulüpler Birliğini’nin çok daha fazla yetkisi var. Asıl olarak futbolun sahibi Kulüpler Birliği. Daha güçlü bir Kulüpler Birliği’ne ihtiyacımız var.”

BİR ZAMANLAR FENERBAHÇELİYDİM

“Sivas’ta doğdum ama Kadıköy’de büyüdüm. Sivasspor’un olmadığı dönemde Fenerbahçe’ye gönül verdim. Ne zaman Sivasspor için çalışmaya başladım o zamanndar beri önce Fenerbahçeliliğim azaldı sonra Sivasspor’a bağlandım. Sivasspor’un başarısından başka hiçbir şey düşünmüyorum.”

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Cevap: Uygun ile Ayrılık Gerekliydi
Alt 15.01.2010, 21:10   #9
YİGİDOKENTLİ
Tecrübeli Yiğido

193 Mesajına 247 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 614 YİGİDOKENTLİ TAM BIR BEYEFENDIYİGİDOKENTLİ TAM BIR BEYEFENDIYİGİDOKENTLİ TAM BIR BEYEFENDIYİGİDOKENTLİ TAM BIR BEYEFENDI
Standart Cevap: Uygun ile Ayrılık Gerekliydi

uygunla biz ayrilmadik uygun bizden ayrildi bizi yari olda birakti ALLAH işini rast getirsin yine bülent erturul hoçamiz var bundan sonra o bizi zirveye taşicak bu seneki hedefi ligde tutmak.
YİGİDOKENTLİ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda YİGİDOKENTLİ'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 15.01.2010, 21:48   #10
efendigardaş
Yiğido

77 Mesajına 101 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 588 efendigardaş FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

BU ÇANTACI MENEJERLER TÜRK FUTBOLUNA ZARAR VERİYOR HEM KLÜBÜ HEMDE FUTBOLCUNUN HAKLARINI GASP EDİYOR VERGİSİNİ VEREN GERÇEK MENEJERLİK ŞİRKETLERİ OLMASI LAZIM ...***

BAZI AVUKATLAR FUTBOCULARLA ANLAŞARAK KLÜPLERDEN ALACAKLARINI GAYRİ RESMİ YOLDAN TAHSİL EDEREK KENDİLERİNE HAKSIZ KAZANÇ ELDE EDİYORLAR BÖYLECE HEM KLÜPLER HEMDE FUTBOLCULAR ZARAR GÖRÜYOR...***
efendigardaş isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda efendigardaş'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
ayrılık, Çantaci, gerekliydi, menajerler, olmamali, uygun