Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Sivasspor Yönetimi Hakkında

Sivasspor Yönetimi Hakkında Sivasspor Yönetimi Hakkında Konular

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Yönetim İstifa
Alt 26.04.2016, 05:24   #101
mamy58
Yeni Yiğido

3 Mesajına 6 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 mamy58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Yönetim İstifa

Bu başlık açılıyor yazılıyor Yönetim İstifa diye ya istifa etse yönetim takım 3.lige kadar geri gidecek sanki sivas ta takıma sahip çıkan her kongrede başkanlık için yarışan 10 tane adam var güldürmeyim beni ya bırakın adamlara laf etmeyi öyle yada böyle destek olup tekrar takımı lige çıkarma zamanı şehir bu kadar ilgisizken yeniden heyacan gelir belki...
mamy58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı mamy58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.04.2016, 07:42   #102
58svs58
Usta Yiğido

58svs58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

381 Mesajına 711 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58svs58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

takım iki sezon şampiyonluğa oynarken, biz şampiyon olmazsak fener olsun diyen hayvanlar yüzünden buraya geldiğini hiç hesaba katmıyorsunuz. o hayvanın hiçmi suçu yok
58svs58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58svs58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 26.04.2016, 09:30   #103
keko 58
Tecrübeli Yiğido

keko 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

612 Mesajına 1.144 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 620 keko 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
stain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Geçen bizim Faruk yine yürek yemiş ...
Bu isim görünce Morelim baya bozuk oldu acikcasi......

yaaaa yöneteci biri Resmi Site de BIR ACIKLLAMA YAPMAZ MI??? Siz niye hala Sivasspor da siniz??? Vallah Faruk mu nesin sen bilmem de ama sana bir örnek var:
Gecenhaftaki Adamspor da Taraftar Yöneteciler ne yapti bi bak sana bu durumu gelmesin TÜPCÜ FARUK

KAMIL GROSICKI
Tęsknimy za tobą
keko 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda keko 58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 26.04.2016, 09:56   #104
ankastre
Usta Yiğido

417 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 ankastre FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
34MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ALLAH a şükürler olsun, hiçbir zaman fare gibi olmadım zoru görünce de hiçbiyere kaçmadım. 1975 yılından beri futbol denilince aklıma Sivasspor gelir, gol duasına çıkıldığı zamanını da bilirim, deplasmanlara 302 ile zeytin ekmekle gidildiği zamanı da. Otobüslere mazot toplandığı zamanı da bilirim. Siyah-beyaz TRT zamanında haftanın sonuçlarını spor programında beklerken elim yüreğimde beklerdim, İstanbuldaki her 10 maçın en az 7 tanesine gitmişimdir.

Sivassporun hakkını hakemler yerken, sizler asıl göreviniz olan Sivassporun hakkını savunmazken, İstinyede TFF'yi ikaz amaçlı basın açıklamasında bulunan 20 kişiden biriyim. Sivassporla ilgili İstanbuldaki tüm yardım ve gecelere katılmış biriyim, Sivassporun süperlige çıkmasını tam 31 yıl bekledim, Sivasspor Diyarbakırla 2-2 berabere kalıp 3.lige düştüğü gün nasıl ağladığımı bir ALLAH bir de ben bilirim. Sivassporun zorda kaldığı her dönemde, Abdi İpekçi'deki geceye de 3 kuruş fazla katkımız olsun diye ömründe Sivasspor maçına gitmemiş rengini bile bilmeyen adamları da (4-5 kişi) götürdüm. piyango dediler aldık, gece var dediler gittik, sms yollayın dediler defalarca mükerrer şekilde yolladık, maçımız var dediler, İnönü'de 30 bin kişi olduk, Alisamiyen'de 27 bin kişi olduk, Olimpiyatta 35 40 bin kişi olduk, şampiyonluğa oynuyoruz denildi, Ankarayı yol eyledik, Sincan'ı 19 mayısı 4 eylüle çevirdik...

Bunları niye diyorum, kendimi reklam için değil, bazı yöneticilerin kendilerini ikaz edenleri klavye taraftarı olarak görmemesi için, gelelim sayın yöneticiye, siz Sivasspor yönetimi olarak yıllarca neden yıllarca küme düşmekten şansa balına kurtulduğumuz halde neden ders almadınız?

Taraftarlar olarak iyi 1 sol açık ve forvet almazsanız bu takım düşer diye uyardığımız halde, transferin son gecesine kadar forvet transferi beklerken neden almadınız? lanet olası şike kumpası yüzünden Sivassporun adını şikeye bulaştırdınız, bu takım eğer bu haldeyse, o şike kumpasınında katkı payı var, elbetteki takımımıza yürekten inanıyor ve güveniyoruz, bizim bu işlerde tarağımız olmadığına da inanıyoruz da, sizler "Sivas düşmanı İstanbul basınına" çok malzeme verdiniz, neredeyse tüm Türkiye bize düşman oldu. R. Carlos elindeki küme düşecek takımla bu takıma ligin en iyi futbolunu oynatarak Avrupaya taşıdı, sayenizde gidemedik UEFA almadı, eğer Avrupaya gidilseydi, illaki iyi transferler yapılırdı, transferde Sivasspor tercih edilen takım olurdu. R.Carlos gibi hocanın eline iyi bir sol açık orta saha alacağınıza, forvet alacağınıza, adamı oldoni'yle ,rengifo'yla, crissantus'la oyalayıp yolladınız.

Dün abdi ipekçide 13 milyar masraf edilip 9 milyar bağış toplanırken, bugün Sivassporun parasını nerde boş beleş adam varsa, onlara harcayıp çarçur ettiniz, şimdi isimleri saysam en az 50 boş adam çıkar, bunlara ödenen milyonlarca euro Sivassporun kasasından boşyere çıkmış oldu, bunu başka şehirde yapsaydınız, bugün yönetici filan olamazdınız. Hiçkimse sizlerin emeğini inkar etmiyor, ancak bu açıklamalarınız hoş değil, suçunuzu, hatanızı kabul edip özür dileyeceğinize, daha çok milleti suçluyorsunuz ya pess diyorum.

Sivasspor ptt lige düşer, daha da düşer, 3.lige bile düşer...
Belki hiç süperligden düşmez (ki temennimiz de budur), bunlar futbolun gerçekleri.

Düştük diye bu takımdan vazgeçecek değiliz yöneticiler gelip geçer ama camialar kalıcıdır.
Ula gardaş tarih gibi adamsın ha. Ağzına sağlık.
ankastre isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı ankastre'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.04.2016, 11:53   #105
adres58
Usta Yiğido

adres58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.806 Mesajına 12.565 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1424 adres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunftadres58 hat eine strahlende Zukunft

Başkan, Yönetim ve Avaneleri istifa etmezler. İnsan ekmek teknesini bırakıp gidermi yahuuu...

Düşerken iki şeyi unutma!!!! Kimin seni ittiğini ve kimin seni tutmadığını... Ayağa tekrar kalkınca lazım olacak...
.
KAFKAS ATASÖZÜ
adres58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı adres58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.04.2016, 12:19   #106
sehrisivas
Acemi Yiğido

sehrisivas - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

45 Mesajına 78 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 495 sehrisivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
mamy58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Bu başlık açılıyor yazılıyor Yönetim İstifa diye ya istifa etse yönetim takım 3.lige kadar geri gidecek sanki sivas ta takıma sahip çıkan her kongrede başkanlık için yarışan 10 tane adam var güldürmeyim beni ya bırakın adamlara laf etmeyi öyle yada böyle destek olup tekrar takımı lige çıkarma zamanı şehir bu kadar ilgisizken yeniden heyacan gelir belki...
Aynen gardaş diyorum ki bir aday gösterin şu adam Sivassporu daha iyi yönetir diye. Ya da bir Yiğido çıksın başkan adayı geçtiğimiz günlerde başkan seçilirsem Bursaspor'a Sivasspordan aydın Karabulut alacağım diyen bursa başkan adayı gibi
sehrisivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sehrisivas'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 26.04.2016, 12:29   #107
kempes
Yiğido

kempes - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 122 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 702 kempes Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Mecnun hariç, diğer tüm yöneticiler bu işin asıl sorumlusudur. Adam en kötü oyuncuya bile sevecen, babacan davrandı yıllarca, suistimal yönetimin geri kalan beceriksiz tayfasındadır.
kempes isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 26.04.2016, 14:33   #108
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 788 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
mamy58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bırakırlarsa 3.lige gidermişiz. Sen medyum musun, falcı mısın gelecekten haberler mi alıyorsun? Bu adamlar takımı göz göre göre bitirirken çıkıp ağzını açtın mı da şimdi burada bırakırlarsa 3.lige gideriz hikayesi anlatıyorsun? Madem bu işleri o kadar biliyordun takımın kuyusu kazılırken ağzını açsaydın, burada millete şöyle şahlanıcaz böyle uçuşa geçicez diye umut satanlar bize olumsuz konuşma takıma zarar veriyorsun diyorlardı kimin takıma zarar verdiği ortaya çıktı o yüzden geçin bu işleri yerlerine kim gelirse gelsin bu adamlardan daha kötü yönetemez çünkü bu adamlar yönetmiyorlar İDARE EDİYORLAR.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı DoomsDay58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 26.04.2016, 14:35   #109
SenSetik
Usta Yiğido

SenSetik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.636 Mesajına 3.657 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1028 SenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer AnblickSenSetik ist ein wunderbarer Anblick

Herşey muhasebe yapmayla olmuyor..50bin lira için vazgeçilen, bundan bir cacık olmaz diye alınmayan ama sonra süperlige başka takımlara transfer olarak parmak ısırtan ne futbolcular duyduk...2 yıldır hem burada hem ulusal forum sitelerinde yırtınıyoruz orta saha yok forvet yok diye...Sadece Atıfla bu iş nereye kadar sorduk defalarca...biz amatör bir bakışla bu günleri çok önceden görürken sözüm ona Sivasın profosyonel yöneticileri bedava adam aradılar düşen takımlardan...hiçbirşey bilmiyorsa insan atasözlerinden bir pay çıkarır..UCUZ ETİN YAHNİSİ YENMEZ demişler demi? Sivassporu bedava futbolcular çöplüğüne çevirdiniz...HAYIR Mecnun Başkan bırakamaz..takımı nasıl bugünlere getirdi ve sonra düşürdülerse tekrar süperlige getirmeden öylece bırakıp gidemez!!! Kim ne derse desin bu ne Mecnun başkana nede bir YİĞİDOYA yakışmaz...fakat yapması gereken ucuz transfer modasıyla takımı bu noktalara getirenleri yanından uzaklaştırmaktır..
SenSetik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SenSetik'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 26.04.2016, 17:10   #110
Sivasspormysoul
Acemi Yiğido

Sivasspormysoul - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

78 Mesajına 184 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 314 Sivasspormysoul FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sivasspor efsanesi sonsuza kadar yaşayacaktır.
Sivas, Türkiye, Dünya, Sivasspor ve Efsane Başkan Sayın Mecnun Otyakmaz,

Kıymetli Yiğidolar,

Hepimiz biricik takımımızın STSL ye veda etmesinin kuvvetli bir olasılık karşımıza gelmiş olması nedeniyle üzgünüz, endişeliyiz, acılıyız, kızgınız, umutluyuz, umutsuzuz, tepkiliyiz, tepkisiziz ve daha bir duyguyu karmakarışık bir şekilde içimizde barındırıyoruz. Buradaki tartışmaya dahil olup olmama konusunda bir iki gündür kendi iç hesaplaşmamı yapıyorum. Ancak yiğido camiasının doğal bir üyesi olarak siz çok kıymetli yiğidoların duygularını görmezden gelemeyeceğim. Buna hakkım yoktur. Önce kuvvetli inancımı arz ederek başlıyayım.

1) M. Sivasspor bu yıl mucizevi bir biçimde STSL de kalacaktır. Bunun neden kuvvetli bir olasılık olduğunu forumda M.Sivasspor-Akhisarspor Başlığı altındaki topikte analiz etmeye çalıştım.

2) Elbette kurumlar kalıcı kişiler geçicidir. En azından Cenabı Allahın takdiri olarak insanlar fanidir. Bu anlamda asıl ve kalıcı olan Sivasspordur. Bizden sonraki henüz doğmamış milyonlarca gelecekteki yiğidonun da biricik takımı olacaktır Sivasspor. Yani taraftar hep var olacağına göre taraf (Sivasspor) doğal olarak var olacaktır.

3) Sayın Mecnun Otyakmaz bence artık Sivassporun sonsuza kadar doğal lideridir, aynen Sayın İlhan Cavcav'ın Gençlerbirliğinin doğal başkanı olduğu gibi. Sayın Mecnun Otyakmaz dünyadaki ekonomik anlamda orta halli bir ülkenin (Türkiyenin) ekonomik anlamda orta halli (hatta ortanın altında doğrusunu söylemek gerekirse) bir şehrinin futbol takımına hiç aklımıza gelemeyecek efsane başarılarının yaşatılmasına vesile olmuştur. Futbolu çok iyi bilen, Türkçeyi Türkçe öğretmenleri kadar çok düzgün konuşan, yeterince sert yapılı, yeterince yumuşak yapılı, yeterince esprili, yeterince ağırbaşlı ve entellektüel bir kişiliğe sahip bir insandır benim nazarı-dikkatimde. Kendisiyle hiç bir zaman yüzyüze görüşmem olmamıştır. Sadece kişisel (sübjektif) gözlemlerimi aktarıyorum.

4) Sivasspor yoluna nasıl devam etmeli. Ne yapmalı, nasıl yapmalı. Sivas dünya çapında bir futbol şehri, Sivasspor bir dünya markası olmalıdır. Yiğidoların adı Real Madrid, Bayern Münich, Arsenal vb. ile yanyana anılmalıdır. Bu bir hayaldir, hayal etmek anlamında. Hayal değildir, yapabiliriz, çünkü yapabileceğimizi düşünüyoruz. Yiğidolar bunun tohumlarını çok uzun zaman önce attılar zaten. Şimdi kurumsallaşmayı çok ileri seviyeleri çıkarma zamanıdır.

Sayın Başkanımız Mecnun Okyakmaz liderliğinde Sivassporumuzun gelecekteki temel hedefleri şunlar olmalıdır.

Zaten başkanımızın zaten hayalleri hep vardı, hep vardı. Hayaller olmasa genç teknik direktörlerle çalışma isteği olmazdı. Ancak, son beş altı yıldır ortaya çıkan konjüktür bu hayalleri gerçekleştirme yolunda bazı engeller çıkardı.

4a) Yeni yapılan stadyumun adı Sivas 4 Eylül Arena Stadyumu olmalıdır. Arena adı mutlaka olmalıdır. Arena büyük demektir. Biz de büyüğüz ve en büyük olma iddiasındayız.

4b) Şehirden şimdiki tesislerden uzakta Halimin Hanı (Köklüce) civarlarına en son teknolojiyle donatılmış yeni bir devasa Sivasspor tesisleri yapılmalıdır. Sivasspor Köklüce tesisleri. Ya da daha ileride de Sıcak çermik mevkinde olabilir. Ama, şehirden 15-20 km uzak olmalı ve yer adıyla anılan (Kişi adıyla değil) tesisler olmalıdır. Şimdiki tesisler artık geçmişi temsil etmektedir. Bu anlattığım bölgelerde değerlenecek arazilerim yoktur, Cenabı Allahın verdiği canımız sıhhatte olsun bana yeter. Batıya doğru olması doğal eğilimdir diye düşünmekteyim.

4c) Sivasspor AŞ. kurulmalı Sivasspor ticari bir şirket olmalıdır. Sivastaki birçok kurumdan, Yıldızdağı kayak tesisleri, Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı, Sıcak çermik, soğuk çermik, Balıklı Çermik, oteller, restoranlar, büyük marketler, hızlı tren, uçaklar,sinemalar, kafeler daha yüzlerce hatta binlerce kalemden çok çok az yüzde bile olsa (Örnek %0.25 yani binde 2,5) Sivası dünya çapında temsil eden Tek Marka olma anlamında katkı payı alınmalıdır. Bu katkı payı geçici değil deavmlı olmalıdır. Hukuki alt yapısı bulunabilir. Neden olmasın? Sonuçta Sivassporumuz dünya çapında bir en tanınmış şirket olarak bu şehre önemli oranda istimdam da sağlayacaktır.

4d) Alt yapı çok öncelikli olarak ele alınıp Sivasspordaki futbolcuların önemli bir kısmı alt yapıdan gelen futbolculardan oluşmalıdır. Bu anlamda futbolcu fabrikası olmalıdır alt yapı.

4e) Sivasspor futbol okulu (futbol akademisi) kurulmalıdır. Bunun bağımsız olması mümkün olmayabilir. Belki MEB e bağlı özel okullar gibi olabilir. Bir nevi Sivasspor futbol lisesi gibi. Burada 15-19 yaş arası gençlere Sivasspora gelecekte futbolcu, antrenör, teknik direktör vb. olma potansiyeli ile daha çok anatomi, futbol ve genel kültür konularında eğitim verilmelidir. Bu okul da yeni yapılacak devasa tesislerin içinde olmalıdır. Okulun öğrenci sayısı 150-200 civarında olmalı bu rakamı kesinlikle aşmamalıdır.

4f) İngilizce ve Türkçe yayın yapan ve uyduda yer alan 'FootballinSivasTurkey' adında bir TV kurulmalıdır.

Aciliyeti olan sekonder (ikincil) hedefler

5) Sivassporun başına efsane Teknik Direktör Bülent Uygun ve yardımcılıklarına Hayrettin Yerlikaya ve Mehmet Yıldız getirilmelidir. Bülent Uygun ileride ayrılsa bile Harettin Yerlikaya'yı yada Mehmet Yıldız'ı Sivassporun başında yirmi yıl teknik direktör olarak görmeyi istiyor ve hayal ediyorum. Tıpkı bir Alex Ferguson gibi. Artık 3-4 ayda bir TD değiştirmeyeceğiz, çünkü artık büyük bir şirketiz ve kalıcı hedeflerimiz ve kalıcı teknik direktörlerimiz var.

6) Sivassporun kalıcı bir basın sözcüsü olmasıdır. Buna en büyük aday son 20 yılda kim Sivasspor için en çok yazıp en çok düşündüyse o olmalıdır. Bu kişi kesinlikle Sivasta yaşayan ve yaşamayı düşünen birisi olmalıdır. Benim adayım yerel ama ulusal bağlantıları çok kuvvetli olan Sayın Abdullah Yiğittir. Sizin de kuşkusuz bir adayınız olabilir.

Şimdilik ham düşüncelerim bunlardır.

Sivas ellerinde sazım çalınır. Yiğidolar bu sazı sonsuza kadar çalacaktır inşallah.

YIL: 2027: DÜNYANIN FUTBOL BAŞKENTİ SİVAS. Welcome to city of Sivas. The capital of football in the World.

Sivasspor her zaman olduğu gibi gelecekte de yiğidoların takımıdır. Bu forumdaki bütün yiğidolara en derin saygılarımla. İyiki varsınız yiğidolar, takımımım biricik gönüldaşları.
Sivasspormysoul isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Sivasspormysoul'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
İstifa, İstİfa, yönetim, yÖnetİm