Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Süperlig > Süperlig

Süperlig BURADA SÜPERLIG TAKIMLAR HAKKINDA YORUMLARINIZI YAZABILIRSINIZ

Seçenekler Arama Stil

Trabzonspor Şike Teklif Etti!
Alt 24.05.2014, 23:03   #1
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1033 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein
Böse Trabzonspor Şike Teklif Etti!

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Trabzonspor'un kendilerine şike teklif etttiğini açıkladı.

Sivasspor Kulübü Olağan Genel Kurulu, İl Özel İdaresi Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, İl Müftüsü Şükrü Balkan ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurulda, yönetim ve denetim kurulu raporları okundu, bilanço ibra edildi.

TRABZONSPOR ŞİKE TEKLİF ETTİ
Kongrede delegelere bir konuşma yapan Mecnun Odyakmaz, son günlerde Sivasspor'u UEFA Avrupa Ligi'ne göndermemek için bir takım insanların çalışma içinde olduğunu ifade etti. Bugüne kadar olayların tekrar alevlenmemesi için sustuğunu belirten Odyakmaz Trabzonspor'un kendilerine 1 milyon dolar teşvik primi teklif ettiğini söyledi.

Konuşmaya ''Ben ortaya namusumu koydum , onlar şike yaptığımıza dair namuslarını ortaya koyabilirler mi ?'' cümlesiyle başlayan Odyakmaz şunları söyledi:

"19.05.2011 perşembe günü Mehmet Yıldız geldi. "Başkanım özel görüşebilir miyiz?" dedi. "Başkanım ben takım kaptanıyım ve bunu söylemek zorundayım Ama bana, bunu nerden duydun diye sorma. Benden isim isteme" dedi.
"Trabzon'dan birilerinin bazı arkadaşlara geldiklerini ve kendilerini şampiyon yapacak skoru elde ettikleri takdirde 1 milyon dolar teşvik primi vermeyi vaad ettiklerini, kendilerinin ise böyle bir işe girişemeyeceklerini çıkıp onurları için ellerinden gelenleri yapacaklarını, bunu söylenmemiş olarak farz edeceklerini söyleyerek konuyu kapattıklarını bana iletti.
Ben de gerekli cevapları verdikleri için fazla üzerine gitmedim ama yine de Trabzonlu dostum zeki mazlumu aradım. Bunların hepsi dosyada mevcut, tapelerde mevcut bende de mevcut. Savcılık sorunca bildiklerimi anlattım ama çıktıktan sonra Erdal Sarılar bana o şahsı Abdurrahman Dereli'nin yanında gördüğü o kişinin eski Trabzonsporlu Semavi olabileceğini söyledi.
Daha sonra Sivasspor - Orduspor maçında o dönem Orduspor'da oynayan Dereli'ye sordum o da Semavi'nin kendilerine bir milyon dolar teşvik teklif ettiğini Trabzonspor yöneticisi Recep Denizer tarafından gönderildiğini söyledi. Bu konu aramızda kalacaktı ama yaşanan olaylar beni bunları açıklamak zorunda kaldı."

--------------------------

“NAMUSUMU ORTAYA KOYDUM”
“Bu konuyu Sadri Şener, Hasan Yener, Zeki Mazlum, Nevzat Şakar ve bir Trabzon esnafı olan Volkan Aydın ile yöneticilerimizin olduğu ortamda Sadri başkana söyledim. İki şehir arasındaki gerilimi azaltması yönünde açıklamalar yapması gerektiğini söyledim. Recep Denizer de davetliydi ama katılmadı. Çünkü bildiğimizi biliyorlardı. Sadri Şener merak etme açıklama yaparım dedi ama hiçbir açıklama yapmadı. Aksine bir takım benzetmeler yaptı. Trabzonspor’un Sivasspor’a Fenerbahçe’yi yenmek için girişimlerde bulunmasını herhangi bir takımın Ofspor’a Trabzon’u yenmek için yapılacağı bir teklife benzetti. Ve başkanlığı da bırakıp gitti. Ben şike yapmadığıma dair nasumu ortaya koydum. Bu sözümün arkasındayım.”
“BAŞLARINI BİLE KALDIRAMADILAR”
Onlar da bu sözlerini namuslarını ortaya koyarak yalanlasınlar. Biz öyle bir şey yapmadık diyemediler. Başlarını bile kaldıramadılar. Bu söylediklerimi onurum ve şerefimle teminat altına alıyorum. Biz 3 yıldır taraftarımızı mutlu edecek konulara konsantre olmamız gerekirken bu konularla uğraştık. Bundan sonra umarım Sivasspor’a yoğunlaşacağız ve hemşehrilerimizi mutlu edeceğiz.

Etiketler
etti, teklif, trabzonspor, Şike