Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Gerekli girişimleri yapacağız
Alt 29.04.2014, 12:48   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Gerekli girişimleri yapacağız

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Futbolcularımızın gözlerine baktığım zaman ne kadar çok Avrupa'ya gitmek istediklerini görebiliyorum. Bu da beni biraz daha iddialı konuşma konusunda cesaretlendiriyor" dedi.

Süper Ligin 31'inci haftasında 4 Eylül Stadyumunda Beşiktaş'ı 3-0'la geçen Sivasspor'da Avrupa'ya gitmek için gözler kalan üç karşılaşmaya çevrildi. Beşiktaş karşılaşması sonrası Doğan Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulunan Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Bu yıl özelikle ikinci yarıda İstanbul takımları ile oynadığımız bütün karşılaşmaları kazandık. İç sahada gerçekten güçlü bir takımız. Eğer sezon içerisinde iç sahadaki başarılarımızı deplasmanda yaymış olsaydık. Bugün belki de Şampiyonlar Ligi'nden bahsedebilirdik" dedi.

FİKRET ORMAN İLE AYNI LİGDE GÖREV YAPIYOR OLMAKTAN MUTLUYUM

Beşiktaş Başkanı Fikret orman için ayrı bir parantez açan Başkan Otyakmaz şöyle konuştu: "Fikret Orman gibi bir başkan ile aynı ligde görev yapıyor olmaktan son derece mutluyum. Çok pozitif Türk futbolunun ihtiyacı olan karakterlerden bir tanesi, futbola kattığı olumlu değerlerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Sivas'a geldikleri zaman en iyi bir şekilde misafir edebilmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. O da bize aynı sıcak kanlılık ile cevap verdi. Türk futbolu için hafta içi ve daha önce yapmış olduğu beyanatlar gerçekten ihtiyacımız olan beyanatlar. Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum."

AVRUPA'YA GİTMEYİ İSTİYORUZ

Teknik Direktör Roberto Carlos'un takıma ayrı bir hava kattığını ve Avrupa kupalarına gitmek istediklerini belirten Otyakmaz, şunları söyledi: "Ligde altı haftada iki beraberlik aldığımız bir periyot var. O dönemde sakatlarımız ve cezalılarımız yoğun olduğu bir dönemdi. Birazda kadromuzun dar olduğunu düşünürsek biraz zorlandık. Oynadığımız karşılaşmalardan iki puan ile ayrıldık. O dönemi iyi değerlendirebilseydik, aksilikler olmamış olsaydı veya daha zengin bir kadromuz olsaydı, bugün UEFA kupasını değil Şampiyonlar Ligi'nden bahsediyor olabilirdik. Ama buna rağmen son 3 haftada 3'te 3 yapmamızın vermiş olduğu azim ile futbolcularımız karşılaşmalara daha iyi hazırlanıyorlar. Futbolcularımızın gözlerine baktığım zaman ne kadar çok Avrupa'ya gitmek istediklerini görebiliyorum. Bu da beni biraz daha iddialı konuşma konusunda cesaretlendiriyor. Gerçekten futbolcu arkadaşlarımız Avrupa'ya gitmeyi çok istiyorlar. Biz de yönetim olarak elimizden gelen desteği kendilerine veriyoruz. İnşallah kalan üç karşılaşmada da arzu ettiğimiz sonucu alır. Bu şehri bir kez daha Avrupa kupalarına taşırız."

CARLOS RAPORUNU BU HAFTA İÇİ VERECEK

Teknik Direktö Roberto Carlos'un gelecek sezon ile ilgili raporunu yönetime bu hafta vereceğini belirten Otyakmaz, "Rapor doğrultusunda çalışmalara başlayacağız. Zaten kısıtlı bir kadromuz var. Çok fazla göndereceğimiz futbolcu olacağını düşünmüyorum. Uzun zamandır bizimle olan bir iki futbolcunun sözleşmesi bitecek. Büyük ihtimal hocamızın raporu doğrultusunda onlardan ayrılacağız. Takımımızı güçlendirecek transferler yapacağız. Bu yıl bazı aksaklıklar yaşadık. Bu da bize çok önemli bir tecrübe kazandırdı. Bundan sonra karşılaşacağımız aksaklıkların muhakkak önlemini almamız gerekiyor. Hocamız Roberto Carlos da bu düşüncede. Hafta içi yapacağımız toplantıda önümüzdeki yılın kadrosunu yavaş yavaş şekillendireceğiz. Kadrodan çok fazla ayrılacak futbolcu olacağını düşünmüyorum. Tabi bu arada çok önemli transfer teklifleri gelirse onları da değerlendirmek zorunda kalabiliriz" dedi.

TRANSFER TEKLİFLERİ GELİRSE DEĞERLENDİRMEYE ALIRIZ

Süper Lig'de gösterdikleri başarı ile dikkatleri üzerine çeken Sivassporlu futbolculara transfer teklifi gelir ise değerlendirmeye alabileceklerini söyleyen Otyakmaz, "Mantıklı olan, hem kulübümüz hem futbolcumuz için doğru olan karar ne ise onu almamız gerekir. Bu konuda inatlaşmanın takıma çok fazla katkısı olmuyor. Önümüzde çok önemli örnekler var. Bunlardan gerekli dersleri çıkarıp yeri ve zamanı geldiğinde futbolcudan ayrılmayı bilmek gerekir. Önümüzdeki dönem Avrupada UEFA kupasında oynamayı başarabilirsek takımımızdan ayrılmak isteyecek futbolcu olacağını zannetmiyorum. Ama bu tür teklifler gelirse tabi ki derecelendirmeye almak zorundayız" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE'Yİ TEBRİK EDİYORUM

Spor Toto Süper Lig'in bitimine üç hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Fenerbahçe'yi de kutlayan Mecnun Otyakmaz, şunları söyledi:

"Şampiyonu tebrik etmek gerekir. Gerçekten bu yıl takım olarak iyi bir performans gösterdiler. Bunun dışında iki takımımız bu yıl inişli çıkışlı bir performans çizmelerine rağmen Şampiyonlar Ligi'ne gidecek. Onları da tebrik etmek gerekir. Bu sene bir takım kararlardan dolayı çok sayıda karşılaşma cezalı şekilde oynandı. Ben bu hoş olmadı diye düşünüyorum. Fenerbahçe'nin karşılaşması da bayan ve çocuklara karşı oynandı. Belki onlar için özel bir anı olmuş olabilir. Ama bu ceza konusu Türk futboluna seyirci açısından çok büyük zarar verdi."

GOL İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ

4 Eylül Stadı'nda oynan ve Sivasspor'un 3-0 üstünlüğü ile sonuçlanan karşılaşmada 70'inci dakikada Aatif Chahechouhe'nun attığı golün Beşiktaş kalecisi Tolga Zengin'in kendi kalesine attı şeklinde yazılmasını da eleştiren Otyakmaz, düzeltilmesi için gerekli başvuruyu yapacaklarını açıkladı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı SivasSpor.Com'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Gerekli girişimleri yapacağız
Alt 29.04.2014, 13:11   #2
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 891 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Gerekli girişimleri yapacağız

Yollarımızı ayırmamız muhtemel iki isimden bahsetmiş başkan. Birisi Navratil olabilir gibime geldi. Diğeri kim acaba? Bu arada Oldoni'nin de ayrılacağını tahmin ediyorum.

Aydın'ın sözleşmesi yenilenmeli. Aatıf v.b. gibi isimlere gelecek iyi teklifler sanırım dikkate alınacak. Değerini bulan ve gitmek isteyen oyuncular iyi rakamlara verilirse mutlaka daha iyileri takıma daha uyguna takviye edilmeli.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.04.2014, 13:18   #3
Rallim58
Gast

Oldoni ve Navratil olduğunu bilmeyen yok sanırım...
Bu Konuda 'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.04.2014, 13:48   #4
58Sivaslilar
Usta Yiğido

58Sivaslilar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

302 Mesajına 395 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 651 58Sivaslilar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sayin baskan gec kalmis bir bakis keske ilk yarida futbolcularin tüm yigidolarin gözlerine gercekten bakmis olsaydiniz en azindan akli basinda -2 oyuncu alirdiniz bunlari yabanci yorumcular futbolla ilgilenen herkes gördü fakat siz dimekki görmemissiniz ??????????
58Sivaslilar isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.04.2014, 14:00   #5
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1045 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Uzun süreli diyince aklıma iki isim geldi Navratil ve Kadir. Navratil kesin gidiyorda Kadir'i bilemem. Oldoni'yi yazmaya gerek yok. Apo da öyle.

Forvet de Utaka ile devam etmeliyiz birde o kalitede bir forvet daha alınmalı yabancı. Ahmet Aras ise geniş kadroda yedek bir kuvvet olabilir. Abdulkadir'e gelince bizde bir iş yapcağını düşünmüyorum o yüzden ondan bahsetmiyorum çünkü bizim sisteme uymuyor.

Ziya için bir yedek alınmalı hücama kalkabilen seri bi topcu. Ofansif olarak sağ ve sol kanat oyuncusu, Burhan ve Aydın'a yedek olarak. Korcan ve Nihat ikilisine ek bir kaleci daha. Da Costa ve Ümit ikilisinin yanına kaliteli bir isim daha eklenmeli.

Orta saha göbek için kaliteli bir yabancı alınmalı oyunu çift yönlü oynayıp oyun kurabilecek bir isim. Fernandes ve Emre Belözoğlu ayarında diyebilirim.

Kaliteli 5 bölge transferleri bu kadro üzerine eklenirse bozulmadan seneye ilk 3'e oynarız çok net.
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı GokhanTurna'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.04.2014, 14:26   #6
legolass
Tecrübeli Yiğido

legolass - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

322 Mesajına 672 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 640 legolass FAZLA SÖZE GEREK YOKlegolass FAZLA SÖZE GEREK YOK

büyük ihtimal atıfa teklifler geliyordur gelmeye de devam edecektir.diğer oyuncularımızla devam ederiz diye düşünüyorum.atıf öyle 3e 5e satmayacak kadar da kurnaz olmalı yönetim diye düşünüyorum.nasıl ki antep ve kayseri tabata veya amrabat gibi oyuncuları 8 milyon gibi ederi etmeyecek kadar büyük paralara satıldıysa atıf 10 eder.

gidecek oyuncularda zaten herkesin bildiği oyunculardır.navratil,pedro oldoni,abdurrahman dereli,mahmut,kiralık gönderdiğimiz timur ve abdülkadir,aykut öztürk ve cihan özkara gönderilecek oyuncular olur.mehdi ise belki 1 yıl daha uzatırlar.
legolass isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda legolass'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.04.2014, 14:58   #7
DoomsDay58
Usta Yiğido

DoomsDay58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.066 Mesajına 1.913 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 790 DoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer AnblickDoomsDay58 ist ein wunderbarer Anblick

Başkan güzel dersler çıkarmış gibi duruyor inşallah yeni sezona bu bakış açısından taviz vermeden gireriz. Oyuncu satma konusunda ders olan kişi sanırım Grosicki çünkü çok fazla elimizde tuttuk ve oynatmadık haliyle aldığımız paradan düşük bir fiyata sattık inşallah Aatıf'da aynısı olmaz. Uzun süredir takımda olanlardan Navratil ve Kadir gidecek büyük ihtimalle inşallah yerlerine kaliteli transferler yapılır. Önümüzdeki yıldan çok umutluyum inşallah Avrupaya gideriz, takıma biraz ek gelir olur bu ve kaliteli isimleri kadroya katıp 5 sene sonra tekrar zirveye oynarız.
DoomsDay58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda DoomsDay58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 29.04.2014, 15:37   #8
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 795 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Başkanımız Mecnun Otyakmaz,Teknik Direktö Roberto Carlos'un gelecek sezon ile ilgili raporunu yönetime bu hafta vereceğini belirtip, verilen bu rapor doğrultusunda çalışmalara başlayacağız diyerek, transferde bu sefer işi daha ciddiyetle ve erken ele alacağını gösteriyor.

Sivasspor'un mevcut iskeletini oluşturan futbolcular için de ''Zaten kısıtlı bir kadromuz var. Çok fazla göndereceğimiz futbolcu olacağını düşünmüyorum'' diyerek, takımın iskeletini bozmayacağinı beyan ediyor.

Bu demektir ki zatı ıyı olan kadromuza dahada iyi transferler yaparak önümüzdeki sezona dar kadro ile değil, daha zengin, daha geniş bir kadro ile ve Şampıyonluk parolası ıle çıkacağız.
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı ihtiyar yiğido'a Teşekkür Ediyor...
Alt 29.04.2014, 16:30   #9
PETKOVİC
Usta Yiğido

734 Mesajına 1.477 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 707 PETKOVİC FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

valla yaz döneminde de suskun olacaksak artık benim de diyecek bir şeyim kalmıyor. yönetime en çok destek verenlerden biriydim lakin öyle şeyler duydum ki yavaş yavaş taraftar olarak sabrım tükenmeye başlıyor.. ayakta uyutmuşlar haberimiz yokmuş!!
PETKOVİC isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 29.04.2014, 16:52   #10
ezelşener
Yiğido

151 Mesajına 260 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 471 ezelşener FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bu nasıl bir şerefsizliktir ya Atıfın golünü saymamak.dün TFF ORg ye en az 50 tane kendim 50.60 tanede arkadaşlarıma twit attırdım.hatanızı düzeltin.burakı gol kralımı yapmak istiyorsunuz gibi buna benzer twitler.lütfen duyarlı olup bol bol Tff.org ye twit atıp atıfın golünü YAZDIRMALYIZ.
ezelşener isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
gerekli, girişimleri, yapacağız