Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

2013-2014 Sezonu Genel Değerlendirmesi
Alt 20.05.2014, 14:39   #1
yerliturkuaz
Usta Yiğido

yerliturkuaz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.268 Mesajına 2.761 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1227 yerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISIyerliturkuaz COK SEVILEN BIR KISI
Standart 2013-2014 Sezonu Genel Değerlendirmesi

2013-2014 Sezonu Genel Değerlendirmesi

Kalecilerimiz:

Korcan ÇELİKAY: Kalemizde güven verdiği aşikar lakin bern o ilk geldiği sezondaki performansını yakaldığını düşünmüyorum. İyi kaleci mi evet iyi bir kaleci bence onun en büyük eksikliği ikinci dönemde kendisi ile rekabet edecek bir kaleci olmamasıdır. Yeni sezonda gelecek kaleci ile ben çok iyi bir rekabet içinde olacaklarını düşünüyorum.

Nihat ŞAHİN:Hep üçüncü kaleci olarak bekledi sanırsam kendini de bu yönde geliştirmiş. Takıma ilk geldiğinde çok iyiydi oda zamanla maçlara çıkmaya çıkmaya körleşmiş. Bütün kalecilik reflekslerini kaybetmiş. Yazık ondan çok umutluydum şahsen. Bu haiyle önümüzdeki sezonda üçünü kaleci olur. Kamp döneminde göstereceği performans onun geleceğini tayin eder.

Defans Oyuncularımız:

Ziya ERDAL:Hocamızın ve Cicinho'nun bu seneki muhteşem performasında çok büyük payı var. Milli takımı elli kere yüz kere sonuna kadar hak ediyor. Seni milli takıma almayanlar utansınlar başkada birşey demiyorum. Sen böyle oynamaya devam et koçum milli takım formasını söke söke alacaksın.

Cicinho: Takımın sahadaki lideri ağabeyi hocamızın en büyük yardımcısı. Kişilik olsun sahadaki profesyonelliği olsun harika bir futbolcu. Genç futbolcu arkadaşlarımızın bu adamı örnek alarak kendilerini geliştirmeleri lazım. Yönetimimizde böyle bir futbolcuyu kaçırmadı ve iki senelik sözleşme imzaladı. Önümüzdeki sene tecrübesi ile Avrupa'da bize çok büyük katkıları olacakdır.

Manuel Da Costa:Defansımızın sigortası beyni herşeyi. O olmayınca defansımızda çok büyük sıkıntılar yaşadık. Onun olmadığı dönemde bol gollü mağlubiyetler aldık. O kırmızı kart biraz daha olgunlaşmasını sağladı. Daha az kart görmeye başladı. Ama Kasımpaşa maçından sonra yaptığı affedilmez. Eğer o hatayı yapmamış olsa idi o dönemden daha az kayıpla atlatmıştık. Umarım bu sene yaptığın amatörce kart hatalarını yapmazsın. Unutmadan söyleme kistiyorum o muhteşem gollarini özledik. Önümüzdeki sezon devamını bekliyoruz. Unutma sen bu takımın defasndaki sigortasısın.

Ümit KURT:Manuel Da Costa ile çok iyi bir ikili oluşturdunuz. Ama hala bazı konularda kendini geliştiremedin. Evet hava toplarında çok iyisin ama kademe anlayışın birebirde hala belli bir noktadasın. Yiğidoların beklediği o zıplamayı yapmadığını düşünüyorum. Biraz Costa'nın izinden gitsen kendinede takımada büyük katkıların olacak.

Jakup Navratil:Maç oynamamanın verdiği dezavantajla Costa'nın olmadığı maçlarda çok büyük aksaklıklar yaşadı. Yaptığı emeklerden dolayı teşekkür edilmeli. Bildiğim kadarı ilede sezon sonunda sözleşmesi bitiyor. Çok büyük hizmetlerin oldu Navratil unutamayız emeklerini...

Fatih KIRAN:Geldiğinde herkes için büyük bir soru işareti idi ama kupa maçlarında gösterediği performans herkes için ümit verdi. Bu çocukdan ümitliyim ben beklerde olmayan teknik ve beceri var. Her iki bekde oynaması da büyük avantaj. Bu çocuğa şans verilip kazanmalıyız.

Ahmet ŞAHBAZ:Genç kardeşimiz üçüncü ligden gelmiş olduğu havasını atlatamadı. Umarım kendisine sunulan fırsatları geri çevirmez. Sivasspor onun için çok büyük bir şans.

Orta Saha Oyuncularımız:

Kadir BEKMEZCİ:Futbol takımımızda orta sahada olmazsa olmazımız. Her ne kadar bazı taraftarlarımız onu eleştirsede olmadığı maçlarda çok büyük sıkıntı yaşıyoruz. Korcan gibi onunda rekabet edeceği bir futbolcu olsa inanıyorum ki özellikle pas konusunda dahada geliştirebilir. Genel olarak sezsonun iyi isimlerindendi.

Adem KOÇAK: Orta sahadaki çalışkan ismimiz. Fazla ortalarda gözükmüyor gibi gözüksede orta sahada çok koşarak ligimizde orta alan presini iyi uyguluyanlardan.Oda Kadir gibi sezonun iyilerinden. Beyfendi kişiliği ile birçok futbolcuya örnek bir profosyonel.

Mehdi TAOLİ: Hocamız onu fazla tercih etmesede özellikle Kadir ve Adem'de olmayan ileriye top taşıma özelliği ile ön plana çıktı. Ah biraz fiziki olarak güçlü olsa bu takımda rahatlıkla yer bulabilir. Önümüzdeki sezon kendisinden kaliteli bir yabancı oyuncu bulamaz isek takımda kalması gerekir. Bize zorlu maratonda üç kulvarda fazlası ile faydalı olur...

Hakan ARSLAN:Türkiye kupasının gol kralı şans verildiğinde görev verildiğinde elinden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıyor ama Kadir ve Adem varken onları geçmesi zor gibi.

Burhan EŞER:
Bu sezon inanılmaz bir çıkış sergiledi ve takımın başarısında en büyük emeği geçenlerin başında geliyor.Geçmiş dönemde takımımızda görev yapan Musa Aydın'ın gol atanı bence. Bu performansı ile milli takımı sonuna kadar hak etti.

Aydın KARABULUT:İkinci yarının başında sergilemiş olduğu kötü performansı son sekiz haftada inanılmaz bir performans göstererek sildi.Takımımızın en önemli isimlerindendi. Ama tüm takım lig dördüncülüğü için mücadele ederken o izin alıp Bursa'da sözleşme imzalaması hiç kimsenin hoşuna gitmedi. Tüm yiğidoların tepkisini çekti. Bit Sivas'lı olarak bunu yapmamalıydın. Yolun açık olsun ne diyelim. Verdiğin emeklerden ötürü çok teşekkür ederiz...

Aatif CHAHECHOUHE:Ligimizin gol kralı oldu. Harika bir performansın ardından Sivasspor tarihine adını altın harfler ile yazdırdın. Çoğu zaman çok bencil oynasanda takımın bu denli başarısında em büyük etmen kendisi oldu. Önümüzdeki sene Avrupa luplarında senden aynı başarıyı bekliyoruz Aatıf.

Forvet Oyuncularımız:

John UTAKA:Bizim bu seneki en büyük sorunumuz bu forvet bölgesi idi. Elimizdeki tek forvet sendin. Sezonun büyük bölümünde yer alamadı. Özellikle son 10 haftalık periyotta takıma ilaç oldu. Bu form grafiğini umarım sezon başlar başlamaz devam ettirir. Önümüzdeki sene formda bir Utaka'ya bu takımın çok ihtiyacı var.

Cihan ÖZKARA: Utaka'nın sakat olup oynamadığı maçlarda bile hocamız ona hiç şans vermedi. Bu kaçıncı sezonu Sivasspor'da artık kendisine bi yol haritası çizmesi lazım. Ben onun bu takımda şans bulabileceğine inanmıyorum..

Teknik Adamımız:

Roberto CARLOS:Daha ilk sezonu olmasına rağmen güzel bir başarı kazandı. Takımı ligi beşinci bitirdi ve kendisinin sezon başında koyduğu hedefe ulaştı. Kendisi hakkında üretilen birçok tezide böylelikle yıkmış oldu. Umarım uzun yıllar takımımızın başında kalır İspanya'da Simone'nin yaptıklarını ülkemizde de sen yaparsın.

Konu yerliturkuaz tarafından (20.05.2014 Saat 14:58 ) değiştirilmiştir..
yerliturkuaz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı yerliturkuaz'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: 2013-2014 Sezonu Genel Değerlendirmesi
Alt 20.05.2014, 14:49   #2
hukukçu58
Acemi Yiğido

40 Mesajına 53 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 447 hukukçu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: 2013-2014 Sezonu Genel Değerlendirmesi

Tebrikler DÖRT dörtlük eksiksiz denebilecek bir değerlendirme.
hukukçu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda hukukçu58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.05.2014, 14:49   #3
PETKOVİC
Usta Yiğido

734 Mesajına 1.477 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 704 PETKOVİC FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Kadir tespitin çok güzel ilk kez benden başka kadiri metheden birini görüyorum.. çünkü o topsuz alanda yaptığı işlerle orta sahamızın dinamosu. cicinho costa ziya ve kadir bu takımın iskeleti; herkesin açığını doldurabiliriz ama bu 4 oyuncu olmadığı zaman en büyük sıkıntıyı o zaman yaşıyoruz. burhana gelecek olursak evet çok çalıştı goller attı kariyerinde zirve yaptı ama attığı kadar da kaçırdı maalesf, ilerde son vuruşlarda bocaladığı çok maçını hatırlıyorum milli takıma çağrılmaması haksızlık gibi gözükse de onun mevkiisinde daha iyi oyuncular olduğu için çağrılmadı onun için anlayışla karşılıyorum. bence milli takımı en çok hakeden oyuncumuz ziyaydı, bir insan her sene üstüne koyarak oynar mı sorusuna en büyük cevap ziyadır; onunla ne kadar gurur duysak azdır.. ayrıca costa da bilicadan sonra aldığımız adam akıllı tek stoperimiz oldu yanında hala bir boşluk olduğunu düşünmekteyim. son olarak cicinho da futbolu takip etmeyen biri de maçımıza gelse farkını sahada rahatlıkla görebilecek potansiyelde ve tecrübede bir oyuncu uğur kavuktan sonra 3 sınıf atlamış gibi olduk
Alt 20.05.2014, 14:54   #4
hukukçu58
Acemi Yiğido

40 Mesajına 53 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 447 hukukçu58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
PETKOVİC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Kadir tespitin çok güzel ilk kez benden başka kadiri metheden birini görüyorum.. çünkü o topsuz alanda yaptığı işlerle orta sahamızın dinamosu. cicinho costa ziya ve kadir bu takımın iskeleti; herkesin açığını doldurabiliriz ama bu 4 oyuncu olmadığı zaman en büyük sıkıntıyı o zaman yaşıyoruz. burhana gelecek olursak evet çok çalıştı goller attı kariyerinde zirve yaptı ama attığı kadar da kaçırdı maalesf, ilerde son vuruşlarda bocaladığı çok maçını hatırlıyorum milli takıma çağrılmaması haksızlık gibi gözükse de onun mevkiisinde daha iyi oyuncular olduğu için çağrılmadı onun için anlayışla karşılıyorum. bence milli takımı en çok hakeden oyuncumuz ziyaydı, bir insan her sene üstüne koyarak oynar mı sorusuna en büyük cevap ziyadır; onunla ne kadar gurur duysak azdır.. ayrıca costa da bilicadan sonra aldığımız adam akıllı tek stoperimiz oldu yanında hala bir boşluk olduğunu düşünmekteyim. son olarak cicinho da futbolu takip etmeyen biri de maçımıza gelse farkını sahada rahatlıkla görebilecek potansiyelde ve tecrübede bir oyuncu uğur kavuktan sonra 3 sınıf atlamış gibi olduk
bu değerlendirmede dört dörtlük
hukukçu58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda hukukçu58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.05.2014, 15:37   #5
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 887 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Burada Kadir'i kimse benim kadar savunmamıştır Benden başka iki kişi daha benim kadar destekliyormuş
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2014, 16:07   #6
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

cicinho ve da costa cezalari, utakanin sakatligi sebebiyle sampiyonlugu kacirdik ozeti bu
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.05.2014, 18:00   #7
stain
Usta Yiğido

stain - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

571 Mesajına 1.189 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 671 stain FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tavatir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Burada Kadir'i kimse benim kadar savunmamıştır Benden başka iki kişi daha benim kadar destekliyormuş
kadiri bende hep savunmuşumdur ....
stain isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı stain'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2014, 18:53   #8
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 887 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK

Alıntı:
stain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
kadiri bende hep savunmuşumdur ....
4 kişi olduk
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda tavatir'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.05.2014, 18:58   #9
citothehan58
Tecrübeli Yiğido

citothehan58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

262 Mesajına 496 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 505 citothehan58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
tavatir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
4 kişi olduk
Beyler bende varim.
Alt 20.05.2014, 20:25   #10
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 759 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Alıntı:
citothehan58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Beyler bende varim.
Beni de unutmayın.Adres58 de var.6 olduk.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı Ferhat06'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
değerlendirmesi, genel, sezonu