Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Konya Maçı Sonrası Genel Değerlendirme
Alt 03.02.2014, 23:44   #1
talha58
Usta Yiğido

talha58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

221 Mesajına 462 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 903 talha58 COK SEVILEN BIR KISItalha58 COK SEVILEN BIR KISItalha58 COK SEVILEN BIR KISItalha58 COK SEVILEN BIR KISI
Standart Konya Maçı Sonrası Genel Değerlendirme

Arkadaşlar Konya'dan Sivas'a biraz önce geldim. Uzun zamandır yazmıyordum. Sadece maçla ilgili olmadığı için birkaç görüşümü birleştirerek önümüzdeki rotayı değerlendirmek istedim.

Takıma değinmeden önce taraftarımıza teşekkür ederim. Deplasmanda bizi yalnız bırakmadılar. Ben stadyumdaydım ama deplasman tribününde yer alamadım. Taraftarımız gayet iyiydi. Takımımızı desteklediler maç öncesinde. Fakat iki eleştirim olacak. Birincisi Konya ile husumeti olan "Ankaragücü" için neden bağırıldı. Ankaragücü ile eskiden beri dostluğumuz var Konya seyircisini rahatsız edecek şekilde durduk yere bağırmaya gerek yoktu. Daha dikkatli olmalıyız. Ayrıca 70. dakikada nedendir bilemedim bize ayrılan tribün boşaldı. Sanırım Sivasspor taraftarı olarak maç sonuna kadar tek ben kalmışımdır.

Maçtan sonra Mecnun başkanın yanına gittiğimde oldukça moralsizdi. Mağlubiyetten çok oyun ilerisi için endişelendirdi herkesi. İşte o nedenle uzun bir aradan sonra ayrı bir başlıkta toparlama gereği hissettim.

Maç öncesi takımımızın ısınması bana sanki çok ciddi gibi gelmemişti. Maçta da gerçekten çok kopukluk vardı. Defansif orta saha anlamında 3 oyuncu birden sahadaydı. Hakan, Kadir, Adem. Bana kalırsa sezonun ilk yarısında olduğu gibi Hakan henüz ilk 11 için aranılan kan değil. Gol bölgesine koşular yaparak goller atıyor ama mevkisinde geriye dönüş, alan kapatma ve topu etkili kullanma noktasında çok daha iyi iş yapması lazım.

Kadir çok önemli bir oyuncu ama bazen hatalar yapabiliyor. O hataları doğal karşılıyorum. Mevki itibariyle ve aldığı yük anlamında işi kolay değil. Bana kalırsa Adem ve Kadir oynadığında Hakan'ın yedekte olması gerekir. Ama hocanın tercihi Hakan'ı daha ofansif kullanmak istemiş olabilir. Aynı tip oyuncularla orta saha çizgisinin gerisinde devamlı yan paslarla hızlı atağa da çıkamıyoruz. Neyseki Cicinho var, herkesin gözü onu arıyor ve sağ bek olmasına rağmen herkes oyunu kurması için ona dönüyor.

Oyun itibariyle topu çevirip dolaştıran ve bir nevi ortada sıçan diye tabir ettiğimiz oyunu oynayan ama ceza sahasına çok yakın olmayan bir takım hüviyetindeyiz. Topun ayakta kalması iyi ama bunun rakip sahada ve rakibi rahatsız edip pozisyona girecek şekilde olması gerekir. Mesela dünkü maçta Konya, kendi sahamızda top çevirmemize müsaade etti. Bu top dolaştırmalar rakibi çok fazla etkilemiyor.

Defansta Ümit Kurt geldiğinden beri dikkatimde. Geçen yıl kupada Trabzon maçında bu sene Gs ve Akhisar maçlarında ve diğer bazı maçlarda zamanlama, hamle ve pozisyon hatalarını bariz şekilde yapıyor. O bölgede çok hamleli olmayan ve nispeten ağır bir oyuncudan daha kademe anlayışlı ve teknik bir oyun beklenir.

Forvet konusuna gelirsek çok büyük sıkıntı görürüz. Oyun sistemi pivot santfor anlayışına uygun olmamasına rağmen yeni transferimiz çok hareketli olmayan pivot santfor tipinde. Halbuki sezonun ilk yarısında henüz hazır olmayan Cebbur ve Utaka değişken, pozisyon açan ve sisteme uygun tarzda isimlerdi. Eleştiriler çok yapıldı ama Utaka'nın hazır olmasa bile arkadan gelen Aaatıf için de bir şans olabildiğini gördük. Dünkü maçta Aatıf'ın rakip savunma arasında kaybolduğunu ve yalnız kaldığını gözlemledik. Halbuki pozisyon açan ve değişken oynayan bir forvet varken sürpriz koşularla arkadan gelerek pozisyonlara çokça giriyordu.

Devre arası transferlerde birkaç tane daha genç oyuncu bulabilirdik. Grosicki, Cebbur gibi kulübeyi zenginleştiren oyuncuların yerini de en azından düşünmemiz gerekirdi. İnşallah sıralamada çok yer kaybetmeyiz.

Son olarak oyun anlayışımızda biraz revizyon gerekebilir. Rakipler de biliyorlar artık anlayışımızı. İlerde çok basmadan uzun toplarla ve hızlı ataklarla etkili olabiliyorlar. Taraftar olarak da yeni bir başlangıç yapmamız gerekiyor. Fb maçıyla inşallah tekrar bir canlanma yaşarız.
talha58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 11 Kullanıcı talha58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Konya Maçı Sonrası Genel Değerlendirme
Alt 03.02.2014, 23:52   #2
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 658 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Konya Maçı Sonrası Genel Değerlendirme

Agziniza saglik geldigimiz nokta itibariyla guzel bir tespit olmus. Umarim yonetim ve teknik heyetten birileri bu yaziyi okur
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2014, 23:57   #3
etzel1967
Usta Yiğido

483 Mesajına 869 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 783 etzel1967 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

kendini bilen, aklı selim, tutarlı, belli bir kültür seviyesine ve olgunluğuna sahip taraftarlarımız var elbette, ama genel olarak maalesef bilinçsiz bir taraftara sahibiz...son zamanlarda bir kardeş takım modası peydah oldu...o dost, bu düşman, öteki dostumun düşmanı, o zaman benim de düşmanım...beri ki düşmanımın düşmanı, benim dostum gibi, futbolun sporun felsefesi ile bağdaşmayan abuk subuk işler oluyor memlekette...ankaragücüne sempati duymak başka, ankaragücü ile husumetli diye konyaya husumet beslemek başka...bir de kağıttan bu kardeşlikler dostluklar, bir anda hemen tersine dönebiliyor ve yeni husumetler başlıyor...kardeş dediğin takımla bir anda düşman olabiliyorsun...örneğin en son tokat-kayseri maçı hadisesi...beyler, bu saçma sapan işleri bırakıp, en azından futbol seyircisi olmayı, yalnızca kendi takımını desteklemeyi, rakibe saygı duymayı ve centilmenliği bilelim yeter...
etzel1967 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı etzel1967'a Teşekkür Ediyor...
Alt 03.02.2014, 23:58   #4
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1042 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Selçuk Üni Yiğidolar adına yazıyorum konu açılmışken.
Evimizde ki maçta Nalçacılılar grubu başkanı çiçeklerle ziyaret ettiler. Eskide ki kötü muhabbetleri bitirmek adına. Burda ki faaliyetlerimize(standlarımıza ) sağolsunlar destek verdiler.

Dünkü maçta başkanımızı alkışladılar. Maçtan önce ki gün duyuru yapmıştık burada güzel muhabbetlerimiz var bozmayalım diye. Bazı münferit gelen arkadaşlarda ankaragücü atkısı vardı uyardık tamam açmayız dediler.

Sonra sivasdan 2 3 otobüs maça geldi adına taraftar diyorlarmış ilk defa gördüm öyle taraftarı.

Abi Ankaragücünden bizene o kadar Ankaragücü atkısı açıp Ankaragücü diye bağırmak niye. Tamam dostumuz kendisi, Konya'nın da düşmanı. Biz takımımızı destekleyelim niye her takıma küfür ediyorsunuz anlamıyorum. Önce alkışlıyorsunuz sonra küfür ediyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda bir sürü takıma yaptınız aynısını.

3 yıldır yaptığımız çalışmalar, emekler dün bir hiç uğruna gitti. Yazık çok yazık.

Çoluk çocukla(kendini bilmezlerle) grup kurcağınıza biraz bilinçli adamlar alın yanınıza da güzel bir görüntü oluşsun.
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 9 Kullanıcı GokhanTurna'a Teşekkür Ediyor...
Alt 04.02.2014, 00:02   #5
ihtiyar yiğido
Usta Yiğido

ihtiyar yiğido - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.233 Mesajına 3.125 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 792 ihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblickihtiyar yiğido ist ein wunderbarer Anblick

Sevgili Yiğido kardeşim eline yüreğine sağlık güzel bir yorum ve tesbitler yapmışsın ama teknik kadro ve yönetim maalesef bu eksikleri görüp doğru dürüst transfer bile yapmadı aynen dediğin gibi takımlar oyunumuzu ezberledi bizi kolay bir şekilde çözüyorlar
ihtiyar yiğido isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ihtiyar yiğido'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 04.02.2014, 00:03   #6
sinan-58
Usta Yiğido

sinan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

616 Mesajına 1.180 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1017 sinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
GokhanTurna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Evimizde ki maçta Nalçacılılar grubu başkanı çiçeklerle ziyaret ettiler. Eskide ki kötü muhabbetleri bitirmek adına. Burda ki faaliyetlerimize(standlarımıza ) sağolsunlar destek verdiler.

Dünkü maçta başkanımızı alkışladılar. Maçtan önce ki gün duyuru yapmıştık burada güzel muhabbetlerimiz var bozmayalım diye. Bazı münferit gelen arkadaşlarda ankaragücü atkısı vardı uyardık tamam açmayız dediler.

Sonra sivasdan 2 3 otobüs maça geldi adına taraftar diyorlarmış ilk defa gördüm öyle taraftarı.

Abi Ankaragücünden bizene o kadar Ankaragücü atkısı açıp Ankaragücü diye bağırmak niye. Tamam dostumuz kendisi, Konya'nın da düşmanı. Biz takımımızı destekleyelim niye her takıma küfür ediyorsunuz anlamıyorum. Önce alkışlıyorsunuz sonra küfür ediyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda bir sürü takıma yaptınız aynısını.

3 yıldır yaptığımız çalışmalar, emekler dün bir hiç uğruna gitti. Yazık çok yazık.

Çoluk çocukla(kendini bilmezlerle) grup kurcağınıza biraz bilinçli adamlar alın yanınıza da güzel bir görüntü oluşsun.
ankaragücü diye bağıran bizdik demek ki sen ilk defa sivasspor maçına geliyorsun
Alt 04.02.2014, 00:07   #7
yorumyapıyombenya
Tecrübeli Yiğido

yorumyapıyombenya - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

362 Mesajına 849 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 781 yorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDIyorumyapıyombenya TAM BIR BEYEFENDI

Alıntı:
GokhanTurna Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Sonra sivasdan 2 3 otobüs maça geldi adına taraftar diyorlarmış ilk defa gördüm öyle taraftarı. Abi Ankaragücünden bizene o kadar Ankaragücü atkısı açıp Ankaragücü diye bağırmak niye. Tamam dostumuz kendisi, Konya'nın da düşmanı. Biz takımımızı destekleyelim niye her takıma küfür ediyorsunuz anlamıyorum. Önce alkışlıyorsunuz sonra küfür ediyorsunuz. Geçtiğimiz yıllarda bir sürü takıma yaptınız aynısını.

Konya taraftarının Mecnun Başkana desteğini gözümle gördüm. Hiç alakası olmayan bir zamanda konya kümeye diye bağırıp bize küfür ettirmenin manası nedir, bu kişiler daha önce de Ankaragücü kümeye diye bağırmışlardı şimdi de ankragücü diye bağırıyorlar. Şu ligde Elazığ harici dostumuz yok bari düşmanımız olmasın. tmm kimsenin dostluğuna ihtiyacımız yok ama takıma küfür de ettirmeyin.
Alt 04.02.2014, 00:10   #8
sinan-58
Usta Yiğido

sinan-58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

616 Mesajına 1.180 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1017 sinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISIsinan-58 COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
yorumyapıyombenya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Konya taraftarının Mecnun Başkana desteğini gözümle gördüm. Hiç alakası olmayan bir zamanda konya kümeye diye bağırıp bize küfür ettirmenin manası nedir, bu kişiler daha önce de Ankaragücü kümeye diye bağırmışlardı şimdi de ankragücü diye bağırıyorlar. Şu ligde Elazığ harici dostumuz yok bari düşmanımız olmasın. tmm kimsenin dostluğuna ihtiyacımız yok ama takıma küfür de ettirmeyin.
tribünde konya kümeye diye bağırılmadı karşı taraftan küfür gelmediği sürece biz ne küfür ettik ne ankara diye bağırdık
Alt 04.02.2014, 00:13   #9
YENiCERiavrupa
Acemi Yiğido

54 Mesajına 114 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 505 YENiCERiavrupa SITEMIZE IŞIK ŞACIYORYENiCERiavrupa SITEMIZE IŞIK ŞACIYORYENiCERiavrupa SITEMIZE IŞIK ŞACIYORYENiCERiavrupa SITEMIZE IŞIK ŞACIYORYENiCERiavrupa SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Herzaman Heryere Gider Ne Yagmur Ne Camur Dinler Severse Gonulden Sever Bu Alemde Y E N i C E R i L E R !!!
Alt 04.02.2014, 00:13   #10
GokhanTurna
Usta Yiğido

GokhanTurna - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.808 Mesajına 3.804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1042 GokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer AnblickGokhanTurna ist ein wunderbarer Anblick

Alıntı:
sinan-58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
ankaragücü diye bağıran bizdik demek ki sen ilk defa sivasspor maçına geliyorsun
Mesajımı düzgün oku kardeşim biraz daha kendimize yakışanı yapalım diyorum. Sivasspor hepimizin sonuçta. Koltuklar kırılıp, küfürler edildi zarar gören bizim kulüp, senin takımın benim takımım. Kendini bilmezler takıma her zaman zarar verir. Gördün koltuklar falan kırılırken bazılarınız engel olmaya çalıştı. İşte bize öyleleri lazım. Amaç takımı desteklemek olmalı. Buyur haksızsam eleştir beni.
GokhanTurna isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı GokhanTurna'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
değerlendirme, genel, konya, maçı, sonrası