Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Serbest Alan, Sivas Paylaşım, Sivas Forum, Sivaslılar > Eğlence

Eğlence Bu Bölümde eglenebilirsiniz

Seçenekler Arama Stil

Cevap: ♦__Maç Anıları__♦
Alt 10.04.2013, 10:31   #121
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 978 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR
Standart Cevap: ♦__Maç Anıları__♦

Alıntı:
Kokomo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
70-80'li kuşak bilir, Sivasspor-Keçiörengücü maçı vardı.
Karlı kaplı sahada, buz zeminde oynandı maç. Stad tam doluydu.
Keçiörengücünde başta Nazmi olmak üzere birçok yıldız vardı.
Bizim hocamız Erdoğan Gürhan'dı. İlk yarının son maçıydı.

Başlarda 0-1 öne geçtiler. Sonra 1-1 yaptık. 67.dk sanırım 2-1 yaptık.
Son 25 dakika ölüp ölüp dirildik tüm yiğidolar ...
Ama yenmeyi başardık. Sonra maçın hakemi alınmış diye Keçiörengücü
çok yaygara yaptı ama sonuç alamadılar. TFF Başkanı Halim Çorbacı idi.

Fakat 2.yarı her zamanki gibi Keçiörengücü ligi aldı götürdü.
Sezonu 2.bitirmiştik. O sene 2.olunca uzun süre toparlanamadık. Kotu gunler geçirdik. O seneki takımımız çok iyiydi fakat rakip çok daha iyi çıktı. Aynı takım
2.ligdede şampiyonluğu kıl payı kaçırdı.

O maçı asla unutamam ...
Malesef rakibimiz şampiyon olmak için her yolu denedi bunlardan çok örnek verebilirim Kırıkkalespor - Keçiören maçını izlemek için Kırıkkalede maçı izledim maçta yaşananlarda bayağı ilginçti Maça Melih Gökçek. Alpaslan Pehlivanlı Kırıkkaleli Ankara milletvekiliydi çok yakındada belediye başkan seçimleri vardı bu saydığım kişiler o zamanın Anavatan partisindendi. Sivas belediye başkanıda Anavatanlıydı gelelim maça atmosfer çok büyük kırıkkale kendi sahasında keçiöreni yendiği takdirde oda şampiyonluk yarışında kendini sivas - keçiörenle puanları çok yakın olacaktı maç başladı ilk yarı itibariyle 2 kırmızı kart 3 gol ilk yarı 3 - 0 bitti türübünler Melih gökçek ve alpaslan pehlivanlıyı stad dışına çıkmalarıyla ilgili aşırı tezarahuta dayanamayıp maçı terk ettiler maç böyle bitti maçtan sonra sokaklar karıştı Anavatan partisinin seçim büroları parti binaları taşlandı İ.Melih gökçek alacağını alıp canını kırıkkalede zor kurtardı. bunu birebir yaşadım. daha ilginç olanıda şu idi Pazartesi ankara baskısında bu haberler vardı taşra baskısında bu haberlerden bahseden gazete yoktu. İ.Melih gökçek TFF başkanı Halim Çorbacı sayesinde Hakemleri etkiliyerek çok maçı alıp şampiyon olmuştur. Ankarada yaşadığım için Sivassporun ve Keçiörenin çok maçını canlı izlemiştim.(Kırıkkale,Sincan, Beypazarı,Ankarademir,Çubuk, Sivasdemir,Kaman,Kırşehir, Arassite, )
Alt 10.04.2013, 10:45   #122
Kizilirmak58
Yiğido

Kizilirmak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

163 Mesajına 290 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 Kizilirmak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

yıl 1983 ikinci ligdeyiz erzincana trenle maça gitmiştik . erzincansporu yensek kümede kalcaktık ancak maç berabere bitmişti 2-2 o yıl 3.lig yoktu direk amatör kümeye düşmüştük çok üzülmüştüm vede o yıldan sonrada erzincanspordan nefret etmiştim ... 30 yıl geçmesine rağmen unutamıyorum halada erzincanspordan nefret ediyorummm
Alt 10.04.2013, 11:09   #123
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 940 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Daumen hoch Cevap: ♦__Maç Anıları__♦

Alıntı:
yigidolar06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Malesef rakibimiz şampiyon olmak için her yolu denedi bunlardan çok örnek verebilirim Kırıkkalespor - Keçiören maçını izlemek için Kırıkkalede maçı izledim maçta yaşananlarda bayağı ilginçti Maça Melih Gökçek. Alpaslan Pehlivanlı Kırıkkaleli Ankara milletvekiliydi çok yakındada belediye başkan seçimleri vardı bu saydığım kişiler o zamanın Anavatan partisindendi. Sivas belediye başkanıda Anavatanlıydı gelelim maça atmosfer çok büyük kırıkkale kendi sahasında keçiöreni yendiği takdirde oda şampiyonluk yarışında kendini sivas - keçiörenle puanları çok yakın olacaktı maç başladı ilk yarı itibariyle 2 kırmızı kart 3 gol ilk yarı 3 - 0 bitti türübünler Melih gökçek ve alpaslan pehlivanlıyı stad dışına çıkmalarıyla ilgili aşırı tezarahuta dayanamayıp maçı terk ettiler maç böyle bitti maçtan sonra sokaklar karıştı Anavatan partisinin seçim büroları parti binaları taşlandı İ.Melih gökçek alacağını alıp canını kırıkkalede zor kurtardı. bunu birebir yaşadım. daha ilginç olanıda şu idi Pazartesi ankara baskısında bu haberler vardı taşra baskısında bu haberlerden bahseden gazete yoktu. İ.Melih gökçek TFF başkanı Halim Çorbacı sayesinde Hakemleri etkiliyerek çok maçı alıp şampiyon olmuştur. Ankarada yaşadığım için Sivassporun ve Keçiörenin çok maçını canlı izlemiştim.(Kırıkkale,Sincan, Beypazarı,Ankarademir,Çubuk, Sivasdemir,Kaman,Kırşehir, Arassite, )
Sivas'ta ki Sivasspor-Kamanspor maçı tarihe geçen bir maçtı. İlk yarısını Kaman 0-1 önde kapadı. İkinci yarı Sivasım coştu, bir de kırmızı kart maç tam 7-1 bitti. Kaman maç sonunda 8 kişi kalmıştı. İlginçtir hakemin yanımızda olduğu ender maçlardan birisi idi ...
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Kokomo'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 10.04.2013, 12:03   #124
EsEnTePeLi
Acemi Yiğido

EsEnTePeLi - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

32 Mesajına 65 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 511 EsEnTePeLi FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Abilerimizin,amcalarımızın burda anlattıklarını okudukça gözlerim doluyor. Siz amatördeyken bile deli gibi destekleyin ama şimdiki kuşak yani yaşıtlarım 19-20 yaşındaki adamlar süper ligdeki takıma sahip çıkmasınlar. O kadar zoruma gidiyor ki her maç gidip stadı dolu görememek. Keşke diyorum; abilerimizle 80'li yıllarda sizle birlikte o stada gelip haykırabilseydim EN BÜYÜK SİVASSPOR diye.
EsEnTePeLi isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı EsEnTePeLi'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.04.2013, 12:29   #125
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 978 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
EsEnTePeLi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Abilerimizin,amcalarımızın burda anlattıklarını okudukça gözlerim doluyor. Siz amatördeyken bile deli gibi destekleyin ama şimdiki kuşak yani yaşıtlarım 19-20 yaşındaki adamlar süper ligdeki takıma sahip çıkmasınlar. O kadar zoruma gidiyor ki her maç gidip stadı dolu görememek. Keşke diyorum; abilerimizle 80'li yıllarda sizle birlikte o stada gelip haykırabilseydim EN BÜYÜK SİVASSPOR diye.
Helal olsun senin gibi YİĞİDOLAR olduğu sürece Sivassporumuzun sırtı yere gelmez. Bu günlere zor şartlar altında gelindi kıymetini bilmek lazım
Alt 10.04.2013, 13:08   #126
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

Adanaspor-Sivasspor maçına belediye nîn 302 otobüsleriyle gittik,otobüsün içinde tüplü katalik sobamı diyorlar ondan vardı,sivas tan Adana'ya gidene kadar heryerde kar fırtınası otobüsün camları buz Adana'ya indik polisler otobüsleri görünce şaşırdılar sibiryadan mı geliyorsunuz diyerek güldüler)
Alt 10.04.2013, 17:16   #127
yadel
Acemi Yiğido

yadel - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

39 Mesajına 77 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 611 yadel FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sene 86 Sivasa Üniversite seçme sınavı için gitmiştim. Cumartesi günü Sivasspor - Diyarbakırspor maçı oynanıyor. Diyarbakır şampiyonluğa Sivasspor düşmemeye. Stadda çıt yok Sivasspor ve Diyarbakırspor orta sahada al gülüm ver gülüm top dolaştırıyorlar durum 0-0 bu skorla Sivas kümede kalacak. Bu arada kulağımız Reyhanlısporda. Reyhanlı geçmiş gün hatırladğım kadarıyla ya şampiyonluğa oynuyor yada ligde kalmaya. Yani umudumuz başkalarında

Dk. 80 Reyhanlıspordan gol sesi geldi ve Diyarbakırspor 2 atak 2 gol biz düştük. O moralle sınav dan iyi not alamadım. Ligden düşmek çok zor çok.
Alt 10.04.2013, 20:39   #128
Kokomo
Usta Yiğido

Kokomo - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

943 Mesajına 1.796 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 940 Kokomo isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Ausrufezeichen Cevap: ♦__Maç Anıları__♦

Alıntı:
yadel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sene 86 Sivasa Üniversite seçme sınavı için gitmiştim. Cumartesi günü Sivasspor - Diyarbakırspor maçı oynanıyor. Diyarbakır şampiyonluğa Sivasspor düşmemeye. Stadda çıt yok Sivasspor ve Diyarbakırspor orta sahada al gülüm ver gülüm top dolaştırıyorlar durum 0-0 bu skorla Sivas kümede kalacak. Bu arada kulağımız Reyhanlısporda. Reyhanlı geçmiş gün hatırladğım kadarıyla ya şampiyonluğa oynuyor yada ligde kalmaya. Yani umudumuz başkalarında

Dk. 80 Reyhanlıspordan gol sesi geldi ve Diyarbakırspor 2 atak 2 gol biz düştük. O moralle sınav dan iyi not alamadım. Ligden düşmek çok zor çok.
Diyarbakır maçı 2-2 bitmişti. İlk önce 1-0 biz öne geçtik. Bu skorla biz kümede kalıyor, Diyarbakır şampiyonluğu Adana Demirspora veriyordu. Hafta içi Adana'dan antremanlarımız için masör ve yardımcı antrenör gelmiş, hafta boyunca teşvik dedikoduları dolaşıp durmuş, Diyarbakır acayip kulis yapmıştı. Sonra 1-2 Diyarbakır öne geçti. Diyarbakır'dan 40 otobüs / 2.000 kişi gelmişti. 81.dk'da Ömer'in kafa golü ile maç 2-2 bitti. Küme düştük. Diyarbakır'da şampiyon oldu. Hayatımın en kötü günlerinden biriydi ...
Kokomo isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.2013, 20:59   #129
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

çok anım varda sivassporla ilgili,bitaneside ben anlatıyım,bülent uygunun istafa ettiği ibb maçı için olimpiyat stadına gittim ,cepte sadece 25 tl var taxsiye verecek para yok,otobüsle stadı karşıdan gören tepenin orda indim yanlışlıkla ,dedim 15 20 dak yürrüm,farketmez stadın altında kaçak bi köy var ,ozamanda ordan gecen dere taşmış heryer balçık,köye giderken meskün biyerde 30 köpek çöplükte yiyecek arıyor,allahın kulu yok ters ters bana bakıyorlar la şunu yesek hepimizi doyurur dercesine çok korkmuştum,neyse yağçektim biraz köyü ve dağı tırmandıktan sonra ,yola çıktım bide yağmur yağıyorki sormayın gitsin, soğuğu ,rüzgarıda cabası,hem ıslandım hem de tir tir titreyerek maçada 10 dak geç girdim ,tek istediğim bu maçı kazanmayı görüp rahat rahat evime gitmekti, aslında sivassporda kötü oynamıyordu,belki yüzde yüz 6 net pozisyonumuz vardı hiçbirini atamadık,tam gol oluyor diye gooool diye bağırıyoz autmaçın sonu son dak ,herkes artık hiçdeğilse berabere kalalım diyordu arkamda polislerde yaw yazık be sivasspor farklı kazanmalıydı yazık oldu diye konuşuyordu,dedim farklı kazanmayı bırakın berabere kalsak iyi dedim, şimdi adamlar bi orta yapar körtopal bigol atar yenilir çıkar gideriz dedim ,şom ağzımı açmaz olaydım son saniye ibbli oyuncu orta yaptı ,adam kafayı koydu gol oldu hakem maçı bitirdi ,o maç bülent uygununda ipini çekmiş oldu, bende ıslandığımamı,üşüdüğümemi,sond ak yenilgisine üzüldüğümemi yanam ,sinirli sinirli üzgün üzgün gece yarısı 12 de eve geldim
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 58MUAMMER58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 10.04.2013, 22:10   #130
migroArmis
Usta Yiğido

migroArmis - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.045 Mesajına 2.992 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 migroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDImigroArmis TAM BIR BEYEFENDI

Ölsem unutmam...Bizim stad zeminin müthiş bozuk olduğu dönemlerde bir karşılaşmayı izliyoruz...Herkez bi yorumda bulunuyor...Bir ara söylenerek ''Bu ne kardeşim burada bırak futbol oynamayı yürünmez bile''diyiverdim..Arkamda oturan genç bir Bursalı kardeşim yıllarca unutamayacağım o espriyi patlattı..

''Abi ne yürümesi buraya inek otlamaya girse menisküs olur çıkar''

Bu espriyi daha sonra internettede gördüm ama orada benim yorumumdan sonra üstüne o cevap tatlı esprili halini ölene dek koruyacaktır bende...

Etiketler
♦maç, anıları♦