Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Teknik Direktör

Teknik Direktör Teknik Direktör hakkindaki yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Rıza ÇALIMBAY
Alt 08.01.2013, 13:54   #221
Çılgın Türk
Usta Yiğido

Çılgın Türk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

611 Mesajına 1.051 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 659 Çılgın Türk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Rıza ÇALIMBAY

Yargıtay'dan çalım

Güncel 07 Ocak 2013, Pazartesi

Yargıtay, spor dünyasında sıkça karşılaşılan "teknik direktör-sporcu kavgaları" için emsal bir karar verdi. Halen Sivasspor'da görev yapan Rıza Çalımbay, Eskişehirspor Teknik Direktörü iken, o dönemde futbolcusu olan Souleymane Youla ile karşı karşıya geldi. Teknik adam ile futbolcunun karşılıklı açıklamaları devam ederken Youla, 22 Aralık 2009'da, "Rıza Çalımbay hoca tam bir sahtekar" dedi. Çalımbay, Youla'nın bu sözleri üzerine 300 bin TL manevi tazminat davası açtı. Mahkeme, Youla'nın Çalımbay'a 200 bin TL manevi tazminat ödemesine karar verdi. Karar temşiz edildi. Dosyayı inceleyen Yargıtay, 200 bin TL'lik tazminatı çok bularak, mahkemenin kararını bozdu. Hocasporcu kavgaları için örnek oluşturacak tespit yapa Daire, "Her iki taraf da sözlerine dikkat edecek" dedi.

Ersan ATAR

http://www.takvim.com.tr/Guncel/2013...gitaydan-calim
Çılgın Türk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Çılgın Türk'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.01.2013, 09:54   #222
şamatacılar
Yiğido

şamatacılar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 118 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 459 şamatacılar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Rıza çalımbayin istifasını bekleyen cok kişi var . Bende dahil .

Ama rıza hoca Sivasspor'u PTT 1.lige düşürmeden gitmez.

Malesef..
Alt 30.01.2013, 10:21   #223
EneS ElmaS
Tecrübeli Yiğido

EneS ElmaS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

335 Mesajına 839 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 EneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOREneS ElmaS SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Alıntı:
şamatacılar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Rıza çalımbayin istifasını bekleyen cok kişi var . Bende dahil .

Ama rıza hoca Sivasspor'u PTT 1.lige düşürmeden gitmez.

Malesef..

Çok merak ediyorum, sence onun yerine kim geldiğinde Sivasspor'da işler tekrar rayına girer?

Bence şu anda Ertuğrul Sağlam hariç hiçkimse bu takıma Rıza hoca kadar faydalı olamaz.
Veya Ismail Kartal olabilir, ki onunda fb'den çıkıp bize geleceğini hiç sanmıyorum..
EneS ElmaS isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda EneS ElmaS'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 30.01.2013, 10:29   #224
şamatacılar
Yiğido

şamatacılar - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

76 Mesajına 118 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 459 şamatacılar FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
EneS ElmaS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Çok merak ediyorum, sence onun yerine kim geldiğinde Sivasspor'da işler tekrar rayına girer?

Bence şu anda Ertuğrul Sağlam hariç hiçkimse bu takıma Rıza hoca kadar faydalı olamaz.
Veya Ismail Kartal olabilir, ki onunda fb'den çıkıp bize geleceğini hiç sanmıyorum..
Mevcut yönetim gitmedikten sonra rıza hoca gitmiş gitmemiş pek fazla bişey ifade etmiyor aslında . Yönetim sıradan transfer yaparsa ucuza kaçarsa hoca ne yapsın be kardeşim ..
Alt 30.01.2013, 13:34   #225
MEVLUTHOCAOGLU
Yiğido

97 Mesajına 151 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 520 MEVLUTHOCAOGLU FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

rıza hoca giderse yerine ilk olarak ertuğrul sağlama gidilir kabul etmez daha sonra metin diyadine gidilir belki gelebilir daha sonra bülent uyguna gidilir yarım kalan işini hallet derler oda balıklama atlar gelir iki gün sonra takım bocalar oda gider yine ibre rızaya gelir başladığımız noktaya döneriz bu sezon iyi yada kötü rıza hoca ile gidilir sezon sonu gönderilip yeni hoca ile beyaz bir sayfa açılır bence bu takım öyle yada böyle bu sezon düşmez 15 sırada bitiririz en kötü gibi geliyor yani ölüp ölüp dirilme sezonunu açmış bulunmaktayız.
MEVLUTHOCAOGLU isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 30.01.2013, 15:45   #226
cengo64
Tecrübeli Yiğido

cengo64 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

226 Mesajına 382 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 cengo64 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Metin Diyadin gercekten ilac olur bize.Seneye de yine ilk 5 e oynarız.Raşit Çetiner benim hep takdir ettiğim Sivaslı teknik direktör.Erdal Keser de öyle.İlla Sivaslı olması gerekmez diyenler için de Hayrettin i yardımcısı yapıp iyi bir Alman teknik direktör en iyi secenek olur.Bakın Rıza olmassa yandık diyenlere bir sürü alternatif.Haa bi de çoğunuz Rıza beyin bedava çalıştığını sanıyor sanırsam.Ben çalıştırsam bu Sivas takımı bundan kötü olabilirmiydi diye düşünün önce.Kadro kalitesi hiç de kötü değil bu takımın.
cengo64 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı cengo64'a Teşekkür Ediyor...
Alt 11.02.2013, 10:07   #227
poyrazer5858
Acemi Yiğido

99 Mesajına 194 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 440 poyrazer5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

trabzonsporlu bir yazar rıza hocamız hakkında bakın ne demiş:
"Son söz: Rıza Çalımbay’ın futbolculuğunu hatırlayanlar bilir. Bıkmazdı, vazgeçmezdi, pes etmezdi. Futbolu gösterişli değildi ama verimliydi. Tebrik ediyorum, takımını kendisine benzetmiş."
her mağlubiyet sonrası onu eleştiren birkaç çatlak sese de kapak olsun bu sözler.
şunu unutma hocam, sivas halkı seni seviyor, seninle iftihar ediyor. herşey için teşekkürler..
poyrazer5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda poyrazer5858'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 11.02.2013, 13:44   #228
Harput0658
Usta Yiğido

Harput0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

371 Mesajına 795 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 791 Harput0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
poyrazer5858 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
trabzonsporlu bir yazar rıza hocamız hakkında bakın ne demiş:
"Son söz: Rıza Çalımbay’ın futbolculuğunu hatırlayanlar bilir. Bıkmazdı, vazgeçmezdi, pes etmezdi. Futbolu gösterişli değildi ama verimliydi. Tebrik ediyorum, takımını kendisine benzetmiş."
her mağlubiyet sonrası onu eleştiren birkaç çatlak sese de kapak olsun bu sözler.
şunu unutma hocam, sivas halkı seni seviyor, seninle iftihar ediyor. herşey için teşekkürler..
Bulabileceğimiz en iyi teknik hocalardan biri Rıza Hoca. Bunu inkaredenler olsada çoğunluk Rıza hocanın arkasında.
Alt 07.04.2013, 21:38   #229
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart Rıza Çalımbay'a Açık Mektup.. (!)

Futbolculuk kariyerinizde ki parlak geçmişinizi, teknik direktörlük kariyerinizde sadece Denizlispor'u UEFA kupasındaki performanızla bir noktaya getiren başarınızın dışında çalıştırdığınız tüm takımlarda beklenen sıçramayı ve patlamayı bir türlü yapamadığınızı bir hemşehriniz olarak üzülerek takip etmekteyim..

Göztepe ile başlayan ve sırasıyla; Denizlispor, Rizespor, Beşiktaş, Ankaraspor, Eskişehirspor ve son olarak memleketinizin takımı olan Sivasspor'da da istenilen hedeflerin hep ucundan kıyısından dönülen ve kimi zamanda kötü performansınızla eleştiri oklarının hedefinde olduğunuz geçmişte olduğu gibi bugün de yadsınamaz bir realite olduğunu özeleştiri yaptığınızda sizde görebileceğiniz bir gerçektir..

Bu istenilen hedeflere ulaşamamızın bir dolu sebeplerini sebep ve nedenleri ile birkaç başlıkta naçizane dilimin döndüğünce anlatmaya çalışacağım..

Öncelikle, altyapısında yetiştiğin klübün altyapı antrenörü Serpil Hamdi'den başlayıp, uzunca zaman çalıştığın Gordon Milne ve Christoph Daum'dan bir alışkanlık olan "disiplin" olgusunu benliğine kadar zerk eden teknik adamlar ile çalışman ve ayrıca Süleyman Seba gibi bir disiplin abidesi bir spor adamının başkanlığını yaptığın Beşiktaş'ta kaptanlığa kadar yükselmen "disiplin" olgusunun teknik adamlığa taşımanızın bir tezahürü olsa gerek..

Lakin, disiplin olgusunun oluşmasındaki kilometre taşlarını, disiplin altına alacağınız topluluğa yada kişilere nasıl aksettireceginiz yada aksettirdiğiniz çok önemli olsa gerek. Disiplin oluşumunda yönettiğiniz insanlar size karşı saygıyı korkudan mı yoksa gercekten size karsı duydukları saygıdan mı vücuda getirmişlerdir. Eğer korkudan olusan bir disiplin ise, o disiplin bir tül perdeden farksız bir disiplindir.. Gercek bir saygıdan olusan bir disiplin Çin seddi gibi kalıcı ve uzun soluklu olması kaçınılmazdır..

Daha önce görev aldığınız takımlarda kimi zaman birkaç oyuncu ile sürekli sorunlar yaşadığınızı hafızalarımızı biraz zorladığınızda dün gibi hatırlamaktayız.. Hatta sizin takima kazandırdığınız Youla bunun için verebileceğim en flaş örnektir.. Şimdilerde Rajnoch ve Grosicki'de yaşadığınızda bu olumsuz durumlara birer ikişer sayabileceğim örnekler..

Belki bu teknik adam-futbolcu çekişmelerinde haklılık payınız olabilir.. Hatta yüzde yüz sizde haklı olabilirsiniz.. Ama bu çekişme takıma, kulübe ve hatta camiaya zarar veriyorsa sonuçta sizde suçlusunuz gözümde.. Geçen sene bu elimizdeki kadroya oynattığınız futbolu görmemiş olsak, gercekten bu zamana kadar, gerek kadro secimleriniz ve gerekse oyuna mudahelerinizde ki yanlışlarınız inanın bu saate kadar ben ve benim gibi düşünenleri bile sükut-U hayale ugratmıştır ziyadesiyle..

Ki; bu saate kadar sizi tüm olumsuzluklara rağmen bu takım yaptığınız ve yapmaya gayret ettiginiz bütün icraatlarinizda iyi niyetinizden gram bile endişe
etmediğim sayın Rıza Hocam..

Lütfen ama lütfen sizde şapkanızı önünüze koyup bir özeleştiri yapmanızı rica ediyorum..

Mesela bugün Grosicki ve Eneramo gercekten mı sakatlardı..? Grosicki ile ilgili tutumunuzu az cok biliyoruz.. Ama bugün Grosicki ile alakalı kupa macı düşünülerek bir tasarrufunuz mu oldu..? Eneramo gercekten sakat mı..?
Peki maçta gayet olumlu futbolunu bir golle süsleyen piech'i neden oyundan aldınız..? Zaten 18 kişilik kadroyu zar zor tedarik etmişken.. Böyle bir lüksümüzün olmadığını sağır Sultan bile duymuşken..!!

Ben herseye rağmen sezon sonuna kadar sizinle devam edilmesi gerekliliğini düşünüyorum.. Ama sizin yukarıda belirtmiş olduğum nedenlerden dolayı takıma istemeden de olda zarar verdiğinizi düşünüyorsanız.. Camia icin; belki haklı oldugunuz konuları ve bu konularda ki reflekslerinizi kalan altı final mac ve iki kimbilir belki üç kupa maçı icin derin dondurucuya kaldırmanızı rica ediyorum.. Bugün ki sonuclardan sonra kimin düşüp kalkacağı tam bir çok bilinmeyenli denklem gibi olan cadı kazanı bu tabloda,mazallah Sivasspor'u küme düşüren Sivas'lı teknik adam olarak tarihin tozlu sayfalarında yerinizi almak ne siz istersinizve nede bu kulubün gercek sahibi biz taraftarlar..

Lütfen diyorum ama lütfen. Biz bu yerlere kolay gelmedik ve hemende gitmek istemiyoruz.. Saygılarımla

H.Murat KELLECİ
Yukarıdaki Mesaj için 10 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Rıza Çalımbay'a Açık Mektup.. (!)
Alt 07.04.2013, 21:47   #230
tavatir
Usta Yiğido

tavatir - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.129 Mesajına 2.550 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 890 tavatir FAZLA SÖZE GEREK YOKtavatir FAZLA SÖZE GEREK YOK
Standart Cevap: Rıza Çalımbay'a Açık Mektup.. (!)

1-0 öndeyken inşallah 2-1 yenilmeyiz diye dua ediyoruz. Herkes korku içinde. Ligde işimiz tam olarak bitmiş değil. Bugün 1 puan alsak rahatlardık. Ama takımların fikstürlerine baktığımda halen rahat değilim. İkili averajda Akhisar veya Ordu bizden 2 maç fazla kazanırsa güme gideriz. O nedenle Gençlerbirliği maçı çok önemli.

Rıza Hoca'ya geçtiğimiz yıllarda çok fazla eleştirim olmuyordu. Katkılarını inkar edemem. Zor zamanlarda disiplin ve hırs verdi. Şike sürecinde camiada toparlayıcı görev aldı. Ama bu yıl maçların yüzde 75'inde eleştirmişimdir. Tabiki hakaret etmeden saygı duyarak eleştirdim. Hemşehrimiz olduğu için bendeki kredisi de çok fazlaydı. Ama bu seneyi kurtarıp yolların ayrılmasından yanayım. Hemşehrimiz Erdal Keser ismini sene sonunda buradan daha çok dile getireceğim ama şu anda Rıza Hoca takımın hocasıdır. Umarım hatalardan ders alarak bu seneyi kurtarırız. Bu arada kupadan zerre kadar beklentim yok. Benim için lig önemli.
tavatir isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı tavatir'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
açalım, açık, anlaşmıştım, beni, beşiktaşla, Çalimbay, Çalımbaya, Çalımbay’ın, canlı, heyecanladıran, hoca, hocaya, karnesi, kİmdİr, mektup, parantez, riza, rıza, sivasspor, stad, var, yayında