Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Kayıp İlanı
Alt 23.01.2014, 07:45   #1
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

408 Mesajına 994 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 493 Serdar63972 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Kayıp İlanı

Şehirlerin karakterleri vardır. Mahallelerin, sokakların, apartmanların, insanların karakterleri olduğu gibi. Ve bu karakteri şehirler tarihlerinden alırlar, üzerlerinde barındırdığı insanların genlerinden alırlar. Bana göre sırf bu bakımdan Sivaslı - Sivassporlu olmak ayrıcalıklıdır...

Bugün mesai kavramına ihanet ederek maçı işyerime en yakın lokantada izledim. Ne diyeyim hafta içi bu saate maç koyan Federasyon utansın. Maçın başlamasıyla yediğimiz pres ve gol pozisyonları tipik bir Akhisar maçı olacağı korkusunu düşürdü içime. Şükür ki gol gecikmedi. Fakat kendi adıma bir protesto başlatıyorum, bu takıma gerçek bir santrafor alınana kadar takım gol attıktan sonra bağırıp çağırmayacağım, sevinç gösterisinde bulunmayacağım. Eğer bu bir Carlos taktiğiyse onu da protesto ediyorum. Takımınız Barcelona olur, orta sahanızdaki adamlarınızın ve forvetlerinizin çeşitli meziyetleri olur, anlarım. Takımımızdaki orta alan oyuncularının yetenekleri sınırlı. Bu cümleyi okuduktan sonra aklınıza Aydın - Kadir – Adem – Mehdi – Burhan ve Aatıf’ı getirin. Sonra bugün ki maçta kaleyi bulan şut sayısına bakın. Hücum gücü bu arkadaşların üzerindeyken takımın hafızalara kazınan tek şutunun olmaması, bu takımı santraforsuz oynatmanın çok büyük bir hata olduğunun resmidir. Ve bi şekilde golün atılması ise bu hatayı örtmez.

Değinmeden edemeyeceğim, orta alan-forvet hattımızın vasatlığı kadar defans hattının çalışkanlığı, üretkenliği dikkate şayan. Cicinho ve Ziya bu takımın bel kemiği demek yanlış olmaz. Fakat gerçek bir santraforumuz olduğunda bu iki oyuncunun üretkenliği ve asist sayısı tavan yapacaktır. Bugün ki yarım santraforumuz olan Hakan’ın gollerinden birinin asisti Ziya’ya ait. Cicinho’ya gelince sahanın sağ tarafını tapusuyla birlikte bu arkadaşa verseler yeridir, hakkıdır. Yediğimiz golde yerine dönemedi Da Costa’da bir defans oyuncusunun yememesi gereken bir çalım yedi ama maçın yıldızı defans hattıydı. Defans hattından söz ederken Ümit’inde kulağını bir küpe takayım. Dakika 70 civarı 1-0 öndesiniz ve bu maç kupa için tamam mı devam mı maçı, rakip ceza sahanız önünde paslaşırken bir mücadelede Ümit yere düşüyor (bence atlıyor) ve hakem faul vermiyor, oyun devam ediyor. Arkadaş hala yerde yatıyor. Takım tehlikeyi atlatıyor, top taca çıkıyor yerde kıvranan arkadaş ayağa kalkıp hakeme itiraz ediyor. Gözüm senin yerden kalkamayacak kadar ciddi bir sakatlığın varsa bile kalk mücadeleni ver top taca çıkınca kendini yere bırak. Yok nazına yatıyorsan diğer on kişinin formasındaki tere yazıktır, soğukta ayazda maça gelen taraftara yazıktır. Biz garibanların umuduna yazıktır.

Gelelim yazının sonuç kısmına, 75 dakika boyunca Aatıf’ı özel bir dikkatle izlemeye çalıştım. İzlemeye çalıştım diyorum, çünkü Aatıf sahada hiçbirşey yapmadı. Bir ara Carlos çıkaracak herhalde ama sahada Aatıf nereye saklandıysa bulamıyor ellağam diye düşündüm ki 75. Dakika da sahadaki kayıp arkadaşı buldu ve çıkardı.

Serdar CEMEK
Serdar63972 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 14 Kullanıcı Serdar63972'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Kayıp İlanı
Alt 23.01.2014, 09:28   #2
kaptann58
Tecrübeli Yiğido

kaptann58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

248 Mesajına 423 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 637 kaptann58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Kayıp İlanı

atıf tespitine katılmıyorum
kaptann58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda kaptann58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.01.2014, 10:11   #3
keko 58
Tecrübeli Yiğido

keko 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

612 Mesajına 1.144 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 622 keko 58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Alıntı:
Serdar63972 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Şehirlerin karakterleri vardır. Mahallelerin, sokakların, apartmanların, insanların karakterleri olduğu gibi. Ve bu karakteri şehirler tarihlerinden alırlar, üzerlerinde barındırdığı insanların genlerinden alırlar. Bana göre sırf bu bakımdan Sivaslı - Sivassporlu olmak ayrıcalıklıdır...

Bugün mesai kavramına ihanet ederek maçı işyerime en yakın lokantada izledim. Ne diyeyim hafta içi bu saate maç koyan Federasyon utansın. Maçın başlamasıyla yediğimiz pres ve gol pozisyonları tipik bir Akhisar maçı olacağı korkusunu düşürdü içime. Şükür ki gol gecikmedi. Fakat kendi adıma bir protesto başlatıyorum, bu takıma gerçek bir santrafor alınana kadar takım gol attıktan sonra bağırıp çağırmayacağım, sevinç gösterisinde bulunmayacağım. Eğer bu bir Carlos taktiğiyse onu da protesto ediyorum. Takımınız Barcelona olur, orta sahanızdaki adamlarınızın ve forvetlerinizin çeşitli meziyetleri olur, anlarım. Takımımızdaki orta alan oyuncularının yetenekleri sınırlı. Bu cümleyi okuduktan sonra aklınıza Aydın - Kadir – Adem – Mehdi – Burhan ve Aatıf’ı getirin. Sonra bugün ki maçta kaleyi bulan şut sayısına bakın. Hücum gücü bu arkadaşların üzerindeyken takımın hafızalara kazınan tek şutunun olmaması, bu takımı santraforsuz oynatmanın çok büyük bir hata olduğunun resmidir. Ve bi şekilde golün atılması ise bu hatayı örtmez.

Değinmeden edemeyeceğim, orta alan-forvet hattımızın vasatlığı kadar defans hattının çalışkanlığı, üretkenliği dikkate şayan. Cicinho ve Ziya bu takımın bel kemiği demek yanlış olmaz. Fakat gerçek bir santraforumuz olduğunda bu iki oyuncunun üretkenliği ve asist sayısı tavan yapacaktır. Bugün ki yarım santraforumuz olan Hakan’ın gollerinden birinin asisti Ziya’ya ait. Cicinho’ya gelince sahanın sağ tarafını tapusuyla birlikte bu arkadaşa verseler yeridir, hakkıdır. Yediğimiz golde yerine dönemedi Da Costa’da bir defans oyuncusunun yememesi gereken bir çalım yedi ama maçın yıldızı defans hattıydı. Defans hattından söz ederken Ümit’inde kulağını bir küpe takayım. Dakika 70 civarı 1-0 öndesiniz ve bu maç kupa için tamam mı devam mı maçı, rakip ceza sahanız önünde paslaşırken bir mücadelede Ümit yere düşüyor (bence atlıyor) ve hakem faul vermiyor, oyun devam ediyor. Arkadaş hala yerde yatıyor. Takım tehlikeyi atlatıyor, top taca çıkıyor yerde kıvranan arkadaş ayağa kalkıp hakeme itiraz ediyor. Gözüm senin yerden kalkamayacak kadar ciddi bir sakatlığın varsa bile kalk mücadeleni ver top taca çıkınca kendini yere bırak. Yok nazına yatıyorsan diğer on kişinin formasındaki tere yazıktır, soğukta ayazda maça gelen taraftara yazıktır. Biz garibanların umuduna yazıktır.

Gelelim yazının sonuç kısmına, 75 dakika boyunca Aatıf’ı özel bir dikkatle izlemeye çalıştım. İzlemeye çalıştım diyorum, çünkü Aatıf sahada hiçbirşey yapmadı. Bir ara Carlos çıkaracak herhalde ama sahada Aatıf nereye saklandıysa bulamıyor ellağam diye düşündüm ki 75. Dakika da sahadaki kayıp arkadaşı buldu ve çıkardı.

Serdar CEMEK
serdar emmi yine döktürmüssun....

agzina ve ellerine saglik hele Atifin söyledikleri 100 de 100 katiliyorum cünkü gercekte Adam bizi kac Mac resmen 10 kisi brakiyo ama Carlos neden bunu görmiyo bi türlü cözemedim

Demek bizim Takimda cok Problemleri var ama ne bi Aciklama var ne de baska bisey gercekten bizim icin Taraftar olara cok yazik

Bakalim hafta sonu neler olacak

KAMIL GROSICKI
Tęsknimy za tobą
keko 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı keko 58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.01.2014, 10:49   #4
sony68
Yeni Yiğido

2 Mesajına 2 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 sony68 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Değerli arkadaşım atıf konusuna katılmadığını söylemişsin inan hayretler içinde kaldım.İnan sezon başından beri atıfı seyretmekten hep zevk aldım taa ki g.s maçına kadar. G.S maçı ile atıfı izlemek çin işkencesine döndü gerçekten özel bir topçu ama form düşüklüğünü görmek ve lüzumsuz oynatma ısrarından vaz geçilmeli.Gol vuruşlarını tesadüflere bırakmamalıyız. Atıf kaleye sırtı dönük oynayamayan biri ısrarla santrafor olarak oynatmanın yani şapka da tavşan aramanın gereğinin olmadığını düşünüyorum.Eski atıfı özlemle bekliyoruz.Saygılar....
sony68 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda sony68'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 23.01.2014, 11:05   #5
izmirliyigido
Gast

Aatıf'ın form düşüklüğü çalışmamasından veya yüksek efor tüketmesinden değil, yanlış yerde oynatılmasından. Adamı forvet oynattığı maçlarda dikkat ettiyseniz, adam forvette durmuyor hep gerilere ve kanatlara geliyor sonra forvete geçene kadar da canı çıkıyor. Doğru dürüst şut atamıyor, gol atmakta da geriye düşüyor. O yüzden ya Cihan Özkara adam edilmeli, ya Abdülkadir Özgen geri alınmalı yada mutlaka ve mutlaka çok iyi bir forvet alınmalı !.. Bu Kamanan da olur, bu Rasmussen de olur ama mutlaka iyi vuruşları olan biri mutlaka alınmalı. Yoksa 3.lük, 4.lük hayal, Avrupa hayal kırıklığı olur...

.
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.01.2014, 11:09   #6
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1035 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Atıfın form düşüklüğünün 2 nedeni var: Birncisi yerinde oynatılmaması, santrafor olmadığı için zorunlu santrafora geçmesi...İkincisi ve daha önemli olanı ise lige fırtına gibi giriş yapıp 10 gole ulaşan ve takımın yıldızı olan Atıfın birdenbire bullutların üzerinde dolaşmaya başlaması ve son 5-6 maçtır şahsi oynamasıdır...
Alt 23.01.2014, 12:55   #7
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
kaptann58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
atıf tespitine katılmıyorum

Saygı duyarım...
Alt 23.01.2014, 13:43   #8
hoğuz
Yiğido

90 Mesajına 146 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 416 hoğuz FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

emeğine sağlık kardeşim görüşlerini belirtmişsin.. ancak birşeyi TÜM SİVASSPOR TARAFTARI için söylemek isterim Aatıf bu takımı en zor anlarda ,en imkansız dakikalarda DİPTEN-ARŞA çıkarmıştır... Aatıf bu takımın ''JOKER''i... ileri 4 lüde nereye koysan oynar.. Carlos yedeklerdeki zaafiyet ve yetersizlikten ötürü Aatıf'ı RESMEN HARCIYOR...Aatıfsız bir maça çıkalım da görelim tek bir atak organizasyonu yapabiliyor muyuz ? ki gördük kupa maçında Ankaragücünü Aatıf girdiği için kazandık.. BU KADAR KOLAY ADAM HARCAMAYIN... Aatıf bu sıralar kötü oynuyor olabilir ama bunun sebebi Carlos'un çaresizliğidir... yedekte Aydın'ı bekletmektense Aatıf'ın yaratıcı oyuncu özelliğinden yararlanıp ''bi şekilde gol atar ya da attırır'' felsefesiyle Aatıf da takımı da HARCIYOR...Murat Erdoğan ve Başkan da bu sıkıntının kaynaklarıdır.. Ne Carlos ne de Aatıf bu durumdan dolayı suçlanmamalıdır .. Eğer suçlu arıyorsak istenilen transferleri zamanında yapamayan/yetiştiremeyen BAŞKAN VE SPORTİF DİREKTÖRDÜR...Benim şahsi kanaatim bu yönde..
hoğuz isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı hoğuz'a Teşekkür Ediyor...
Alt 23.01.2014, 15:06   #9
Serdar63972
Tecrübeli Yiğido

Alıntı:
hoğuz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
emeğine sağlık kardeşim görüşlerini belirtmişsin.. ancak birşeyi TÜM SİVASSPOR TARAFTARI için söylemek isterim Aatıf bu takımı en zor anlarda ,en imkansız dakikalarda DİPTEN-ARŞA çıkarmıştır... Aatıf bu takımın ''JOKER''i... ileri 4 lüde nereye koysan oynar.. Carlos yedeklerdeki zaafiyet ve yetersizlikten ötürü Aatıf'ı RESMEN HARCIYOR...Aatıfsız bir maça çıkalım da görelim tek bir atak organizasyonu yapabiliyor muyuz ? ki gördük kupa maçında Ankaragücünü Aatıf girdiği için kazandık.. BU KADAR KOLAY ADAM HARCAMAYIN... Aatıf bu sıralar kötü oynuyor olabilir ama bunun sebebi Carlos'un çaresizliğidir... yedekte Aydın'ı bekletmektense Aatıf'ın yaratıcı oyuncu özelliğinden yararlanıp ''bi şekilde gol atar ya da attırır'' felsefesiyle Aatıf da takımı da HARCIYOR...Murat Erdoğan ve Başkan da bu sıkıntının kaynaklarıdır.. Ne Carlos ne de Aatıf bu durumdan dolayı suçlanmamalıdır .. Eğer suçlu arıyorsak istenilen transferleri zamanında yapamayan/yetiştiremeyen BAŞKAN VE SPORTİF DİREKTÖRDÜR...Benim şahsi kanaatim bu yönde..

Fikirlerine saygı duyuyorumda, kimsenin kimseyi harcamadığına emin olabilirsiniz. Fikirlerimi belirttim. Sizde yapabilirsiniz...
Alt 23.01.2014, 15:08   #10
savaş2
Yiğido

savaş2 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

489 Mesajına 709 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 770 savaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOKsavaş2 FAZLA SÖZE GEREK YOK

oyundan cabuk düşüyorlar , carlos hocanın müdahalesi gerekir son 30 dak ama hoca bazen neredeyse oyuncu değişikliğini unutuyor.bence carlosun oyuna müdahalesi sıfır.akhisar teknik hocası dün takımn başında olsaydı galibiyeti alamazdık.bide takımımız son 3 maçtır çok hırçın oynuyor Mac sahamızda olmasaydı gene kartlar kırmızı olurdu,bunlara bir cözüm bulması g oyerekir.defansa sağ tarafa da apo yu oynatıp, cicinho bir vites ileri alına bilir.

***takıma kaliteli bir golcu ve orta sağa topu yönlendirecek bir on numara gerekir.
savaş2 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda savaş2'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
kayip, kayıp, İlani, İlanı