Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Dudu Üçledi, Ersen Yetmedi
Alt 16.07.2009, 00:59   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Dudu Üçledi, Ersen Yetmedi

Sezon öncesi hazırlıkları kapsamında Sivasspor, Olympiakos'a 3-1 mağlup oldu. Olympiakos'un üç golüne de imzasını atan Dudu maçın yıldızlaşan ismiydi.

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Sivasspor, Yunanistan'ın güçlü ekibi Olympiakos'a 3-1 mağlup oldu.

Sivasspor sahaya, Petkovic, Uğur Kavuk, Sedat Bayrak, Pieter Mbemba, Hayrettin Yerlikaya, Musa Aydın, İbrahim Dağaşan, Onur Tuncer, Erman Kılıç, Kamanan, Ersen Martin onbiri ile sahaya çıktı.

Sivasspor 18. dakikada Ersen Martin'in penaltı atışıyla 1-0 öne geçti. Bu golden 3 dakika sonra Dudu maça eşitliği getirdi ve taraflar 1-1'lik beraberlikle soyunma odasına gitti.

İkinci yarının hemen başında Dudu'nun penaltı atışıyla Olympiakos 2-1 öne geçti. 53. dakikada Olympiakos'un kullandığı serbest vuruşta Dudu, Petkovic'ten önce topa yükseldi ve farkı ikiye yükseltti.

Kalan dakikalarda başka gol olmayınca Sivasspor, Olympiakos’a 3-1 mağlup olmaktan kurtulamadı.

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Dudu Üçledi, Ersen Yetmedi
Alt 16.07.2009, 01:05   #2
oNuR
Usta Yiğido

oNuR - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

848 Mesajına 2.123 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 768 oNuR BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Dudu Üçledi, Ersen Yetmedi

Yaptığımız hazırlık maçlarında adını duyduğum ikinci takım.Ön elemedeki rakiplerimizlede hemen hemen esit gücte.Malesef kaybettik.Umarım gerekilen dersler cıkarılmıstır
oNuR isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Hazırlık/Sivasspor - Olympiakos
Alt 16.07.2009, 01:08   #3
57 Mehmet
Tecrübeli Yiğido

57 Mehmet - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

169 Mesajına 255 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 613 57 Mehmet BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK
Standart Cevap: Hazırlık/Sivasspor - Olympiakos

arkadaslar adi üstünde hazirlik maci umutlarimizi tüketmeyelim takima ve hocaya inanalim.ilk heerenveen macinda bende umutsuzdum ama bügün takimimiz ilk yari basa bas mücadele etdi hatta ilk dakikalarda 2-0 önde ola bilirdi,eger bu bir hazirlik maci degilde idaali bir mac olsaydi en azindan berabere bitirirdik ben maci kaybetdigimize degil kamananin sakatligina cok üzüldüm.zaten kamanan sahada olsaydi macta bizim lehimize olurdu.Allah sakat futbolcularimiza acil sifa versin bir an önce yesil sahalara dönsünler
57 Mehmet isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 01:23   #4
nejmi58
Tecrübeli Yiğido

nejmi58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

151 Mesajına 272 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 nejmi58 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
NazdrowyA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
bugun faruk tassetenle staddaydim we ona bi kac soru sordum omatoyossi noldu bi kac gun icinde bitiyor moreno noldu oda biticek insallah dedi 2 yabanci futbolcu alcakmissiniz dedim ozellikle dedi orta sahaya isiran pitbull gibi dedi isiran topu ayaginda tutan bi topcu olmali dedi GULUSTUK warmi liste dedim elbetteki war dedi isim sole dedim bana bi bakis atti bek we gor dercesine MACA GELINCE ILK YARI IKINCI YARIYA ORANLA DAHA HAKIMDIK NE YAPTIGIMIZI BILIORDUK EN AZINDAN kamananin durumu net deil sordum ama ins onemli biseyi yoktur taraftar i sorarsaniz cok guzeldi kizlarimiz sayesinde seyir zewki azdi ama olsun rakibimiz kaliteli sontucta ama yunan taraftarlari iyi korktu bizden macin basinda biraz sesleri cikti bizleri bastiramayacaklarini anlayinca inlerine girdiler)
kardes omotoyossi icin YARIN gelecek demedigine eminmisin ????
nejmi58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 01:32   #5
carizma0658
Usta Yiğido

carizma0658 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

327 Mesajına 479 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 703 carizma0658 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

adı üstünde hazırlık macı umarım son maç dahaiii gecerrrrr
carizma0658 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 01:47   #6
TekSivas
Acemi Yiğido

15 Mesajına 17 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 558 TekSivas FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Slm Malesef bügünkü maca bakamadim kendim futbol oynadigim icin,ama yasilara bakiyorum inanamiyorum bence sivasi tutan fasla kimse yok!önce kimi tutularsa onari düsünüyor!!! Ya biz sivasliyis istanbulu diyil bende fenerliydim sivasspor benim icin ama ayri benim vatanim benim kendi topragim. Hersene sampionlugna mi oynayacagis? Fener-cimbom-besiktas onarda hersene sampionluga oynamiyor! 20 sene bu likde top oynayan takimlar var daha sampionluguna oynamak nedir bilmiyorlar!! Ama biz biliyoruz herkes sivasspor un yerinde olmak istiyor!! ama biz istemiyorus ya sev ya terket !
gelelim bügünkü maca Olympiakos dedigimis takim 13 senede 12kere sampion olmus!! bunu kimler yapabilmis? Ne FB ne GS nede 8YK!!! 1-3 yenilmisis olabilir
ben sivasin almanyada hasirlik macina baktim 3 lig takimindan ya 4 ya5 yedi hatirlamiyorum! Ama o senesi sivas ligde 7 olmus!!! Ben Seni Seviyorum Sivas ve Hersaman seni sevecem hem bu ligte hemde kümede Ölürüm senin icin Sivasim!!! Ama Fener icin parmagimi kanatmam! Saygilarima Muhammet Er
TekSivas isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda TekSivas'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 16.07.2009, 02:49   #7
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Sorunlarimiz Sadece Saha icindeki oynadigimiz oyunla sinirlimi?

Futbol karsilikli iki takimin birbirlerine saha icerisinde üstünlük saglamak icin belirli sistem icerisinde mücadele ettikleri bir spor dalidir.Bu oyunun Aktörleri sporcular olsada basarinin olabilmesinde sadece bu gercek yetmez.saha icerisinde oyunun uygulayicinin beceresi yeteneginin önemi kadar Saha kenerinda olaninda oyuna katkisi cok önelidir.Teknik heyet saha icerisine sürdügü oyuncuyu hazir hale getirmede performansini kondisyonunu sistem uygulayiciligini gelistirmek ve uyum icerisinde kolektif bir oyunu futbolcunun yerine getirmesi noktasinda görevini yerine getirmesi lazim.

Ayrica Hazirlik süreclerinde alinan sonuclardan ziyede kendimizi,oyun oynatma gücümüzü ve takima katkisi olacak beklentisi icerisinde takima kattiklarimizi, mevcut elimizde olan iskelet yapiyla beraber kaynastirip bir bütünlük icerisinde basari bekledigimiz yada basarili olur diye düsündügümüzü görme durumudur. cünki bu tespiti gidecek kalacak anlaminda teknik yönetim belirliyor bu bir bicimi ilede sinav oluyor neyi dogru neyi yanlis yaptiklarini hem kendileri görüyor hemde bize gösteriyorlar.Yeni ihtiyaclari belirleme ve eksikleri görmede sanirim bu bicimi ile aciga cikiyor.

Tabi burada bir gercekte tesbit edilen noktalara takima güc ve kalite getirecek sporcu bulma becerisi kadar. Mevcut eldeki imkanlari dogru bicimde kullanan ve belirlenen ihtiyaclari (futbolcu)temenin edecek yönetim anlayisida önemlidir.Teknik heyetin önüne marti toplayip koyarsak al bundan sahin yarat dersek ne kadar gercekci oluruz bilmiyorum. bu yaniyla yönetim kadrosunun ortaya koydugu hedeflerinin inandirilicigina uygun ihitiyaclari karsilamak sorumlulugudur.

Süper ligde önemli hedeflere ulasmis ve önüne yeni hedefler koymus ayrica Türkiyenin devler ligine giden iki takimindan biri olmus bir futbol külübünde bir araya gelmis ortak amac,cikar,ve beklentinin sonuca ulasmasina hizmet eden
cok cesitli ve genis bir insan birlikteligi vardir.bu cati altinda toplanan yöneticisinden mazemecisine kadar hatta taraftarina kadar bir bütünlük icerisinde üzerine düsen sorumlulugu layiki ile yerine getirmelidir.

1-SivasSpor yönetimi 1. hedefinin basarimi (cünkü basari her türden getirinin anahtaridir.) yoksa kisa vadede kazanc kar saglamakmi buna karar vermeli.

2.Takimin ihtiyaclarinin Teknik heyet tarafindan dogru belirlenmesi,belirlenen ve takima katkisi olacak sistemime uyacak diye aldigimiz yada almak istediklerimizin saglamasi gereken katkiyi saglamalari noktasinda uygulatici olmak.

3.Sahada herkesin verilen görevi bencilligi bireyselligi ve kücük kurnazliklari bir kenara birakarak,Icinde bulundugu ligin,giydigi formanin,aldigi paranin,kendisine inanip görev veren hocanin ve yaninda ter akitan arkadasinin,kendine inanan taraftarin Hakkini vermek zorunda.

4.Takima takviye gerekli 2 orta sa 2 defans 1 forvet.
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 04:14   #8
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1009 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

bu hazırlık macı takım ıcın ıslerın ıyı olmadıgının yenı bır gostergesıydı.spıker ıkıncı yarı olympıakos kadrosundan yalnız ıkı oyuncunun su an sahada oldugunu soledıgınde, bızımde bu takıma karsı bıle hucumdan yoksun mahkum oyunumuzu ızlemek ıcımı parcaladı.zamanla duzelır dıye beklıyoruz ama on eleme macınada bıse kalmadı cok. hazırlık macı sonucta ama gıdısat pek ıyı degıl.bırde kamananın sakatlıgı cıkarsa basımıza allah yardımcımız olsun..zaten bı transfer becerıksızlıgıdır gıdıyo,duzelsın artık bu gıdısat..
taraftar bu kötü gidişata ragmen takıma sonuna kadar sahıp cıkmalıdır.bunuda dıpnot olarak solemek ıstıyorum.
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 04:19   #9
GuVeN
Usta Yiğido

GuVeN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.350 Mesajına 5.411 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1009 GuVeN BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

hazırlık macı dıye dıye son bı mac kaldı ama ersen martını ben cok etksız gormedım.ben bu transferden umutluyum..
GuVeN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 16.07.2009, 04:42   #10
giants
Tecrübeli Yiğido

giants - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

259 Mesajına 483 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 giants ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Alıntı:
giants Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Sorunlarimiz Sadece Saha icindeki oynadigimiz oyunla sinirlimi?

Futbol karsilikli iki takimin birbirlerine saha icerisinde üstünlük saglamak icin belirli sistem icerisinde mücadele ettikleri bir spor dalidir.Bu oyunun Aktörleri sporcular olsada basarinin olabilmesinde sadece bu gercek yetmez.saha icerisinde oyunun uygulayicinin beceresi yeteneginin önemi kadar Saha kenerinda olaninda oyuna katkisi cok önelidir.Teknik heyet saha icerisine sürdügü oyuncuyu hazir hale getirmede performansini kondisyonunu sistem uygulayiciligini gelistirmek ve uyum icerisinde kolektif bir oyunu futbolcunun yerine getirmesi noktasinda görevini yerine getirmesi lazim.

Ayrica Hazirlik süreclerinde alinan sonuclardan ziyede kendimizi,oyun oynatma gücümüzü ve takima katkisi olacak beklentisi icerisinde takima kattiklarimizi, mevcut elimizde olan iskelet yapiyla beraber kaynastirip bir bütünlük icerisinde basari bekledigimiz yada basarili olur diye düsündügümüzü görme durumudur. cünki bu tespiti gidecek kalacak anlaminda teknik yönetim belirliyor bu bir bicimi ilede sinav oluyor neyi dogru neyi yanlis yaptiklarini hem kendileri görüyor hemde bize gösteriyorlar.Yeni ihtiyaclari belirleme ve eksikleri görmede sanirim bu bicimi ile aciga cikiyor.

Tabi burada bir gercekte tesbit edilen noktalara takima güc ve kalite getirecek sporcu bulma becerisi kadar. Mevcut eldeki imkanlari dogru bicimde kullanan ve belirlenen ihtiyaclari (futbolcu)temin edecek yönetim anlayisida önemlidir.Teknik heyetin önüne marti toplayip koyarsak al bundan sahin yarat dersek ne kadar gercekci oluruz bilmiyorum. bu yaniyla yönetim kadrosunun ortaya koydugu hedeflerinin inandirilicigina uygun ihitiyaclari karsilamak yönetimimizin sorumlulugudur.

Süper ligde önemli hedeflere ulasmis ve önüne yeni hedefler koymus ayrica Türkiyenin devler ligine giden iki takimindan biri olmus bir futbol külübünde bir araya gelmis ortak amac,cikar,ve beklentinin sonuca ulasmasina hizmet eden
cok cesitli ve genis bir insan birlikteligi vardir.bu cati altinda toplanan yöneticisinden mazemecisine kadar hatta taraftarina kadar bir bütünlük icerisinde üzerine düsen sorumlulugu layiki ile yerine getirmelidir.

1-SivasSpor yönetimi 1. hedefinin basarimi (cünkü basari her türden getirinin anahtaridir.) yoksa kisa vadede kazanc kar saglamakmi buna karar vermeli.

2.Takimin ihtiyaclarinin Teknik heyet tarafindan dogru belirlenmesi,belirlenen ve takima katkisi olacak sistemime uyacak diye aldigimiz yada almak istediklerimizin saglamasi gereken katkiyi saglamalari noktasinda uygulatici olmak.

3.Sahada herkesin verilen görevi bencilligi bireyselligi ve kücük kurnazliklari bir kenara birakarak,Icinde bulundugu ligin,giydigi formanin,aldigi paranin,kendisine inanip görev veren hocanin ve yaninda ter akitan arkadasinin,kendine inanan taraftarina layik olmak yaptigi isin Hakkini vermek zorunda oldugunu unutmamasi lazim.

4.Taraftar Bir yani ile Takiminin radari erken uyari sistemidir.Diger yani ile Takiminin kendini güvende hisseddecegi moral motivasyon bulacagi yikilmaz kalesidir.
taraftar yukarida tüm saydiklarimizin disinda Kendine cikar saglama anlaminda takimla maddi bagi olmayan sadece manevi bagi olan Hatta Külübüne maddi kazanc saglayan tek kesimdir. onu mutlu eden sadece takiminin basarisidir. külüp yönetimi ve teknik yönetim, Futbolcu taraftara bu bicimi ile bakmak saygili olmak zorundadir. ayrica taraftarda takiminin basarisi icin yapmasi gerekenleri, beklentilerini ifade etmede acik olmali.Takimina moral motivasyon vermeyi gecmiste hangi takimli olursa olsun gerektiginde Takiminin Hocasini basarisinda bile yermek kabul etmemek yerine onu omuzuna almayi onu onure etmeyi ve gayretlendirmeyi bilmeli.

Takima takviye gerekli 2 orta sa 2 defans 1 forvet.

uykum gelmedi alinan skordan ziyade oynanan oyun ve futbolcularimizin kötü olmasi moralimi bozdu eksik olan taraftar kismi vardi onuda ekleyim dedim.

Konu giants tarafından (16.07.2009 Saat 04:59 ) değiştirilmiştir..
giants isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
dudu, ersen, Üçledi, yetmedi