Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > SivasSpor

SivasSpor SivasSpor'un Gidisi / Yenilikler/ Mac Sonuclari

Seçenekler Arama Stil

Sivasspor'dan Rıza Çalımbay'a Veda Yemeği
Alt 20.05.2013, 22:34   #1
Morten58
Usta Yiğido

Morten58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.176 Mesajına 2.680 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 728 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Sivasspor'dan Rıza Çalımbay'a Veda Yemeği

Sivasspor'da görevinden ayrılan teknik direktör Rıza Çalımbay için veda yemeği düzenlendi.

Sivasspor'da 2010-2011 sezonunda teknik direktörlük görevine başlayan Rıza Çalımbay üç sezon çalıştığı kulübündeki görevinden ayrıldı. Kentteki bir otelde Sivasspor Kulübü tarafından düzenlenen veda yemeğiyle Sivasspor'a veda eden Rıza Çalımbay ve ekibi resmen görevinden ayrılmış oldu.

Veda yemeğinde konuşan, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, "Üç sene bize hizmet eden Sivas'ın öz evladı, çok değerli hocamız Rıza Çalımbay ve teknik heyet ile belki de gelecek bilinmez ama; belki de ilk birlikteliğime son verme akşamındayız. Ama değerli hocamızın Sivasspor'a yapmış olduğu hizmetlerin bununla bitmeyeceğini bütün kalbimle inanıyorum. Bundan yaklaşık üç sene önce Sivasspor sezona çok kötü bir başlangıç yapıp teknik direktör değişikliği yapma zamanı geldiğinde o zaman ligdeki sanıyorum altıncı sezonumuzdu. Bu altı sezon boyunca hiçbir dönemde ne Sivasspor hocasız nede Rıza Çalımbay takımsız durumda kalmamıştı ve hiçbir zaman talihlerimiz bir araya denk gelmemişti. O süreçte hocamızın çalışmış olduğu kulübünden ayrılmış olması bizimde teknik direktörümüzle yollarımızın ayrılmasıyla ilk defa bu birlikteliğin bir araya gelme şansı oluşmuştu. Çok mutlu bir şekilde bir araya geldik. Sivasspor hocamızın çocukluk takımıydı her ne kadar tek forma altında Beşiktaş'ta forma giymiş olsa da çocukluğunun takımı Sivasspor'da ilk defa çalışma fırsatı buldu" ifadelerini kullandı.

Oldukça duygusal anlar yaşayan teknik direktör Rıza Çalımbay ise, "Ben buraya gelirken de çok mutluydum, giderken de çok mutluyum gerçekten benim için duygusal anlar hakikaten ama ben buraya ilk göreve çağrıldığım zaman benim için çok farklıydı Sivas çok farklıydı. Benim çocukluğum Sivas'ın caddelerinde geçti. Buraya göreve geldiğim zaman hakikaten benim için iki tane yer var. Hep böyle duygusal anlar yaşarım bir tanesi Dört Eylül Stadı çünkü benim çocukluğum Sivas'ı seyrederek geçti. Toprak sahalarında seyrederek geçti ve ötekisi İnönü Stadı benim futbol hayatım orada başladı orada bitti. Ben bu iki yere çıktığım her zaman duygusal anlar yaşarım. Şimdi biz burada göreve başladığımız zaman ekibimle beraber bizim için buradaki görev farklıydı. Bu bir takım değil kendi evime gelmiş gibi sorumluluğum inanılmaz şekilde artmıştı. Bizim burada başarılı olmamız gerekiyordu. Birinci sene ilk aldığımız zaman işimizin çok olduğunu biliyorduk ama ben teknik ekibime çok güveniyordum, yönetime ve Sivasspor taraftarına çok güveniyordum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından teknik direktör Rıza Çalımbay'a ve teknik ekibe teşekkür plaketi verildi. Veda yemeğine Sivas Vali Yardımcıları Mustafa Aydın, Necmi Akman, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa İlter, Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay, kulüp yöneticileri ve çalışanları katıldı.
Morten58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 5 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Sivasspor'dan Rıza Çalımbay'a Veda Yemeği
Alt 20.05.2013, 22:36   #2
Morten58
Usta Yiğido

Tecrübe Puanı: 728 Morten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz seinMorten58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Sivasspor'dan Rıza Çalımbay'a Veda Yemeği

Sivasspor Yönetim Kurulu, yeni sezonda görev almayacağını açıklayan ve takımla yollarını ayıran teknik direktör Rıza Çalımbay ve teknik ekibi için veda yemeği düzenledi.

Kentteki bir otelde düzenlenen veda yemeğine; Garnizon ve 5'inci Piyade Eğitim Tugay Komutanı Mustafa İlter, BBP'li Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Cumhuriyet Başsavcısıs Hasan Aydın, İl Emniyet Müdürü Selçuk Kızılay, İl Jandarma Komutanı Ali Taş, Sivas vali yardımcıları ve çok sayıda il protokol üyesi ile birlikte Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

MECNUN OTYAKMAZ: TEKRAR GÖREV ALMAKTAN MUTLULUK DUYARIZ

Yemekte konuşma yapan başkan Mecnun Otyakmaz, şöyle konuştu:

"Rıza Hoca Sivas'ın öz evladı. Belkide Rıza Çalımbay ve teknik heyetiyle ilk birlikteliğimize son verme akşamı, buruk bir akşam. Ama değerli hocamın Sivasspor'a verdiği hizmetlerin bununla bitmeyeceğine bütün kalbimle inanıyorum. 3 yıl önce Rıza hocamızla çok mutlu bir şekilde bir araya geldik. Rıza hoca her ne kadar tek forma altında Beşiktaş'ta hizmet etmiş olsada, Sivasspor hocamızın çocukluğunun takımıydı. Geldi takımımızı o girdabın içerisinden çıkardı. Bizler camia olarak kendisine elimizden gelen desteği verdik. Daha sonraki sene Türk futbolu için olağanüstü bir dönemdi.

Sivasspor'da bu iddiaların ortasında çok ciddi bir şekilde yer almıştı. İnşallah bu konuları yargı süreci sonrasında gündeme getireceğiz. O yıl takımımız çok başarılı bir sezon geçirererek ligi 5'inci olarak tamamlamayı başardı. Yine bu sezon inişili çıkış bir grafiğimiz olmasına rağmen hakem hatalarıyla birlikte çok başarılı bir sezon geçirdik ve Türkiye kupasında yarı finali oynadık. Hocamız, yapılacak bir değişikliğin hem teknik heyet hemde kulüp üzerinde olumlu etki yaratacağını söyleyerek ayrılmak istediğini ifade etti. Hocamın söylediklerini değerlendirdikten sonra belkide hiç yaşanmamış bir teknik direktör ayrılığına gittik. Böyle bir teknik direktör ayrılığı hiç bir kulüpte yaşanmamıştır.

Görüyorsunuz bu ortamı. Sivas'ın önde gelen kişileriyle birlikte bir veda yemeği yiyoruz. Tabi bu tam anlamıyla bir veda yemeği değil, bu son dönemde yaşamış olduğumuz birlikteliğin ayrılık yemeği. Hocamla önümüzdeki senelerde tekrar görev almaktan mutluluk duyarız. Umarın bu tür ayrılıklar bütün kulüplere örnek olur. Böyle dostça kardeşçe ayrılmak diğer kulüplerde de olur. Şimdiye kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı hocamıza çok çok teşekkür ediyoruz. İnşallah tekrar Sivas'ımızı Türk futbolunda en iyi şekilde temsil etmeye devam eder."

ÇALIMBAY: KENDİ EVİME GELMİŞ GİBİ HİSSETTİM
3 yıllık görev süresince Sivasspor'un çok sıkıntılı süreçlerden geçtiğini ifade eden teknik direktör Rıza Çalımbay ise, "Benim için burdaki görev farklı bir görevdi. Ben burda göreve başladığımda bir takıma değil kendi evime gelmiş gibi hissettim. Sivaslı olduğum için her zaman gurur duydum ve Sivas'ı yüceltmek içinde elimden geleni yaptım. İlk sezon çok sıkıntılı geçti ama her şeye rağmen kazanıp iyi bir yerlere geldik. İkinci sene yine çok sıkıntılı günlerde oynadık. Hatta bir maça giderken alt yazı geçiyor; 'Sivasspor küme düşürülüyor' diye. Böyle günlerde inanılmaz şekilde kenetlendik ve o seneki hedefimiz olan play-off'a girdik biz. Bu seneki hedemiz kupaydı ama ligde giderken sıkıntılar yaşadık. Ama ben iki tarafıda götürdüğümüz için takımımla gurur duydum." diye konuştu.

"SİVAS İÇİN HERKESLE MÜCADELE ETTİK"
Bu sene ligde hakem hatalarına maruz kaldıklarını belirterek Sivasspor için herkesle mücadele ettiklerini ifade eden Çalımbay, "Eğer bir hatamız olduysa ben yönetimden, taraftardan ve basından özür diliyorum. Ama şunu bilin, Sivas'ın kötü olmasını istemediğimiz için herkesle mücadele ettik. Başta da bu sene hakemlerle. Maçlara baktığımız zaman kaç puanımızın gittiğini görebilirsiniz. Ben ve ekibim ayrıldığımız her kulüpte beyaz bir sayfa bıraktık. Bize bir yaklaşana biz 5 yaklaşırız. Onun için ben ekibimede çok teşekkür ediyorum. Onlarda benimle birlikte çok sıkıntılı günler geçirdiler, uyumadığımız geceler oldu. Neticede Sivasspor'u iyi bir şekilde bıraktık. Tabiki başkanımım dediği gibi biz hep buralardayız. Sivaslıyız, her zaman geleceğimiz gideceğimz yer burası. Ben bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra görev alacak arkadaşımızda finale kadar çıkarır, kupayıda alır." dedi.

Konuşmalar sonrasında Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz ve bazı protokol üyeleri teknik direktör Rıza Çalımbay ile ekibine plaket hediye etti
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2013, 22:41   #3
Del Piero
Usta Yiğido

Del Piero - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

545 Mesajına 955 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 942 Del Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz seinDel Piero kann auf vieles stolz sein

Allah yolunu açık etsin gönlüne göre versiin seni gerçekten çok seviyorum şahsıma başarılı oluğunuda düşünüyorum.. tekrar görüşmek dileğiylee güle güle..
Alt 20.05.2013, 22:45   #4
Morten58
Usta Yiğido

ASIL tebrik MECNUN BASKANA gelmesi, okadar, elestiri yapti , yönetimi elestirdi, Bjk yi konsutu , mac sonrasi YILMAZ HOCA gibi tesekkür etmeyi bilmedi , ama BASKAN gercekten BÜYÜK ADAM!

Helal olsun BÜYÜK BASKAN , MECNUN ODYAKMAZ!!!

Yolun acik olsun RIZA HOCA!!!
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı Morten58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 20.05.2013, 22:50   #5
DOGU_BEY
Usta Yiğido

DOGU_BEY - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.159 Mesajına 8.138 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1033 DOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz seinDOGU_BEY kann auf vieles stolz sein

Rıza hocaya bu kapı hep açıktır..ileride hatalarından ders almış olarak ve kendini daha da geliştirmiş olarak buraya dönecektir...belki hoca olarak belki de sportif direktör olarak...çünkü Sivasspor ve Sivas onun evidir...emekleri için teşekkürler...ve hocayı en çok eleştirenlerden biri olrak şunu karıştırmayalım: bizler asla hocanın kişiliği ve insanlığını eleştirmiyoruz..hocalığını, oyun tercihlerini eleştiriyor ve kızyoruz..yoksa Çalımbay gibi şu kirli furbol batağında temiz adam az bulunur...
Alt 20.05.2013, 22:54   #6
yigidolar06
Usta Yiğido

yigidolar06 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.086 Mesajına 2.733 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 978 yigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYORyigidolar06 SITEMIZE IŞIK ŞACIYOR

Şimdi biz burada göreve başladığımız zaman ekibimle beraber bizim için buradaki görev farklıydı. Bu bir takım değil kendi evime gelmiş gibi sorumluluğum inanılmaz şekilde artmıştı. Bizim burada başarılı olmamız gerekiyordu. Birinci sene ilk aldığımız zaman işimizin çok olduğunu biliyorduk ama ben teknik ekibime çok güveniyordum, yönetime ve Sivasspor taraftarına çok güveniyordum" şeklinde konuştu.

[/QUOTE]
Rıza hoca daha sen 40 fırın ekmek yemen lazım.Taraftar Ordu maçında senide Sivassporuda kurtardı. Beğenmediğin yönetim arkanda durdu. Teknik ekibin senin güvenini boşa çıkardıysa.Suçlu sensin
Alt 20.05.2013, 23:17   #7
poolat58
Usta Yiğido

poolat58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

952 Mesajına 2.168 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 723 poolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yokpoolat58 Fazla söze gerek yok

yolun açık olsun rıza hocam. kendini daha da geliştirip hatalarının farkına vardığın zaman Sİvasspor'a yeniden bekleriz....
poolat58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda poolat58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.05.2013, 00:02   #8
58fatihcan
Usta Yiğido

481 Mesajına 740 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 569 58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK58fatihcan FAZLA SÖZE GEREK YOK

Yolun acik olsun riza hocam. Emeklerin icin tesekkurler. Kisiligini herkes sever. Hatalarindan ders cikarip bu takimin basinda seni tekrar gormek isteriz
58fatihcan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda 58fatihcan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.05.2013, 04:05   #9
Morten58
Usta Yiğido

Haber ile ilgili Video --- Sivasspor’dan Rıza Çalımbay’a veda yemeği
Bu Konuda Morten58'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 21.05.2013, 07:52   #10
Kizilirmak58
Yiğido

Kizilirmak58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

163 Mesajına 290 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 655 Kizilirmak58 Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

YOLUN AÇIK OLSUN YİĞİDO RIZA bize çok şey kattın emeklrin için tşkler. kapımzı he daim açık sana rıza kaptan

Etiketler
Çalımbaya, rıza, sivasspordan, veda, yemeği