Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Röportajlar

Röportajlar Röportajlar bölümü

Seçenekler Arama Stil

VALİMİZ VEYSEL DALMAZ İLE RÖPORTAJ
Alt 19.06.2007, 23:02   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart VALİMİZ VEYSEL DALMAZ İLE RÖPORTAJ

SivasTuning Sivas Sorumlusu Bekir Bayrak'ın Sivas Valisi Sayın Veysel Dalmaz ile yaptığı röportajı sizlere sunuyoruz.

Sayın Valim, öncelikle kısaca kendinizden bahseder misiniz?

1958 yılında Antalya İli Kumluca İlçesinde doğdum. İlk ve Orta Okulu Kumluca İlçesinde, Liseyi ise parasız yatalı olarak Niğde ilinde tamamladım. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini bitirdikten sonra İzmir Urla, Afyon Sultandağ, Erzurum Hınıs, Isparta Keçiborlu kaymakamlıklarında bulundum. İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulunda Mülkiye Müfettişi ve Mülkiye Başmüfettişi olarak görev yaptım. Akabinde de yine İçişleri Bakanlığı’nda Bakan Danışmanlığı görevlerinde bulundum.

2004 – 2006 tarihleri arasında Gümüşhane Valiliği görevinin yürüttükten sonra 25.09.2006 tarih ve 10968 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Sivas İline Vali olarak atandım.

Sivas’ımız ile ilgili görüşlerinizi alabilir miyiz?

Sivas; tarihin her döneminde önemini ortaya koymuş, yetiştirdiği insanlarıyla halk kültürümüzü zenginleştirmiş, Anadolu’nun ortasında, geçmişten gelen eserleri ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken, güzel bir ilimizdir. Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde önemli bir yerleşim yeri olan
Sivas, Milli Mücadele döneminde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını 108 gün ağırlayarak, Cumhuriyetin temellerinin atılmasına vesile olmuştur. Gerek yer altı-yer üstü zenginlikleri, gerek dünyada eşine az rastlanır kültürel ve doğal güzellikleri bulunan Sivas’ımız, özelikle son yıllarda gelişme ve çağı yakalama yönünde önemli adımlar atmıştır.
Birlik, beraberlik ve dayanışmanın en güzel örneğinin sunulduğu Sivas’ta Vali olmaktan büyük onur duymaktayım.

Sivas’ımızı geleceğe taşıyacak hedefleriniz nelerdir?

Genel olarak değinecek olursam; Valilik olarak özellikle ilimizin sanayileşmesi ve turizm sektöründe üst sıralara gelerek, dünyaya açılması yönünde önemli çalışmalar yapmaktayız. 2004 yılında 5084 sayılı Teşvik Yasası kapsamında alınan ilimiz, bu tarihten itibaren yıllardır süren suskunluğunu bozmuş ve özellikle ekonomik alanda önemli gelişmeler göstermiştir.

Kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımız arasındaki birlik ve beraberlik duygularıyla topyekun olarak başlatılan kalkınma hamlesi sonucunda bugün 1. Organize Sanayi Bölgesi artan talepleri karşılayamaz olmuş 2. OSB’nin kurulması için çalışmalar başlatılmıştır.

Gerçektende Sivas sahip olduğu potansiyeller ile yatırımcılara ve işadamlarına geniş bir yelpazede uygun ve karlı yatırım fırsatları sunmaktadır. İlin doğal kaynaklarının ve mevcut yapısının yanı sıra Sivas’ta yatırımlara sağlanan destekler de kentin yatırım için cazibe merkezi olmasında önemli rol üstlenmektedir.

Teşvik Yasası’nın yatırımcıya sağladığı kolaylıkların yanı sıra ilimize gelecek bütün yatırımcılara, her konuda, yakın işbirliği imkanı da sunulmaktadır. KOSGEB Bürosu, Orta Anadolu İhracatçılar Birliği ile Gümrük Müdürlüğü’nün ilimizde bulunması, hizmetlere kolay ve hızlı erişimin sağlanmasında, dış ticaret işlemlerinin yerinden yürütülmesine vesile olmaktadır.

İlimizde her geçen gün sayısı artan banka şubeleri aracılığıyla da işadamlarımız, finansal hizmetlere kolayca erişebilmektedir. Valiliğimiz bünyesinde hizmet veren Avrupa Birliği Bürosu da uluslararası kaynakların ilimiz açısından en üst düzeyde değerlendirmesi hususunda gerekli bilgi akışını sağlamakta, bugüne kadar hazırladığı projelerle de toplamda milyonlarca Euro tutarında hibenin ilimize girmesine vesile olmaktadır.

Devlet, yerel yönetimler ve sivil örgütler tarafından yatırımcılara böylesine yoğun destek ve hizmetin verildiği Sivas, özellikle maden ve turizm sektörlerindeki mevcut potansiyelinin değerlendirilecek, bu alanlardaki üretim ve hizmet açığını giderecek genç girişimcilere ihtiyaç duymaktadır. Zira kalitesi yurtdışında da tescillenen mermerlerin ve diğer maden zenginliğiyle bölgesinde ön plana çıkan Sivas, dünyada eşi benzeri bulunmayan Kangal Balıklı Kaplıcası ve tedavi amaçlı kullanılan Sıcak Çermik gibi kaplıca suları ile de sağlık turizmi alanında iddialı bir çıkış yapma hazırlığındadır.

Sayın Valim, Sivasspor.com taraftar sitemiz hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Artık bilişim çağını yaşıyoruz. İnsanlar oturdukları yerden Internet kullanarak, bankacılık hizmetlerinden alış-verişlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamakta. Böylesine etkin kullanımın olduğu bir alanda Sivas isminin geniş kapsamlı yer alması bizleri mutlu etmektedir. Dünyanın her yerinden insanların Sivas hakkındaki bilgilere anında ulaşmaları başta ilimizin tanıtımı açısından son derece önemlidir.

Sayın Valim bu yoğunda temponuzda bize zaman ayırdığınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Bende yaptığınız çalışmalar sonucunda ilimizin isminin güzel organizasyonlarla anılmasına ve tanıtılmasına vesile olduğunuz için sizlere teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Röportaj: Bekir BAYRAK ve Haktan

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
--->: VALİ VEYSEL DALMAZ' LA RÖPORTAJ
Alt 20.06.2007, 00:01   #2
albina58
Usta Yiğido

363 Mesajına 804 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 876 albina58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.
Standart --->: VALİ VEYSEL DALMAZ' LA RÖPORTAJ

Önceki valimiz CANPOLAT'ın büyük projeleri vardı,onları hatırladım ve yeni valimiz geldiğinden beride o projeler hakkında hiçbir çalışma olmadığını gözlemliyorum.
Canpolat zamanında,sivaslı işadamlarımız,belediye başkanımız ile beraber oluşturulan heyetler yurt dışında muhtelif ülkelerde ticari girişimlerde bulunulmuş ve yabancı sermayenin ilimize akışı için projeler sunulmuşdu.
Yine Canpolat öncülügünde kurulan komiteler ile ''üniversite ve spor''-''üniversite ve sanayicilerimizin ortak çalışması'' için girişimlerde bulunulmuşdu.
Bu konular hakkındada valimizden basına açıklama yapmasını veya varsa çalışmalar hakkında halkımızı aydınlatmasını temenni ediyorum.
Yine vilayetimizin en büyük mülki amiri olarak,her zaman dile getirilen ''en çok nüfüsü barındıran vilayet'' söylemi dışına çıkarak; Başta ticaret olmak üzere,spor ve sanatsal alanlardada ilimize,daha sonraki dönemlere bıraka bileceği kalıcı çalışmalar yapmasını umuyorum.
Alt 20.06.2007, 03:38   #3
çirkinkral
Acemi Yiğido

çirkinkral - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 3 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 650 çirkinkral Maalesef Forumlarda cok az yorum yapıyor.

Veysel beye bu güzel röportajı verdiği için teşekkür
ederiz.www.sivastuning.com sitesinin sorumlusu
Bekir ağbiyede bu güzel röportajı bizlerle paylaştığı
için çok teşekkürler.

ÇİRKİN TEZAHÜRATA ve ŞİDDETE HAYIR!
çirkinkral isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.2007, 11:56   #4
BOUN
Usta Yiğido

BOUN - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.255 Mesajına 3.719 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 951 BOUN isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
albina58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Önceki valimiz CANPOLAT'ın büyük projeleri vardı,onları hatırladım ve yeni valimiz geldiğinden beride o projeler hakkında hiçbir çalışma olmadığını gözlemliyorum.
Canpolat zamanında,sivaslı işadamlarımız,belediye başkanımız ile beraber oluşturulan heyetler yurt dışında muhtelif ülkelerde ticari girişimlerde bulunulmuş ve yabancı sermayenin ilimize akışı için projeler sunulmuşdu.
Yine Canpolat öncülügünde kurulan komiteler ile ''üniversite ve spor''-''üniversite ve sanayicilerimizin ortak çalışması'' için girişimlerde bulunulmuşdu.
Bu konular hakkındada valimizden basına açıklama yapmasını veya varsa çalışmalar hakkında halkımızı aydınlatmasını temenni ediyorum.
Yine vilayetimizin en büyük mülki amiri olarak,her zaman dile getirilen ''en çok nüfüsü barındıran vilayet'' söylemi dışına çıkarak; Başta ticaret olmak üzere,spor ve sanatsal alanlardada ilimize,daha sonraki dönemlere bıraka bileceği kalıcı çalışmalar yapmasını umuyorum.

Ben de bir şey daha ekleyeyim: Sayın Valimizin stadın üzerinin tamamen kapatılmasına karşı çıktığı ve bu yüzden sadece maraton tribünü üzerinin kapatıldığı söyleniyor. Sayın Valimiz neden stadımızın üzerinin tamamen kapatılmasına karşı çıktı ve bu güzel hizmeti engelledi anlamış değilim. Bir açıklama bekliyoruz...

Kalksam ve Dirilsem...
BOUN isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.2007, 13:33   #5
samet yıldız
Usta Yiğido

samet yıldız - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

320 Mesajına 553 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 867 samet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblicksamet yıldız ist ein wunderbarer Anblick

röportajlar için sağolun
samet yıldız isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
-->: VALİ VEYSEL DALMAZ' LA RÖPORTAJ
Alt 20.06.2007, 16:48   #6
Ertugrul
Gast

Standart -->: VALİ VEYSEL DALMAZ' LA RÖPORTAJ

Gerçekten çok güzel bir röportaj olmuş,Veysel bey her soruya
büyük bir samimiyet ve içtenlikle cevap vermiş.
Şehrimizin en üst Mülki İdari Amiri ile röportaj yapma başarısını
gösteren St Sivas Sorumlusu Bekir ağbiyi ve Haktan'ı tebrik
ediyorum.
Sayın Valimizin futbolla ve Sivasspor ile yakından ilgilendiği
sorulara verdiği içten cevaplardan belli oluyor.Şükür ki eski Valimiz
Canpolat beyde,yeni valimiz Veysel beyde şehir ve takım ile yakından
ilgileniyor ve sorunlara çözümler getirmek için çalışıyorlar.
Vali beyin Sivas'ın sorunlarını yakından bildiği verdiği bilgilerden
açıkça belli oluyor. Sivas'ın geleceğine dahil gösterdiği hedefler ve
çizdiği yol şehrimizin kalkınmasını sağlayacaktır.
Alt 20.06.2007, 20:08   #7
SONMEZ
Usta Yiğido

SONMEZ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

171 Mesajına 428 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 881 SONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz seinSONMEZ kann auf vieles stolz sein

Sayın Valimizle İstanbul' da, iki kez karşılaşma ve sohbet etme imkanımız
olmuştu. Birisi, tanışma toplantısıydı, diğeri Sivaslı değerli bir işadamımızın
düğünü vesilesiyleydi.
Her iki görüşmemizde de, sıcak ilgisi ve nazik ilgisine muhatap olmuştum.
Beni en çok etkileyen yönü de bu oldu.
İlk tanışmamızdan sonra, düğünde ikinci karşılaşmamızda, henüz yeni kaza geçirmiştim
ve koltuk değneklerimle salona girip, hoşgeldin demek için kendilerine yöneldiğimde
hemen tanıyıp ayağa kalkarak karşıladılar ve yanına oturtmak için yerini bana vermeye
çalışması ve kendisine başka sandalye araması beni hem çok etkilemişti hem de mahcup
etmişti.
Her iki karşılaşmamızda da;
Sivasımızın gelişmesi üzerine titreyen bir hassasiyetini memnuniyetle gözlemlemiştim.
Özellikle Divriği ile ilgili turizm merkezli projelerini ibret ve takdirle takip etmiştim.
Ve daha bir çok kültür ve turizm eksenli köklü değerlerimizin bakir olmaktan
çıkartılıp, etkin ve aksiyonel çalışmaların fizibilitelerine verdiği önemleri
anlatırken, bilincini ve inancını gözlerinden okumak mümkündü.
Ancak ne varki; aynı duyarlılığı, bilinci ve inancı hemşehrilerimizin gözünde
pek okuyamıyoruz..!

Bekir arkadaşımızın, profosyonellere nazire edercesine yönelttiği soruları
beğenerek takip ettim.
Zaten cevapların içtenliği ve içeriği de bu soruların tetiklemesiyle zenginleşmiş.
Tebrikler...

Konu SONMEZ tarafından (20.06.2007 Saat 20:23 ) değiştirilmiştir..
SONMEZ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.06.2007, 20:41   #8
efe058
Acemi Yiğido

efe058 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6 Mesajına 15 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 696 efe058 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Röportaj çok güzel olmuş,emeği geçenlerin ellerine sağlık...
Sayın Valimizin Sivasspor'a olan yakın alakası takımımız için çok
önemli,Sivasspor'un Şehrin marka değeri olduğu bilinceki bir Valiye sahip
olduğumuz için çok şanslıyız.

Diğer bir şansımızda böylesi kapsamlı,değerli ve çalışkan sitelere sahip
oluşumuzdur.Sivas valisi,Belediye Başkanı,Sivasspor Başkanı,Yönetcileri,Teknik
heyeti,futbolcuları ve Sivasımızın tanınmış tüm simaları ile röportaj yapıp
bizimle paylaşan sitemizin ve sitelerimizin değerini bilelim...
Diğer taraftar sitelerinden önemli bir farkımızda bu röportajlardır.

Teşekkürler www.sivasspor.com
Teşekkürler www.sivastuning.com
Teşekkürler www.sivaslilar.net
Alt 20.06.2007, 21:57   #9
RECEP_YÜKSEL
Usta Yiğido

RECEP_YÜKSEL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

485 Mesajına 1.354 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 884 RECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekanntRECEP_YÜKSEL ist jedem bekannt

sayın Valimize ve Röportaj yaparak burda bizlerle paylaşan arkadaşımıza teşekür ederim

ben yapamasamda SİVAS için bir çivi çakandan allah razı olsun
Alt 20.06.2007, 22:40   #10
ceza_tolga_rep
YASAKLI ÜYE

ceza_tolga_rep - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

117 Mesajına 179 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 ceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISIceza_tolga_rep COK SEVILEN BIR KISI
Standart -->: VALİ VEYSEL DALMAZ' LA RÖPORTAJ

gerçekden sivasımız şansı valilerimizin sivasımız için çok çalışmalarıdır.bundan önceki hasan canpolat(şimdi denizli valisi) unutmamamk lazımm.tesislerde mükemmel çalışmaları var.inşallah hayırlı olur..
ceza_tolga_rep isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
dalmaz, röportaj, valİmİz, veysel, İle