Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Futbolcular

Futbolcular Futbolcularin Performanslari Ve Diger Mevzulari

Seçenekler Arama Stil

Cevap: Anlamada sorun varsa, Yapacak bir şey de ol
Alt 25.06.2011, 04:02   #11
mucahitbaba58
Usta Yiğido

mucahitbaba58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

426 Mesajına 707 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 837 mucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz seinmucahitbaba58 kann auf vieles stolz sein
Standart Cevap: Anlamada sorun varsa, Yapacak bir şey de ol

birincisi abdullah bey yerden goge kadar hakli
ikincisi bizim millet bu iste kendi sehrindeki yazarina bile yanlis konusmus olsa bile arkasinda durmayi sahip cikmayi beceremiyor yahu adam yazar bu kadarda ince eleyip sik dokumayin okuyun katilirsiniz veya katilmazsiniz adamin ekmegini sizmi veriyorsunuz sonucda bu adamin isi gorsickinin sacma sapan ne oldugu belli olmayan konusmasini elestirmemislerde yazarimizi elestiriyorlar ben sunu derim bi polonyaliya kendi memleketimizin adamini satmaktir merak etmeyin polonlar ahim sahim insan degiller bizden ustunlukleri yok onlar her yerde yasar sikinti yasamayan insanlar onlar cok haddinden fazla tanidigim var polon yani abdullah beyin yazisini adam hem okuyor hemde ondan daha ustun dusuncesi varmis gibi sacmaliyor bizim millet bu iste lutfen kimse kusura bakmasin ondan sonra yok trabzon boyle yok izmir boyle bilmem ne sende daha kendi memleketinin oz adamina sahip cikamiyon birakin bu yazar okuyucu tartismasini gorsickiye neden boyle demis diye kimse sormaz sorani dislarlar kendini bisey sanmasin o grosicki artistik yapacaksa gununu doldurur gider gidenleride gorduk ornekmi bilica ve daha isim sayarim ,yazarimiza sahip cikalim saygili olalim
Alt 25.06.2011, 08:30   #12
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
eyupk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
Anlamada sorun varsa, Yapacak bir şey de olmaz!
2011-06-25

Abdullah YİĞİT

Dün bir arkadaşım telefon açıp “Senin bugün Grosicki ile ilgili yazdığın yazıya çok tepki var. Doğrusu bende bu yazdıklarına katılmıyorum…” dedi. Tabi öncelikle şunu söylemek lazım, yazdığım bir yazıyı her düşünceden, her yaştan, her meslekten insanlar okuyor, dolayısıyla farklı farklı algılanması da normaldir. Ben düşüncelerimi, doğru bildiğimi yazdım, okuyanlarda düşüncelerini belirtecektir.
Beni arayan bu arkadaşım, sivasspor com.'da kullanılan yazımı eleştirdiği için “Dur şimdi ben okuyayım, sen şurada şu yanlışı yapmışın de!” diyerek yazıyı okumaya başladım, fakat hiç sözümü kesmeden dinledi. Sordum kendisine “Katılmadığın ve yazıda bulduğun hatalar neydi” diye. Bana söylediği “Ya tamam seni anlıyorum da, yinede yabancı futbolcuların yemesine içmesine karışmamak gerekir, onları rahat bırakmak lazım, yoksa oynamazlar” oldu. Tekrar sordum ; “Benim yazımda Grosicki'nin içki içmemesi gerektiği gibi bir cümle var mı?” Yok! Peki, bu yorumlar tepkiler neyin nesi?
Bu telefondan sonra yapılan yorumlara baktım ve çok şaşırdım. Hayır, hayır, beni eleştirenler olduğu için değil, açık ve çok net yazılan yazının yinede anlaşılmamasına şaşırdım. Yukarıda da ifade ettiğim gibi, her görüşten, her meslek grubundan, her yaştan insan okuduğu için tabiî ki farklı görüşlerde olacaktır. Buna saygı duyuyorum. Ama saygı duymadığım tek şey, Sivas'ın imajına zede verecek bir açıklamaya, Sivaslı biri olarak bunun yanlış ve gerçekleri yansıtmadığını söylüyorum, teşekkür edilecek yerde, konu farklı yerlere çekilip eleştiri yapılmış. Tabi bazı eleştiriler, eleştiriden de çıkmış ukalalığa kadar gitmiş. Mesela birisi “Bırak bu yazarlığı” filan demiş. Bunu yazana “Sen kimsin, senin ne hakkın var bunu söylemeye” filan demeyeceğim, sadece ona diyorum ki, senin karın ağrın farklı, bu yazı bahanen olmuş, senin gerçekten bir kuyruk acın var! Keşke telefon açıp, ya da yüz yüze gelip bunları bana söyleyen. Şunu samimiyetle ve içtenlikle söylüyorum. Bu düşüncedeki insanlarla oturup konuşmayı çok istiyorum. Doğrusuda bu değil mi?
Gerçekten inanamıyorum! Ben yazıda başka bir şeyden söz ederken, konu nerelere çekilmiş ve eleştirmek için bahane arayanlarda ne güzel şeyler yazmış!
Konuyu başka taraflara çeken, okuduğunu anlamayanlara aslında söylenecek fazla bir şeyde yok! Çünkü onların niyeti belli, ne yazarsan yaz onların kafasındaki ön yargı değişmez!
Sadece şunu tavsiye ediyorum;
Okuduğunuzu anlayın! Ben orada ne demek istemişim,.siz neler yazmışınız.
Anlamadıysanız bir daha okuyun, bir daha okuyun…

Hürdoğan
ABDULLAH YİĞİT'e AÇIK MEKTUP...!!

Abdullah Bey, Sivas gibi bir küçük şehirde hasbelkader, öyle yada böyle bu mesleği yapmaya başladığınızda Sivas ve Sivasspor'un bulundukları konum sizin şu an bu yapmış olduğunuz işi rahatlıkla kotaracak bir sevide idi.. Ama gelin görün ki aradan uzun yıllar geçti, hayal dediğimiz, torunlarımız belki görür dediğimiz Süper Lig sevdamız gerçekleşti.. Kimsenin beklemediği bir başarı idi bu.. En azından yakın zamanda beklenen bir başarı değildi.. Sivasspor ile birlikte Sivas'ın da vizyonu değişti ve gelişti.. Ama ne yazık ki, Sivasspor'un bulunduğu konjektöre ayak uyduramayanlar, eski bildikleri ile yetinmek gibi bir yanılgıya düşünce toplum karşısında var olan değerlerini kaybetme durumu ile karşı karşıya kalındı.. İşte bu değerlerinini kaybetme durumunda vizyonunuzu değiştirip geliştiremediğiniz için, yada başka bir deyimle yaptığınız meslekte kendinizi güncelleyemediğiniz için maalesef yazdığınız yazılar toplum karşısında güvenilirliğini ve saygınlığını yirtimiş oldu.. Elbette sizin yazdığınız yazıları okuyoruz bir şekilde.. Ama inanın şuna sadece ben değil etrafımda Sivasspor'a aşık herkes ya yine yazacak birşeyler bulamadı, karalıyor demekten de kendilerini alamıyorlar.. Şimdi Sivasspor camiası olarak taraftarların ortak sesi olan bu platformda bunu yüksek sesle de dile getirmeye başlanıldığıda gün gibi ortada iken, sizin hala olayı kişiselleştiren eleştiriler yapıldığını düşünmeniz bence abesle iştigaldir.. Daha önceki yıllarda transfer konusunda olsun ve diğer Sivasspor haberlerinde olsun yazılı basında sizin yapmış olduğunuz haberlerin yani kendi emeğinizle ortaya çıkardığınız konularında o zamanki tadı bir başka idi.. Hatta Sivasspor'un şampiyonluğa oynadığı iki senelik zaman diliminde Ulusal yazılı basının pekte tutmadığım bir gazetesine vermiş olduğunuz haberler daha can alıcı ve akıcı idi.. Ben diyorum ki ; bence muhabirlik işini haber alıp insanlara aktarma işini daha iyi yapıyorsunuz.. Eğer vizyonunu değiştremeyecekseniz artık yazı yazmayın diyorum.. Yada yazacaksanız vizyonunuz geliştirin.. Bunda gocunacak bir durum söz konusu değil.. Herkes kendi için özeleştiri yapabilmeli ve şapkanızı önünüze koyup bir düşünün, acaba bu eleştiriler niye hep var..
Dünkü yazıyada gelince, inanın gereksiz yazılardan birine daha imza atmışsınız.. Sivasspor.com'daki katılımcıların çoğuda sizin gereksiz bir yazı yazdığınız yönünde.. Bende kendi adıma diyorum ki, sürçü lisan ettiysem affola.. Ama Abdullah Bey lütfen sizde artık dişe dokunur birşeyler yazın lütfen.. Hakkınızıda helal edin.. Saygılar...
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı Murad_Kelleci58'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.06.2011, 08:36   #13
Murad_Kelleci58
Usta Yiğido

Murad_Kelleci58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

937 Mesajına 2.402 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Murad_Kelleci58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

Alıntı:
58MUAMMER58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster
APTULLAH yiğit benim bildiğim 35 yıldır sivasssporu kritik eden,basında yazan ,ulusal medyaya sivassporla ilgili haber veren sivaslıdır,belki bazı yazılarından hoşlanmayabilir olabiliriz,ben kendi şahsım adına konuşursam asla kişiliğine ,adamlığına laf etmem çoğu zamanda aynı fikirleri paylaşırız,eleştiri başka ,hakaret başka .
Abdullah yiğit 50 yaş ve üzerindemi.?? 35 yılı abarmışsın en fazla 25 yıldır.. bilemedin 30...
Alt 25.06.2011, 09:07   #14
Rasim5858
Yeni Yiğido

7 Mesajına 11 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 Rasim5858 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Bence de abdullah yiğit bu yazıyı kaleme almak için yanlış zamanı seçmiştir. Kulübün transfer politikasını takımın hedeflerini taraftarın transfer beklentilerini kaleme alıp irdelenmesi gereken dönemde böyle bir konuyu seçmiş olması şu ortamda gereksiz diye düşünüyorum ama yazdıklarının bi kısmına da katılıyorum
Rasim5858 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.2011, 09:31   #15
emre41
Tecrübeli Yiğido

271 Mesajına 608 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 643 emre41 BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Mustafa Ateş gibi fener yalaması olmayıp, febenin şampiyonluğunu alenen kutlayıp sevinmediği, sadece ve sadece sivassporu tuttuğu için Abdullah Bey'i destekliyorum. Bir de bu sitede Abdullah Yiğit'e çok rahat laf söyleniyor da bahsini ettiğim diğer şahsa neden toz kondurulmuyor anlamıyorum.

Gerçi değil miydi ki o utanç gecesi bu site adminleri dahi febeli olan. O bakımdan Abdullah Bey boş da yazsa dolu da yazsa Sivassporlu. Admin kardeş, bunu silme bari dicem de; gurbet elde soğuttunuz insanı Sivasspor'dan.
emre41 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 2 Kullanıcı emre41'a Teşekkür Ediyor...
Alt 25.06.2011, 10:38   #16
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1279 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

ben sahsen kendisinin yorumuna katilmam ama herkezin gorusune saygim var sonucta bir elestirmen bosverin uzatmayin arkadaslar
Alt 25.06.2011, 11:41   #17
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

abdullah beyin kamil'in demecini böyle yersiz bir zamanda eleştirmesi sivasspor'a zarar verir ve yabancı oyuncuları sivas a karşı soğutabilir..
-kamil'i ceviz kabuğunu doldurmayacak bir konu üzerine eleştirmektense sivassporun yeni yapılacak stadyumu, yapılan ve yapılacak transferler , taakımın gelecek sezonki hedefleri konusunda yazılar yazılsa daha faydalı olacaktır..
-elimizde bir kamil var onada sahip çıkalım adamın demecini tartışmaktansa kamilin reklamını yapalım abdullah abi..
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 25.06.2011, 12:02   #18
Metal Gear
Usta Yiğido

Metal Gear - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

727 Mesajına 1.433 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 755 Metal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISIMetal Gear COK SEVILEN BIR KISI

Merak ediyorum A.YİĞİT hergün yazmak zorunda mı?
Gazete ona böyle bir görev vermiş mi acaba,yani her gün yazmasını istemiş mi?
Bence biraz kafa dinlesin,stres atsın...
Karın ağrısı,kuyruk acısı vb..
Köşe yazısı değil de sanki forumlarda yazıyor..
Metal Gear isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Metal Gear'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.06.2011, 12:02   #19
ahhguzum
Yiğido

62 Mesajına 88 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 589 ahhguzum FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

ben o yazıyı okumuştum abdullah abinin tamamen yanlış anlamışlar ne beklenirdiki zaten bizim sivas halkından hemen vur abalıya ön yargı diz boyu...(tabi herkesi kastetmiyorum yine yanlış anlamayın)grosizki sivasda sosyal hayat yok demiş kimse bu adama tanıtmamış o zaman sivası.ben şehir dışına yerleştim suan tabi ama 6 yıl önce orda sulta otelde müzisyenlik yaptık 2 yıl boyunca insanlar çatır çatır içiyordu valla eğlence diz boyuydu...sivas iyi anlatılsın futbolculara o zaman...
ahhguzum isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda ahhguzum'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 25.06.2011, 12:07   #20
akifesk
Usta Yiğido

akifesk - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

406 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 656 akifesk FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

bence bu konu kapanmalı ve unutulmalı.. lütfen.
akifesk isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
anlamada, olmaz, sorun, varsa, yapacak, şey