Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Taraftarlar Bölümü > Taraftar

Taraftar SivasSpor Taraftarı hakkında yorumlar

Seçenekler Arama Stil

Bu kural kalktı da haberimiz mi yok!
Alt 20.10.2011, 13:05   #1
Yusuf Çevik
Usta Yiğido

Yusuf Çevik - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

778 Mesajına 1.676 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 776 Yusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yokYusuf Çevik Fazla söze gerek yok
Standart Bu kural kalktı da haberimiz mi yok!

Abdullah YİĞİT

Ligin ilk haftasında oynanan K.Karabükspor-Sivasspor maçında Sivas aleyhine verilen iki penaltıyıda hatırlarsınız. Hatırlamayanlar için söyleyeyim, birisi çok açık penaltı, diğerinin ise penaltıyla uzaktan yakından alakası yoktu. Çok açık penaltı dediğim pozisyonda, topsuz alanda bizim defans oyuncusu rakip oyuncuyu al aşağı etmişti. Önceden böyle pozisyonlara penaltı çalınmıyordu. Ancak MHK, sezon öncesinde yaptığı açıklamada, özellikle duran toplarda ceza sahasındaki itiş-kakışa sıfır tolerans gösterileceği belirtilerek futbolcular uyarılmıştı. Fakat bu uyarılara fazla dikkat etmeyen( yanlış hatırlamıyorsam) Navratil, rakibini yere indirmişti, hakemde haklı olarak penaltı noktasını göstermişti. Tabi bu penaltıyı vermekle ne kadar doğru karar verirdiyse, diğer penaltıyı vermekle o kadar büyük hata yaptı. Kendini yere bırakan rakip futbolcuya “ hakemi aldatmadan” sarı kart verileceği yerde, numara yapan futbolcuyu ve takımını ödüllendirip penaltı vermişti. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen bütün bunları niçin yazıyorum biliyor musunuz?

Süper lig maçlarını takip edenlere soruyorum; “Sivasspor’a verilen bu iki penaltıdan sonra, bu gerekçeyle daha sonra oynanan 5 haftada hiç penaltı verildi mi?” Kesinlikle verilmedi. Hatta geçen hafta oynanan Trabzon-Ankaragücü, Orduspor-Eskişehirspor maçlarını izlerken “ Demek ki bu kural sadece Sivasspor’a işliyormuş” demekten kendimi alamadım. Tabiî ki, “ Bu kuralı sadece Sivasspor aleyhine uygulayalım” diyen olmaz, olamazda. Ama o haftadan, hatta o maçtan sonra, geçen 5 haftada bu gerekçeyle penaltı çalınmaması ilginç değil mi? Eğer bu kural gerçekten takım ayırt edilmeden uygulanacaksa Trabzon-A.Gücü maçında en az 3-4 penaltı vardı. Ordu maçında ise rakibi Eskişehirspor’un topsuz alanda Burhan’ın yere indirilmesine penaltı çalınmalıydı. Dikkatimi çeken bir başka konuda, Karabük’te Sivasspor’un yenilmesine çanak tutan Serkan Çınar, o maçtan sonra tam 3 kez Bank Asya’da maç yönetti. Yani MHK bir bakıma bu hakemin yaptığının yanlış olduğunu kabul etmiş görünüyor.

KALE ARKASI BİLET MESELESİ

Sivasspor-Gaziantep maçından sonra çok sayıda şikayet aldım. Bunların büyük bir kısmı “ Kale arkaları neden boş kaldı diye sitem ediyorsunuz, ama gişeye gittiğimizde bilet kalmadı cevabını alıyoruz…” gibi şeklinde sitemlerde bulundu. Aşağı yukarı benzer şikâyetleri en az 5 kişiden duydum. Kulüp Genel Müdürü sayın Cafer Kaplan’ı arayıp, taraftarın bu sitemini ilettim. Sayın Kaplan konuyla ilgili olarak şunları söyledi “Bildiğin gibi havuz tarafındaki kale arkasını çocuk ve bayanlara ayırdığımız için satmadık. Gar tarafındaki kale arkasının biletinin bitmesi diye bir şey söz konusu olamaz, çünkü ben bizzat maç başlayana kadar gişelerin oradan ayrılmadım. Ancak şuna şahit oldum. Birkaç kişi gelip havuz tarafındaki kale arkasını sordu, onada doğal olarak yok dendi. Bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Sivasspor kulübü olarak stada seyirci koltuk sayısına göre bilet bastırıyoruz. Gar tarafındaki kale arkasının bileti maç başlayana kadar vardı”

Yorum sizlerin…
Yusuf Çevik isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Bu kural kalktı da haberimiz mi yok!
Alt 20.10.2011, 13:24   #2
58 SiVaSıM 58
YASAKLI ÜYE

58 SiVaSıM 58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

484 Mesajına 780 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick58 SiVaSıM 58 ist ein wunderbarer Anblick
Standart Cevap: Bu kural kalktı da haberimiz mi yok!

hakemlerin bu sene cephe aldığı çok açık ama BİZİ KİMSE DURDURAMAZ
58 SiVaSıM 58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2011, 14:06   #3
DaNGeR0uS
Acemi Yiğido

DaNGeR0uS - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

54 Mesajına 103 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 519 DaNGeR0uS FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

zaten mhk başkanıda söyledi sivas maçında hataların çok oldugunu kabullendi o yüzden bank asyada maç yönetmeye başladı Serkan Çınar
Alt 20.10.2011, 14:24   #4
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 619 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Aptullah abi,iyi güzel yazmışında ama hep boşuna olmuş. Baksana MHK bu adi adam Barış şimşek'e yine maç vermiş. Benim içimden " En iyisinin!!!!!!...)"diye başlamak gelyor ama yapamıyorum, sadece " Hakemmi en iyisinin........ demek istiyorum

Konu favori58 tarafından (20.10.2011 Saat 14:25 ) değiştirilmiştir.. Sebep: tashih
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2011, 14:54   #5
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 748 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

gar trıbun bıleti yok dendı ben ordaydım stadyumda ki 2 gişe acıktı,gişenın bırı havuz trıbunu bıletı verıyordu,dıger gışe maraton trıbun bıletı satıyordu
infial§ isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2011, 16:30   #6
muhsin koçak
Usta Yiğido

muhsin koçak - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

416 Mesajına 603 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 803 muhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISImuhsin koçak COK SEVILEN BIR KISI

Alıntı:
YuSuF Nickli Üyeden Alıntı Mesajı Göster

Abdullah YİĞİT

Ligin ilk haftasında oynanan K.Karabükspor-Sivasspor maçında Sivas aleyhine verilen iki penaltıyıda hatırlarsınız. Hatırlamayanlar için söyleyeyim, birisi çok açık penaltı, diğerinin ise penaltıyla uzaktan yakından alakası yoktu. Çok açık penaltı dediğim pozisyonda, topsuz alanda bizim defans oyuncusu rakip oyuncuyu al aşağı etmişti. Önceden böyle pozisyonlara penaltı çalınmıyordu. Ancak MHK, sezon öncesinde yaptığı açıklamada, özellikle duran toplarda ceza sahasındaki itiş-kakışa sıfır tolerans gösterileceği belirtilerek futbolcular uyarılmıştı. Fakat bu uyarılara fazla dikkat etmeyen( yanlış hatırlamıyorsam) Navratil, rakibini yere indirmişti, hakemde haklı olarak penaltı noktasını göstermişti. Tabi bu penaltıyı vermekle ne kadar doğru karar verirdiyse, diğer penaltıyı vermekle o kadar büyük hata yaptı. Kendini yere bırakan rakip futbolcuya “ hakemi aldatmadan” sarı kart verileceği yerde, numara yapan futbolcuyu ve takımını ödüllendirip penaltı vermişti. Aradan bunca zaman geçmesine rağmen bütün bunları niçin yazıyorum biliyor musunuz?

Süper lig maçlarını takip edenlere soruyorum; “Sivasspor’a verilen bu iki penaltıdan sonra, bu gerekçeyle daha sonra oynanan 5 haftada hiç penaltı verildi mi?” Kesinlikle verilmedi. Hatta geçen hafta oynanan Trabzon-Ankaragücü, Orduspor-Eskişehirspor maçlarını izlerken “ Demek ki bu kural sadece Sivasspor’a işliyormuş” demekten kendimi alamadım. Tabiî ki, “ Bu kuralı sadece Sivasspor aleyhine uygulayalım” diyen olmaz, olamazda. Ama o haftadan, hatta o maçtan sonra, geçen 5 haftada bu gerekçeyle penaltı çalınmaması ilginç değil mi? Eğer bu kural gerçekten takım ayırt edilmeden uygulanacaksa Trabzon-A.Gücü maçında en az 3-4 penaltı vardı. Ordu maçında ise rakibi Eskişehirspor’un topsuz alanda Burhan’ın yere indirilmesine penaltı çalınmalıydı. Dikkatimi çeken bir başka konuda, Karabük’te Sivasspor’un yenilmesine çanak tutan Serkan Çınar, o maçtan sonra tam 3 kez Bank Asya’da maç yönetti. Yani MHK bir bakıma bu hakemin yaptığının yanlış olduğunu kabul etmiş görünüyor.

KALE ARKASI BİLET MESELESİ

Sivasspor-Gaziantep maçından sonra çok sayıda şikayet aldım. Bunların büyük bir kısmı “ Kale arkaları neden boş kaldı diye sitem ediyorsunuz, ama gişeye gittiğimizde bilet kalmadı cevabını alıyoruz…” gibi şeklinde sitemlerde bulundu. Aşağı yukarı benzer şikâyetleri en az 5 kişiden duydum. Kulüp Genel Müdürü sayın Cafer Kaplan’ı arayıp, taraftarın bu sitemini ilettim. Sayın Kaplan konuyla ilgili olarak şunları söyledi “Bildiğin gibi havuz tarafındaki kale arkasını çocuk ve bayanlara ayırdığımız için satmadık. Gar tarafındaki kale arkasının biletinin bitmesi diye bir şey söz konusu olamaz, çünkü ben bizzat maç başlayana kadar gişelerin oradan ayrılmadım. Ancak şuna şahit oldum. Birkaç kişi gelip havuz tarafındaki kale arkasını sordu, onada doğal olarak yok dendi. Bu işte bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Sivasspor kulübü olarak stada seyirci koltuk sayısına göre bilet bastırıyoruz. Gar tarafındaki kale arkasının bileti maç başlayana kadar vardı”
Yorum sizlerin…

Saat 17.30 da gişeye gittiğimde sadece 2 yerde bilet vardı.Birincisi kadınlar ve çocuklara ayrılan tribün ki oraya girmemiz mümkün değildi;ikinciside maraton tribünü A blok. Saat 6 ya kadar acaba birileri biletini satar mı diye etrafta dolanıp durdum,bilet bulamayıncada isyan edip evin yolunu tuttum.
Şimdi sayın Kaplana soruyorum; sen mi yalancısın yoksa ben mi?
muhsin koçak isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda muhsin koçak'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.10.2011, 16:33   #7
starkhan
Yeni Yiğido

starkhan - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 Mesajına 5 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 starkhan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

Abdullah Yiğit taraftarı suçlar tarzda konuşmuş ama maç saati bilet gişelerinin olduğu tarafa gitme zahmetinde bulunsaydı, sadece bayanlar için havuz tarafı ve maraton biletlerinin satıldığı iki tane gişenin açık olduğunu görebilirdi.''Antep gibi önemli maçta neden insanlar maça gelmemişmiş ve neden kale arkaları boşmuş'' Allah aşkına Cafer Kaplan beyefendinin söylediklerine mi inanıyor yoksa benim gibi kale arkası gar tarafı biletin satılmamış olmasına isyan edip staddan sinirli bir şekilde maçı izlemeden ayrılan yüzlerce insana mı inanıyor acaba? Maç saatine yarım saat kala stada gittiğimde iki gişe faaldi ve gar tarafı bileti yok denildi bunu herkes böyle bilsin. Hem bilet satmayıp hem de taraftar neden gelmiyor demek ne kadar doğru bir şey olur onuda insanların takdirine bırakıyorum.
starkhan isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda starkhan'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 20.10.2011, 19:44   #8
HALIL
Usta Yiğido

HALIL - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.249 Mesajına 1.911 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1279 HALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende ZukunftHALIL hat eine strahlende Zukunft

tamam yeter artik hakemler'nen ugrasmayi birakalim onumuze bakalim 7. haftadayiz herkezin cani yaniyor haklemlerden !
Alt 20.10.2011, 20:02   #9
kadirkck
Yeni Yiğido

12 Mesajına 29 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 518 kadirkck COK SEVILEN BIR KISIkadirkck COK SEVILEN BIR KISIkadirkck COK SEVILEN BIR KISIkadirkck COK SEVILEN BIR KISI

klübümüzün genel müdürü kusura bakmasın da ya o nerde durduğunu bilmiyor ya da taraftarı aptal yerine koyuyor bilet vardı madem neden satılmıyor bize bilet yok dahada gelmez deniliyor gözümün önünde kaç tane hemşehrimiz maçı bıraktı gitti bizde mecburen maratondan aldık insanlar bişeylerden fedakarlık yapıyor belki bi ihtiyacını erteliyor maça geliyor, kale arkası bileti yok ama kale arkası tribünleri boş. sivasında ekonomisi ortada insanların maça ayıracağı belli bi bütçesi var bütçesine göre bilet fiyatı var ama bilet yok. inşallah bi dahaki maçlarda böyle sıkıntılar yaşanmaz.

anadolu takımlarının maçlarında bizim kadar taraftarı olan yok bunuda kaybetmememiz lazım bunun için gereken önlemler alınmalı taraftara sıkıntı yaşatılmamalı bilet bulamayıp geri dönen taraftar bi daha maça gelir mi?
kadirkck isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 20.10.2011, 20:12   #10
58MUAMMER58
YASAKLI ÜYE

58MUAMMER58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.294 Mesajına 2.666 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok58MUAMMER58 Fazla söze gerek yok

HAKEMLER son 3 sezondur sivasspora karşı adil değiller bu bir gerçek tmm takımdada bazı eksiklikler varda hakemlerin takımına göre karar vermeside gözden kaçırılmamalı hakemlerin adil olmasını diliyorumbilet konusunda ise kulüp yöneticileri müdehale etmeli nedemek bilet yok demek olan yeri satmamak sivasa ihanettir inşallah düzelir umut ediyorum zira sivassporun taraftar desteğine çok ihtiyacı var
58MUAMMER58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
haberimiz, kalktı, kural