Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Bakkal: Bir kıvılcım lazım
Alt 12.10.2010, 10:43   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Bakkal: Bir kıvılcım lazım

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal Sivassporda geride kalan 14 haftalık performansını ve özellikle yeni sezonda geride kalan7 haftalık periyodu Mustafa Ateş'e değerlendirdi.

Sivasspor teknik direktörü Mesut Bakkal arkadaşımız Mustafa Ateş’e çok özel açıklamalarda bulundu.7’ıncı haftada 6 puan alan ve maç başına 1 puan parolasıyla yoluna devam eden Sivasspor’da birinci teknik patron Mesut Bakkal bütün yaşanan olumsuzluklara sadece ,”ŞANSSIZLIK” diyorum dedi.

İşte Mesut Bakkal’ın açıklamalarından satır başları:
*6 puana övgü olmaz.
*Eleştirilere açığım. Sınırı aşanlar hariç
*Ben işimi yapıyorum.
*Sivasspor ilk takımım değil, son takımımda olmayacak.
*Yönetime sahip çıkılsın.
*Çimleri, doktorları bahane eden başkanlar var.
*Sivas’a gelirken engellenmek istendim.
*Rıdvan Dilmen bana ,”hoca gitme. İntihar etme “dedi.
*Kolay kolay pabuç bırakmam.
*Parayla pulla işim olmaz.
*Otoban çok yakın. Atlar giderim.
*Düz ve dik duran hocasına sahip çıkan kazanır.
* Evim yok. Tesiste yaşıyorum.
*Son dakikalar kaderimiz oldu.
*Kupada hedefimiz gruplara kalmak.
*Kulübün internet sitesi daha faal olacak.
*Her günümüz taraftara açık. Kapalı değiliz.
*Futbolculara izin vermeyeceğim. Hazırlık maçı düşünmüyorum.

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal Sivasspor’da geride kalan 14 haftalık performansını ve özellikle yeni sezonda geride kalan7 haftalık periyodu değerlendirdi.
Kadro kurmakta zorlanıyorum
Bakkal,” 14 haftada 10 beraberlik 3 mağlubiyet 1 galibiyet aldık. Aslında çok fazla geriye dönüp takılmamak lazım. Ancak bahane olsun diye söylemiyorum. Çok büyük şanssızlıklar yaşadık. Sakatlıklar bizi resmen yıktı. Kadro kurmakta adeta zorlanıyorum. Galatasaray maçındaki ilk 11’imizi yaşanan sakatlıklar ve verilen cezalar nedeniyle bir türlü ikinci defa oynatamadık.”dedi.
6 puana övgü olmaz
Sivasspor teknik direktörü Mesut Bakkal,” Şu an lig hedefimizden çok uzaktayız. En az 10 puanda olmamız gerekirdi. Kazanmamız gereken maçlarda puan kaybettik. Şu anki elde etiğimiz 6 puan için zaten övgü olmaz.”dedi.
Eleştirilere açığım. Ancak bir yere kadar
Sivasspor teknik direktörü Mesut Bakkal,” Maçlardan sonra özellikle internet sitelerinde kaybettiğimiz zaman ağır eleştiriler alıyorum. Eleştirilere hak veriyorum. Ancak, “Hocam bu hafta Kamanan’ı niye oynatmadı” diyenlere değil.”dedi.
Herkes işini profesyonel yapmalı
Bakkal,” Türkiye’de en çok Teknik Direktörler eleştirilir. Hatta kulüp çalışanlarını, çimcileri, doktorları bile alınan kötü sonuçlara bahane ederek gönderen kulüp yöneticileri vardır. Bizim az bildiğimiz, herkesin çok bildiği işi yapıyoruz. Futbolcular çok sakatlanıyor diye çimcileri kovan başkanlar var. İşimi yapamadığımı hissettiğim an ısrar etmem. Ancak kimseye de pabuç bırakmam. Ben buralara tırnaklarımla kazıyarak geldim. Otoban tesislerimize çok yakın. Benim bir takım elbisem ve bir çift ayakkabım var. İşin iyi gitmediğini anladığım an eyvallah derim. Benim parayla pulla işimiz olmaz.”dedi.

Kimseyle sorunum yok
Bakkal,” Sivasspor’da ki işimi severek yapıyorum. Başkanla, Yöneticilerimle aramız çok iyi. Bize her türlü imkanı sunuyorlar. Adam gibi adamlarla çalışıyorum. Taraftarlarla aramız çok iyi. Sivas’ı çok seviyorum. Burada işimizi severek yapıyorum. Ailem yok. Evim, her şeyim tesisler. Burada yatıp burada kalkıyorum.”dedi.
Hoca gitme dediler. Kabul ettim
Sivasspor teknik direktörü Mesut Bakkal ilginç bir gerçeği de itiraf etti. Bakkal, geçen sezon Sivasspor’un kritik lig mücadelesi sürerken beni aradılar. Teklifi severek kabul ettim. Ancak bana birçok spor adamı, hocam nereye gidiyorsun. O fikstürde takımı kurtarman mümkün değil .”dediler. Yorumcu Rıdvan Dilmen, hocam aklın başında mı? Diyerek görevi kabul etmemi eleştirdi.
Kupada hedefimiz var
Ligde sıkıntılı haftalar yaşıyoruz. Kupada da rakibimiz Manisa spor. İç saha avantajını iyi kullanıp gruplara kalmak istiyoruz. Kupada kesinlikle finale kadar gitmek istiyoruz. Ligde bizi sıkıntı yaşamamıza sebep olan futbolcularımız yavaş yavaş düzeliyor. Sedat’ın cezası bitiyor. Kamanan yakında takıma dönecek. Hayrettin düzeldi.
Ferhat iyileşiyor.”dedi.
İnternet sitemize el attım
Sivasspor teknik Direktörü Mesut Bakkal, taraftarımızla iletişim sorunumuzu çözmek için resmi internet sitemize el attım. Son gelişmeleri buradan taraftarlarla paylaşacağım. Ben her hafta röportaj vereceğim. Her hafta 3 futbolumuz açıklama yapacak. Antrenman programımızı burada duyuracağım. Kimseye kapalı olmayacağız.”dedi. Bakkal,” taraftarlarla bütünleşmek için haftanın bir antrenmanını 4 Eylül Stadyumunda yapabiliriz. Neden olmasın. Bu fikrinize katılıyorum.
Oyuncu değişikliği taktik icabı
Karşılaşmalarda oyuncu değişikliği konusunda yapılan eleştirilere pek katılmadığını söyleyen Sivasspor teknik direktörü Mesut Bakkal,” Son Gaziantespor maçında Pedriel’i neden oyuna almadın.” Diye eleştiride bulundular. Orta sahamız oyundan düşmüştü. Erman ve Saido oyundan düşünce o bölgeyi güçlendirmek istedik. Pedriel’i almak yerine son anda Sedat’ı oyuna aldım.”dedi.
Kayseri maçı programı belli oldu
Sivasspor’un hafta sonu oynayacağı Kayserispor maçının programını yaptığını ifade eden Teknik Direktör Mesut Bakkal,” futbolculara izin vermeden çalışmalara devam edeceğim. Cuma günü son çalışmayı yaptıktan sonra Cumartesi günü Kayseri’ye gideceğiz. Pazar günü maçımızı oynayıp Sivas’a dönerek hemen Bucaspor maçının hazırlıklarına bir gün bile izin vermeden başlayacağız.”dedi.
Bakkal,” sakatlıklar ve yabancı futbolcuların ülkelerinde olması sebebiyle ara boşlukta hazırlık maçı yapmayı uygun görmediğini sözlerine ekledi.
Hoca Türk olsa kovarlar.
A Milli Takımın Almanya karşısında tel tel döküldüğünü kadronun yanlış kurulduğunu söyleyen Sivasspor teknik direktörü Mesut Bakkal,” bizlerden biri şu an takımın başında olsa idi. Anında kellesi istenirdi. Hoca Türk olsa kesin kovulması istenirdi. Takım mücadele ruhundan uzak, formsuz futbolcularla dolu. Ama takımın teknik direktörü hala takımın başında .”dedi.

Kaynak: Sivaspostası

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır  
Bu Konuda SivasSpor.Com'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...

Etiketler
bakkal, kıvılcım, lazım