Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > Haberler > Haberler

Seçenekler Arama Stil

Korkaklar Asla Kazanamaz
Alt 04.03.2009, 08:50   #1
SivasSpor.Com
Site Habercisi

SivasSpor.Com - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

4.971 Mesajına 24.141 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 10 SivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yokSivasSpor.Com Fazla söze gerek yok
Standart Korkaklar Asla Kazanamaz

F.Bahçe maçında 2-1 öndeyken, korkak futbol oynamadık. Korkaklar hiçbir şey kazanamazlar. Sahada başarmak için mücadele edenler mutlaka başarıyı yakalamışlardır.

Avrupa'da başarılı olmak istiyoruz. İmkanlarımızla Avrupa'da iyi işler yapabileceğimizi biliyoruz. Yeter ki biz oraya girelim. 3-5 yeriz ama 8 yemeyiz."

Türkiye onu, 'Asker Bülent' olarak tanıdı. Fenerbahçe forması altında Gol Kralı oldu, futbolculuktan teknik direktörlüğe transfer oldu. Yeşil sahalardan uzaklaşmayan Uygun, Sivasspor'u kısa sürede hem ligin zirvesine çıkardı, hem de takdir edilen başarılara imza attırdı.

Lig ve kupanın iddialı takımı olan Yiğidolar'ın teknik patronuyla kamp yaptıkları Riva kampında buluştuk. Cana yakınlığı ve açık sözlülüğüyle yine bizlerden tam puan aldı.

"Konuma ve kadroya baktığımızda camiamızın hayal bile edemediği başarılara imza attık" diyen genç çalıştırıcı sözlerine şöyle başladı: "Bu kadronun bu kadar kısıtlı imkanlarının olduğu ortamda buraya gelmiş olması, insana huzur vermesi, sahada iyi mücadele eden ve sonuç ne olursa olsun sahadan çıkarken alkışlanan bir takım olduk.

TÜKÜRDÜKLERİNİ YALADILAR

Biz, şu an ki konum itibariyle yaptıklarımızla Türkiye'de 50 yıllık futbol tarihinde kısıtlı bütçesiyle ilkleri başarmış bir Sivasspor takımıyız. O yüzden onlarla olmaktan, çalışmaktan, onları izlemekten çok mutluyum.

18 yaşında futbolculuğa başladığımda babam bana şöyle dedi; "Futbolu bırakınca antrenör olacaksın" 18 yaşından futbolu bıraktığım 31 yaşına kadar, saha içerisinde antrenör gibi düşünerek kendimin hazırlayıcısı oldum. Kalbimdeki sevgiyi takımıma verdim.

3 sene önce teknik direktörlüğe başladığımda "Bunlar 3-6 hafta sonra düşer" dediler. Aradan 3 sene geçti hala ligin zirvesinde bir Sivasspor bulunması ve onların başında Bülent Uygun'un olmasından rahatsız olanlar, söylemlerinin gerçekleşmemesi sebebiyle tükürdüklerini yaladılar" dedi.

HAYALPEREST DEĞİLİM

Bülent Uygun şampiyonluk konusunda ise iddialı. Sivas'ın patronu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hedefimiz Anadolu'dan bir takımın şampiyon olmasıdır. Bunu ben de arzuluyorum. 5 sene içerisinde bunun olacağını düşünüyorum. İnşallah bunun başında bir Türk hoca olarak ben olmak isterim. Avrupa'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek için bizde her türlü plan var. Biz Avrupa'da başarılı olmak istiyoruz. İmkanlarımız diğerleri kadar çok üst düzeyde olmasa bile kendi imkanlarımızla Avrupa'da iyi işler yapabileceğimizi biliyoruz. Biz savaşmaya hazırız. Yeter ki biz oraya girelim. Biz ülkemizi en iyi şekilde temsil ederiz. 3-5 yeriz ama 8 yemeyiz.

Bunun dışında kendimle ilgili bir UEFA Kupası'nı, bir Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldırmak, Milli Takımlar'da Avrupa, Dünya Kupası şampiyonluklarını kaldırmak var. Ben bunların hayallerini kurdum. Hiçbir zaman hayalperest gibi yaşamadım. İnandım, istedim, arzuladım, çalışıyorum, araştırıyorum. İnşallah da Allah bana bunları nasip eder. Hayallerim bunun üzerine."

AVANTAJLI SKOR İSTİYORUZ

Yiğido'nun cesur patronu F.Bahçe lig maçını ve oyun şablonuyla ilgili olarak da şu yorumu yaptı: "Fenerbahçe maçında 2-1 öndeyken, korkak futbol oynamadık. Korkaklar hiçbir şey kazanamazlar. Cesaretle mücadele edip, sahada başarmak için mücadele edenler de sahada mutlaka başarıyı yakalamışlardır. Biz futbolculara cesaret aşılamaya çalışıyoruz. Ne yapmaları gerektiğini söylüyoruz. Yarın (bugün) iki ayaklı bir karşılaşma olduğu için bu maçta taktiksel bir oyunu sahaya yansıtmayı hedefliyoruz. O düşünce ile kurulmuş bir kadro ile sahaya çıkmak ve kendimize avantaj sağlayacak bir skorla dönmek istiyoruz."

Bizi Twitter'den takip etmek için tıklayınız....

Yorumlarınızı ilgi ile okuyup beğeniyoruz.
Ancak; yorumlarınızı mümkünse küçük harflerle yazınız lütfen....
SivasSpor.Com isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevap: Korkaklar Asla Kazanamaz
Alt 04.03.2009, 08:52   #2
pover58
Usta Yiğido

501 Mesajına 741 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 770 pover58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR
Standart Cevap: Korkaklar Asla Kazanamaz

hocam herzaman her yerde seninleyiz.
pover58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 09:31   #3
atabey07
YASAKLI ÜYE

atabey07 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

14 Mesajına 16 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 atabey07 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt

bülent başkan senden şampiyonluk istiyoruz. bize şu şampiyonluğu yaşat
atabey07 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 10:43   #4
konartr58
Tecrübeli Yiğido

229 Mesajına 362 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 konartr58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

sivassporun artık az bütçe ya da akdro zayıflığı gibi bir bahane bulması inandırıcı olamaz.çünkü eksiğine rağmen bir başarı noktası yakalamışsa ve bunuda iki yıldır sürdürüyorsa onların şunu var benim şunum yok mazereti haklı olmaktan çıkmıştır.başardığına göre artık konumun mazeret olmaktan çıkmıştır sayın hoca.şimdi artık önünde tek hedef var oda şampiyon olmaktır.
konartr58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:01   #5
SS_58
Yeni Yiğido

SS_58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1 Mesajına 1 kez Teşekkür Edildi
Tecrübe Puanı: 0 SS_58 isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

MEDYATİK BAŞKAN NE ZAMAN ACABA SİVASI BIRAKIP FENERE KAÇACAN.
ÇOK KONUŞUYORSUN ÇOK....AYIP DAHA SEN YENİSİN BU ALEMDE...ERKEN ÖTEN HOROZUN KAFASINI UÇURULAR ......ONUN İÇİN TAKIMI ÇALIŞTIRIP ŞAMPİYONLUĞA HAZIRLA.İNSANLARI SİVASA DÜŞMAN ETME ZATEN ADIMIZ ÇIKTI 90 A İNMEZ 80 E......AŞAĞIDAKİ YORUMLAR BUNUN EN AÇIK ÖRNEĞİDİR....

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun’un dünkü sözleri ortalığı karıştırdı. Galatasaray’ın Fenerbahçe; Beşiktaş’ın da Liverpool yenilgilerini hatırlatarak, “5 yeriz, 7 yeriz ama 6 yemeyiz, 7 yeriz, 9 yeriz ama 8 yemeyiz” sözleri olay yarattı. www.fanatik.com.tr’de yapılan 100’ün üstündeki yorumlarda genç hoca ağır bir dille eleştirildi:

Sivas’a karşı bir antipati oluşturuyor. Kişisel görüşleri takıma mal oluyor.
Onur Davran

2 sene önce Sivas mı vardı? Biraz ayağınız yere bassın!
Onur Biçer

Sivas takımını nefret ettirmek mi istiyorsunuz?
Asaf Ergun

Bülent Uygun kendini Maurinho sanıyor. Hakem ve şans yardımıyla zirvedesiniz. Kimi ezerek yendiniz ki bu ligde?
Emil Orucov

Bu ne biçim anlayıştır anlamadım. Bir Türk antrenör böyle derse ne olacak bizim futbolumuzun hali...
Murat Karakuş

Galatasaraylıyım ama Sivas şampiyon olacağına son maç çelme takalım, Fener olsun, kim olursa olsun.
Oğuz Kağan

Fenerbahçe’ye yenildiğin hafta gündemi değiştirip konuyu başka taraflara çekerek başarısızlığını örtmeye çalışma.
Emre Ekler

Sen onla bunla uğraşacağına Fener’e nasıl teknik direktör olurum diye uğraş. Senin için Sivas amaç değil araçtır. Bunu inkar et elini öpeyim.
Bilal Erdemir

Bizim maçtan önce hepiniz Sivaslıydınız.
Uğur Akça

Bir Şampiyonlar Ligi’ne git.Ondan sonra görelim kaç tane yiyeceksiniz.

ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..
SS_58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:06   #6
Dağcı
Usta Yiğido

Dağcı - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

99 Mesajına 134 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 864 Dağcı BU GIDISLE COK MESHUR OLACAK

Doğru, korkaklar kazanamaz ama tebdirli olmak'ta fayda vardır.

"Bir saniyesine bile hakim olamadığınız, hükmedemediğiniz bir hayat için, bir dünya için, bu kadar fırıldak olmanın anlamı yoktur."
Muhsin YAZICIOĞLU
Dağcı isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:33   #7
yeniceri_can
Usta Yiğido

yeniceri_can - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

265 Mesajına 556 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 730 yeniceri_can FAZLA SÖZE GEREK YOKyeniceri_can FAZLA SÖZE GEREK YOK

nedendir bilmiyorum ama şampiyonluk yarışında olan takımlar içerisinde en çok konuşan antrönör bizimki.hocam gereksiz konuşmalar yaparak antipati kazanıyorsun.bizene kim kimden kaç yediyse yedi bırak Allah aşkına.
Alt 04.03.2009, 11:05   #8
S1vasLee
Yiğido

S1vasLee - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

97 Mesajına 135 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 643 S1vasLee FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Sizleri seviyoruz hocammm arkanızdayız............En büyük Bülent Uygun Şampiyon Sivasspor.

Kendilerini bitmez cümle sananlara , benden küçücük bi nokta .
S1vasLee isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:30   #9
Besyo_cu
Usta Yiğido

Besyo_cu - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

2.819 Mesajına 8.169 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1252 Besyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende ZukunftBesyo_cu hat eine strahlende Zukunft

Ne olursa olsun Hocamızın arkasındayız bu takımı Bülen Hoca buralara getirdi Allah korusun Türkiye Kupasından elensek bile bu görüşüm değişmeyecek. Unutmayalım biz hersene Şampiyonluğa oynayan Türkiye kupasında en kötü çeyrek Final oynayan bir takım değiliz. Ancak şu anda hem ligde hemde kupada cok önemli yerlerdeyiz biraz bulunduğumuz ortamın tadını keyfini cıkarmaya calışalım bırakalım herkes kendi işini yapsın...
Besyo_cu isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 04.03.2009, 11:47   #10
yener_sahin
YASAKLI ÜYE

811 Mesajına 2.057 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 yener_sahin FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

Hep hocanızın arkasın da olun zaten.O da fb nin arkasında durmaya devam etsin.Fb de ona kalmıştı zaten.Son maçta hem kendini hem bizi rezil ettin.hakeme kızarsın basın sözcüsünden fazla demeç verirsin hakem hatasıyla maç alırsın faul mu değil mi diye düşünürsek futbol oynayamayız dersin.

ee fb ye gelince sus.ofsayt golunü alexin faulunü yut.Yazıklar olsun hocam daha ne diyelim.hayallerimizle oynadın.Seni bülent yapan sivasa uygun muamele yapmadın.Hep aklında fb vardı.fb de sana kaldı.
yener_sahin isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla

Etiketler
asla, kazanamaz, korkaklar