Ana Sayfa  |  Site Haritası  |  Forum  |  Chat
‹ Anasayfaya geri dön  |  Sivaslilar.net  |  Sivastuning.com
Sivasspor

Hoşgeldiniz
Zurück   SivasSpor.com - Yiğidoların Özgür Sesi > SivasSpor > Yazarlar Ne Dedi?

Yazarlar Ne Dedi? Köşe yazarları

Seçenekler Arama Stil

Bu kadar yanlışa bir puan iyi!
Alt 13.12.2011, 07:41   #1
Salim58
Usta Yiğido

Salim58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

6.501 Mesajına 17.014 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 1581 Salim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz seinSalim58 kann auf vieles stolz sein
Standart Bu kadar yanlışa bir puan iyi!

Beni en çok üzen Sivasspor’un kendi evinde puan kaybetmesi filan değil. Futbol bu, kazanacakta kaybedecekte. Ama göz göre göre kaybettiği zaman insan üzülüyor. Perşembe günü oynanan Orduspor maçını oturup izleyin. Kaleci Borjan’ın en az 3 defa boşa çıktığını, bir o kadarda ceza alanında altıpasın içine kesilen toplara çıkmadığını görürsünüz. Biraz şansımızdan, birazda beceriksizlikten Ordu atamadı. Ama dün akşam Manisa affetmedi.

Yenilen ilk golde Isaac’a Hayrettin çok rahat kafa vurduruyor ama o kafadan önce altıpasın içindeki topu kaleci almalıydı. Bunu geçtik; İkinci gol tam bir komedi. Kaleci Borjan Manisalı Isaak’ı adeta gol için davet etti. Çıkıp çok rahat alacağı topu aklı ne dediyse geri geri gidip rakibine “ Buyur gol at” dedi, o da kırmadı ve attı. Kalede Borjan, sol tarafta Hayrettin hata üstüne hata yaptı.Hiç kimse bu kaleci Borjan’a ceza sahasındaki altıpas içerisine gönderilen topları çıkıp alması gerektiğini söylemiyor mu? Buna kaleci hocası idmanlarda topu oyuna nasıl sokacağını göstermiyor mu? Dün kaleci Borjan gerçekten berbat bir futbol sergiledi.

Orta alanda Kadir inanılmaz derece fazla pas hatası yaptı. Ordu maçından sonrada yazdım, tamam Kadir gerçekten çok kaliteli bir futbolcu ama bazen aşırı güven, birazda laubalilik takıma pahalıya mal olabiliyor. Dün Kadir sadece ilk yarıda tam 5 top kaybetti. Rıza hocanın Kıvanç’la başlamamasını da anlamış değilim. Bir çift sözde Grosiçki için söyleyeceğim. Genellikle yaptığı gibi yine kenarlara kaçarak takımı için değil kendi için oynamaya çalıştı. Aldığı topların çoğunu ezdi, bir veya iki defa rakip kalede etkili olabildi. Dikkat edin 90 dakika boyunca defansa hiç yardım etmediği gibi, hücumda da istediği zaman kendini gösterip top istiyor.

Uzun lafın kısası, dün Manisa’nın maçı kazanması için herkes elinden geleni yaptı. Tribünde taraftarlar(!), kenarda hoca, sahada futbolcular.

Şu işe bakın! Bu maç Sivasspor’un alt tarafla irtibatını keseceği en önemli maç ama tribüne gelen seyirci sayısı 5 bini bile bulmuyor. Bu gerçekten çok büyük bir ayıp! Hani nerede sizin Sivasspor sevginiz? Lafa söze geldiği zaman mangalda kül bırakmazsınız ama böylesine önem taşıyan bir maça 5 TL. veripte gitmezsiniz. Maça gelenlere hem teşekkür ediyorum, hemde bir sitemimi iletmek istiyorum. Maç 2-2 olduktan sonra tribünlerde gür biçimde Sivas tezahüratını duyduk, yani maçın bitimine 10 dakika kala seyirci maçta olduğunu hatırladı, bravo size!

Abdullah YİĞİT
Salim58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 7 Kullanıcı Salim58'a Teşekkür Ediyor...
Cevap: Bu kadar yanlışa bir puan iyi!
Alt 13.12.2011, 07:48   #2
izmirliyigido
Gast

Standart Cevap: Bu kadar yanlışa bir puan iyi!

RIZA ÇALIMBAY'a saygımdan dolayı bu hafta hiçbir forumda yorum yapmayacağım ARTIK !... Çünkü yazdığım zaman oynanan futbolu eleştiriyorum, bazı kesimde beni hoca düşmanı ilan ediyor.

Ama Abdullah YİĞİT bey virgülüne kadar benim hislerimim yazmış. Ben sadece altına imzamı ilave ediyorum. Teşekkürler, eline, kalemine sağlık...

.
Yukarıdaki Mesaj için 3 Kullanıcı 'a Teşekkür Ediyor...
Alt 13.12.2011, 08:11   #3
rsimsek
Tecrübeli Yiğido

rsimsek - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

110 Mesajına 162 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 0 rsimsek isimli Üye Tecrübe Puanınızını Kapatmıştır.

bu yazı sonrsı ne denirki her harfine katılıyorum...
rsimsek isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2011, 08:26   #4
Ferhat06
Usta Yiğido

1.607 Mesajına 3.813 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 761 Ferhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende ZukunftFerhat06 hat eine strahlende Zukunft

Kadir'i eleştiriyoruz eyvallah, takımın bel kemiği bence,O'nun hatasını başka bir arkadaşı rahatlıkla telafi ediyor.Ayrıca dünyanın en iyi ortasaha oyuncuları bile pas hatası yapar,bu futbolun en doğal bi olayıdır;abartmamak lazım.Ama kaleci veya defans öyle değil.
Ferhat06 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Bu Konuda Ferhat06'a Teşekkür Eden Üyelerimiz...
Alt 13.12.2011, 08:37   #5
infial§
Usta Yiğido

infial§ - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

1.015 Mesajına 1.893 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 750 infial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunftinfial§ hat eine strahlende Zukunft

en guzel manşet forvetler borjan'a yetışemiyor
Alt 13.12.2011, 08:42   #6
58akif34
Usta Yiğido

58akif34 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

791 Mesajına 2.261 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 727 58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein58akif34 kann auf vieles stolz sein

sitede manisa maçından sonra okuduğum yorumlarda günah keçisi ilan edilen kaleci borjan rıza çalımbay ve birazda kadir şimdi bakın dikkat çekmek istediğim konu atilla antep maçında çok iyi performans sergiledi penaltı kurtardı kahraman ilan ettik sonraki maçta 6 gol yedi kadir bizim gönlümüzün yigidoşu hava yapabilir önemli değil bu maçı kaybedebilirdik buda doğal fakat rıza hoca bu takım için elinden geleni yapan bir kişi takımın gidişatı ve başarısı onunda başarı grafiğini yükseltiyor kendi sahamızda devam eden bir yenilmezlik serimiz varsa bu rıza hoca sayesinde takım son iki sezona göre büyük başarı sağlamıssa buda rıza hoca sayesinde bu takım oyuncu kazanan bir takım oyuncu kaybetmeyi herkes başarır önemli olan kazanmaktır iki hafta öncesine kadar suarez bu takımda oynayamaz deniliyordu taraftar tarafından bu hareket oyuncu kaybettirir bu oyuncuyu sahaya çıkartıp oynama hakkı verilirse buda oyuncu kazandırır şimdi borjan iki hafta yedek kalsa 3. Hafta çökmü iyi oynayacak eğer onu şu hataları yapma diyerek tekrar sahaya sürersen futbolcu kazanmış olursun son iki maç kaldı bu maçlardan muhtemelen 6 puan çıkartırız fakat maçlar oynanmadan kazanilmaz bakalım sahada neler olacak
Alt 13.12.2011, 08:48   #7
calipso
Usta Yiğido

426 Mesajına 700 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 660 calipso FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

uzun lafın kısası önümüzdeki maçta kaleci değişmeli, kadir dinlendirilmeli grosicki kızağa çekilmeli
calipso isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2011, 10:18   #8
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 621 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

Bu kadar yanlışa bir puan iyi!

Beni en çok üzen Sivasspor’un kendi evinde puan kaybetmesi filan değil. Futbol bu, kazanacakta kaybedecekte. Ama göz göre göre kaybettiği zaman insan üzülüyor. Perşembe günü oynanan Orduspor maçını oturup izleyin. Kaleci Borjan’ın en az 3 defa boşa çıktığını, bir o kadarda ceza alanında altıpasın içine kesilen toplara çıkmadığını görürsünüz. Biraz şansımızdan, birazda beceriksizlikten Ordu atamadı. Ama dün akşam Manisa affetmedi.

Yenilen ilk golde Isaac’a Hayrettin çok rahat kafa vurduruyor ama o kafadan önce altıpasın içindeki topu kaleci almalıydı. Bunu geçtik; İkinci gol tam bir komedi. Kaleci Borjan Manisalı Isaak’ı adeta gol için davet etti. Çıkıp çok rahat alacağı topu aklı ne dediyse geri geri gidip rakibine “ Buyur gol at” dedi, o da kırmadı ve attı. Kalede Borjan, sol tarafta Hayrettin hata üstüne hata yaptı.Hiç kimse bu kaleci Borjan’a ceza sahasındaki altıpas içerisine gönderilen topları çıkıp alması gerektiğini söylemiyor mu? Buna kaleci hocası idmanlarda topu oyuna nasıl sokacağını göstermiyor mu? Dün kaleci Borjan gerçekten berbat bir futbol sergiledi.

Orta alanda Kadir inanılmaz derece fazla pas hatası yaptı. Ordu maçından sonrada yazdım, tamam Kadir gerçekten çok kaliteli bir futbolcu ama bazen aşırı güven, birazda laubalilik takıma pahalıya mal olabiliyor. Dün Kadir sadece ilk yarıda tam 5 top kaybetti. Rıza hocanın Kıvanç’la başlamamasını da anlamış değilim. Bir çift sözde Grosiçki için söyleyeceğim. Genellikle yaptığı gibi yine kenarlara kaçarak takımı için değil kendi için oynamaya çalıştı. Aldığı topların çoğunu ezdi, bir veya iki defa rakip kalede etkili olabildi. Dikkat edin 90 dakika boyunca defansa hiç yardım etmediği gibi, hücumda da istediği zaman kendini gösterip top istiyor.

Uzun lafın kısası, dün Manisa’nın maçı kazanması için herkes elinden geleni yaptı. Tribünde taraftarlar(!), kenarda hoca, sahada futbolcular.

Şu işe bakın! Bu maç Sivasspor’un alt tarafla irtibatını keseceği en önemli maç ama tribüne gelen seyirci sayısı 5 bini bile bulmuyor. Bu gerçekten çok büyük bir ayıp! Hani nerede sizin Sivasspor sevginiz? Lafa söze geldiği zaman mangalda kül bırakmazsınız ama böylesine önem taşıyan bir maça 5 TL. veripte gitmezsiniz. Maça gelenlere hem teşekkür ediyorum, hemde bir sitemimi iletmek istiyorum. Maç 2-2 olduktan sonra tribünlerde gür biçimde Sivas tezahüratını duyduk, yani maçın bitimine 10 dakika kala seyirci maçta olduğunu hatırladı, bravo size!

Abdullah YİĞİT
Abdullah abi çoç doğru yazmışın ama biraz eksik olmuş. Hayrettin için az yazmışın dün tribünde bunun için kavfa çıktı. Ben bu kadar dengesiz,saatli bomba görmedim. Rıza hoca eğer biraz Sivasspor'u seviyor ve düşünüyorsa hayrettini oynatmaz Ziya gibi adam kenarda durmaz. Manisa maçında rakip forvetlere en az 3 defa gol şansı veren Hayrettin'den ne zaman kurtulacağız
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2011, 10:19   #9
favori58
Usta Yiğido

586 Mesajına 1.166 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 621 favori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblickfavori58 ist ein wunderbarer Anblick

yazı hataları için özür dilerim
favori58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Alt 13.12.2011, 10:28   #10
MESSİ58
Acemi Yiğido

MESSİ58 - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

66 Mesajına 160 Kez Teşekkür Edildi.
Tecrübe Puanı: 593 MESSİ58 FORUMLARA KATILIMI BIRAZ DAHA ARTABILIR

YİNE abdullah bey! den yanlı bi yazı daha hayrettine kasıtlı karalama kampanyası devam ediyor ordu maçında sahanın en iyisi değilmiydi hayrettin gemisini kurtaran kaptan görüntüsünde değilmiydi? spiker bile öve öve bitiremedi ama şimdi yazdıklarından utanmıyorsun futbolcumuzu karalıyorsun!ilk golde kafayı nasıl vurdurmuşmuş! orda kalecinin çıkıp müdahale etmesi gerekmezmiydi hemde çok rahat alacağı bir toptu!!! dünkü beraberliğin baş mimarı kalecimizdi ama unutmayalım futbol hatalar oyunudur oda hata yapmıştır ama hata yaptı diye asmak kesmek yersizdir sonuna kadar destek olmalıyız. senin gibi bir iki maç hata yaptı diye yerden yere vurmamalıyız. sağduyuya davet ediyorum seni abudullah BEY!!!!! taraftarı dolduruşa getirme!!
MESSİ58 isimli Üye şimdilik offline Konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Yukarıdaki Mesaj için 4 Kullanıcı MESSİ58'a Teşekkür Ediyor...

Etiketler
iyi, kadar, puan, yanlışa